Freelancing....all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6326 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by ExNihilo »

Kakva epska debilčina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65933
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6327 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by _BataZiv_0809 »

Kome je ovo smijesno nek mu je bog na pomoci
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#6328 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Entropio »

Sta on zapravo radi? Ne zeli da placa porez nikako ili sta?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#6329 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by deogest »

canvra888 wrote: 01/12/2021 14:51 Amir Hadžić ako je referenca za bilo šta inovativno, to je veliki red flag odmah. Lika ne podnosim otkad je u počecima bio čisti plagijat Ray William Johnsona.

Ti drugi kanali naplate mogu ostati nepraćeni od strane PU, a mogu nekada i postati praćeni pa da zaglavi zatvora, ne samo prekršajnog djela. Ko se usudi rizikovati s tim, to je njegova stvar. Puno ljudi jednostavno želi biti mirne glave, a tih trenutnih 10,88% je prihvatljivo što se tiče mirne glave.
Kad ti spucaju 13, pa 20, pa 50 % tebi ce to i dalje bit prihvatljivo. A nikakve pogodnosti nemas, samo obaveze. Dakle nista ti ne daju. Tipicna si ovcica. Zbog tebe i takvih i dolazi do ovog stanja. Jedan lik ne moze nista promijenit. Vi koji ste i dalje ovdje u Bosni, sutite onda i trpite.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#6330 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Diverse »

Entropio wrote: 01/12/2021 19:57 Sta on zapravo radi? Ne zeli da placa porez nikako ili sta?
Skuplja publiku, od toga zivi. Skontao da je porez dobra tema za lajkove i preglede na youtube-u. Ne treba mu previse vjerovati.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6331 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by jahh »

canvra888 wrote: 01/12/2021 16:25 Na mjestu analogija, nema šta.
Eto bar se slazemo u necemu :izet:
User avatar
canvra888
Posts: 4248
Joined: 09/07/2021 15:03

#6332 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by canvra888 »

deogest wrote: 01/12/2021 20:01
canvra888 wrote: 01/12/2021 14:51 Amir Hadžić ako je referenca za bilo šta inovativno, to je veliki red flag odmah. Lika ne podnosim otkad je u počecima bio čisti plagijat Ray William Johnsona.

Ti drugi kanali naplate mogu ostati nepraćeni od strane PU, a mogu nekada i postati praćeni pa da zaglavi zatvora, ne samo prekršajnog djela. Ko se usudi rizikovati s tim, to je njegova stvar. Puno ljudi jednostavno želi biti mirne glave, a tih trenutnih 10,88% je prihvatljivo što se tiče mirne glave.
Kad ti spucaju 13, pa 20, pa 50 % tebi ce to i dalje bit prihvatljivo. A nikakve pogodnosti nemas, samo obaveze. Dakle nista ti ne daju. Tipicna si ovcica. Zbog tebe i takvih i dolazi do ovog stanja. Jedan lik ne moze nista promijenit. Vi koji ste i dalje ovdje u Bosni, sutite onda i trpite.
canvra888 wrote: 12/11/2021 20:03
farenhajt983 wrote: 12/11/2021 19:47

Samo sam citirao dio. Nisam se izjasnio nekim svojim licnim stavom povodom ovoga. U pojedinim zemljama EU porezi su jos veći.
Da ne bude nekim slijedom odgovor, znam i primanja su veća. Ja sam za ono da se luksuz dobro oporezuje, sto da gazda na racun sirotinje bolje zivi. Dan zaposlenom minimalac, a ovamo skupa vozila se mijenjau izlaskom svake nove verzije.
Nije u tome stvar. Ne govorim samo za porez, nije ni povećanje na 13% toliki sad problem, problem su enormno povećane beneficije koje moraš uplaćivati, a nemaš pravo na njih, dok si na zapadu priznat i imaš pravo koristiti sve što uplatiš.
Uopće ne tako davno napisano, pije nego što su izjavili naknadno da bismo navodno trebali imati pravo koristiti uplaćeno. Nije teško malo preletiti par stranica ili barem zapamtiti nešto prije nego što se neko etiketira nečime.
User avatar
canvra888
Posts: 4248
Joined: 09/07/2021 15:03

