Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34776 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

Hendrix wrote: 06/04/2023 01:11 Ja sam kolegi s posla pokusao objasniti logiku liftova... bezuspjesno. Lik gleda gdje je lift i onda pritisne strelicu prema gore ako je on na spratu iznad lifta. "Pa ja zovem lift da dodje meni gore, necu da ide dole!"

Ja ono gledam ne vjerujem sta covjek prica ali on fakat misli da ona dugmad znace pravac gdje treba lift da ide da dodje na sprat gdje je on. I onda on uvijek pretumbava gdje je lift u odnosu na njega da vidi sta da pritisne.

Najgore je sto i kad sam ja objasnio kako fakat fercera on meni ne vjeruje, kao ja ovako koristim uvijek i dodje lift uvijek. Jebo lud zbunjenog.
U nekim trznim centrima sam vidio uputstvo - "ako zelite na gornje spratove pritisnite tipku gore, ako zelite na donje spratove pritisnite tipku dole".
Pomislio sam, zar je ovo stvarno potrebno, ali ocito da nekima jeste... :-) :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34777 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

billy organ wrote: 06/04/2023 21:06 O cemu vi razmisljate jbte :lol: .

Dodjem pred lift pritisnem i u tom momentu i ne razmisljam jel lift gore ili dole.


Napravise nauku oko pozivanja lifta.
Ni ne trebas o tome razmisljati, trebas razmisljati samo gdje ti zelis ici, veoma jednostavno, ali nekima je to ipak previse komplikovano. :D
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#34778 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by billy organ »

Ateista wrote: 06/04/2023 21:50
billy organ wrote: 06/04/2023 21:06 O cemu vi razmisljate jbte :lol: .

Dodjem pred lift pritisnem i u tom momentu i ne razmisljam jel lift gore ili dole.


Napravise nauku oko pozivanja lifta.
Ni ne trebas o tome razmisljati, trebas razmisljati samo gdje ti zelis ici, veoma jednostavno, ali nekima je to ipak previse komplikovano. :D
U zgradi od 50 spratova to gore/dole nerazumijevanje tipki bi bio zestok problem. Pogotovo ako hoces sa drugog u podrum, a vamo te odvuce na 47. sprat prije toga. U BBI i nije neki problem. I jos jedna stvar vecina nas zivi u zgradi gdje lift ima jednu tipku za pozivanje. To ako neko ne konta ili je debil ili taj drugi ne zna objasniti.
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34779 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

billy organ wrote: 06/04/2023 22:07
Ateista wrote: 06/04/2023 21:50

Ni ne trebas o tome razmisljati, trebas razmisljati samo gdje ti zelis ici, veoma jednostavno, ali nekima je to ipak previse komplikovano. :D
U zgradi od 50 spratova to gore/dole nerazumijevanje tipki bi bio zestok problem. Pogotovo ako hoces sa drugog u podrum, a vamo te odvuce na 47. sprat prije toga. U BBI i nije neki problem. I jos jedna stvar vecina nas zivi u zgradi gdje lift ima jednu tipku za pozivanje. To ako neko ne konta ili je debil ili taj drugi ne zna objasniti.
Neka je i 100 spratova, ne vidim problem.
Pritisnes hoces li gore ili dole, kad stane gledas strelicu jeli ide u tvom smjeru ili ne, ako ide udjes, ako ne ide sacekas da se ne pravi guzva.
To sve nema veze sa liftovima sa jednom tipkom, tu samo pritisnes dugme i to je to, to nisu smart liftovi. :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#34780 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Njanjavi »

billy organ wrote: 06/04/2023 21:06 O cemu vi razmisljate jbte :lol: .

Dodjem pred lift pritisnem i u tom momentu i ne razmisljam jel lift gore ili dole.


Napravise nauku oko pozivanja lifta.
I ja evo kontam koji klinac ovaj pojasnjava kruh te rodi.
Gore dole, strelice filozofije polozaji, strane svjeta, kosinusi i tangente bog te mazo.
Stanes pritisnes puljku, lift dodje, udjes pritisnes sprat koji oces i picis.
Kakve strelice sad u pcku materinu.
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#34781 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by parappa »

Njanjavi wrote: 06/04/2023 23:37
billy organ wrote: 06/04/2023 21:06 O cemu vi razmisljate jbte :lol: .

Dodjem pred lift pritisnem i u tom momentu i ne razmisljam jel lift gore ili dole.


