Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30126 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Jesam, s tim da noge ne brijem :P a draga mi u mene konturise lice :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#30127 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zoya »

_BataZiv_0809 wrote: 23/12/2020 21:52 Jesam, s tim da noge ne brijem :P a draga mi u mene konturise lice :D
A znam. Postavljao si jednom neke svoje cipele i govorio kako se oblačiš 🤮

I znam isto tako da takvim likovima nije strano ni konturisanje ni puderisanje, čupanje obrva i slično, tako da ti vjerujem.

Lijepo je što to prepisuješ svojoj 'mladosti'. Mladost-ludost.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30128 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Zoya wrote: 23/12/2020 22:07
_BataZiv_0809 wrote: 23/12/2020 21:52 Jesam, s tim da noge ne brijem :P a draga mi u mene konturise lice :D
A znam. Postavljao si jednom neke svoje cipele i govorio kako se oblačiš 🤮

I znam isto tako da takvim likovima nije strano ni konturisanje ni puderisanje, čupanje obrva i slično, tako da ti vjerujem.

Lijepo je što to prepisuješ svojoj 'mladosti'. Mladost-ludost.
Treba bit u formi da ti to stoji draga :P
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#30129 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zubi »

_BataZiv_0809 wrote: 23/12/2020 22:10
Zoya wrote: 23/12/2020 22:07
_BataZiv_0809 wrote: 23/12/2020 21:52 Jesam, s tim da noge ne brijem :P a draga mi u mene konturise lice :D
A znam. Postavljao si jednom neke svoje cipele i govorio kako se oblačiš 🤮

I znam isto tako da takvim likovima nije strano ni konturisanje ni puderisanje, čupanje obrva i slično, tako da ti vjerujem.

Lijepo je što to prepisuješ svojoj 'mladosti'. Mladost-ludost.
Treba bit u formi da ti to stoji draga :P
To nikom ne stoji. Izgledaju presmijesno a nisu svjesni, jadni...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30130 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Ne budi sigurna :P
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#30131 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Sad su popularni kaputi na trenerke i na to sve 90’s patike :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30132 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

..zavisi kako je ukonponovano.. -nekome 'pumpane' usne--i ne primjetite-- kao i ostale'dorade' na licu..... ako je s ukusom i ako profesionalac odradi.

da.. i starke.. nisam za--ali nekome je ---cuteImage
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#30133 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by vjeshalica »

Zoya wrote: 23/12/2020 21:32 Niti iscrtavanje obrva i one spicaste nokte kao kod vještica. .
Ono stoje zanimljivo kod iscrtvanja obrva ,a da se primjetiti pogotovo po ovim fb stranicama i instagram ,ti saloni koji to nude uglavnom imaju jedan šablon obrva i taj šablon primjenjuju na apsolutno sve oblike lice i dotadasnje stanje obrva
Razumijem da neko hoce da to koriguje jer mozda nema ili su se istanjile
Ali ne mozes jedan sablon pucati na 5000 faca na primjer...jednostavno se ne uklapa i nije primjenjiv ali kome ti to mores objasniti hahah
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30134 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

Ja ne razumijem svakodnevno zasipanje djece poklonima u vidu ogromnih kolicina slatkisa i igracaka u zamjenu za vrijeme koje bi roditelji stvarno mogli provesti u igri i druzenju sa djecom. Ko djece razvedenih roditelja to poprima neke nemjerljive kolicine.

Sinoc u nevjerovatnoj guzvi dok sam izlazila iz Merkatora osjetila sam fizicku mucninu pri pogledu na roditelje koji su nosili paketice sa slatkisima i igrackama plus kutije i kutije igracaka jer paketic s igrackom odavno nije dovoljan da se zadrzi paznja djeci i zabavi ih da bi sto manje trazili vrijeme s roditeljima.

