Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#13176 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by male_okice »

triconja wrote:
Bloo wrote:odustajem :D
:lol:

Citam u zadnje vrijeme dosta o pokretu FA (fat acceptance) i ovdje sam se uzivio u ulogu pripadnika i pokusao da objasnim ocima prosjecnog amerikanca (jer je reklama iz amerike).

Naravno kod nas nema potrebe za takvim pokretima jer je pozeljno da je neko puniji (barem u teoriji).
zar ima i ovo? :repetirana: :hm:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13177 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

triconja wrote:
male_okice wrote:ako cemo konkretno o reklami pricati mnoge, ma haman sve nemaju bas smisla, ili sama radnja nema veze s tim sto reklamiraju, itd...pa sve one antiage kreme dodje neka cura od 20 reklamira, ili sta ja znam uglavnom sve je takvo, lijepi ljudi reklamiraju a mi normalni cemo kupovati :-D :-)

nema bas puno smisla, ali evo vise je digla prasine ova reklama nego da je dosla jedan deblja zena i izreklamirala je.
Ne reklamiraju lijepi ljudi, nego oni koji imaju osobine koje se trenutno u drustvu idealiziraju. :thumbup:

I jos jedna stvar, to je reklama iz amerike, kod njih je mentalitet drugaciji pa svasta lupaju (sa tacke gledista prosjecnog balkanca).
Debela žena je debela žena :D
Debela žena hoće drugu debelu ženu na reklami za proizvod za debele žene :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13178 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:
male_okice wrote:ako cemo konkretno o reklami pricati mnoge, ma haman sve nemaju bas smisla, ili sama radnja nema veze s tim sto reklamiraju, itd...pa sve one antiage kreme dodje neka cura od 20 reklamira, ili sta ja znam uglavnom sve je takvo, lijepi ljudi reklamiraju a mi normalni cemo kupovati :-D :-)

nema bas puno smisla, ali evo vise je digla prasine ova reklama nego da je dosla jedan deblja zena i izreklamirala je.
Ne reklamiraju lijepi ljudi, nego oni koji imaju osobine koje se trenutno u drustvu idealiziraju. :thumbup:

I jos jedna stvar, to je reklama iz amerike, kod njih je mentalitet drugaciji pa svasta lupaju (sa tacke gledista prosjecnog balkanca).
Debela žena je debela žena :D
Debela žena hoće drugu debelu ženu na reklami za proizvod za debele žene :D
:thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13179 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

male_okice wrote:
triconja wrote:
Bloo wrote:odustajem :D
:lol:

Citam u zadnje vrijeme dosta o pokretu FA (fat acceptance) i ovdje sam se uzivio u ulogu pripadnika i pokusao da objasnim ocima prosjecnog amerikanca (jer je reklama iz amerike).

Naravno kod nas nema potrebe za takvim pokretima jer je pozeljno da je neko puniji (barem u teoriji).
zar ima i ovo? :repetirana: :hm:
Naravno da ima. Hoce da imaju ista prava kao i "thin" (normalni) ljudi. :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13180 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

anyway dijete, nemoj me stresat pojest ću te :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13181 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Reklama sa porukom slicna ovoj

Image :lol: :lol: uvijek me nasmije
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13182 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

Bloo wrote:anyway dijete, nemoj me stresat pojest ću te :D
Ih bas bi se najela, nema me ker za sta ujest :lol: :mrgreen:
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#13183 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bluesjunior »

ovo_mi_je_nick wrote:
male_okice wrote:
ćiribiribela wrote:Ja ne kontam ove "plus size" ljude i sto se koji k na sve uvrijede. Sas procitah onaj retardirani clanak na kliksu o nekim stramplama pa me iznervira.
nisu oni plus size oni su debeli :-D da se ne lazemo
Ma oni uživaju u svojoj koži a dignu nos na svaku potencialnu ružnu riječ za koju prokontaju da se njima upućuje

Najviše ti debeli ili moderno plus size vrijeđaju ove druge poput: Vidi je kao grana, osušila se, nema šta jest, željna hrane, trči eno je skrenula u glavu, vozi bajk nema para za auto.

A ona ista melje kamenje i uveče plače kako ne može smršat a drobi hljeb u agdu što ostane od baklave.

A kad njih neko proziva onda je prvo početi kmečat i govoriti kako ne može bez hljeba a jede maslo kao sladoled za doručak.
:-D
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#13184 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by nepass1 »

triconja wrote:
Bloo wrote:odustajem :D
:lol:

Citam u zadnje vrijeme dosta o pokretu FA (fat acceptance) i ovdje sam se uzivio u ulogu pripadnika i pokusao da objasnim ocima prosjecnog amerikanca (jer je reklama iz amerike).

