Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

shandrprcSA
Posts: 9784
Joined: 23/02/2013 08:16

#31476 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by shandrprcSA »

_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2021 13:04
Nierika wrote: 21/10/2021 12:59 Ne kontam ona cca dvadesetominutna drijemanja (nap) i kako se ljudi nakon toga osjećaju odmornije i imaju više energije. :|
Meni nekad pomogne ali ako je 20tak min. Inace budem kao da me poplava izbacila.
ja svaki dan moram 15ku da bacim :mrgreen: i onda sam ko pista 8-)
User avatar
Lily1234
Posts: 7442
Joined: 16/08/2019 16:21
Location: Tu i tamo...

#31477 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Lily1234 »

sherbett wrote: 21/10/2021 16:48
Lily1234 wrote: 21/10/2021 16:48

Hoćeš se mijenjati? :lol:
Daaaa
OK, važi... :pasamoj:


Ti onda ovako:
Image




Dok ja ovako :D :
Image
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#31478 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by mali_balon »

shandrprcSA wrote: 21/10/2021 17:22
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2021 13:04

Meni nekad pomogne ali ako je 20tak min. Inace budem kao da me poplava izbacila.
ja svaki dan moram 15ku da bacim :mrgreen: i onda sam ko pista 8-)
Tkz power nap....15 20 min max sve preko je navodno patnja kad se probudis...i fakat fercera kad odma zaspis ali vexinom problem je zaspati....
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#31479 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dystopia »

malocvijece wrote: 20/10/2021 20:22
ExNihilo wrote: 20/10/2021 19:58 Ne kontam ljude koji tokom razgovora u priču poimenično ubacuju pojedince koje ne poznaješ. Tipa, "Danas ti ja sjednem s Hazimom..."

Ko je ba Hazim? Zašto nemaš osjećaj da spominješ osobu koja mi je nepoznata. Dakle, možeš umjesto Hazim iskoristi neku zajedničku imenicu tipa "prijatelj" ili predstaviti Hazima kao svog prijatelja prije nego što nastaviš s pričom, ali NEMOJ mi poimenično spominjati ljude koje NE POZNAJEM.

Čisti autizam.
Jedna moja drugarica često tako priča. "Bila sam na kafi s Ernom, kad se desilo...", "Sjedim ti ja s Alenom..." i sl. S vremena na vrijeme je pitam: ok ko ti je sad Alen, jer mislim da mi treba kontekst. Kad nakon nekog vremena kaže ona meni da je puno ispitujem i šta to mene sve zanima s kim ona hoda. Ja ostadoh zabezeknuta :lol:
:lol: evo ja ću ti reći umjesto drugarice, nikad nije bitno za kontekst :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31480 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

nekome
Posts: 2863
Joined: 17/05/2011 10:41

#31481 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by nekome »

isto barbika
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#31482 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by azurna_obala »

Vidim članak, vidim neka slika, haj kontam neki plakat, možda unutar članka ima slika žene...trazim, kad ništa..barbika
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#31483 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zoya »

Dobro, i? Trebamo je šikanirati zbog toga što nije dovoljno lijepa?

Autorica je prvih knjiga za učenike oštećenog sluha na dvoručnoj abecedi, mnogih priručnika za nastavnike za rad s učenicima s posebnim potrebama. Autorica je 50 naučnih radova iz oblasti rada s djecom s posebnim potrebama te 30 stručnih radova.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#31484 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by FunkyzeitGames »

Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31485 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Zoya wrote: 25/10/2021 10:57
Dobro, i? Trebamo je šikanirati zbog toga što nije dovoljno lijepa?

Autorica je prvih knjiga za učenike oštećenog sluha na dvoručnoj abecedi, mnogih priručnika za nastavnike za rad s učenicima s posebnim potrebama. Autorica je 50 naučnih radova iz oblasti rada s djecom s posebnim potrebama te 30 stručnih radova.
Ko je spomenuo njen izgled?
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#31486 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zoya »

_BataZiv_0809 wrote: 25/10/2021 11:02
Zoya wrote: 25/10/2021 10:57

Dobro, i? Trebamo je šikanirati zbog toga što nije dovoljno lijepa?

Autorica je prvih knjiga za učenike oštećenog sluha na dvoručnoj abecedi, mnogih priručnika za nastavnike za rad s učenicima s posebnim potrebama. Autorica je 50 naučnih radova iz oblasti rada s djecom s posebnim potrebama te 30 stručnih radova.
Ko je spomenuo njen izgled?