#6333 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by canvra888 »

jahh wrote: 01/12/2021 20:13
canvra888 wrote: 01/12/2021 16:25 Na mjestu analogija, nema šta.
Eto bar se slazemo u necemu :izet:
A ironičan sam bio :D
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6334 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by jahh »

canvra888 wrote: 01/12/2021 20:22
jahh wrote: 01/12/2021 20:13

Eto bar se slazemo u necemu :izet:
A ironičan sam bio :D
Znam, pobornik se 'legalnih' reketasa. Ne dijelimo misljenja sto je ok.
User avatar
canvra888
Posts: 4248
Joined: 09/07/2021 15:03

#6335 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by canvra888 »

jahh wrote: 01/12/2021 20:29
canvra888 wrote: 01/12/2021 20:22

A ironičan sam bio :D
Znam, pobornik se 'legalnih' reketasa. Ne dijelimo misljenja sto je ok.
Ma nije da sam ja sad neki pobornik, ali eto, sleglo mi se u glavi da je meni lično pametnije plaćati to. Da je nikakva država - tačno; da sigurno cijeli taj procenat poreza koji uplatim neće otići u fondove gdje treba otići - još tačnije, ali ništa od tog me zakonski ne pošteđuje od legalne obaveze da plaćam porez.

Niko nije rekao da ga plaćam nasmijano i sretno, znajući da podstičem funkcionalnu državu posljednjim feningom koji uplatim, ali zakon je zakon i porez je obavezan u ovoj djelatnosti u 95% država pa ne bih da se kačim sa zakonom. Nagledao sam se ljudi koje su ganjali, jako teško da ćeš protiv države ikada biti gornji.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6336 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by jahh »

Znaci u osnovi radi straha od kazne, zatvora i sl. placas dio svoje zarade poreznoj. Slicno kao reketasima, samo sto ovi imaju papir.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#6337 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by soha96 »

Radi cega iko ikad plati porez nego radi straha od robije? Suti tamo i budi sretan ako te ne otkriju. Ja bih bio najsretniji, ko god moze nek im ne plati. Ne kenjajte ljudima koji ne zele taj stres u zivotu. Nismo svi isti.
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#6338 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kusur »

Pola likova na ovom forumu kao da je nedavno saznalo za postojanje i koncept poreza. Odrastate, to je napredak :-)
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#6339 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by soha96 »

U zivotu ne postoji porez. To je sve reket i placaju ga budale i kukavice iz straha :D
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#6340 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kusur »

Otvorite neku drugu temu gdje cete diskutovati o opravdanosti poreza kao vida finansiranja javne uprave. Ovo je tema o porezu na dohodak za freelancere koji legalnim putevima zaradjuju i zive.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#6341 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Diverse »

G p
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#6342 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by fox-69 »

kusur wrote: 01/12/2021 20:58 Otvorite neku drugu temu gdje cete diskutovati o opravdanosti poreza kao vida finansiranja javne uprave. Ovo je tema o porezu na dohodak za freelancere koji legalnim putevima zaradjuju i zive.
ne, ne, ne
niko ne osporava legalni porez ...
mi osporavamo ovaj "freelanerski" fiktivni porez, što su ga 2018. izvukli ko zeca iz šešira.

A nova tema bi samo razvodnila diskusiju
btw, šta ti kao redovni platiša možeš doprijeniti temi ? ništa. možeš samo reći, ja platio

Dok neplatiše mogu između sebe podjeliti korisne informacije, kao npr, koje banke najmanje peglaju, koji kantoni najvise peglaju, koliko dugo se čeka na prinundnu naplatu .. i mnogo drugih korisnih infromacija.
Tako da tebi ova tema ni netreba. Ti plaćaš i šutiš.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#6343 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Diverse »

fox-69 wrote: 02/12/2021 12:04
kusur wrote: 01/12/2021 20:58 Otvorite neku drugu temu gdje cete diskutovati o opravdanosti poreza kao vida finansiranja javne uprave. Ovo je tema o porezu na dohodak za freelancere koji legalnim putevima zaradjuju i zive.
ne, ne, ne
niko ne osporava legalni porez ...
mi osporavamo ovaj "freelanerski" fiktivni porez, što su ga 2018. izvukli ko zeca iz šešira.

A nova tema bi samo razvodnila diskusiju
btw, šta ti kao redovni platiša možeš doprijeniti temi ? ništa. možeš samo reći, ja platio

Dok neplatiše mogu između sebe podjeliti korisne informacije, kao npr, koje banke najmanje peglaju, koji kantoni najvise peglaju, koliko dugo se čeka na prinundnu naplatu .. i mnogo drugih korisnih infromacija.
Tako da tebi ova tema ni netreba. Ti plaćaš i šutiš.
:lol: :lol: :lol: ovaj forum je postao dobra zajebancija. A i upravu si, milion tema za razgovor - kako zajebati drzavu. Samo sto je najgluplje u svemu sto o tome pisemo javno da i oni citaju. Izgledamo bas kao one dvije budale ciji si video pustio ranije. Za rnije bolje neka discord grupa ili slicno?
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#6344 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kusur »

fox-69 wrote: 02/12/2021 12:04
kusur wrote: 01/12/2021 20:58 Otvorite neku drugu temu gdje cete diskutovati o opravdanosti poreza kao vida finansiranja javne uprave. Ovo je tema o porezu na dohodak za freelancere koji legalnim putevima zaradjuju i zive.
ne, ne, ne
niko ne osporava legalni porez ...
mi osporavamo ovaj "freelanerski" fiktivni porez, što su ga 2018. izvukli ko zeca iz šešira.

A nova tema bi samo razvodnila diskusiju
btw, šta ti kao redovni platiša možeš doprijeniti temi ? ništa. možeš samo reći, ja platio

Dok neplatiše mogu između sebe podjeliti korisne informacije, kao npr, koje banke najmanje peglaju, koji kantoni najvise peglaju, koliko dugo se čeka na prinundnu naplatu .. i mnogo drugih korisnih infromacija.
Tako da tebi ova tema ni netreba. Ti plaćaš i šutiš.
Vec ce jos malo i cetvrta godina od kako je taj kako ti kazes fiktivni porez uveden. Ljudi su do sada mogli otplatiti dug na rate te se fokusirati na to kako da zarade novac umjesto da se ganjaju sa Serifom. Ti nastavi proljevati zuc, ja cu nastaviti zaradjivati novac i na to se fokusirati te placati najmanju stopu poreza na dohodak u Evropi (izuzev 9% u Crnoj Gori) i bez ikakvog straha raspolagati svojim novcem. Jebo sam i ja mater Fadilu kad je krenulo oporezivanje ali s obzirom na to da nema nacina da se placanje izbjegne a da se pri tome fokusira na zaradu i raspolaganje novcem, platio sam i krenuo dalje. To sto ces ti potrositi energiju da poreznike nekim karticama zajebes za par stotina dolara najvise tebi steti jer se fokusiras na nebitne stvari.

Kao redovan platisa, na ovoj temi me interesuju nova zakonska rjesenja te kako da na njih djelujemo itd. Takodjer, interesuje me nacini kako da legalnim putem platim manje poreza ako je moguce. Interesuje me i u kojim zemljama se placa manje poreza.

Ja ne vidim da dijelis informacije o tome kako koji kantoni peglaju, koliko se ceka na prinudnu naplatu, vec jedino jeftinim humorom pokusavas nametnuti kao normalno krivicno djelo izbjegavanja placanja poreza.

Ja zaradjujem i placam porez a ti nastavi trositi energiju na gluposti.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#6345 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Diverse »

Izgleda je, ili skoro da je, vec zvanicno - novi 75000 KM limit za obrt. Mislim da ce mnogi moci da se uklope. kao sto sam vise puta govorio, novi zakon koji pogadja (nepovoljno) freelancere koji rade kao fizicka lica, te ce placati oko 30% ukupnih dazbina, itekako treba da razmisle o prelasku na obrt. Iako su ova dva zakona odvojena, o pdv-u i zakon o radu, s obzirom da promjene mogu da nastupe negdje u isto vrijeme, jasno je da su i zakonodavci imali na umu da nije zgoreg freelancere usmjeriti ka obrtu. Drzavi odgovara jer su im sigurni mjesecni prihodi od obaveznih obaveza, a i lakse kontrolisu cjelokupno poslovanje. A sto je onaj fadilov iskreno rekao, a i jeste tako,-nema tu izmisljanja tople vode - iskopirali smo iz Srbije. Tamo isto freelanceri masovno prelaze na pausal. Iskopirali bi mozda i Hrvatsku, ali oni su u EU, pa se ne moze dosljedno prekopirati zakon.
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#6346 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by fox-69 »

kusur wrote: 02/12/2021 12:50
fox-69 wrote: 02/12/2021 12:04

ne, ne, ne
niko ne osporava legalni porez ...
mi osporavamo ovaj "freelanerski" fiktivni porez, što su ga 2018. izvukli ko zeca iz šešira.