Naravno kod nas nema potrebe za takvim pokretima jer je pozeljno da je neko puniji (barem u teoriji).
e cuj FA :lol:
pa boli me briga imas li 50 ili 150kg, pogotovo ako si strano tijelo u mom zivotu.
jedino zeni govorim da je debela :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#13185 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

triconja wrote:[

Citam u zadnje vrijeme dosta o pokretu FA (fat acceptance)
Taj pokret je da te bog sačuva
Kao prvo tu se ne radi o ljudima koji imaju nešto kila viška, koji su onako umjereno debeli, nego su tu najglasniji uglavnom ljudi koji su baš pretili, dakle imaju jako puno kila viška, a uglavnom izgledaju kao lopte sala
I sad bi oni htjeli imati pokret koji će nama ostalima govoriti kako smo mi ludi, kako pretilost nije nezdrava, i kako pretili ne bi smjeli imati nimalo drugačiji tretman u društvu koje je, kako oni kažu "fatphobic" :-) Na šta misle pod time, npr. ako ne stanu u jedno sjedalo u avionu se bune što moraju platiti dva. Pa sestro slatka, možda nije fer da ti plaćaš dva sjedala, a ja jedno, ali ako ne možeš stat u jebeno avionsko sjedalo, možda, ono, možda je problem u tebi i trebala bi nešto učiniti po tom pitanju? Ali ne, društvo je problem. Društvo. Što ne radi veća sjedala u avionima.

Generalno mi ide na kurac promoviranje nezdravih oblika ponašaja, nezdrave prehrane, nekretanja i ostalog. Nisam ni ja neko oličenje mršavosti ali nisam ponosna na to što ću se sad npr. u ovo blagdansko vrijeme prežderavat i sigurno nabit koju kilu, nego ću se potrudit da to skinem tamo negdje kad se otrijeznim. Ne, salo na trbuhu nije sexy i poželjno, nego je ružno, nezdravo i potencijalni zdravstveni rizik. I stvarno ne želim vidjeti na reklami neku koja ponosno gladi škembu nego neku istreniranu pa da dobijem motivaciju da nešto poduzmem u vezi toga :D
S druge strane, smiješno mi je kad recimo vidim tko reklamira rublje danas u Victoria's secret. Zar ne mogu naći nijednu koja ima sisu ili guzicu :D Dosta ih izgleda za moj ukus premršavo.No, mislim da se diže prevelika buka oko toga kakvi se tipovi tijela guraju u medije. Na koncu, zaboli me što neki proizvođač donjeg rublja u svojim reklamama hoće isključivo mršave, mislim bilo bi sigurno ljepše da uključi i neki drugi tip tijela, ali ionako ne bih kupila njegovo precijenjeno sranje od gaća i grudnjaka sve i da ga reklamira neka guzata.

Inače primjetila sam kako je popularno opisivati mršave jako ružnim epitetima. I to često dolazi iz usta žena koje su protiv tog "body shaminga". Kao nije lijepo vrijeđati na temelju težine ali vidi one vješalice kosti joj ispale guzica kao dva plivadona samo se psi igraju s kostima itd
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#13186 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bluesjunior »

Ja ne kontam "Sirija Vol2" ima 3833 stranice...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13187 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

annoy wrote:
triconja wrote:[

Citam u zadnje vrijeme dosta o pokretu FA (fat acceptance)
Taj pokret je da te bog sačuva
Kao prvo tu se ne radi o ljudima koji imaju nešto kila viška, koji su onako umjereno debeli, nego su tu najglasniji uglavnom ljudi koji su baš pretili, dakle imaju jako puno kila viška, a uglavnom izgledaju kao lopte sala
I sad bi oni htjeli imati pokret koji će nama ostalima govoriti kako smo mi ludi, kako pretilost nije nezdrava, i kako pretili ne bi smjeli imati nimalo drugačiji tretman u društvu koje je, kako oni kažu "fatphobic" :-) Na šta misle pod time, npr. ako ne stanu u jedno sjedalo u avionu se bune što moraju platiti dva. Pa sestro slatka, možda nije fer da ti plaćaš dva sjedala, a ja jedno, ali ako ne možeš stat u jebeno avionsko sjedalo, možda, ono, možda je problem u tebi i trebala bi nešto učiniti po tom pitanju? Ali ne, društvo je problem. Društvo. Što ne radi veća sjedala u avionima.