Ti samo izgled i pominješ u većini svojih postova. Zbog čega ono tvoje wtf?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#31487 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ExNihilo »

FunkyzeitGames wrote: 25/10/2021 10:57 Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
Teško da je popularno, riječ je o zanemarivom procentu gospođa koje to urade, ali od svih baba kraj kojih prođeš, zapamtiš jedino takve jer su upečatljive. Dakle, nije do baba, nego do tvog survivorship biasa.
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#31488 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

FunkyzeitGames wrote: 25/10/2021 10:57 Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
nemaju im muževi dovoljno para da kupe pravu farbu, pa se jadne furaju na taj ehoton (mislim da se tako zove) :lol:
nisam još starija gospođa, ali dat ću ti odgovor moje svekrve na moje identično pitanje - kaže da "ubije onu bjelinu", kao bolje joj kad je sivo radije nego bijelo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31489 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Zoya wrote: 25/10/2021 11:04
Ti samo izgled i pominješ u većini svojih postova. Zbog čega ono tvoje wtf?
Aha, povukla te predrasuda.

Ovako, razmisljao sam je li za ovu temu ili novinarsku nepismenost, ali nevertheless krenimo redom:

Amra Imširagić dobitnica je prestižne nagrade Global Teacher Award, koju dodjeljuje AKS Education Awards iz Indije za 2021. godinu za najbolje prosvjetne radnike.


Ko je AKS EA? Kakva je to institucija? Za sta konkretno dodjeljuje nagradu? Sta znaci najbolji prosvjetni radnik? U cemu najbolji?

Imširagić je zaposlena u Javnoj ustanovi Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora.

Gdje je ta ustanova, gdje joj je sjediste, ovako po imenu moze biti bilo gdje? Sta ona radi tacno u toj ustanovi? Predavac, nastavnik, pedagog? Za sta je dobila nagradu ako ne znamo sta radi?


Dobitnica je mnogobrojnih nagrada i priznanja.

Naprimjer? Navesti bar dva ako kazes da su mnogobrojna. Za sta je dobijala priznanja? Je li citaocu teksta jasno sta zena radi i za sta je dobijala priznanja? Nije.

"Bilo je neophodno ispuniti 27 kriterija gdje morate dokazati vaš angažman i u nastavnom i u vannastavnom sadržaju", kazala je.

Koji su to kriteriji npr? Zasto ona o tome govori, zasto autor clanka nije to sam provjerio? Mogao je izguglati kad je provjeravao ko i sta je AKS EA.....oh wait, nije provjeravao.


Autorica je prvih knjiga za učenike oštećenog sluha na dvoručnoj abecedi, mnogih priručnika za nastavnike za rad s učenicima s posebnim potrebama. Autorica je 50 naučnih radova iz oblasti rada s djecom s posebnim potrebama te 30 stručnih radova.

Gdje i pod kojim nazivom su objavljene te knjige? U cemu su prve? Gdje su prve? U BIH? Gdje su objavljeni ti naucni radovi?



Dakle, cudim se tekstu a ne personi. Tekst je pun rupa ko svicarski sir. Povrsan i zbrda zdola. Ako je pri tome placena promocija u sta vjerujem (nije se Klix nje sjetio tek tako), time jos gore :-)
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#31490 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by DonieBrasco »

U međuvremenu ima li sta novo vezano za Bec ? :mrgreen:
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#31491 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by black »

_BataZiv_0809 wrote: 25/10/2021 11:21
Zoya wrote: 25/10/2021 11:04
Ti samo izgled i pominješ u većini svojih postova. Zbog čega ono tvoje wtf?
Aha, povukla te predrasuda.

Ovako, razmisljao sam je li za ovu temu ili novinarsku nepismenost, ali nevertheless krenimo redom:

Amra Imširagić dobitnica je prestižne nagrade Global Teacher Award, koju dodjeljuje AKS Education Awards iz Indije za 2021. godinu za najbolje prosvjetne radnike.


Ko je AKS EA? Kakva je to institucija? Za sta konkretno dodjeljuje nagradu? Sta znaci najbolji prosvjetni radnik? U cemu najbolji?

Imširagić je zaposlena u Javnoj ustanovi Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora.

