Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

DonieBrasco
Posts: 15230
Joined: 31/08/2016 16:09

#32076 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by DonieBrasco »

Ja sam vidio dosta cura po Sarajevu u ovakvom tipu hlaca - nekima stoji nekima ne.

Ako cemo isreno cure koju imaju liniju, istrenirane su, obline super im stoje, naspram ugojenih i zapustenih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32077 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 20/12/2021 12:44 Izgleda da ću opet morati objašnjavati svoju vice signalling teoriju. :oops:
Hajde pls.... :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#32078 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 20/12/2021 13:08
ExNihilo wrote: 20/12/2021 12:44 Izgleda da ću opet morati objašnjavati svoju vice signalling teoriju. :oops:
Hajde pls.... :thumbup:
Evo je ođe. :D
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#32079 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Chloe wrote: 20/12/2021 12:42
mali_balon wrote: 20/12/2021 11:03 Donedavo se latex smatrao perverzijom danas svaka druga zemska hoda u sjajnim helankama tj imitaciji lateksa ili koze......kada su koza i latex postali drustveno prihvatljivi, da se ne shvatim pogresno meni ne smeta, cak naprotiv uzivam.......vise sam za filozofski osvrt tipa sta danas tabu sutra ok
Ne vidim problem u takvoj odjeći.

I saten i til i svila i čipka kao i svaki drugi materijal mogu biti vulgarni i neukusni, perverzni ako neko ide za tim.
Slažem se u potpunosti. Problem je, kao prvo, što većina žena (bar u ovom gradu) ne nosi uopće latex hlače, nego helanke. Za mene su helanke nešto što bi se isključivo trebalo nositi na fitnessu ili eventualno u kućnoj atmosferi.
Drugi problem je što ne stoji svima nešto jednako, a ovdje nema razlike da li žena ima 50 kg ili 100kg, obje obuku istu stvar, i to ova deblja za par brojeva manje, i onda to izgleda neukusno.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#32080 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by saint_mirad »

ko se to usudio da kritikuje goraždansku huriju? baš ste neki rdjavi ku*ci, sve vam smeta. :(
gledaj lepote🤩🤩🥰
Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32081 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

jeste lijepa ovako
nisam je slusao nikad bilo pjesme ili intervju al cini mi se da umisljena ovako na prvu i da joj je "slava" vjerovatno udarila u glavu
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#32082 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by saint_mirad »

foxlife wrote: 20/12/2021 15:18 jeste lijepa ovako
nisam je slusao nikad bilo pjesme ili intervju al cini mi se da umisljena ovako na prvu i da joj je "slava" vjerovatno udarila u glavu
kojoj curi njenih godina ne bi udarila. to joj nije za zameriti previše.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32083 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

no_sikiriki wrote: 20/12/2021 14:10
Chloe wrote: 20/12/2021 12:42

Ne vidim problem u takvoj odjeći.

I saten i til i svila i čipka kao i svaki drugi materijal mogu biti vulgarni i neukusni, perverzni ako neko ide za tim.
Slažem se u potpunosti. Problem je, kao prvo, što većina žena (bar u ovom gradu) ne nosi uopće latex hlače, nego helanke. Za mene su helanke nešto što bi se isključivo trebalo nositi na fitnessu ili eventualno u kućnoj atmosferi.
Drugi problem je što ne stoji svima nešto jednako, a ovdje nema razlike da li žena ima 50 kg ili 100kg, obje obuku istu stvar, i to ova deblja za par brojeva manje, i onda to izgleda neukusno.
lazna misljenja su doprinjela tome
ono kad joj "prijateljica" kaze jao maco izgledas ko kraljica a ono salo prsti na sve strane oblik tijela vise prilici nekom automobilu nego zenskoj i ona umisli dobro mi stoji i oblaci te helanke i sl
zgadi muskarcima zensko da moras rucno odrzavati kondiciju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32084 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

