Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26976 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MarlboroGold »

Pisao sam već jednom... mrsko mi opet. Uglavnom ružno iskustvo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26977 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

...ok.. :)

..Davno samm bila u Neumu-- samo prosetala...klaustrofobicno.. :-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#26978 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Guadalajara »

dole cemo praviti ratnu luku :mrgreen:
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#26979 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by teuta06 »

ma ne znam čemu tolika rasprava o Neumu... je li itko čuo izjavu "pokrij se koliko je jorgan dug"

koliko ljudi ne ode nikako na more, nekome je i Neum previše... nek se ljudi odmore barem za vikend.. na rijeci ili Neumu... najgore mi to moralisanje "ja ne bih nikad"... a ne zna kako je drugim ljudima...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#26980 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

Meni je Neum bio ok u maju ili oktobru kad se išlo poslom. Ne plaćaš boravak tu, nema gostiju, nema ničega što bi ti se svidjelo ili te nerviralo, a ako je lijepo vrijeme bućneš se par puta poslije posla i ne osjećaš nikakvu tugu kad napuštaš to mjesto.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#26981 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Xavier1 »

MarlboroGold wrote:
Nisrin wrote:Kakav je ovo "rat"- Neum VS ostatak Jadrana...jedni uzdizu Neum do nebesa, drugi ga kude, omalovazavaju itd...

Nek svako ide gdje mu dzep dozvoljava, niko nema neke objektivne argumente kad govori o Neumu i mjestu koje preferira, meni je nikakav argument "ustase, mrze nas, napadaju, ciganluk" blabla...Bila sam 2x i ne svidja mi se: jer nema hladovine, sve je beton, osjecam se kao da s ekupam u velikoj bari, radi onog brda, volim otvorenije more, bilo je dosta seljaka svaki put, zavijanja, dreke, vriske, plutajuceg paradajza, krastavaca, pelena, serpi, salata po plazi...a inace, one vile sa privatnijim pllazama su bolje nego ne otici nikako nigdje!!!
Sve ostalo je bilo OK- cijene, hrana vani, Bingo blizu, ljudi skroz normalni, niko nas pogledao lose nije..
Nije do mora, do nas je!
Ako ti nisi doživila takve neprijatnosti to ne znači po defaultu da je argument smiješan. Ja jesam i neću više nikad dole otići, jer sam ni kriv ni dužan mogao glavu izgubiti.
Meni je tesko povjerovati da neko ni kriv ni duzan nastrada. Bas da nista radio nisi u dosao u problem je cudno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#26982 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Ma ko je peh, mze se desiti...bilo gdje bilo kad!
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26983 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MarlboroGold »

teuta06 wrote:ma ne znam čemu tolika rasprava o Neumu... je li itko čuo izjavu "pokrij se koliko je jorgan dug"

koliko ljudi ne ode nikako na more, nekome je i Neum previše... nek se ljudi odmore barem za vikend.. na rijeci ili Neumu... najgore mi to moralisanje "ja ne bih nikad"... a ne zna kako je drugim ljudima...
Što će gledati druge? Zašto se sve treba porediti sa drugima - i to u 99% situacija sa onima koji su gori, tj. u gorim situacijama? Što se nekad ne bi poredili sa boljim, pa ono kako oni mogli bismo i mi nekad?
Upravo ti sad morališeš, a taj mentalitet će ovaj narod upropastiti ako već nije.
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#26984 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by teuta06 »

MarlboroGold wrote:
teuta06 wrote:ma ne znam čemu tolika rasprava o Neumu... je li itko čuo izjavu "pokrij se koliko je jorgan dug"

koliko ljudi ne ode nikako na more, nekome je i Neum previše... nek se ljudi odmore barem za vikend.. na rijeci ili Neumu... najgore mi to moralisanje "ja ne bih nikad"... a ne zna kako je drugim ljudima...
Što će gledati druge? Zašto se sve treba porediti sa drugima - i to u 99% situacija sa onima koji su gori, tj. u gorim situacijama? Što se nekad ne bi poredili sa boljim, pa ono kako oni mogli bismo i mi nekad?
Upravo ti sad morališeš, a taj mentalitet će ovaj narod upropastiti ako već nije.
pa sta ti predlazeš? nemoj u neum puno betona, nemas osjecaja da si na moru, nemoj zbog ljudi..
hrvatska preskupa za ono sto dobijes,
Turska - neki opet razlog zasto ne..