Mozda je slucaj da je nekima ili mozda vecini od tih roditelja kojih je sinoc bilo bas puno to jedna od rijetkih prilika kad djeci kupuju tako puno poklona tog tipa ali iz iskustva svuda oko mene stalno vidim djecu koja plutaju u gomilama odvratnih slatkisa i igracaka koje su zanimljive jedino dok se ne kupe a s kojima se poslije rijetko ili nikad igraju pa se te igracke pakuju i nose u vrtice ili nekoj djeci ciji roditelji nemaju novca da im kupuju igracke.

Vrijeme mi je pobrkalo sjecanja i mozda sam u djetinjstvu vise patila sto nisam imala puno igracaka ali danas imam jako lijepa i ziva sjecanja na radost kad se nije dobijalo sve sto se pozeli nego kad cekas i u relativno rijetkim prilikama dobijes neku posebnu igracku koju stvarno zelis i s kojom se stvarno igras.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30135 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Koliko to stepeni mora biti vani da trebas nosit kaput ali da je ok da su gleznjevi goli i da su na nogama starke kroz koje puse vise nego kroz austrougarske prozore.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#30136 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ćiribiribela »

Ja ne kontam zene koje nose fejk torbe, novcanike. Ono obucena od glave do pete u waikiki ili primark ali torba dior ili ysl iz prijedora.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#30137 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

ćiribiribela wrote: 24/12/2020 09:52 Ja ne kontam zene koje nose fejk torbe, novcanike. Ono obucena od glave do pete u waikiki ili primark ali torba dior ili ysl iz prijedora.
Znači da pažljivo i birano ulaže novac u kožnu galanteriju :D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#30138 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 09:24 Ja ne razumijem svakodnevno zasipanje djece poklonima u vidu ogromnih kolicina slatkisa i igracaka u zamjenu za vrijeme koje bi roditelji stvarno mogli provesti u igri i druzenju sa djecom. Ko djece razvedenih roditelja to poprima neke nemjerljive kolicine.

Sinoc u nevjerovatnoj guzvi dok sam izlazila iz Merkatora osjetila sam fizicku mucninu pri pogledu na roditelje koji su nosili paketice sa slatkisima i igrackama plus kutije i kutije igracaka jer paketic s igrackom odavno nije dovoljan da se zadrzi paznja djeci i zabavi ih da bi sto manje trazili vrijeme s roditeljima.

Mozda je slucaj da je nekima ili mozda vecini od tih roditelja kojih je sinoc bilo bas puno to jedna od rijetkih prilika kad djeci kupuju tako puno poklona tog tipa ali iz iskustva svuda oko mene stalno vidim djecu koja plutaju u gomilama odvratnih slatkisa i igracaka koje su zanimljive jedino dok se ne kupe a s kojima se poslije rijetko ili nikad igraju pa se te igracke pakuju i nose u vrtice ili nekoj djeci ciji roditelji nemaju novca da im kupuju igracke.

Vrijeme mi je pobrkalo sjecanja i mozda sam u djetinjstvu vise patila sto nisam imala puno igracaka ali danas imam jako lijepa i ziva sjecanja na radost kad se nije dobijalo sve sto se pozeli nego kad cekas i u relativno rijetkim prilikama dobijes neku posebnu igracku koju stvarno zelis i s kojom se stvarno igras.
Uff, previše je tu svega.
Nekim roditeljima je doista ovo vrijeme jedino kad izdvoje novac za poklone. Neki roditelji su materijalisti i misle da je to najvažnije. Neki kupuju ljubav jer ne daju pažnju dovoljno (što namjerno, što radi prisilnog odsustva). Neki roditelji (to je bila moja mama) jako vole igračke i skoro da ih je kupovala da bi se i ona igrala. Ja kupujem igračke (previše i taman, teško je to objektivno ocijeniti) jer izraz sreće na licu i veselje u sobi dok se igra je neprocjenjivo.. I što uvijek imaš taj osjećaj da ne radiš dovoljno, da nemaš dovoljno vremena za njega i neka vrsta kompenzacije.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30139 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