saint_mirad wrote: 20/12/2021 15:19
foxlife wrote: 20/12/2021 15:18 jeste lijepa ovako
nisam je slusao nikad bilo pjesme ili intervju al cini mi se da umisljena ovako na prvu i da joj je "slava" vjerovatno udarila u glavu
kojoj curi njenih godina ne bi udarila. to joj nije za zameriti previše.
nekoj koja ima zdravo razmisljanje?
ne zamjeram ja njoj nista jer me ne zanima samo kazem koje je moje trenutno misljenje na osnovu onoga sto vidim
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#32085 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by detroit-mercy »

foxlife wrote: 20/12/2021 15:21
no_sikiriki wrote: 20/12/2021 14:10

Slažem se u potpunosti. Problem je, kao prvo, što većina žena (bar u ovom gradu) ne nosi uopće latex hlače, nego helanke. Za mene su helanke nešto što bi se isključivo trebalo nositi na fitnessu ili eventualno u kućnoj atmosferi.
Drugi problem je što ne stoji svima nešto jednako, a ovdje nema razlike da li žena ima 50 kg ili 100kg, obje obuku istu stvar, i to ova deblja za par brojeva manje, i onda to izgleda neukusno.
lazna misljenja su doprinjela tome
ono kad joj "prijateljica" kaze jao maco izgledas ko kraljica a ono salo prsti na sve strane oblik tijela vise prilici nekom automobilu nego zenskoj i ona umisli dobro mi stoji i oblaci te helanke i sl
zgadi muskarcima zensko da moras rucno odrzavati kondiciju
Pa cuj sad, sta znace lazna misljenja, svako valjda ima oci ali ne smije se zaboraviti da je u ogledalu svako sebi najljepsi. Tako i u ova dva primjera, stavljaju se dva potpuno razlicita primjera ljudske anatomije i onda se ovo je ok dok ovo nije ok. Ince 90% ljudi ima savrsene tjelesne proporcije pa se ibrete kada vide ovih 10% nesavrsenih.
U nekim kulturama, recimo onaj drugi primjer nije nikakav primjer ljepote/zenstvenosti dok je prvi primjer tip rasne zenske. Sve je u oku promatraca :mrgreen:.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32086 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

detroit-mercy wrote: 20/12/2021 15:27
foxlife wrote: 20/12/2021 15:21
lazna misljenja su doprinjela tome
ono kad joj "prijateljica" kaze jao maco izgledas ko kraljica a ono salo prsti na sve strane oblik tijela vise prilici nekom automobilu nego zenskoj i ona umisli dobro mi stoji i oblaci te helanke i sl
zgadi muskarcima zensko da moras rucno odrzavati kondiciju
Pa cuj sad, sta znace lazna misljenja, svako valjda ima oci ali ne smije se zaboraviti da je u ogledalu svako sebi najljepsi. Tako i u ova dva primjera, stavljaju se dva potpuno razlicita primjera ljudske anatomije i onda se ovo je ok dok ovo nije ok. Ince 90% ljudi ima savrsene tjelesne proporcije pa se ibrete kada vide ovih 10% nesavrsenih.
U nekim kulturama, recimo onaj drugi primjer nije nikakav primjer ljepote/zenstvenosti dok je prvi primjer tip rasne zenske. Sve je u oku promatraca :mrgreen:.
lazno misljenje je kad kazes "prijateljici" koja ima ocito visak kilograma npr da joj helanke 3 broja manje dobro stoje
ja sam svjestan da nisam apolon i da mi nikad nece dobro stajati sta ja znam majice uz tijelo npr ili sta ja znam
i ja obucem tu majicu izgledam kao da sam ispao iz nekog trecerazrednog cirkuskog ansambla i ti mi kazes bravo izgledas ko bred pit
mos misliti
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#32087 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by YouAreMyDestiny »

To "drugarice" često tako namjerno kažu.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#32088 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by detroit-mercy »

