Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#26926 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Boemica »

medvjed23 wrote:
Boemica wrote:
medvjed23 wrote:granica grohnuća se, dakle, spustila sa tridesete na dvajespetu.. teška vremena za žemskinje.. haman se nemaju kad ni udati.. par godina fore od punoljetstva do grohnuća i to je to..
Nema moj medo, sad sam samo za kopat :D
pa dobro, ti još imaš kakvu-takvu nadu da ćeš uhvatiti posljednji voz.. a zamisli kako je ovima sa trideset il više.. ni vozova ni nade ni ničega.. samo sjedi đe si, vezi goblene, pleti priglavke, lamentiraj nad davno prohujalom mladošću i lagano se navikavaj na zemlju - nema druge :sad:
Vozovi prolaze a ja im uredno masem.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#26927 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

medvjed23 wrote:
Boemica wrote:
medvjed23 wrote:granica grohnuća se, dakle, spustila sa tridesete na dvajespetu.. teška vremena za žemskinje.. haman se nemaju kad ni udati.. par godina fore od punoljetstva do grohnuća i to je to..
Nema moj medo, sad sam samo za kopat :D
pa dobro, ti još imaš kakvu-takvu nadu da ćeš uhvatiti posljednji voz.. a zamisli kako je ovima sa trideset il više.. ni vozova ni nade ni ničega.. samo sjedi đe si, vezi goblene, pleti priglavke, lamentiraj nad davno prohujalom mladošću i lagano se navikavaj na zemlju - nema druge :sad:
Gotova je. Prošla 16. Pa i 18.

Ništa više od nje.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#26928 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Xavier1 »

alibaba_i_30_godina wrote:
annoy wrote:
Xavier1 wrote:Krenula je prica u tom smjeru. Kao u tridesetim zene imaju vise samopouzdanja pa su ljepse. :lol:
Mislim da ti jednostavno ne shvacas napisano
:lol: :thumbup:

Sve moramo crtati.
Nemoj druze Alibaba i ti pricu iz zenskih casopisa da furas.

Jaka zena puna samopouzdanja i svjesna svojih kvaliteta. Zato sam danas ljepsa nego ikada. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26929 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MarlboroGold »

Logično. Pa neće tebe slušati.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#26930 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by alibaba_i_30_godina »

MarlboroGold wrote:Logično. Pa neće tebe slušati.
Neka ga, baš nam interesantno. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26931 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Samopouzdanje ne utjece direktno na fizicki izgled ali utjece na drzanje, ponasanje, komunikaciju i na privlacnost u cjelini koja se sastoji od vise faktora između ostalog i toga kao se drzis i kakav dojam ostavljas.
Tko je uopce rekao da samopouzdanje utjece na fizicku ljepotu tijela lol
Sve nabrojano i jeste -fizicka ljepota-- cjelina.. jedno bez drugog - ne daje zeljeni efekat. :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26932 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:roll:
.ah i fb pretrpan sa face app ---
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#26933 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Da se ogradim odmah na pocetku, prije napada kojekakvih- volim pomagati drugima, ako ja danas imam, ne mora znaciti da cu i sutra, ono ne volim pricati koja sve dobra djela cinim prema drugim ljudima, ali zaista smatram da trebam pomoci bolesnim, nemocnim, siromasnim itd.

E, ono sto mi je zanimljivo KOD NAS...ako se NESTO poklanja, znaci bilo sta, namjestaj, odjeca, obuca, ma sta god, odmah se jave moralisti da kazu "nemoj ovako nuditi po grupi, javi se u pomozi.ba ili pokloni nekome kome bas treba"...
Zasto se sve sto se pokloni mora dati nekome ko je siromasan? Zar neko ko napr radi, ali ima jako malu platu, pa dosta toga i ne priusti, ne moze dobiti nesto na poklon?! Zena poklanja dva nova kauca, super moderna..ko god se javio napali su ga, kao prepusti onom ko nema nikakav kauc :run:
Ili cure poklanjaju neku super odjecu, nek se jave cure koje nemaju nista...pa uvijek je bilo tih sto nemaju ...