bandit_mo wrote: 24/12/2020 10:12 Uff, previše je tu svega.
Nekim roditeljima je doista ovo vrijeme jedino kad izdvoje novac za poklone. Neki roditelji su materijalisti i misle da je to najvažnije. Neki kupuju ljubav jer ne daju pažnju dovoljno (što namjerno, što radi prisilnog odsustva). Neki roditelji (to je bila moja mama) jako vole igračke i skoro da ih je kupovala da bi se i ona igrala. Ja kupujem igračke (previše i taman, teško je to objektivno ocijeniti) jer izraz sreće na licu i veselje u sobi dok se igra je neprocjenjivo.. I što uvijek imaš taj osjećaj da ne radiš dovoljno, da nemaš dovoljno vremena za njega i neka vrsta kompenzacije.
Meni se jednostavno povraca od tih kolicina predmeta. Vecina roditelja koji imaju novca da kupuju toliko stvari mogu naci nacin i da izdvoje vise vremena da se druze sa svojom djecom. A tek poplava izgubljenih vikend razvedenih mahom tata po igraonicama i restoranima brze hrane koji ne znaju sta bi sa tom djecom. Sad u nedjelju jedan takav tata moli tete u igraonici da uz njegovo malo dijete prime i kcerku koja je odavno prerasla dob za igraonicu. Tete iz igraonice mjere njenu visinu i kazu mu da po svim parametrima ne moze u igraonicu a on moli jos pet puta. Djevojcica tuzno stoji kao neki nezeljeni predmet i razocarani tata odlazi s oboje djece jer ih nije uspio ostaviti nekom drugom na brigu dok ne istekne obavezno vrijeme koje mora provesti s njima.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#30140 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 11:01
bandit_mo wrote: 24/12/2020 10:12 Uff, previše je tu svega.
Nekim roditeljima je doista ovo vrijeme jedino kad izdvoje novac za poklone. Neki roditelji su materijalisti i misle da je to najvažnije. Neki kupuju ljubav jer ne daju pažnju dovoljno (što namjerno, što radi prisilnog odsustva). Neki roditelji (to je bila moja mama) jako vole igračke i skoro da ih je kupovala da bi se i ona igrala. Ja kupujem igračke (previše i taman, teško je to objektivno ocijeniti) jer izraz sreće na licu i veselje u sobi dok se igra je neprocjenjivo.. I što uvijek imaš taj osjećaj da ne radiš dovoljno, da nemaš dovoljno vremena za njega i neka vrsta kompenzacije.
Meni se jednostavno povraca od tih kolicina predmeta. Vecina roditelja koji imaju novca da kupuju toliko stvari mogu naci nacin i da izdvoje vise vremena da se druze sa svojom djecom. A tek poplava izgubljenih vikend razvedenih mahom tata po igraonicama i restoranima brze hrane koji ne znaju sta bi sa tom djecom. Sad u nedjelju jedan takav tata moli tete u igraonici da uz njegovo malo dijete prime i kcerku koja je odavno prerasla dob za igraonicu. Tete iz igraonice mjere njenu visinu i kazu mu da po svim parametrima ne moze u igraonicu a on moli jos pet puta. Djevojcica tuzno stoji kao neki nezeljeni predmet i razocarani tata odlazi s oboje djece jer ih nije uspio ostaviti nekom drugom na brigu dok ne istekne obavezno vrijeme koje mora provesti s njima.
Ne znam da li si roditelj, no i da si kućanica koja nigdje ne ide, i dalje bi imala grižnju savjesti da ne provodiš dovoljno vremena. Da si s njm aktivno 5 sati, grizla bi se što nisi 6. Tako je barem meni i prijateljicama s kojima pričam, koje još sve mahom rade 9+ sati dnevno.
Naravno da ima roditelja koji zanemaruju vrijeme s djecom, ali ne volim generalizirati. Kod očeva je to izraženije, slažem se i tu, posebno razvedenih, i onda da, ide ta kompenzacija. Ali nije svaki poklon,pokloni, kompenzacija lošeg roditelja.
zigzag
Posts: 5757
Joined: 18/04/2014 11:26