Gdje je ta ustanova, gdje joj je sjediste, ovako po imenu moze biti bilo gdje? Sta ona radi tacno u toj ustanovi? Predavac, nastavnik, pedagog? Za sta je dobila nagradu ako ne znamo sta radi?


Dobitnica je mnogobrojnih nagrada i priznanja.

Naprimjer? Navesti bar dva ako kazes da su mnogobrojna. Za sta je dobijala priznanja? Je li citaocu teksta jasno sta zena radi i za sta je dobijala priznanja? Nije.

"Bilo je neophodno ispuniti 27 kriterija gdje morate dokazati vaš angažman i u nastavnom i u vannastavnom sadržaju", kazala je.

Koji su to kriteriji npr? Zasto ona o tome govori, zasto autor clanka nije to sam provjerio? Mogao je izguglati kad je provjeravao ko i sta je AKS EA.....oh wait, nije provjeravao.


Autorica je prvih knjiga za učenike oštećenog sluha na dvoručnoj abecedi, mnogih priručnika za nastavnike za rad s učenicima s posebnim potrebama. Autorica je 50 naučnih radova iz oblasti rada s djecom s posebnim potrebama te 30 stručnih radova.

Gdje i pod kojim nazivom su objavljene te knjige? U cemu su prve? Gdje su prve? U BIH? Gdje su objavljeni ti naucni radovi?



Dakle, cudim se tekstu a ne personi. Tekst je pun rupa ko svicarski sir. Povrsan i zbrda zdola. Ako je pri tome placena promocija u sta vjerujem (nije se Klix nje sjetio tek tako), time jos gore :-)
vidim da je vecina medija prenijela istu vijest, ocisto da su vazni samo klikovi
meni je privakla paznju grafika, bas se vidi lose selektovanje njene glave koja je nakalemljena na plakat, zao mi je zene al 99% sam uvjerenja da je ovo nagrada u rangu lorda chivasa
internet je prepun slicnih 'nagrada' u svim oblastima, znam kroz fotografiju kako to 'hoda', kojekakvi konkursi, nagrade i sl.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31492 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

black wrote: 25/10/2021 12:36
vidim da je vecina medija prenijela istu vijest, ocisto da su vazni samo klikovi
meni je privakla paznju grafika, bas se vidi lose selektovanje njene glave koja je nakalemljena na plakat, zao mi je zene al 99% sam uvjerenja da je ovo nagrada u rangu lorda chivasa
internet je prepun slicnih 'nagrada' u svim oblastima, znam kroz fotografiju kako to 'hoda', kojekakvi konkursi, nagrade i sl.
Nagrada moze biti i kao ona "Best University" koju je dobio Bimin Internacionalni univerzitet na Lašvi kod Travnika, a mi necemo saznati je li ili nije, jer je kvazinovinarima mrsko raditi svoj posao-provjeriti informaciju.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31493 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

wrote: 25/10/2021 10:57 Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
Ne stede . i to je boja.... kao i 'regularne'..... i zasto bi bile 'senilne' . da to radile.. sta je s djevojkama .s puno vecim procentom istog. :-) . jednostavno styling.. koji ide uz odjecu.... manje vishe - nedefinisan... 'mladalachki'... duh... :zoka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#31494 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

PR tekst, jedna prijateljica prije petnaestak godina uplatila tekst u Azri, umirao sam od smijeha kad sam citao. Predstavila se kao vrhunski ekonomski strucnjak sa brojnim nagradama, nema nijednu naravno, niti je strucnjak, par godina nakon teksta ostala bez posla u jednoj stranjskoj banci u kojoj je radila. Ne moram reci da je i posao dobila preko veze.
Slagala je i skolu koju je zavrsila, smaslala da je studirala u Americi, nije.

U tim krugovima "visokog drustva" kod nas, ako nemas tekst u Graciji Azri ili koji jos tabloid imamo, danas je popularno izlaziti na portalima, ko da nemas gaca.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#31495 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

Postoje ljudi koji vjeruju svemu sto procitaju u novinama a marketing je cudo, kad kazu ljudi da su reklame glupe dosadne, da one nisu ucinkovite ne bi sekunda kostala svetog Petra kajganu, jel se tako kaze.

Moja mama je nekad davno radila u reviji Ven i kasnije u Uni, kaze da su svaki onaj horoskop koji zene cekaju sa nestrpljenjem da procitaju sta im zvijezde prognoziraju, izmisljali u pauzama ili nakon radnog vremena u redakciji. Skupi se redakcija, otvore neko pice, i sprdaju se sa horoskopskim znacima. To su oni kratki horoskopi na kraju novina, od par recenica, kao ljubav pa Ovna ceka jedan buran period u ljubavi. Ljudi se sprdali a neko to cita ko sveto pismo.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#31496 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Raigor Stonehoof »

FunkyzeitGames wrote: 25/10/2021 10:57 Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
Isto sam se pitao nebrojeno puta, samo sto sam primjecivao najcesce zelenu nijansu.
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#31497 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vuslat »

Raigor Stonehoof wrote: 25/10/2021 18:08
FunkyzeitGames wrote: 25/10/2021 10:57 Primjetio sam da je popularno među starijim gospođama da imaju jako izraženu rozu, plavu (borovnica plavu, ne blonde plavu) ili ljubičastu tintu sijede kose. U čemu je fazon? Je li do senilnosti pa griješe ili su neki drugi razlozi (tipa štednje na boji zbog ekonomske situacije) u pitanju?
Isto sam se pitao nebrojeno puta, samo sto sam primjecivao najcesce zelenu nijansu.
Hmmm, vjerovatno mislite na ehoton...
Dosta teti sa sijedom kosom ga koristi umjesto farbe. U zavisnosti od vrste, kolicine, duzine drzanja, daje razlicite nijanse sijedoj kosi.
Lahko se koristi, mogu ga nanositi same, a s druge strane potpuno sijedu kosu je tesko ofarbati ravnomjerno i tu boju odrzavati...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#31498 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2021 15:00 PR tekst, jedna prijateljica prije petnaestak godina uplatila tekst u Azri, umirao sam od smijeha kad sam citao. Predstavila se kao vrhunski ekonomski strucnjak sa brojnim nagradama, nema nijednu naravno, niti je strucnjak, par godina nakon teksta ostala bez posla u jednoj stranjskoj banci u kojoj je radila. Ne moram reci da je i posao dobila preko veze.
Slagala je i skolu koju je zavrsila, smaslala da je studirala u Americi, nije.

U tim krugovima "visokog drustva" kod nas, ako nemas tekst u Graciji Azri ili koji jos tabloid imamo, danas je popularno izlaziti na portalima, ko da nemas gaca.
Upravo tako.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#31499 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by FunkyzeitGames »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2021 15:00 PR tekst, jedna prijateljica prije petnaestak godina uplatila tekst u Azri, umirao sam od smijeha kad sam citao. Predstavila se kao vrhunski ekonomski strucnjak sa brojnim nagradama, nema nijednu naravno, niti je strucnjak, par godina nakon teksta ostala bez posla u jednoj stranjskoj banci u kojoj je radila. Ne moram reci da je i posao dobila preko veze.
Slagala je i skolu koju je zavrsila, smaslala da je studirala u Americi, nije.

U tim krugovima "visokog drustva" kod nas, ako nemas tekst u Graciji Azri ili koji jos tabloid imamo, danas je popularno izlaziti na portalima, ko da nemas gaca.
Poznajem i ja dvije koje ovo rade. Jedna je tim fejk tekstovima uspjela da se prije jedno godinu zaposli u nekoj solidnoj klinicu u Srbiji. Od tada se ušutila skroz, baš rijetko čujemo bilo šta o njoj osim da "radi, nema puno vremena da se dopisuje". Druga grca u kreditima i radi ko zna kakve poslove sa strane da bi jednom u tri mjeseca kada je vidimo mogla da pokaže statusne simbole menadžerice godine.

Znao sam i par muških "političara" sa promotivnim tekstovima i TV prilozima koje su sređivali sa poznanicima zaposlenim na tim televizijama, sva crkavica se ulagala u tu fancy fasadu iza koje stoji žalosno lijena i nesposobna osoba još na grbači roditelja u srednjim tridesetim. Dosta ljudi baš zagazi u pravo zeznut "fake it till you make it" što nije za svakoga i većina u tom procesu pregori i obruka se pokušavajući da sažvaću zalogaj kojem nisu dorasli.
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#31500 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by nepass1 »

Znam i ja lika koji je prije 20ak godina platio novinama, mislim AZRA
Kao on uspjesni biznismen, putuje po brazilu.
A lik prodavao piratske cd-ove, kasnije otvorio kompijutersku opremu da prodaje, pa varao osiguranje da mu je obijeno skladiste. Kod treceg pokusaja prevare pao.
Post Reply