Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40798
Joined: 29/06/2011 23:39

#51 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

Enis Beslagic :? kome, cemu, kako, zasto, zbog cega je on duhovit?

Damir Niksic, odron. Sha ba dze ba hjo ba... isfurano.

Kako sam upoznao vasu majku, nijedan glumac nije ni zanimljiv ni duhovit, a Barni je debil.

Dino Merlin :?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#52 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Danguba »

Ne kontam ni ja vas ali nejse.

:D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#53 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by insomnia78 »

zmajadaH wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:
Op3r4t0r wrote: Ma nista protiv tebe licno, samo vidim da je i to popularno a ja valjda il ne kontam il nisam popularan :D, isto vrijedi i za one koji recenice zavrsavaju sa no risk no fun, get a life itd itd :)
Ma razumijem ja tvoje nekontanje, i meni je išlo na živce kad čujem selebriti i ivent.
Ali pretpostavljam da smo bombardovani engleskim jezikom, nekada se uhvatim da mi je lakše nešto objasniti nekom engleskom frazom, doduše još uvijek u neformalnim razgovorima :D

zmajadaH, ma sve to meni isto, stampi, kinderlada, nutela, eurokrem...preslatki čoko namazi koje jedeš kašikom i govoriš sebi da je neš' više nikad kupiti jer si takav jadni nekarakter :D

Nije isto, Nutela je rebrand od Kinderlade, i onda imaš situaciju da uz dobar okus ide i masa emocija/sjećanja koja se vuku od djetinjstva i malih nogu pa dobiješ pomamu da je nutela najbolja...
Ali dobro šta da se radi, ''nedo bog da smo svi isti'' :D (ništa negativno)
Nutela nije rebrand od Kinderlade, proizvodile su se cak paralelno jedno vrijeme pa je Ferero odlucio da "ubije" ovu drugu
95% ovih koji na spomen palacinaka s Nutelom ovlaze ili se ukrute, jel, k'o da je drito iz dzeneta iznesena, nije bilo dovoljno staro da proba Kinderladu
Nego jednostavno pomama za necim sto je trendi
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#54 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SaraFina »

York Light 100`s wrote:Đorđe Balašević :zzzz:
Kao najzadnji kreten dođe na binu, nabije mornarsku kapu naheravo, pola sata imitira životinje sa farme uz patetične grimase poput neke curice od 5 godina što se pravi slatka i raja pada u trans

Džoni Štulić na ovom forumu, još kad frajer da intervju a 90% odgovora je "pa ne znam ja, pa šta bi trebo? Ne znam to, nemam pojma, nisam u toku, o čemu se radi? Ne znam, ne pratim to. Nemam pojma, šta bi ti odgovorio na to jer ne znam" a svi su u ekstazi kao da je jedan od zadnjih živih velikih mislilaca i filozofa sa ex-yu prostora :-) :lol:

A kontas Daru Bubamaru? Ili Tekstove poput one pjesme " Bunda od nerca ili pelza"?

Sve mogu razumjeti ali da neko Djoletu ili Štuli osporava " umjetnički izričaj" ne mogu. Pogotovo zbog milion kretenskih tekstova koji svakodnevno siluju narodu mozgove po TV emisijama i radiju.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#55 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by TheMule »

zmajadaH wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote: Ma razumijem ja tvoje nekontanje, i meni je išlo na živce kad čujem selebriti i ivent.
Ali pretpostavljam da smo bombardovani engleskim jezikom, nekada se uhvatim da mi je lakše nešto objasniti nekom engleskom frazom, doduše još uvijek u neformalnim razgovorima :D

zmajadaH, ma sve to meni isto, stampi, kinderlada, nutela, eurokrem...preslatki čoko namazi koje jedeš kašikom i govoriš sebi da je neš' više nikad kupiti jer si takav jadni nekarakter :D

Nije isto, Nutela je rebrand od Kinderlade, i onda imaš situaciju da uz dobar okus ide i masa emocija/sjećanja koja se vuku od djetinjstva i malih nogu pa dobiješ pomamu da je nutela najbolja...
Ali dobro šta da se radi, ''nedo bog da smo svi isti'' :D (ništa negativno)
Obrnuto: KinderLada je bila rebrand Nutelle


Inace, kod nas se za dorucak jedu namazi: pasteta, povlaka, dzem, ajvar, itd, pa zasto bi Nutella bila cudna? Sta se tu ne konta?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#56 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by jasko_ba »

Dan Bilzerian, Kardasian i te vrste sponzorusa, ovaj hype oko 50 nijansi sive. Jednostavno ne kontam odjednom toliku opsjednost ljudi oko ovih nabrojanih za pocetak. I da, jebeni selfie petkom/subotom navece, svaki put, a popio si boga oca u tom stanju. :-)
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#57 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zeljoooo »

tvsabina wrote:
JohnnyS wrote:
Jedan pjevač nikakvog glasa s petparačkim pjesmama, drugi pjevač s dva kalupa za sve pjesme i tekstovima koji su šatro filozofski, a zapravo bezze.
Uf , uf , uf... :-D ...ne diraj Olija i Đibu please...:-D (šala naravno , sve je stvar ličnog ukusa , obojicu ih jako volim :thumbup: )

Ne kontam da je "gotivan snijeg".....(brrrrrrrr. :-D)
Ne kontam sad Bosnjak sad Bosanac :oops:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#58 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by TheMule »

jasko_ba wrote:Dan Bilzerian, Kardasian i te vrste sponzorusa, ovaj hype oko 50 nijansi sive. Jednostavno ne kontam odjednom toliku opsjednost ljudi oko ovih nabrojanih za pocetak. I da, jebeni selfie petkom/subotom navece, svaki put, a popio si boga oca u tom stanju. :-)

50 nijansi je za zene, narovno da neces kontati, bilo bi malo cudno da kontas ;p
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#59 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zrakomlat »

ćiribiribela wrote:Odlicna tema.

Ne kontam zasto je ljudima bitno sta je koji selebriti obukao, evo bio ovaj Grammy prije par dana i portali su ispamecivali sa naslovima tipa "jeste li vidjeli haljinu koju je obukla..."

Ovo za Nutellu ne kontam ni ja, jeste dobra ali brate... dobra je i ona Nutoka. :D :D
:lol: :lol: Kakva ti je Cevitana :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#60 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by jao_situacije »

Ne kontam prostituiranje. Ne kontam potrebu za eksponiranjem. Ne kontam buntovništvo bez razloga i veličanje devijantnih ponašanja. Ne kontam ljude.
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#61 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by @ngel »

Bajaderu, onu sto se kupuje za poklone obicno :D

Vrlo prosjecnog okusa, onako nekakva premasna...haman pa ispod prosjeka, mislim da je precijenjena i ne kontam zasto
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#62 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by O'zone »

Ne kontam Vaše ne kontanje i isčuđavanje tuđim ukusima.

Nekom se sviđa BiJonCE a nekome Queen, nekome više nikad neće biti grupe kao Azra i pjevača kao što je Džoni. Nekome je PS i igrice život a nekome lopta i fudbal. Nekome je extra kad Damir Nikšić kaže javno ono što većina misli kao i Mimo Šahinpašić neka ko satisfakcija....

Kladionice, kafane, narodnjaci, tetovaže, piercing, ugsice, napućene usne, izblajhana kosa, WV program vozila, kajle oko vrata, teretane i stereoidi, IPHONE, elektronske cigarete, Walking Dead,....

Sve su to stvari koje se nekome extra a nekome špansko selo i mrski objekti i subjekti modernog života.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#63 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zeljoooo »

Ne kontam pitarluk i ne kontam koji ce kurac nekome ko ima par miliardi jos para.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#64 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by jao_situacije »

Zeljoooo wrote:Ne kontam pitarluk i ne kontam koji ce kurac nekome ko ima par miliardi jos para.
Neizlječiva bolest :mrgreen:
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#65 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zmajadaH »

Zeljoooo wrote:Ne kontam pitarluk i ne kontam koji ce kurac nekome ko ima par miliardi jos para.
Jesi li bar Tomića skonto i šta znači dobiti ''Kokot-a'' ???? :D :D :D :D :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#66 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Danguba »

O'zone wrote:Ne kontam Vaše ne kontanje i isčuđavanje tuđim ukusima.

Nekom se sviđa BiJonCE a nekome Queen, nekome više nikad neće biti grupe kao Azra i pjevača kao što je Džoni. Nekome je PS i igrice život a nekome lopta i fudbal. Nekome je extra kad Damir Nikšić kaže javno ono što većina misli kao i Mimo Šahinpašić neka ko satisfakcija....

Kladionice, kafane, narodnjaci, tetovaže, piercing, ugsice, napućene usne, izblajhana kosa, WV program vozila, kajle oko vrata, teretane i stereoidi, IPHONE, elektronske cigarete, Walking Dead,....

Sve su to stvari koje se nekome extra a nekome špansko selo i mrski objekti i subjekti modernog života.
ma ovo sam htio rijet ali mi promaklo. :D
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#67 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by @ngel »

E jos ne kontam Twitter, ali bukvalno :oops:
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#68 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by York Light 100`s »

SaraFina wrote:
York Light 100`s wrote:Đorđe Balašević :zzzz:
Kao najzadnji kreten dođe na binu, nabije mornarsku kapu naheravo, pola sata imitira životinje sa farme uz patetične grimase poput neke curice od 5 godina što se pravi slatka i raja pada u trans

Džoni Štulić na ovom forumu, još kad frajer da intervju a 90% odgovora je "pa ne znam ja, pa šta bi trebo? Ne znam to, nemam pojma, nisam u toku, o čemu se radi? Ne znam, ne pratim to. Nemam pojma, šta bi ti odgovorio na to jer ne znam" a svi su u ekstazi kao da je jedan od zadnjih živih velikih mislilaca i filozofa sa ex-yu prostora :-) :lol:

A kontas Daru Bubamaru? Ili Tekstove poput one pjesme " Bunda od nerca ili pelza"?

Sve mogu razumjeti ali da neko Djoletu ili Štuli osporava " umjetnički izričaj" ne mogu. Pogotovo zbog milion kretenskih tekstova koji svakodnevno siluju narodu mozgove po TV emisijama i radiju.
Jeste ko ne voli ta 2 Boga odmah je ljubitelj Dare Bubamare :roll:
Prestani diskutovati kao dijete samo što neko ne voli i ne "razumije" šta ti voliš. A najsmješnije je što tebi smeta nešto na temi "popularne stvari koje ne kontam", uvjek će se na ovoj temi naći neko ko ima negativno mišljenje o nečemu šta većina voli, to i jest smisao ove teme :roll:
Balašević ima fantastične 2-3 balade ali kada su profesionalno studijski snimljene. Kada pjeva na koncertu te pjesme onda je "Jedan stih, kreveljenje, druga strofa, kreveljenje itd." Znam ja da je svrha koncerata da se češće komunicira sa publikom i fanovima ali kod Balaševića imaš osjećaj kao da is platio nekom uličaru u alkoholisanom stanju da otpjeva 2 balade pa će dobiti jednog tuzlaka u limenci za nagradu.
A Štulić ko Štulić, kada je bilo bratstvo i jedinstvo imao je ispada na nacionalnom nivou i nije džaba imao toliko hrvatskih nacionalista kao fanove a kada je stupilo vrijeme nacionalizma i Hrvatska se trebala osamostaliti počeo je glumiti odjednom nekog pacifistu i zbrisao. Tipičan primjer nekoga ko je postao idol mnogima samo zbog parole "o čemu se radi? Ja sam protiv". Sutra da se klima promjeni on bi bio nacionalista, ne zato što stvarno jeste tako nego što bi patio da zadivi mnoge kako je on veliki kontraš i ide protiv sistema
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#69 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zeljoooo »

Ne kontam sto mi moja kone neda a znam da nije nevina.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#70 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Slo Burner »

POlako jebuiga Pokahontaćete :D
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#71 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by trcicu trceci »

It_is_a_Leclerc wrote:
trcicu trceci wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: :thumbup:

Podržavam. Nekad si za biti umjetnik morao napisati knjigu, naslikati remek djelo, napraviti kip, komponovati muziku... Danas kad nemaš pametnijeg posla uhvatiš se kamere i laprdaš gluposti, i HOP, "konceptualni umjetnik". My ass.

Ja ne kontam pomamu za Vedranom Rudan. Njene kolumne ništa ne valjaju, nepismene su, prepune nelogičnosti i prostakluka. Pljuje Ameriku, uzdiže Rusiju i prepuna je seksističkih stavova iz kojih izbija mržnja prema muškom rodu... Al' eto.. Voli Bošnjo.
Jesi li upoznat sa radom Endija Vorhola? ne razumijes savremenu umjetnost i prosipas se... o onome o cemu ne znas, suti bar
Upoređuješ Andya Warhola, osnivača pop arta, čovjeka iza kojeg je ostao umjetnički pravac, sa ogromnim brojem slika, preko 50 filmova, knjigama, sa čovjekom koji nabije šešir na glavu i priča gluposti koje su nekom smiješne, bije se po gradu i fantazira o teorijama velikih zavjera ?! Šta je sljedeće ?! Uporedit ćete ga sa Monetom, Dostojevskim, Čehovim, Belom Bartok ?!
Nisi upoznat sa Damirovim radom, ako si raspolozen da osudjujes, malo istrazi sta je sve radio, i pogledaj slike, osnivanje necega sto je od velikog znacaja a nalazi se u Skenderiji... malo sam ti pomogao, ovo sto radi je samo usput
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40798
Joined: 29/06/2011 23:39

#72 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

@ngel wrote:E jos ne kontam Twitter, ali bukvalno :oops:
Ni ja :oops: znam otvoriti neciju sliku, i to je to... pojma ja nemam kako se tamo pisu statusi, i postoje li uopce, i kako se bilo sta radi na tom twiteru :oops: :lol:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#73 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by friskyoreo »

ćiribiribela wrote: Ovo za Nutellu ne kontam ni ja, jeste dobra ali brate... dobra je i ona Nutoka. :D :D
Meni je Nutoka bolja od Nutelle. Nutella mi je premasna, k'o maslac. Nutoka mi je bas taman. :D

OT. Ne kontam sto je ljudima ovdje problem reci da skromnije zive. Svi se nesto furaju na nekakvu ekskluzivu, luksuz i tako te gluposti. Ne znam kad je prestalo biti drustveno prihvatljivo zivjeti od svoga rada i zivjeti u skladu sa svojim mogucnostima.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#74 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

Mislim da Azru štuju uglavnom ljudi koji su (smo) rasli uz tu muziku, kada je to o čemu je pjevalo imalo svoju pozadinu, i ljudi koje jednostavno asocira na neka bolja/mlađa vremena, sumnjam da ima puno klinaca rođenih 90-ih da imaju svrš na džonija, sad je tu marčelo i sl.

Dok sam bio student ruzio sam cesto
Citao Praxis, polemizirao vjesto
Anarhizam mi je bio u krvi, svi na barikade
Sanjao sam kako vode proletere mlade
A danas doktore pomozi mi
Tesko mi je, vjeruj mi
Sto da radim bez akcije po citavi dan


Jeb'ga...tada nije bilo foruma za ispucavanje anarhizma :D
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#75 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ripicipi »

facebook
Post Reply