Ja volim da poklanjam ljudima KOJI IMAJU kao i onima kao nemaju..uopste ne osjecam potrebu da poklanjam samo onima koji nemaju, jer i "ko ima" obraduje se jednako i dobro mu dodje nesto prakticno, ocuvano, citavo itd...
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#26934 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by alibaba_i_30_godina »

Nisrin wrote:Da se ogradim odmah na pocetku, prije napada kojekakvih- volim pomagati drugima, ako ja danas imam, ne mora znaciti da cu i sutra, ono ne volim pricati koja sve dobra djela cinim prema drugim ljudima, ali zaista smatram da trebam pomoci bolesnim, nemocnim, siromasnim itd.

E, ono sto mi je zanimljivo KOD NAS...ako se NESTO poklanja, znaci bilo sta, namjestaj, odjeca, obuca, ma sta god, odmah se jave moralisti da kazu "nemoj ovako nuditi po grupi, javi se u pomozi.ba ili pokloni nekome kome bas treba"...
Zasto se sve sto se pokloni mora dati nekome ko je siromasan? Zar neko ko napr radi, ali ima jako malu platu, pa dosta toga i ne priusti, ne moze dobiti nesto na poklon?! Zena poklanja dva nova kauca, super moderna..ko god se javio napali su ga, kao prepusti onom ko nema nikakav kauc :run:
Ili cure poklanjaju neku super odjecu, nek se jave cure koje nemaju nista...pa uvijek je bilo tih sto nemaju ...

Ja volim da poklanjam ljudima KOJI IMAJU kao i onima kao nemaju..uopste ne osjecam potrebu da poklanjam samo onima koji nemaju, jer i "ko ima" obraduje se jednako i dobro mu dodje nesto prakticno, ocuvano, citavo itd...
Ma nidje veze, poklanjaj kome hoćeš i šta god hoćeš. Uvijek se nađe neko da mu nešto smeta.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#26935 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by vjeshalica »

Glume vertikale moralne.
Svako od svojih stvari neka radi sta hoce.
Ja licno sam donirala upotrebljive stvari koje nisu ofucane,a nesto sto sam smatrala da nije ok da neko nosi tj.izraubovano je sam bacila u smece
Naravno i to je znalo zasmetat
Ono kad vec poklanjam/dajem gledam da nije sjebano :-x
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26936 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

alibaba_i_30_godina wrote:
Nisrin wrote:Da se ogradim odmah na pocetku, prije napada kojekakvih- volim pomagati drugima, ako ja danas imam, ne mora znaciti da cu i sutra, ono ne volim pricati koja sve dobra djela cinim prema drugim ljudima, ali zaista smatram da trebam pomoci bolesnim, nemocnim, siromasnim itd.

E, ono sto mi je zanimljivo KOD NAS...ako se NESTO poklanja, znaci bilo sta, namjestaj, odjeca, obuca, ma sta god, odmah se jave moralisti da kazu "nemoj ovako nuditi po grupi, javi se u pomozi.ba ili pokloni nekome kome bas treba"...
Zasto se sve sto se pokloni mora dati nekome ko je siromasan? Zar neko ko napr radi, ali ima jako malu platu, pa dosta toga i ne priusti, ne moze dobiti nesto na poklon?! Zena poklanja dva nova kauca, super moderna..ko god se javio napali su ga, kao prepusti onom ko nema nikakav kauc :run:
Ili cure poklanjaju neku super odjecu, nek se jave cure koje nemaju nista...pa uvijek je bilo tih sto nemaju ...

Ja volim da poklanjam ljudima KOJI IMAJU kao i onima kao nemaju..uopste ne osjecam potrebu da poklanjam samo onima koji nemaju, jer i "ko ima" obraduje se jednako i dobro mu dodje nesto prakticno, ocuvano, citavo itd...
Ma nidje veze, poklanjaj kome hoćeš i šta god hoćeš. Uvijek se nađe neko da mu nešto smeta.
hm .. moje misljenje i stav- zavisi sta i poklanjas/pomoc - ako je odjeca koja je nosena, i pristojno ocuvana- poklonila bi /obradovala, nekome ko nema mogucnoati kupiti, dakle 'siromasnim'. tako i namjestaj, hranu, sudje ..

..a poklanajti ko ima mogucnosti to sve priustiti je - drugi vid poklona, nikako nije pomoc..
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#26937 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Edin H. »

Nisrin wrote:
Ja volim da poklanjam ljudima KOJI IMAJU
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26938 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ExNihilo »

Znači, kasa i famozno "imate li sitno?".