#30141 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zigzag »

A kao, prije 30 godina bilo drugačije. Nešto zajednički trenuci. Malo ko je gledao na djecu. Djeca su bila dosta samostalnija.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30142 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

bandit_mo wrote: 24/12/2020 11:13 Ne znam da li si roditelj, no i da si kućanica koja nigdje ne ide, i dalje bi imala grižnju savjesti da ne provodiš dovoljno vremena. Da si s njm aktivno 5 sati, grizla bi se što nisi 6. Tako je barem meni i prijateljicama s kojima pričam, koje još sve mahom rade 9+ sati dnevno.
Naravno da ima roditelja koji zanemaruju vrijeme s djecom, ali ne volim generalizirati. Kod očeva je to izraženije, slažem se i tu, posebno razvedenih, i onda da, ide ta kompenzacija. Ali nije svaki poklon,pokloni, kompenzacija lošeg roditelja.
Ne tvrdim od pocetka da je svaki poklon kompenzacija, nego mi mucninu izazivaju te silne kolicine kojima sam i sinoc svjedocila.

Nemam neku znacajnu griznju savjesti. Ne smatram da su djeca bogovi i da im se treba robovati ali znam da se moze puno vise od zatrpavanja stvarima. Puno mi je draze svom pacicu praviti igre i zadatke u rjesenju kojih se nalaze njemu neke drage i bitne nagrade i u koje smo svi kao porodica ukljuceni nego mu ispunjavati trenutne prazne zelje i slagati nove hrpe igracaka koje nece vise nikad ni pogledati. Mozda sam malo pretjerano protiv materijalne prezasicenosti pa je vidim i tamo gdje je mozda i nema, ali sumnjam da se radi samo o tome.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#30143 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bandit_mo »

dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 11:34
bandit_mo wrote: 24/12/2020 11:13 Ne znam da li si roditelj, no i da si kućanica koja nigdje ne ide, i dalje bi imala grižnju savjesti da ne provodiš dovoljno vremena. Da si s njm aktivno 5 sati, grizla bi se što nisi 6. Tako je barem meni i prijateljicama s kojima pričam, koje još sve mahom rade 9+ sati dnevno.
Naravno da ima roditelja koji zanemaruju vrijeme s djecom, ali ne volim generalizirati. Kod očeva je to izraženije, slažem se i tu, posebno razvedenih, i onda da, ide ta kompenzacija. Ali nije svaki poklon,pokloni, kompenzacija lošeg roditelja.
Ne tvrdim od pocetka da je svaki poklon kompenzacija, nego mi mucninu izazivaju te silne kolicine kojima sam i sinoc svjedocila.

Nemam neku znacajnu griznju savjesti. Ne smatram da su djeca bogovi i da im se treba robovati ali znam da se moze puno vise od zatrpavanja stvarima. Puno mi je draze svom pacicu praviti igre i zadatke u rjesenju kojih se nalaze njemu neke drage i bitne nagrade i u koje smo svi kao porodica ukljuceni nego mu ispunjavati trenutne prazne zelje i slagati nove hrpe igracaka koje nece vise nikad ni pogledati. Mozda sam malo pretjerano protiv materijalne prezasicenosti pa je vidim i tamo gdje je mozda i nema, ali sumnjam da se radi samo o tome.
Neobično je to. Ja sam prilično minimalist po količni odjeće, kozmetike, šminke, ali volim da on ima :-D Trudimo se balansirati, malo knjige, malo edukativno, malo zajedničko vrijeme, malo gluposti..
Možda jer smo ratna djeca koja nije ništa imala pa sad gomilamo djeci, možda smo "gladni svega"..
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#30144 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Satori »

dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 11:34 Ne tvrdim od pocetka da je svaki poklon kompenzacija, nego mi mucninu izazivaju te silne kolicine kojima sam i sinoc svjedocila.
Ne znam o kojim se silnim kolicinama radi, ali ja sam roditelj, tetka, strina, plus kupujem paketice i poklone i za djecu nasih vjencanih kumova, i nekih najblizih prijatelja. Dakle, 10tak paketica i igracaka je u pitanju svake NG, s tim da vise volim kupiti kese za paketice i sama sloziti paketic djeci nego gotove paketice sa slatkisima kojima su rokovi pred istek.