gdje onda otici? i najvaznije kako da većina to sebi moze priustiti

npr. stedit citav zivot da se ode na tipa na Maldive... (vjerovatno ces i ovdje naci razlog zasto ne?)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26985 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

teuta06 wrote:
MarlboroGold wrote:
teuta06 wrote:ma ne znam čemu tolika rasprava o Neumu... je li itko čuo izjavu "pokrij se koliko je jorgan dug"

koliko ljudi ne ode nikako na more, nekome je i Neum previše... nek se ljudi odmore barem za vikend.. na rijeci ili Neumu... najgore mi to moralisanje "ja ne bih nikad"... a ne zna kako je drugim ljudima...
Što će gledati druge? Zašto se sve treba porediti sa drugima - i to u 99% situacija sa onima koji su gori, tj. u gorim situacijama? Što se nekad ne bi poredili sa boljim, pa ono kako oni mogli bismo i mi nekad?
Upravo ti sad morališeš, a taj mentalitet će ovaj narod upropastiti ako već nije.
pa sta ti predlazeš? nemoj u neum puno betona, nemas osjecaja da si na moru, nemoj zbog ljudi..
hrvatska preskupa za ono sto dobijes,
Turska - neki opet razlog zasto ne..

gdje onda otici? i najvaznije kako da većina to sebi moze priustiti

npr. stedit citav zivot da se ode na tipa na Maldive... (vjerovatno ces i ovdje naci razlog zasto ne?)
Grcka :mrgreen:
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#26986 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by teuta06 »

eto rješenja ... čitava BiH treba ići u Grčku
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26987 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

teuta06 wrote:eto rješenja ... čitava BiH treba ići u Grčku
sto da ne, malo promjene sta fali, vala dosadilo svake godine NEUM, HRVATSKA i CRNA GORA
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#26988 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

beni-bu-man wrote: Grcka :mrgreen:
Radije Turska.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26989 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

I ja bih podrzala Tursku-- :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26990 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

Hakiz wrote:
beni-bu-man wrote: Grcka :mrgreen:
Radije Turska.
Bio nije lose, ove godine Rethimno pa malo i do Triopetra
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#26991 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

Moji razlozi:

Jeftinija je od Grčke, pogotovo vanpansionska potrošnja.

U Turskoj se lakše mogu naći plaže koje imaju i drveća i hladovine, šljunkovite, dok su u Grčkoj skoro sve plaže kilometarske goleti ispod litica bez trunke hlada i sa pijeskom koji se uvlači u sve pore.

To bi bili glavni razlozi kada je konkretno more u pitanju.

Istorijski, kako je obala bila dugo pod Grčkom, koga interesuje arheološki obilazak uz more, u Turskoj je raznolikost civilizacija i njihovih ostataka veća negu u Grčkoj. Recimo između Antalije i Izmira su ostaci Likijske civilizacije, Grčke i naravno Otomanske. Grčka ima nešto predhelenističkih ostataka i naravno helenističke. Ostalo slabo.

Inače su zemlje kroz koje su prolazile razni osvajači interesantnije od zemalja koje su bile osvajači. Jer svaki osvajač ostavi u zemlji kroz koju je prošao nešto svoje šta se ili doda ili uveže u domorodačku kulturu. A u svojoj zemlji osvajač ima samo svoje, ne kontaminira se uvozom drugih kultura, a kako ih niko ne osvaja niko ne donosi svoje.

Pa i kod ljudi je isto, mulati, mješavine rasa su mnogo interesantnije i fizički ljepše od "čistih".
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26992 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MarlboroGold »

teuta06 wrote:
MarlboroGold wrote:
teuta06 wrote:ma ne znam čemu tolika rasprava o Neumu... je li itko čuo izjavu "pokrij se koliko je jorgan dug"

koliko ljudi ne ode nikako na more, nekome je i Neum previše... nek se ljudi odmore barem za vikend.. na rijeci ili Neumu... najgore mi to moralisanje "ja ne bih nikad"... a ne zna kako je drugim ljudima...
Što će gledati druge? Zašto se sve treba porediti sa drugima - i to u 99% situacija sa onima koji su gori, tj. u gorim situacijama? Što se nekad ne bi poredili sa boljim, pa ono kako oni mogli bismo i mi nekad?
Upravo ti sad morališeš, a taj mentalitet će ovaj narod upropastiti ako već nije.
pa sta ti predlazeš? nemoj u neum puno betona, nemas osjecaja da si na moru, nemoj zbog ljudi..
hrvatska preskupa za ono sto dobijes,
Turska - neki opet razlog zasto ne..