A nova tema bi samo razvodnila diskusiju
btw, šta ti kao redovni platiša možeš doprijeniti temi ? ništa. možeš samo reći, ja platio

Dok neplatiše mogu između sebe podjeliti korisne informacije, kao npr, koje banke najmanje peglaju, koji kantoni najvise peglaju, koliko dugo se čeka na prinundnu naplatu .. i mnogo drugih korisnih infromacija.
Tako da tebi ova tema ni netreba. Ti plaćaš i šutiš.
Vec ce jos malo i cetvrta godina od kako je taj kako ti kazes fiktivni porez uveden. Ljudi su do sada mogli otplatiti dug na rate te se fokusirati na to kako da zarade novac umjesto da se ganjaju sa Serifom. Ti nastavi proljevati zuc, ja cu nastaviti zaradjivati novac i na to se fokusirati te placati najmanju stopu poreza na dohodak u Evropi (izuzev 9% u Crnoj Gori) i bez ikakvog straha raspolagati svojim novcem. Jebo sam i ja mater Fadilu kad je krenulo oporezivanje ali s obzirom na to da nema nacina da se placanje izbjegne a da se pri tome fokusira na zaradu i raspolaganje novcem, platio sam i krenuo dalje. To sto ces ti potrositi energiju da poreznike nekim karticama zajebes za par stotina dolara najvise tebi steti jer se fokusiras na nebitne stvari.

Kao redovan platisa, na ovoj temi me interesuju nova zakonska rjesenja te kako da na njih djelujemo itd. Takodjer, interesuje me nacini kako da legalnim putem platim manje poreza ako je moguce. Interesuje me i u kojim zemljama se placa manje poreza.

Ja ne vidim da dijelis informacije o tome kako koji kantoni peglaju, koliko se ceka na prinudnu naplatu, vec jedino jeftinim humorom pokusavas nametnuti kao normalno krivicno djelo izbjegavanja placanja poreza.

Ja zaradjujem i placam porez a ti nastavi trositi energiju na gluposti.
drug.
ako zarađuješ fino, i daš njima 14%, razumijem. Ne želiš frku. Živiš život.
ali razumi i ti nas.. ja nedam ni 1 KM iz principa.
zaradim povremeno 1000 € mjesečno i trebam dati 140 €, od toga 40 € na fiktivno zdravtesveno koje NEMAM.

e pa neće moći.
ali razumijem i ove koji se neće peglat pa plate.
Al od mene neće dobiti marke, makar umro.

jel ovo fer stav ?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6347 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by ExNihilo »

fox-69 wrote: 02/12/2021 15:37
kusur wrote: 02/12/2021 12:50

Vec ce jos malo i cetvrta godina od kako je taj kako ti kazes fiktivni porez uveden. Ljudi su do sada mogli otplatiti dug na rate te se fokusirati na to kako da zarade novac umjesto da se ganjaju sa Serifom. Ti nastavi proljevati zuc, ja cu nastaviti zaradjivati novac i na to se fokusirati te placati najmanju stopu poreza na dohodak u Evropi (izuzev 9% u Crnoj Gori) i bez ikakvog straha raspolagati svojim novcem. Jebo sam i ja mater Fadilu kad je krenulo oporezivanje ali s obzirom na to da nema nacina da se placanje izbjegne a da se pri tome fokusira na zaradu i raspolaganje novcem, platio sam i krenuo dalje. To sto ces ti potrositi energiju da poreznike nekim karticama zajebes za par stotina dolara najvise tebi steti jer se fokusiras na nebitne stvari.

Kao redovan platisa, na ovoj temi me interesuju nova zakonska rjesenja te kako da na njih djelujemo itd. Takodjer, interesuje me nacini kako da legalnim putem platim manje poreza ako je moguce. Interesuje me i u kojim zemljama se placa manje poreza.

Ja ne vidim da dijelis informacije o tome kako koji kantoni peglaju, koliko se ceka na prinudnu naplatu, vec jedino jeftinim humorom pokusavas nametnuti kao normalno krivicno djelo izbjegavanja placanja poreza.

Ja zaradjujem i placam porez a ti nastavi trositi energiju na gluposti.
drug.
ako zarađuješ fino, i daš njima 14%, razumijem. Ne želiš frku. Živiš život.
ali razumi i ti nas.. ja nedam ni 1 KM iz principa.
zaradim povremeno 1000 € mjesečno i trebam dati 140 €, od toga 40 € na fiktivno zdravtesveno koje NEMAM.

e pa neće moći.
ali razumijem i ove koji se neće peglat pa plate.
Al od mene neće dobiti marke, makar umro.

jel ovo fer stav ?
A valjalo ti je kad je poreze plaćala Firma kod pijace? :oops: :lol:
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#6348 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by fox-69 »

ExNihilo wrote: 02/12/2021 15:51
fox-69 wrote: 02/12/2021 15:37

drug.
ako zarađuješ fino, i daš njima 14%, razumijem. Ne želiš frku. Živiš život.
ali razumi i ti nas.. ja nedam ni 1 KM iz principa.
zaradim povremeno 1000 € mjesečno i trebam dati 140 €, od toga 40 € na fiktivno zdravtesveno koje NEMAM.

e pa neće moći.
ali razumijem i ove koji se neće peglat pa plate.
Al od mene neće dobiti marke, makar umro.

jel ovo fer stav ?
A valjalo ti je kad je poreze plaćala Firma kod pijace? :oops: :lol:
:lol:
firma kod vitamina je registovana firma, koja ima svoju računicu... nalazi poslove u USA... a radnu snagu izvana. gdje god da su otvorili firmu, plaćali bi neke poreze... postujem !!!

dok mi jadni freelanceri jedva nađemo neki poslić, koje veze nema sa BiH, nemam nikakvo osiguranje. barem ja nemam. i onda ti traži poreze za zdravsteno koje nemaš... plus se sjete 2018 da potražuju, iako je zakonom trebao od 2009.
pa i slijep vidi da love u mutnom i da nisu prava posla.

također želim ovim putem da pohvalim firmu kod pijace. iako za mene nije uspjelo, firma je OK, redovno plaćaju platu... firma kao firma je OK
ja se volim samo malo našalit sa njima, ali ima mnoštvo gorih firmi, neko od firme kod pijace
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#6349 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kusur »

fox-69 wrote: 02/12/2021 15:37
kusur wrote: 02/12/2021 12:50

Vec ce jos malo i cetvrta godina od kako je taj kako ti kazes fiktivni porez uveden. Ljudi su do sada mogli otplatiti dug na rate te se fokusirati na to kako da zarade novac umjesto da se ganjaju sa Serifom. Ti nastavi proljevati zuc, ja cu nastaviti zaradjivati novac i na to se fokusirati te placati najmanju stopu poreza na dohodak u Evropi (izuzev 9% u Crnoj Gori) i bez ikakvog straha raspolagati svojim novcem. Jebo sam i ja mater Fadilu kad je krenulo oporezivanje ali s obzirom na to da nema nacina da se placanje izbjegne a da se pri tome fokusira na zaradu i raspolaganje novcem, platio sam i krenuo dalje. To sto ces ti potrositi energiju da poreznike nekim karticama zajebes za par stotina dolara najvise tebi steti jer se fokusiras na nebitne stvari.

Kao redovan platisa, na ovoj temi me interesuju nova zakonska rjesenja te kako da na njih djelujemo itd. Takodjer, interesuje me nacini kako da legalnim putem platim manje poreza ako je moguce. Interesuje me i u kojim zemljama se placa manje poreza.

Ja ne vidim da dijelis informacije o tome kako koji kantoni peglaju, koliko se ceka na prinudnu naplatu, vec jedino jeftinim humorom pokusavas nametnuti kao normalno krivicno djelo izbjegavanja placanja poreza.

Ja zaradjujem i placam porez a ti nastavi trositi energiju na gluposti.
drug.
ako zarađuješ fino, i daš njima 14%, razumijem. Ne želiš frku. Živiš život.
ali razumi i ti nas.. ja nedam ni 1 KM iz principa.
zaradim povremeno 1000 € mjesečno i trebam dati 140 €, od toga 40 € na fiktivno zdravtesveno koje NEMAM.

e pa neće moći.
ali razumijem i ove koji se neće peglat pa plate.
Al od mene neće dobiti marke, makar umro.

jel ovo fer stav ?
Uz 20% odbitka (barem u KS) sveukupno porez izadje oko 11%, ali nebitno.

razumijem te, isto sam nekad razmisljao, ali sutra da krenes redovno zaradjivati 5,000 Eura mjesecno onda bi rekao "e hocu sipak Fadilu davati 700 Eura, od toga mogu platiti novi telefon/laptop itd". Uvijek ce biti neki razlog da ne platis porez. Ali opet svako zna svoje, ne bih dalje da pametujem :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#6350 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Hajvan »

pitanje ovim licemjernim uhljebima, uhljupima i svim ostalim kojima je krivo sto ova djeca ne placaju harac- placate li preko racuna, s porezima na usluge: vodoinstaltere, molere, stolare i ostale zanatlije?

placate qlinac!
Post Reply