Mozda si vidjela muza i mene :D a vjerovatnije neki par slican nama. Kolegica npr. ima 3 djece, njena sestra 2, brat 2, a najstarije dijete u porodici mislim da ima 9 godina. Najmladje je beba. Njih kad pogledas i kupovinu slatkisa i igracaka pred NG... Rekao bi covjek, zasipaju djecu slatkisima i igrackama. Fakat nije tako.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30145 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

Satori wrote: 24/12/2020 12:00
dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 11:34 Ne tvrdim od pocetka da je svaki poklon kompenzacija, nego mi mucninu izazivaju te silne kolicine kojima sam i sinoc svjedocila.
Ne znam o kojim se silnim kolicinama radi, ali ja sam roditelj, tetka, strina, plus kupujem paketice i poklone i za djecu nasih vjencanih kumova, i nekih najblizih prijatelja. Dakle, 10tak paketica i igracaka je u pitanju svake NG, s tim da vise volim kupiti kese za paketice i sama sloziti paketic djeci nego gotove paketice sa slatkisima kojima su rokovi pred istek.
Mozda. Ali ipak je do mene. Ja ne razumijem zasto bi ijedno dijete dobijalo vise od jednog paketica koji ce dobiti od svojih roditelja. Sve preko jednog paketica koji ce iscekivati i radovati se sadrzaju osmisljenom prema njegovim zeljama je po meni pretjerivanje i zatrpavanje. Gubi mi se radost darivanja i iscekivanja. Osim ako ne kupujete za djecu ciji roditelji to ne mogu priustiti.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#30146 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by alexz »

Danas je standard da se djetetu skupi jedno 10 paketića - što od babe, što od mame, što od dede, što od nane, pa idu tetke, kumovi, bliži prijatelji roditelja...Meni to nema smisla.
Je li vama to zatrpavanje djece novogodišnjim paketićima normalno?
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#30147 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by malocvijece »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2020 09:44 Koliko to stepeni mora biti vani da trebas nosit kaput ali da je ok da su gleznjevi goli i da su na nogama starke kroz koje puse vise nego kroz austrougarske prozore.
E to. Sto puta sam se pitala. Nije što sam stara jer ni u mladosti nisam mogla tako hodati :lol:

A ona cura s kaputom je slatka sama po sebi, a ne zbog kaputa na starke. I još uzela tašnu ko moja mati što nosa :roll:
Last edited by malocvijece on 24/12/2020 13:01, edited 1 time in total.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#30148 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by malocvijece »

Laertes wrote: 23/12/2020 19:35
malocvijece wrote: 23/12/2020 19:27
_BataZiv_0809 wrote: 23/12/2020 19:05 A sta treba nosit? Starke? Pa ne bih joj dao da mi udje u auto gospodara mi
Pa nosi cipele ili patike. Ne možeš nositi cipelepatike.
To ti se ka'e paštikle
Sviđa li se izraz :lol: upravo si dao svoj doprinos tvorbi riječi u našem jeziku :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30149 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

dobar osjecaj wrote: 24/12/2020 11:01 Vecina roditelja koji imaju novca da kupuju toliko stvari mogu naci nacin i da izdvoje vise vremena da se druze sa svojom djecom.
Kako znash da se ne druze? :-) :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30150 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2020 09:44 Koliko to stepeni mora biti vani da trebas nosit kaput ali da je ok da su gleznjevi goli i da su na nogama starke kroz koje puse vise nego kroz austrougarske prozore.
Bato..moda... :-D --- neke odjevne predmete nosimo- jer nam se svidjaju, jer mozemo da priustimo, ponekad - nas griju.. :oops: :lol:
Post Reply