gdje onda otici? i najvaznije kako da većina to sebi moze priustiti

npr. stedit citav zivot da se ode na tipa na Maldive... (vjerovatno ces i ovdje naci razlog zasto ne?)
Predlažem da jedni druge pustimo na miru i da svako radi ono što može (priuštiti) i hoće. Oni koji ne mogu priuštiti bi trebali gledati da poprave vlastitu situaciju pa da i oni mogu, jer im nisu krivi ovi što mogu priuštiti (političari i kriminalci su izuzetak). Zato se ospem svaki put kad neko kaže "šuti, kako je njemu" i slično. To više nema veze ni sa empatijom koliko sa srozavanjem samog sebe i postavljanjem limita u napredovanju i svemu što ide sa time, a to se duboko urezalo u sve pore našeg društva.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#26993 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cendlerbing »

Meni je samo glupo, dakle ne neshvatljivo nego samo glupo, kad neko nema para da isfinansira sebi neko putovanje tipa na Maldive, pa diže kredit da bi otišao.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#26994 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Santic_Aleksa »

Teuta, koliko sam skonto, Marlboro i ne govori drugima da ne idu u Neum, ili da idu negdje drugo, govori u svoje ime. Ni meni se recimo dole ne sviđa, apsoultno ništa, i radije neću nikako na more, nego da idem u Neum. Nek svako ide đe mu paše, ili gdje ima mogućnost.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26995 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

Santic_Aleksa wrote:Teuta, koliko sam skonto, Marlboro i ne govori drugima da ne idu u Neum, ili da idu negdje drugo, govori u svoje ime. Ni meni se recimo dole ne sviđa, apsoultno ništa, i radije neću nikako na more, nego da idem u Neum. Nek svako ide đe mu paše, ili gdje ima mogućnost.
:thumbup:
Dole nemam osjecaja da sam na moru , vise imam osjecaj da se kupam u nekom slanom jezeru a i skuceno mi je klaustrofobicno nekako
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26996 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MarlboroGold »

Meni je samo zasmetalo njeno moralisanje u drugom dijelu posta, dok je u prvom dijelu u pravu. Jednostavno se ježim na ta poređenja.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#26997 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Santic_Aleksa »

beni-bu-man wrote:
Santic_Aleksa wrote:Teuta, koliko sam skonto, Marlboro i ne govori drugima da ne idu u Neum, ili da idu negdje drugo, govori u svoje ime. Ni meni se recimo dole ne sviđa, apsoultno ništa, i radije neću nikako na more, nego da idem u Neum. Nek svako ide đe mu paše, ili gdje ima mogućnost.
:thumbup:
Dole nemam osjecaja da sam na moru , vise imam osjecaj da se kupam u nekom slanom jezeru a i skuceno mi je klaustrofobicno nekako
Između ostalog, i to su razlozi što ne idem tamo, a lista se nastavlja u nedogled. :lol: Nikad patriJota od nas. :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26998 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

Santic_Aleksa wrote:
beni-bu-man wrote:
Santic_Aleksa wrote:Teuta, koliko sam skonto, Marlboro i ne govori drugima da ne idu u Neum, ili da idu negdje drugo, govori u svoje ime. Ni meni se recimo dole ne sviđa, apsoultno ništa, i radije neću nikako na more, nego da idem u Neum. Nek svako ide đe mu paše, ili gdje ima mogućnost.
:thumbup:
Dole nemam osjecaja da sam na moru , vise imam osjecaj da se kupam u nekom slanom jezeru a i skuceno mi je klaustrofobicno nekako
Između ostalog, i to su razlozi što ne idem tamo, a lista se nastavlja u nedogled. :lol: Nikad patriJota od nas. :lol:
zaboli me pimpek idem gdje mi je kurcu cejf :mrgreen: i nek ide svak gdje mu je kurcu cejf al ja nece u Ne-Um
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#26999 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by teuta06 »

i ja se slazem da svi idu gdje mogu, u skladu sa svojim mogućnostima...
netko se potrudi za Neum ili bilokoje dr mjesto i sav sretan...a sad netko se nađe da mu kvari doživljaj

ja sam samo popila kavu prosle godine u petom mjesecu u Neumu. nisam nikad ljetovala.. ali nisam rekla ne bih nikad.. bilo je godina kad bih se zadovoljila i bazenom, samo da se okupam
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#27000 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Santic_Aleksa »

Beni, rekoh ja neki dan na drugoj temi. Da Neum šta valja, zvao bi se Daum. :lol:
Post Reply