Napravise nauku oko pozivanja lifta.
I ja evo kontam koji klinac ovaj pojasnjava kruh te rodi.
Gore dole, strelice filozofije polozaji, strane svjeta, kosinusi i tangente bog te mazo.
Stanes pritisnes puljku, lift dodje, udjes pritisnes sprat koji oces i picis.
Kakve strelice sad u pcku materinu.
Neki liftovi imaju samo jedno dugme... a neki imaju dugme sa strelicom prema gore i dugme sa strelicom prema dole... pritisneš dugme koje te vodi cilju. Ako je cilj iznad tebe onda gore, ako je ispod onda dole
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#34782 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by suspect_zero »

John Cleese wrote: 05/04/2023 09:08
Ateista wrote: 05/04/2023 08:45

Jesu ludi, koji mangupi. :lol:
Ma to je stara zafrkancija na temu neslobode i policijske drzave :D

A zajebancije zvonjenja na vrata, zivkanja na telefon ....ko je bio u ratu (mislim na nas pubertetlije) sjeća se zajebavanja "stigao vam je paket u merhanet/karitas, samo dođite"....a ona otvorena linija gdje smo svi pričali u isto vrijeme i dogovarali sastanke ispred ekonomije :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11060
Joined: 15/01/2010 18:31

#34783 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Jack Be Nimble »

Nakon dvije stranice rasprave oko lifta, izgleda da vicevi o bosancima nisu sale, nego istinske price.
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#34784 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by John Cleese »

suspect_zero wrote: 06/04/2023 23:53
John Cleese wrote: 05/04/2023 09:08

Ma to je stara zafrkancija na temu neslobode i policijske drzave :D

A zajebancije zvonjenja na vrata, zivkanja na telefon ....ko je bio u ratu (mislim na nas pubertetlije) sjeća se zajebavanja "stigao vam je paket u merhanet/karitas, samo dođite"....a ona otvorena linija gdje smo svi pričali u isto vrijeme i dogovarali sastanke ispred ekonomije :D
A dobro, to su vec stvarna zbivanja :D
Zaboravila si onu kad njih deset sukcesivno pozovu isti broj i pitaju ima li Sakiba, a onda jedanaesti pozove i kaze:"Ovdje Sakib. Je l' me ko trazio?" :D
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34785 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

Njanjavi wrote: 06/04/2023 23:37
billy organ wrote: 06/04/2023 21:06 O cemu vi razmisljate jbte :lol: .

Dodjem pred lift pritisnem i u tom momentu i ne razmisljam jel lift gore ili dole.


Napravise nauku oko pozivanja lifta.
I ja evo kontam koji klinac ovaj pojasnjava kruh te rodi.
Gore dole, strelice filozofije polozaji, strane svjeta, kosinusi i tangente bog te mazo.
Stanes pritisnes puljku, lift dodje, udjes pritisnes sprat koji oces i picis.
Kakve strelice sad u pcku materinu.
Iskustvo pokazuje da je to nekima prekomplikovano i da ga ne znaju koristiti, ne ni tako malo ljudi, tako da prica nije bezveze, mozda neko procita i skonta od ovih sto ne kontaju. :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#34786 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by burekodsira »

juče ste mi pali na um :D znači ja u podrumu jedne radnje tj podzemnom spratu i hoću da pozovem lift kad ono tamo dvije tipke za gore i za dolje :lol: :shock:
rekoh šta sad majkumu znam ne može niže... možda ipak moram reći liftu gdje se nalazim :lol: :lol: :-)
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#34787 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

John Cleese wrote: 07/04/2023 02:37
suspect_zero wrote: 06/04/2023 23:53


A zajebancije zvonjenja na vrata, zivkanja na telefon ....ko je bio u ratu (mislim na nas pubertetlije) sjeća se zajebavanja "stigao vam je paket u merhanet/karitas, samo dođite"....a ona otvorena linija gdje smo svi pričali u isto vrijeme i dogovarali sastanke ispred ekonomije :D
A dobro, to su vec stvarna zbivanja :D
Zaboravila si onu kad njih deset sukcesivno pozovu isti broj i pitaju ima li Sakiba, a onda jedanaesti pozove i kaze:"Ovdje Sakib. Je l' me ko trazio?" :D
E ovo smo mi radili. :lol:
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#34788 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by John Cleese »

:lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34789 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

burekodsira wrote: 07/04/2023 09:28 juče ste mi pali na um :D znači ja u podrumu jedne radnje tj podzemnom spratu i hoću da pozovem lift kad ono tamo dvije tipke za gore i za dolje :lol: :shock:
rekoh šta sad majkumu znam ne može niže... možda ipak moram reći liftu gdje se nalazim :lol: :lol: :-)
Mozda podrum ima jos koju etazu ispod. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34790 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

John Cleese wrote: 07/04/2023 02:37
suspect_zero wrote: 06/04/2023 23:53


A zajebancije zvonjenja na vrata, zivkanja na telefon ....ko je bio u ratu (mislim na nas pubertetlije) sjeća se zajebavanja "stigao vam je paket u merhanet/karitas, samo dođite"....a ona otvorena linija gdje smo svi pričali u isto vrijeme i dogovarali sastanke ispred ekonomije :D
A dobro, to su vec stvarna zbivanja :D
Zaboravila si onu kad njih deset sukcesivno pozovu isti broj i pitaju ima li Sakiba, a onda jedanaesti pozove i kaze:"Ovdje Sakib. Je l' me ko trazio?" :D
:lol:

Mi smo kad neko udje u haustor zvonili na sva zvona, i onda na kojem god da je spratu neko ce otvoriti vrata i misliti da je on zvonio. :D

A tek kako sam zvao telefonske govornice i zajebavao ljude koji pokusavaju da telefoniraju. :lol:
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#34791 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by John Cleese »

Ateista wrote: 10/04/2023 09:39
John Cleese wrote: 07/04/2023 02:37

A dobro, to su vec stvarna zbivanja :D
Zaboravila si onu kad njih deset sukcesivno pozovu isti broj i pitaju ima li Sakiba, a onda jedanaesti pozove i kaze:"Ovdje Sakib. Je l' me ko trazio?" :D
:lol:

Mi smo kad neko udje u haustor zvonili na sva zvona, i onda na kojem god da je spratu neko ce otvoriti vrata i misliti da je on zvonio. :D

A tek kako sam zvao telefonske govornice i zajebavao ljude koji pokusavaju da telefoniraju. :lol:
:lol: Nevaljalci mali :| :D

Ma svi smo u tom uzrastu radili kojekakve nepodopstine - djecija posla :D
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#34792 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 10/04/2023 09:39 A tek kako sam zvao telefonske govornice i zajebavao ljude koji pokusavaju da telefoniraju. :lol:
Ja se sjecam u srednjoj, kad smo prolazili tuda, non stop su zvonile te govornice, i nas par kao hajmo se javiti, javimo se, kad tamo iz blizine cujes cerekanje grupe momaka s mobitelima. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34793 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 10/04/2023 12:21
Ateista wrote: 10/04/2023 09:39 A tek kako sam zvao telefonske govornice i zajebavao ljude koji pokusavaju da telefoniraju. :lol:
Ja se sjecam u srednjoj, kad smo prolazili tuda, non stop su zvonile te govornice, i nas par kao hajmo se javiti, javimo se, kad tamo iz blizine cujes cerekanje grupe momaka s mobitelima. :mrgreen:
:lol: :lol:

Ja kad sam to radio nije bilo mobitela, sa balkona gledao kad neko pridje da koristi onda nazovem. Vecina ni ne skonta da je zvonilo i krene da okrece broj, ja se kao javljam, tu sam onda imao raznih scenarija jer ljudi misle da su nazvali broj koji su okrenuli a u stvari se jave na moj poziv i nisu mogli prekinuti dok ja ne prekinem. :D
Predju na drugu ja zovem tu, i sve tako, neki su znali odustati i otici. :lol:
Iz ovog sad ugla kontam, mozda je nekom bilo nesto hitno a ja im problem napravim iz zezancije, ali u tim godinama se ne razmislja o tome.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#34794 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tramvajtrojka »

Ateista wrote: 10/04/2023 09:38
burekodsira wrote: 07/04/2023 09:28 juče ste mi pali na um :D znači ja u podrumu jedne radnje tj podzemnom spratu i hoću da pozovem lift kad ono tamo dvije tipke za gore i za dolje :lol: :shock:
rekoh šta sad majkumu znam ne može niže... možda ipak moram reći liftu gdje se nalazim :lol: :lol: :-)
Mozda podrum ima jos koju etazu ispod. :D
Image

a ova vrata su tek enigma za bosnju :lol: :lol: nista me ne iznervira vise kad neki debil ih zakuje i sve stane :-)
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#34795 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dzontra_Volta »

Ateista wrote: 10/04/2023 12:59
no_sikiriki wrote: 10/04/2023 12:21

Ja se sjecam u srednjoj, kad smo prolazili tuda, non stop su zvonile te govornice, i nas par kao hajmo se javiti, javimo se, kad tamo iz blizine cujes cerekanje grupe momaka s mobitelima. :mrgreen:
:lol: :lol:

Ja kad sam to radio nije bilo mobitela, sa balkona gledao kad neko pridje da koristi onda nazovem. Vecina ni ne skonta da je zvonilo i krene da okrece broj, ja se kao javljam, tu sam onda imao raznih scenarija jer ljudi misle da su nazvali broj koji su okrenuli a u stvari se jave na moj poziv i nisu mogli prekinuti dok ja ne prekinem. :D
Predju na drugu ja zovem tu, i sve tako, neki su znali odustati i otici. :lol:
Iz ovog sad ugla kontam, mozda je nekom bilo nesto hitno a ja im problem napravim iz zezancije, ali u tim godinama se ne razmislja o tome.
Mi smo tako jednom nazvali govornicu na ulazu u KUCS, nekad po noći. I javi se onaj neki taksista sa štanda ispred. Predstavimo se kao doktor sa Ortopedije i zamolimo ga da dođe ispred klinike da pokupi pacijenta.
I vidiš takso pali auto, ulazi u KCUS, dolazi ispred Ortopedije i čeka, čeka... Naravno, ništa se ne događa. I hajmo nazad. Pa se uvali drugom taksisti ispred na štandu, jer se ovaj u međuvremenu pomakao naprijed. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34796 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

tramvajtrojka wrote: 10/04/2023 13:05
Ateista wrote: 10/04/2023 09:38

Mozda podrum ima jos koju etazu ispod. :D
Image

a ova vrata su tek enigma za bosnju :lol: :lol: nista me ne iznervira vise kad neki debil ih zakuje i sve stane :-)
A kako ih zakuje, na sta mislis?
User avatar
Ateista
Posts: 46331
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34797 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 10/04/2023 13:06
Ateista wrote: 10/04/2023 12:59

:lol: :lol:

Ja kad sam to radio nije bilo mobitela, sa balkona gledao kad neko pridje da koristi onda nazovem. Vecina ni ne skonta da je zvonilo i krene da okrece broj, ja se kao javljam, tu sam onda imao raznih scenarija jer ljudi misle da su nazvali broj koji su okrenuli a u stvari se jave na moj poziv i nisu mogli prekinuti dok ja ne prekinem. :D
Predju na drugu ja zovem tu, i sve tako, neki su znali odustati i otici. :lol:
Iz ovog sad ugla kontam, mozda je nekom bilo nesto hitno a ja im problem napravim iz zezancije, ali u tim godinama se ne razmislja o tome.
Mi smo tako jednom nazvali govornicu na ulazu u KUCS, nekad po noći. I javi se onaj neki taksista sa štanda ispred. Predstavimo se kao doktor sa Ortopedije i zamolimo ga da dođe ispred klinike da pokupi pacijenta.
I vidiš takso pali auto, ulazi u KCUS, dolazi ispred Ortopedije i čeka, čeka... Naravno, ništa se ne događa. I hajmo nazad. Pa se uvali drugom taksisti ispred na štandu, jer se ovaj u međuvremenu pomakao naprijed. :D
:lol: :lol:

Dobrih ideja da zajebavamo druge nam nikad nije falilo. :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#34798 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tramvajtrojka »

Ateista wrote: 10/04/2023 13:09
tramvajtrojka wrote: 10/04/2023 13:05

Image

a ova vrata su tek enigma za bosnju :lol: :lol: nista me ne iznervira vise kad neki debil ih zakuje i sve stane :-)
A kako ih zakuje, na sta mislis?
pa kad pokusaju da ulete u zadnji tren il ne hodaju unutar vrata nego stoje kao mulci :zzzz: :zzzz: pa se moras probijati kroz njih
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34799 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:-) ..nije valjda da svi moraju hodati..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#34800 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tramvajtrojka »

moonca wrote: 10/04/2023 13:18 :-) ..nije valjda da svi moraju hodati..
ne moraju nego velika vecina udje i stane :lol: :lol: i tjt ne pomjeraju se ljudi dok se vrata ne zaglave tek onda se pokrenu
Post Reply