Nemam sitno, jer sam dao sve zadnjih 100x kada si pitala. Počele su pitati i kada cenera dadneš. Po službenoj dužnosti. Sad čekam kad će mi na petaka tražiti sitno.

CBBiH se treba ozbiljno pozabaviti pitanjem cirkulacije kovanica u opticaju.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#26939 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cLo »

ExNihilo wrote:Znači, kasa i famozno "imate li sitno?".

Nemam sitno, jer sam dao sve zadnjih 100x kada si pitala. Počele su pitati i kada cenera dadneš. Po službenoj dužnosti. Sad čekam kad će mi na petaka tražiti sitno.

CBBiH se treba ozbiljno pozabaviti pitanjem cirkulacije kovanica u opticaju.
Zamisli kaze ti: "Sitnije, Cile, sitnije!" :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26940 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

ExNihilo wrote:Znači, kasa i famozno "imate li sitno?".

Nemam sitno, jer sam dao sve zadnjih 100x kada si pitala. Počele su pitati i kada cenera dadneš. Po službenoj dužnosti. Sad čekam kad će mi na petaka tražiti sitno.

CBBiH se treba ozbiljno pozabaviti pitanjem cirkulacije kovanica u opticaju.
Mene kad tako pita na kasi, ja ih samo pitam "STO" da vidis teleceg pogleda, zar nije logicno da ima dao bi ti, et kao meni drago nosat 5KG sice po novacniku
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#26941 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

A kad dijaspora dodje pa kazu "primaju li se ovdje OJRI, ja nemam KMova", a svraca iz Neuma napr... :D

Primaju se kartice, nismo Ruanda zaboga!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26942 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:lol:
..kad nece da chaste/plate ni..kafu...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#26943 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Guadalajara »

Nisrin wrote:A kad dijaspora dodje pa kazu "primaju li se ovdje OJRI, ja nemam KMova", a svraca iz Neuma napr... :D

Primaju se kartice, nismo Ruanda zaboga!
:lol: :thumbup:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1602
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#26944 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ultraviolent »

Kaže mi tako neki dijasporac može li se platit eurovima
Šta reko reče živ bio
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#26945 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by beni-bu-man »

Nisrin wrote:A kad dijaspora dodje pa kazu "primaju li se ovdje OJRI, ja nemam KMova", a svraca iz Neuma napr... :D

Primaju se kartice, nismo Ruanda zaboga!
Debili
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#26946 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by alibaba_i_30_godina »

Ma to pitanje za plaćanje je čisto da se pohvale da su došli iz neke EU zemlje. Eto lafo ono čude se sto se ne prima euro kod nas, pa ovdje sve moze. :-)
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#26947 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dzipalo »

Placas karticom pa te nece pitati imas li sitno :)
Mada ja imam osjecaj da im je draze da im samar puknes nego da platis karticom, ko da ce ih onaj terminal pojesti :D
User avatar
Logovan
Posts: 94101
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26948 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

ExNihilo wrote:Znači, kasa i famozno "imate li sitno?".

Nemam sitno, jer sam dao sve zadnjih 100x kada si pitala. Počele su pitati i kada cenera dadneš. Po službenoj dužnosti. Sad čekam kad će mi na petaka tražiti sitno.

CBBiH se treba ozbiljno pozabaviti pitanjem cirkulacije kovanica u opticaju.
A ako kažeš da nemaš sitno, onda ide...

Hoćete li žvake kao kusur? :oops: :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26949 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ExNihilo »

Logovan wrote:
ExNihilo wrote:Znači, kasa i famozno "imate li sitno?".

Nemam sitno, jer sam dao sve zadnjih 100x kada si pitala. Počele su pitati i kada cenera dadneš. Po službenoj dužnosti. Sad čekam kad će mi na petaka tražiti sitno.

CBBiH se treba ozbiljno pozabaviti pitanjem cirkulacije kovanica u opticaju.
A ako kažeš da nemaš sitno, onda ide...

Hoćete li žvake kao kusur? :oops: :D
Sad kese uvaljuju.
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#26950 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by teuta06 »

dzipalo wrote:Placas karticom pa te nece pitati imas li sitno :)
Mada ja imam osjecaj da im je draze da im samar puknes nego da platis karticom, ko da ce ih onaj terminal pojesti :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply