Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#36276 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by n+1 »

Ateista wrote: 28/03/2024 13:12 Ta zastava i Titove slike su simboli jednog drugog i drugacijeg vremena. Nije bilo u svemu bolje, ali jeste u nekim stvarima. To je vise neki simbol borbe protiv danasnjeg nacionalizma, protiv bogacenja jednog manjeg broja ljudi na racun obicnih ljudi i slicno. Ne mora svako od njih uopste biti ni rodjen u toj drzavi ni sjecati se iste, stvar je simbola sta je ta zastava predstavljala preko 40 godina, te sva desavanja 90-tih i zloupotreba te zastave u to vrijeme ne mogu izbrisati simbolicno znacenje te zastave.

Logicno mi je da bude upravo na protestima protiv danasnjih politicara.
Simbol su romantizirane prošlosti koja nikada nije postojala. Rudarske nesreće u Jugoslaviji su poprimale epski karakter.

Jedino se može govoriti o tome da je društvena percepcija rudara bila donekle mitologizirana i kao takva sa sobom je nosila više društvenog kapitala i utjecaja nego je to slučaj danas.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#36277 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by noviforumas »

Sve je u pravu @kakavdanakneiskustvu :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36278 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hakiz wrote: 28/03/2024 13:33
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 12:11
_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2024 12:03 @kakavdanakneiskustvu
Mozes vala i krace
Mrzim SFRJ i smeta mi vidjet njenu zastavu
Ha ya
daleko od toga ,ja se izjasnio jugoslovenom na popisu koji je bio 1991. godione,kada te države više nije bilo,nisam ja @truba i slični

jednostavno mi smiješno vidjeti zastavu SFRJ na protestima u sarajevu 2024.
Nostalgija.

A i genocid nije napravljen pod tom zastavom, nego pod zastavama RS i RS.
kakvu nostalgiju za tom državom može imati neko ko sad ima 40 godina, odnosno neko ko je krenuo u prvi razred škole kad se ta država raspala,na osnovu nečijih priča?

kakvu nostalgiju za tom državom mogu imati djeca onih koji su završavali na golom otoku zbobg verbalnog delikta,jer siu nekad opsovali državu i otjeralo ih na goli otok?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36279 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2024 12:03 @kakavdanakneiskustvu
Mozes vala i krace
Mrzim SFRJ i smeta mi vidjet njenu zastavu
Ha ya
ajd odluči se jesam li ja za tebe @danak ili @kakavdanakneiskustvu,kada napišem nešto što je tebi smiješno onda sam iz nekog razloga samo @danak,nismo na ličnoj osnovi ništa pisali pa da si odjednom nešto ozbiljan i mozda uvrijeđen pa me sad oslovljavaš cijelim nickom.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#36280 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by noviforumas »

Imaju nostalgiju za drzavom u kojoj, ne da nikad nisu zivjeli, nego nikad nije postojala. To je fenomen koji treba naucno obraditi, ali svakako se radi o nekoj vrsti Stokholmskog sindroma i u genetski kod utkanog kompleksa nize vrijednosti, te podanistva.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36281 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

n+1 wrote: 28/03/2024 13:37
Ateista wrote: 28/03/2024 13:12 Ta zastava i Titove slike su simboli jednog drugog i drugacijeg vremena. Nije bilo u svemu bolje, ali jeste u nekim stvarima. To je vise neki simbol borbe protiv danasnjeg nacionalizma, protiv bogacenja jednog manjeg broja ljudi na racun obicnih ljudi i slicno. Ne mora svako od njih uopste biti ni rodjen u toj drzavi ni sjecati se iste, stvar je simbola sta je ta zastava predstavljala preko 40 godina, te sva desavanja 90-tih i zloupotreba te zastave u to vrijeme ne mogu izbrisati simbolicno znacenje te zastave.

Logicno mi je da bude upravo na protestima protiv danasnjih politicara.
Simbol su romantizirane prošlosti koja nikada nije postojala. Rudarske nesreće u Jugoslaviji su poprimale epski karakter.

Jedino se može govoriti o tome da je društvena percepcija rudara bila donekle mitologizirana i kao takva sa sobom je nosila više društvenog kapitala i utjecaja nego je to slučaj danas.
slažem se,neko napisa kao tada je bilo teferiča,odlazaka na vlašić, mislim halooo, toga kao nema od raspada SFRJ???
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66250
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36282 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2024 12:03 @kakavdanakneiskustvu
Mozes vala i krace
Mrzim SFRJ i smeta mi vidjet njenu zastavu
Ha ya
ajd odluči se jesam li ja za tebe @danak ili @kakavdanakneiskustvu,kada napišem nešto što je tebi smiješno onda sam iz nekog razloga samo @danak,nismo na ličnoj osnovi ništa pisali pa da si odjednom nešto ozbiljan i mozda uvrijeđen pa me sad oslovljavaš cijelim nickom.
Vazi, moram malo razmislit
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36283 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

n+1 wrote: 28/03/2024 13:37
Ateista wrote: 28/03/2024 13:12 Ta zastava i Titove slike su simboli jednog drugog i drugacijeg vremena. Nije bilo u svemu bolje, ali jeste u nekim stvarima. To je vise neki simbol borbe protiv danasnjeg nacionalizma, protiv bogacenja jednog manjeg broja ljudi na racun obicnih ljudi i slicno. Ne mora svako od njih uopste biti ni rodjen u toj drzavi ni sjecati se iste, stvar je simbola sta je ta zastava predstavljala preko 40 godina, te sva desavanja 90-tih i zloupotreba te zastave u to vrijeme ne mogu izbrisati simbolicno znacenje te zastave.

Logicno mi je da bude upravo na protestima protiv danasnjih politicara.
Simbol su romantizirane prošlosti koja nikada nije postojala. Rudarske nesreće u Jugoslaviji su poprimale epski karakter.

Jedino se može govoriti o tome da je društvena percepcija rudara bila donekle mitologizirana i kao takva sa sobom je nosila više društvenog kapitala i utjecaja nego je to slučaj danas.
Mislio sam vise generalno na radnicku klasu, ne samo na rudare. Mislim da je radnicka klasa tada imala neki osjecaj vece vrijednosti i vaznosti nego danas. Sto se tice nesreca, znam da ih je bilo, nemam neke informacije da li vise nego danas, ali ako i jeste vise to mozemo pripisati tome sto je bilo vise rudnika nego danas, starija i losija tehnologija, te generalno losija HTZ oprema i sigurnosni standardi nego danas.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36284 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 15:10
Hakiz wrote: 28/03/2024 13:33
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 12:11

daleko od toga ,ja se izjasnio jugoslovenom na popisu koji je bio 1991. godione,kada te države više nije bilo,nisam ja @truba i slični

jednostavno mi smiješno vidjeti zastavu SFRJ na protestima u sarajevu 2024.
Nostalgija.

A i genocid nije napravljen pod tom zastavom, nego pod zastavama RS i RS.
kakvu nostalgiju za tom državom može imati neko ko sad ima 40 godina, odnosno neko ko je krenuo u prvi razred škole kad se ta država raspala,na osnovu nečijih priča?

kakvu nostalgiju za tom državom mogu imati djeca onih koji su završavali na golom otoku zbobg verbalnog delikta,jer siu nekad opsovali državu i otjeralo ih na goli otok?
Goli otok ti je dobar primjer, ja imam upravo toliko godina i imam odredjenu nostalgiju prema drzavi koja je na goli otok slala onakve kao ovi koji su nam sada na vlasti. Najveca mana te drzave je sto nije vise ljudi poslala na goli otok, vidimo da je previse fasista bilo sakriveno po misijim rupama ili pobjeglo vani, i raspadom te drzave su izasli iz misijih rupa ili se vratili u ove nove drzave i uglavnom na visoke pozicije. Da nam je danas neko da posalje sve ove fasite na goli otok, kako necemo imati nostalgiju kad vidimo ko nam je sve na vlasti.
User avatar
basicm
Posts: 10490
Joined: 16/01/2012 21:38

#36285 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by basicm »

noviforumas wrote: 28/03/2024 15:08 Sve je u pravu @kakavdanakneiskustvu :thumbup:
100%
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36286 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2024 15:41
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 28/03/2024 12:03 @kakavdanakneiskustvu
Mozes vala i krace
Mrzim SFRJ i smeta mi vidjet njenu zastavu
Ha ya
ajd odluči se jesam li ja za tebe @danak ili @kakavdanakneiskustvu,kada napišem nešto što je tebi smiješno onda sam iz nekog razloga samo @danak,nismo na ličnoj osnovi ništa pisali pa da si odjednom nešto ozbiljan i mozda uvrijeđen pa me sad oslovljavaš cijelim nickom.
Vazi, moram malo razmislit
:thumbup: samo pazi da glava ne zaboli od toga
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36287 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ateista wrote: 28/03/2024 16:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 15:10
Hakiz wrote: 28/03/2024 13:33

Nostalgija.

A i genocid nije napravljen pod tom zastavom, nego pod zastavama RS i RS.
kakvu nostalgiju za tom državom može imati neko ko sad ima 40 godina, odnosno neko ko je krenuo u prvi razred škole kad se ta država raspala,na osnovu nečijih priča?

kakvu nostalgiju za tom državom mogu imati djeca onih koji su završavali na golom otoku zbobg verbalnog delikta,jer siu nekad opsovali državu i otjeralo ih na goli otok?
Goli otok ti je dobar primjer, ja imam upravo toliko godina i imam odredjenu nostalgiju prema drzavi koja je na goli otok slala onakve kao ovi koji su nam sada na vlasti. Najveca mana te drzave je sto nije vise ljudi poslala na goli otok, vidimo da je previse fasista bilo sakriveno po misijim rupama ili pobjeglo vani, i raspadom te drzave su izasli iz misijih rupa ili se vratili u ove nove drzave i uglavnom na visoke pozicije. Da nam je danas neko da posalje sve ove fasite na goli otok, kako necemo imati nostalgiju kad vidimo ko nam je sve na vlasti.
je li imaš podatak imaju li ostale evropske demokratske države ,svoje "gole otoke", gdje šalju i one koji opsuju državu?
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#36288 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MMM1977 »

Nose zastavu Jugoslavije a za vrijeme te države su normu prebacivali redovno, sjećam se izvještaja kako su u Septembru ili Oktobru ostvarivali godišnji plan a sada, uz sav napredak mehanizacije, dobacuju do 20% norme.

Trebalo je ovo sve ispendrečiti i natjerati nazad u jame, ne dati im napolje dok ne zarade plate koje traže
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36289 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 17:55
Ateista wrote: 28/03/2024 16:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 15:10

kakvu nostalgiju za tom državom može imati neko ko sad ima 40 godina, odnosno neko ko je krenuo u prvi razred škole kad se ta država raspala,na osnovu nečijih priča?

kakvu nostalgiju za tom državom mogu imati djeca onih koji su završavali na golom otoku zbobg verbalnog delikta,jer siu nekad opsovali državu i otjeralo ih na goli otok?
Goli otok ti je dobar primjer, ja imam upravo toliko godina i imam odredjenu nostalgiju prema drzavi koja je na goli otok slala onakve kao ovi koji su nam sada na vlasti. Najveca mana te drzave je sto nije vise ljudi poslala na goli otok, vidimo da je previse fasista bilo sakriveno po misijim rupama ili pobjeglo vani, i raspadom te drzave su izasli iz misijih rupa ili se vratili u ove nove drzave i uglavnom na visoke pozicije. Da nam je danas neko da posalje sve ove fasite na goli otok, kako necemo imati nostalgiju kad vidimo ko nam je sve na vlasti.
je li imaš podatak imaju li ostale evropske demokratske države ,svoje "gole otoke", gdje šalju i one koji opsuju državu?
Ne mozemo se porediti sa demokratskim drzavama, nije to za nas. Evo vidis sta se desilo kad je dosla demokratija. Narod na balkanu je stoka i treba mu diktatura jos uvijek da ne napravi sranje.
Ta prica o psovanju drzave je izlizana, sigurno da je bilo zloupotreba ali daleko od toga da se toliko islo zbog gluposti kako se predstavlja. Neki nece da priznaju da im je neko iz porodice bio kriminalac ili fasista pa ispada eto zaglavio tamo zbog psovanja drzave, sta znam ljudi koji su po tim pricama trebali tamo zaglaviti pa nisu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36290 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ateista wrote: 29/03/2024 07:23
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 17:55
Ateista wrote: 28/03/2024 16:19

Goli otok ti je dobar primjer, ja imam upravo toliko godina i imam odredjenu nostalgiju prema drzavi koja je na goli otok slala onakve kao ovi koji su nam sada na vlasti. Najveca mana te drzave je sto nije vise ljudi poslala na goli otok, vidimo da je previse fasista bilo sakriveno po misijim rupama ili pobjeglo vani, i raspadom te drzave su izasli iz misijih rupa ili se vratili u ove nove drzave i uglavnom na visoke pozicije. Da nam je danas neko da posalje sve ove fasite na goli otok, kako necemo imati nostalgiju kad vidimo ko nam je sve na vlasti.
je li imaš podatak imaju li ostale evropske demokratske države ,svoje "gole otoke", gdje šalju i one koji opsuju državu?
Ne mozemo se porediti sa demokratskim drzavama, nije to za nas. Evo vidis sta se desilo kad je dosla demokratija. Narod na balkanu je stoka i treba mu diktatura jos uvijek da ne napravi sranje.
Ta prica o psovanju drzave je izlizana, sigurno da je bilo zloupotreba ali daleko od toga da se toliko islo zbog gluposti kako se predstavlja. Neki nece da priznaju da im je neko iz porodice bio kriminalac ili fasista pa ispada eto zaglavio tamo zbog psovanja drzave, sta znam ljudi koji su po tim pricama trebali tamo zaglaviti pa nisu...
hvala na uvtredama,ja i moja najbliža familija nismo stoka


kriminalci idu u zatvor a ne na goli otok
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36291 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/03/2024 08:11
Ateista wrote: 29/03/2024 07:23
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/03/2024 17:55

je li imaš podatak imaju li ostale evropske demokratske države ,svoje "gole otoke", gdje šalju i one koji opsuju državu?
Ne mozemo se porediti sa demokratskim drzavama, nije to za nas. Evo vidis sta se desilo kad je dosla demokratija. Narod na balkanu je stoka i treba mu diktatura jos uvijek da ne napravi sranje.
Ta prica o psovanju drzave je izlizana, sigurno da je bilo zloupotreba ali daleko od toga da se toliko islo zbog gluposti kako se predstavlja. Neki nece da priznaju da im je neko iz porodice bio kriminalac ili fasista pa ispada eto zaglavio tamo zbog psovanja drzave, sta znam ljudi koji su po tim pricama trebali tamo zaglaviti pa nisu...
hvala na uvtredama,ja i moja najbliža familija nismo stoka


kriminalci idu u zatvor a ne na goli otok
Nije to uvreda tebi licno, govorim generalno o sirim narodnim masama, ne mislim na sve pojedince. I ja sam balkanac ali se ne smatram stokom i ne smatram svakog pojedinca, ali ako gledamo neku kriticnu vecinu oni jesu primitivna stoka. Goli otok ili zatvor, nije ni bitno, bitno je da se kriminalci i fasisti procesuiraju i sklone, ona drzava je to radila brutalno ali bilo je takvo vrijeme i mislim da drugacije nije ni moglo. U trenutnim drzavama su takvi na vlasti, nisu ni u zatvoru ni na golom otoku.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#36292 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by petunija »

Ateista wrote: 28/03/2024 16:19 Najveca mana te drzave je sto nije vise ljudi poslala na goli otok, vidimo da je previse fasista bilo sakriveno po misijim rupama ili pobjeglo vani, i raspadom te drzave su izasli iz misijih rupa ili se vratili u ove nove drzave i uglavnom na visoke pozicije. Da nam je danas neko da posalje sve ove fasite na goli otok, kako necemo imati nostalgiju kad vidimo ko nam je sve na vlasti.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
iClass
Posts: 372
Joined: 18/06/2023 06:33

#36293 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by iClass »

Povezano za ovu temu zadnju a i vezano je za original temu.
Ali ne razumijem ove demokrate i liberale koji vole Titu i njegovu državu.

Kao na jednoj temi komentarišu negativno Putina, ne sa strane agresije nego sa strane političkih igri i slučajnih padova sa balkona a onda na drugoj temi hvale Titu i goli otok. Tito je sve suprotno demokratiji a liberalizmu pogotovo.

Još pogledaj ove što kažu "na goli otok fašiste" a znamo da ima mjerilo fašizma nije baš najbolje. Najviše to vidim na ovim nekim članovima Naše Stranke, koji bi se ibretili da čuju da danas postoji Goli otok negdje ili da se ide u zatvor radi uvrede na lidera.

Imaju ljudi podvojene ličnosti izgleda.
Last edited by iClass on 29/03/2024 09:07, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66250
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36294 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

To se zove eklekticizam. Prosiri vidike.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36295 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

iClass wrote: 29/03/2024 08:50 Povezano za ovu temu zadnju a i vezano je za original temu.
Ali ne razumijem ove demokrate i liberale koji vole Titu i njegovu državu.

Kao na jednoj temi komentarišu negativno Putina, ne sa strane agresije nego sa strane političkih igri i slučajnih padova sa balkona a onda na drugoj temi hvale Titu i goli otok. Tito je sve suprotno demokratiji a liberalizmu pogotovo.

Još pogledaj ove što kažu "na goli otok fašiste" a znamo da ima mjerilo fašizma nije baš najbolje. Najviše to vidim na ovim nekim članovima Naše Stranke, koji bi se ibretili da čuju da danas postoji Goli otok negdje ili da se ide u zatvor radi uvrede na lidera.

Imaju ljudi podvojene ličnosti izgleda.
Ne znam odakle uopste da krenem u objasnjavanju razlika, ali kljucna stvar je mit o odlasku na goli otok zbog psovanja drzave. Vec sam se ogradio da je mozda bilo nekih tako slucajeva u bivsoj drzavi, ali to je vise pitanje pojedinaca koji su koristili taj sistem za neke svoje licne ciljeve. Znam ljude koji su u to vrijeme bili pravi buntovnici protiv tog sistema (koji je bio daleko od idealnog i savrsenog) pa eto ipak nisu zavrsili na golom otoku, kad covjek cita neke postove rekao bi da se islo zbog svake sitnice.
Interesantno je isto tako da uglavnom oni koji su tad bili buntovnici i bunili su se protiv losih stvari i tog sistema, sad najvise zale za njim, a oni koji su tad bili najvece "komunjare" sada najvise pljuju po toj drzavi i ulizuju se ovim treutnim na vlasti, ali to je tek prica za sebe...
To da mu mjerilo fasizma nije bilo bas najbolje mi zvuci kao da cujem nekog cetnika ili ustasu, ili u nekoj varijanti njemackog neonacistu ali vise zvuci kao jedno od prve dvije varijante, ne znam sta drugo da kazem...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36296 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ateista wrote: 29/03/2024 08:23
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/03/2024 08:11
Ateista wrote: 29/03/2024 07:23

Ne mozemo se porediti sa demokratskim drzavama, nije to za nas. Evo vidis sta se desilo kad je dosla demokratija. Narod na balkanu je stoka i treba mu diktatura jos uvijek da ne napravi sranje.
Ta prica o psovanju drzave je izlizana, sigurno da je bilo zloupotreba ali daleko od toga da se toliko islo zbog gluposti kako se predstavlja. Neki nece da priznaju da im je neko iz porodice bio kriminalac ili fasista pa ispada eto zaglavio tamo zbog psovanja drzave, sta znam ljudi koji su po tim pricama trebali tamo zaglaviti pa nisu...
hvala na uvtredama,ja i moja najbliža familija nismo stoka


kriminalci idu u zatvor a ne na goli otok
Nije to uvreda tebi licno, govorim generalno o sirim narodnim masama, ne mislim na sve pojedince. I ja sam balkanac ali se ne smatram stokom i ne smatram svakog pojedinca, ali ako gledamo neku kriticnu vecinu oni jesu primitivna stoka. Goli otok ili zatvor, nije ni bitno, bitno je da se kriminalci i fasisti procesuiraju i sklone, ona drzava je to radila brutalno ali bilo je takvo vrijeme i mislim da drugacije nije ni moglo. U trenutnim drzavama su takvi na vlasti, nisu ni u zatvoru ni na golom otoku.

ok ako ti smatraš većinu bivših SFRJ građana stokom

pa bitno je jer goli otok nije bio obični zatvor,tamo se išlo na tucanje kamena ,a između ostalog i zbog psovanja države u alkoholoziranom stanju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#36297 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

Goli nije bio zatvor za kriminalce ili fasiste, nego zatvor za ljude koji nisu na vrijeme shvatili igru, sto je samo po sebi morbidno.

Ista ona Partija koja ih je deset i vise godina ucila da je Staljin bozanstvo, drug Staljin je Bog, odjednom je okrenula tezu da je Staljin mrski neprijatelj. I ko nije prihvatio igru, zavrsio je na Golom. Puno njih niti nisu bili staljinisti, dovoljno je bilo da te neko optuzi jer te ne voli, hoce da ti pojebe zenu, hoce tvoj stan, bilo sta. I ako je dovoljno uticajan, ode ti da tucas kamen.

Preodgoj, ako nisi ljigavac koji ujutro misli da je Staljin Bog a popodne da je Staljin djavo sejtan i sotona, onda ce ti pomoci topli zec i batine.

Rudari imaju sentimente prema jugoslaviji, mada bi ja prije rekao da je ovaj sa zastavom mislio dobiti simpatije tim potezom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36298 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

šaban bajramović je zbog bježanja iz vojske bio tri godine na golom otoku,jew li on mozda bio fašista?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58802
Joined: 03/08/2010 19:04

#36299 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote: 29/03/2024 10:54 Goli nije bio zatvor za kriminalce ili fasiste, nego zatvor za ljude koji nisu na vrijeme shvatili igru, sto je samo po sebi morbidno.

Ista ona Partija koja ih je deset i vise godina ucila da je Staljin bozanstvo, drug Staljin je Bog, odjednom je okrenula tezu da je Staljin mrski neprijatelj. I ko nije prihvatio igru, zavrsio je na Golom. Puno njih niti nisu bili staljinisti, dovoljno je bilo da te neko optuzi jer te ne voli, hoce da ti pojebe zenu, hoce tvoj stan, bilo sta. I ako je dovoljno uticajan, ode ti da tucas kamen.

Preodgoj, ako nisi ljigavac koji ujutro misli da je Staljin Bog a popodne da je Staljin djavo sejtan i sotona, onda ce ti pomoci topli zec i batine.


Rudari imaju sentimente prema jugoslaviji, mada bi ja prije rekao da je ovaj sa zastavom mislio dobiti simpatije tim potezom.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#36300 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/03/2024 09:54
Ateista wrote: 29/03/2024 08:23
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/03/2024 08:11

hvala na uvtredama,ja i moja najbliža familija nismo stoka


kriminalci idu u zatvor a ne na goli otok
Nije to uvreda tebi licno, govorim generalno o sirim narodnim masama, ne mislim na sve pojedince. I ja sam balkanac ali se ne smatram stokom i ne smatram svakog pojedinca, ali ako gledamo neku kriticnu vecinu oni jesu primitivna stoka. Goli otok ili zatvor, nije ni bitno, bitno je da se kriminalci i fasisti procesuiraju i sklone, ona drzava je to radila brutalno ali bilo je takvo vrijeme i mislim da drugacije nije ni moglo. U trenutnim drzavama su takvi na vlasti, nisu ni u zatvoru ni na golom otoku.

ok ako ti smatraš većinu bivših SFRJ građana stokom

pa bitno je jer goli otok nije bio obični zatvor,tamo se išlo na tucanje kamena ,a između ostalog i zbog psovanja države u alkoholoziranom stanju.
Nije se išlo za psovanje države.

Dječak sa šibicama je preciznije objasnio. Goli otok je za SFRJ ono šta je u neku ruku Gvantanamo za SAD. Oni koji su smatrani baš opasnim za sistem išli su tamo. Pijani psovači nisu bili tako opasni.
Post Reply