Ima onaj dobar film kad lik ne moze da izgovori laz nego samo istinu :mrgreen:.
Ma svi mi se ponekad sluzimo tim malim lazima, haj reci nekome ko je sprcko lovu u nesto da mu to stoji ko piletu sise :mrgreen:, jebi ga samo bi tjerali ljude oko sebe.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32089 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

svejedno poenta je da je za mnogo tih stvari kriva ta lazna potpora lazni komentari lazno prijateljstvo
a uz to onda glupo guranje ovih debelih da je kao debljina isto ljepota zato sto ne mogu ili nece smrsati
tu je jos donekle i feminizam i jednakost ta neka


jbg nikad al nikad necemo svi biti jednaki bilo da se radi o poredjenju musko zensko ili zensko zensko i musko musko ma koliko se to guralo
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#32090 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by malocvijece »

crveni_makovi wrote: 19/12/2021 22:56
malocvijece wrote: 19/12/2021 20:15
Nema konkretno. Sve joj je upakovano i sve neodređeno.
Lakše mi je napisati da lažem kad skontam da pišem što nije poželjno i opšteprihvaćeno da se piše. Dakle, za potrebe mog povlačenja iz te priče reći ćemo da ja samo lažem.
Nije bitno šta ja mogu prihvatiti, a iznenadila bi se i da znaš.
Bitno je šta je istina i gdje se ona može pronaći.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#32091 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by crveni_makovi »

malocvijece wrote: 20/12/2021 18:21
crveni_makovi wrote: 19/12/2021 22:56

Lakše mi je napisati da lažem kad skontam da pišem što nije poželjno i opšteprihvaćeno da se piše. Dakle, za potrebe mog povlačenja iz te priče reći ćemo da ja samo lažem.
Nije bitno šta ja mogu prihvatiti, a iznenadila bi se i da znaš.
Bitno je šta je istina i gdje se ona može pronaći.
Imam pozitivno mišljenje o tebi na osnovu stvari koje sam ranije čitala da pišeš. Ugrizla sam se za jezik jer mi je bio brži od pameti. Ne treba pisati o tome za ovog našeg života. Sve su to teške i preosjetljive teme kao i stotine poginulih uzalud na današnji dan 1992. godine u fijasko deblokadi Sarajeva. Kopija izvještaja je u brojnim pa i mojoj ladici.
Svjedokinja u predmetu, jedna od silovanih i preživjelih je pričala. Ko je radio na predmetu zna.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#32092 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Chloe »

Velkoski wrote: 19/12/2021 18:22
vjeshalica wrote: 18/12/2021 22:18 To je sve nazor okretanje jer mediji to rade putem diktata i uputa svjesno, to potenciranje zute stampe i tog svijeta.
Tako se unistava nacija.

Imamo mi domacih sadrzaja koje mozemo svaki dan prezentovati i raditi na razvoju drustva, nego da citamo clanke o Dzumhuru splavaru i njegovoj splavarki iz Beograda ili sto je nekakva pevaljka uratila botoks picke i slicno....to je sadrzaj za debilnu sirotinju da se pokaze da se bez icega moze uspjeti u zivotu tako im se razvija poimanje svijeta oko sebe...dakle atraktivna starleta Ajfon je bitnija da se prezentira javnosti nego neko dijete obrazovano koje postize rezultate i slicno....
mediji objavljuju ono što je narodu zanimljivo i na šta će kliknuti, to je jedina istina

ako analitika kaže da posjetioci najviše klikaju na te vijesti onda će i biti potencirane
Tačno!

Bilo je pokušaja da se naprave portali koji bi se bavili samo pozitivnim vijestima, bez crne kronike, sexa, općenito "žute štampe".
Propali, prije nego su oživili.

A za ono vremena, koliko sam ja imala portal, uredjivala ga, uvjerila sam se da će ubistvo imati hiljadu klikova kao i neka "ljubavna" afera, a vijest da je npr. Lana donijela medalju BiH, nijedan ili par!
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#32093 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by malocvijece »

crveni_makovi wrote: 20/12/2021 18:33
malocvijece wrote: 20/12/2021 18:21

Nije bitno šta ja mogu prihvatiti, a iznenadila bi se i da znaš.
Bitno je šta je istina i gdje se ona može pronaći.
Imam pozitivno mišljenje o tebi na osnovu stvari koje sam ranije čitala da pišeš. Ugrizla sam se za jezik jer mi je bio brži od pameti. Ne treba pisati o tome za ovog našeg života. Sve su to teške i preosjetljive teme kao i stotine poginulih uzalud na današnji dan 1992. godine u fijasko deblokadi Sarajeva. Kopija izvještaja je u brojnim pa i mojoj ladici.
Svjedokinja u predmetu, jedna od silovanih i preživjelih je pričala. Ko je radio na predmetu zna.
Hvala za mišljenje o meni.
Ok razumijem. Teška tema da je može biti teža. Onda ne treba ni spominjati pojedinačne slučajeve, po mom mišljenju, jer svjedočenja preživjelih nisu za rekla-kazača priču.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#32094 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by malocvijece »

foxlife wrote: 20/12/2021 15:31
detroit-mercy wrote: 20/12/2021 15:27
Pa cuj sad, sta znace lazna misljenja, svako valjda ima oci ali ne smije se zaboraviti da je u ogledalu svako sebi najljepsi. Tako i u ova dva primjera, stavljaju se dva potpuno razlicita primjera ljudske anatomije i onda se ovo je ok dok ovo nije ok. Ince 90% ljudi ima savrsene tjelesne proporcije pa se ibrete kada vide ovih 10% nesavrsenih.
U nekim kulturama, recimo onaj drugi primjer nije nikakav primjer ljepote/zenstvenosti dok je prvi primjer tip rasne zenske. Sve je u oku promatraca :mrgreen:.
lazno misljenje je kad kazes "prijateljici" koja ima ocito visak kilograma npr da joj helanke 3 broja manje dobro stoje
ja sam svjestan da nisam apolon i da mi nikad nece dobro stajati sta ja znam majice uz tijelo npr ili sta ja znam
i ja obucem tu majicu izgledam kao da sam ispao iz nekog trecerazrednog cirkuskog ansambla i ti mi kazes bravo izgledas ko bred pit
mos misliti
Pravi prijatelj će ti reći da izgledaš ko Obelix. Još će te slikati da ti kasnije može slati i zezati se. Al ipak će reći idi ba skini to sa sebe
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#32095 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by crveni_makovi »

malocvijece wrote: 20/12/2021 19:06
crveni_makovi wrote: 20/12/2021 18:33
Imam pozitivno mišljenje o tebi na osnovu stvari koje sam ranije čitala da pišeš. Ugrizla sam se za jezik jer mi je bio brži od pameti. Ne treba pisati o tome za ovog našeg života. Sve su to teške i preosjetljive teme kao i stotine poginulih uzalud na današnji dan 1992. godine u fijasko deblokadi Sarajeva. Kopija izvještaja je u brojnim pa i mojoj ladici.
Svjedokinja u predmetu, jedna od silovanih i preživjelih je pričala. Ko je radio na predmetu zna.
Hvala za mišljenje o meni.
Ok razumijem. Teška tema da je može biti teža. Onda ne treba ni spominjati pojedinačne slučajeve, po mom mišljenju, jer svjedočenja preživjelih nisu za rekla-kazača priču.
Stekla sam utisak iz njene priče da to puno ljudi iz tog kraja i konteksta zna. Ali ne treba to spominjati. Posebno ne u ovim trivijalnim piskaranjima.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#32096 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by detroit-mercy »

malocvijece wrote: 20/12/2021 19:09
foxlife wrote: 20/12/2021 15:31

lazno misljenje je kad kazes "prijateljici" koja ima ocito visak kilograma npr da joj helanke 3 broja manje dobro stoje
ja sam svjestan da nisam apolon i da mi nikad nece dobro stajati sta ja znam majice uz tijelo npr ili sta ja znam
i ja obucem tu majicu izgledam kao da sam ispao iz nekog trecerazrednog cirkuskog ansambla i ti mi kazes bravo izgledas ko bred pit
mos misliti
Pravi prijatelj će ti reći da izgledaš ko Obelix. Još će te slikati da ti kasnije može slati i zezati se. Al ipak će reći idi ba skini to sa sebe
Gledaj sad, to su jako osjetljive teme, sta ce pravi prijatelji reci ili uraditi. Pravi prijatelj moze mozda i postovati tvoj ukus ili neukus i ne zadirati u te neke stvari koje su i onako subjektivne prirode.
Sad ako je osoba malo vecih gabarita, vjerovatno mora da konstantno slusa svoje okruzenje koje joj govori kako je mashala i sl. i onda treba i pravi prijatelj da se natovari na kosti.
Btw, vidio sam more tih krupnijih treba koje se uvale u one uske helanke i sta covjek da im kaze :mrgreen: whatever floats your boat :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#32097 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by detroit-mercy »

saint_mirad wrote: 20/12/2021 15:04 ko se to usudio da kritikuje goraždansku huriju? baš ste neki rdjavi ku*ci, sve vam smeta. :(
gledaj lepote🤩🤩🥰
Image
Haters gonna hate :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#32098 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Kaze . nishta.. :zoka:
Hakiz
Posts: 39907
Joined: 30/07/2015 20:01

#32099 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

Chloe wrote: 20/12/2021 19:03
Velkoski wrote: 19/12/2021 18:22

mediji objavljuju ono što je narodu zanimljivo i na šta će kliknuti, to je jedina istina

ako analitika kaže da posjetioci najviše klikaju na te vijesti onda će i biti potencirane
Tačno!

Bilo je pokušaja da se naprave portali koji bi se bavili samo pozitivnim vijestima, bez crne kronike, sexa, općenito "žute štampe".
Propali, prije nego su oživili.

A za ono vremena, koliko sam ja imala portal, uredjivala ga, uvjerila sam se da će ubistvo imati hiljadu klikova kao i neka "ljubavna" afera, a vijest da je npr. Lana donijela medalju BiH, nijedan ili par!
Ako si uređivala portal, onda i ti znaš da mediji ne objavljuju samo ono šte ljudi žele da čitaju, nego i svojim objavljivanjem "obrazuju" ljude da je baš ono šta mediji objavljuju to šta ti ljudi žele da čitaju.

Sva genijalnost Stiva Jobsa je bila u tome da je ljude ubijedio da im treba upravo ono šta on prodaje. Ništa Jobs nije napravio, izmislio, unaprijedio, nikakav hardver, softver, tehnologiju, ništa. Ali je bio genijalan prodavač.

Tako i dobar medij, navede ljude da pomisle da je baš ono šta im medij servira važno.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#32100 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Chloe »

Hakiz wrote: 20/12/2021 20:04
Chloe wrote: 20/12/2021 19:03

Tačno!

Bilo je pokušaja da se naprave portali koji bi se bavili samo pozitivnim vijestima, bez crne kronike, sexa, općenito "žute štampe".
Propali, prije nego su oživili.

A za ono vremena, koliko sam ja imala portal, uredjivala ga, uvjerila sam se da će ubistvo imati hiljadu klikova kao i neka "ljubavna" afera, a vijest da je npr. Lana donijela medalju BiH, nijedan ili par!
Ako si uređivala portal, onda i ti znaš da mediji ne objavljuju samo ono šte ljudi žele da čitaju, nego i svojim objavljivanjem "obrazuju" ljude da je baš ono šta mediji objavljuju to šta ti ljudi žele da čitaju.

Sva genijalnost Stiva Jobsa je bila u tome da je ljude ubijedio da im treba upravo ono šta on prodaje. Ništa Jobs nije napravio, izmislio, unaprijedio, nikakav hardver, softver, tehnologiju, ništa. Ali je bio genijalan prodavač.

Tako i dobar medij, navede ljude da pomisle da je baš ono šta im medij servira važno.
Naravno da mogu, ali nema finansijske isplativosti.

Zato sam navela primjer portala koji su to pokušavali i propali, a ima li su startno dobru fin.pozadinu, stručnu ekipu novinara.
Moj portal je opstajao dok je bio jedini na općini, pojavom drugih koji su "mahalaškim" sazdržajem mamili posjetitelje je jednostavno izgubio bitku.
Broj posjeta pada, nema djeljenja vijesti, gubitak sponzora koji bi pokrivali odredjene troškove domene, održavanja, a sve je manje bilo onih koji bi svoje vrijeme davali bez marke.
Post Reply