Generalno mi ide na kurac promoviranje nezdravih oblika ponašaja, nezdrave prehrane, nekretanja i ostalog. Nisam ni ja neko oličenje mršavosti ali nisam ponosna na to što ću se sad npr. u ovo blagdansko vrijeme prežderavat i sigurno nabit koju kilu, nego ću se potrudit da to skinem tamo negdje kad se otrijeznim. Ne, salo na trbuhu nije sexy i poželjno, nego je ružno, nezdravo i potencijalni zdravstveni rizik. I stvarno ne želim vidjeti na reklami neku koja ponosno gladi škembu nego neku istreniranu pa da dobijem motivaciju da nešto poduzmem u vezi toga :D
S druge strane, smiješno mi je kad recimo vidim tko reklamira rublje danas u Victoria's secret. Zar ne mogu naći nijednu koja ima sisu ili guzicu :D Dosta ih izgleda za moj ukus premršavo.No, mislim da se diže prevelika buka oko toga kakvi se tipovi tijela guraju u medije. Na koncu, zaboli me što neki proizvođač donjeg rublja u svojim reklamama hoće isključivo mršave, mislim bilo bi sigurno ljepše da uključi i neki drugi tip tijela, ali ionako ne bih kupila njegovo precijenjeno sranje od gaća i grudnjaka sve i da ga reklamira neka guzata.

Inače primjetila sam kako je popularno opisivati mršave jako ružnim epitetima. I to često dolazi iz usta žena koje su protiv tog "body shaminga". Kao nije lijepo vrijeđati na temelju težine ali vidi one vješalice kosti joj ispale guzica kao dva plivadona samo se psi igraju s kostima itd
Vidim i ti citas o FA dosta. Ljudi (ovi iz FA) se bore protiv verbalnog nasilja jos gorim nasiljem :lol: :thumbup:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#13188 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

Dvosoban stan 44m2. Kako?
Last edited by djevojka bez imena on 13/12/2017 14:37, edited 1 time in total.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#13189 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

triconja wrote: Vidim i ti citas o FA dosta.
Da. E to je već za zapitat se :lol: what am I doing with my life...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13190 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

annoy wrote:
triconja wrote: Vidim i ti citas o FA dosta.
Da. E to je već za zapitat se :lol: what am I doing with my life...
Moras priznati da je zanimljivo i nekad malkice kao smijesno :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#13191 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by supercali »

djevojka bez imena wrote:Dvosoban stan 44m2. Kako?
Jednu sobu pises drugu pamtis
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#13192 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by palestinka »

ovo_mi_je_nick wrote:Sve mogu nekako i razumjeti ali ali ali ostavljanje na zid poruke ili pitanja u vezi dogovora ili nečega a isto ne poslati u inbox fb.

Ili još gore za prevrtanje stomaka rečenica na zidu: hajd na chat.
Tajanstveni :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#13193 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

djevojka bez imena wrote:Dvosoban stan 44m2. Kako?

male sobe,pregradjivan stan
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#13194 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ovo_mi_je_nick »

supercali wrote:
djevojka bez imena wrote:Dvosoban stan 44m2. Kako?
Jednu sobu pises drugu pamtis
Bolje zvuči, bogatije. Sobe kao računaska sveska.

Kao kad kupiš auto troši ko upaljač. Kad prodaješ....pa ne možeš donasipat :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#13195 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by supercali »

Ma oco je vjerovatno ono jednosoban stan bio kuhinja premjestena u hodnik i hop eto "dvosobnog" stana
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#13196 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ćiribiribela »

Omg 8 notifikacija. :run:

Nego, nemam ja bolan nista protiv debelih ljudi, ali u zadnje vrijeme cesto naletim na te neke clanke kako se neko nesto uvrijedio radi reklame, radi proizvoda, radi nekog posta... sve redom pretile zene, i uvijek zene. Mislim to je lifestyle koji si sama odabrala, nije normalno i nije zdravo... sama si kriva nema drustvo nista s tim. Ovdje mislim na zene koje imaju 50+ viska, da se ne bi ko slucajno uvrijedio. :mrgreen:

A sto se tice pomenute reklame... jes glupa, al jbg, ima i glupljih pa nije niko dramio.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#13197 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ćiribiribela »

djevojka bez imena wrote:Dvosoban stan 44m2. Kako?
Lako, ja kad sam trazila stan bilo ih je dvosobnih i sa manjom kvadraturom. :mrgreen:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#13198 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

ćiribiribela wrote:
djevojka bez imena wrote:Dvosoban stan 44m2. Kako?
Lako, ja kad sam trazila stan bilo ih je dvosobnih i sa manjom kvadraturom. :mrgreen:
Danas vidim u gradu ta reklama, dvosoban 44m2, pa mi se nesto uvrtilo u glavu, pa razmjeram, zamišljam, al ne mogu skontati nikako :? pa kolike su to sobe, ko spajz?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#13199 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zejnep »

Pa oni nazivi od prijehrista "dvoiposoban" "jednoiposoban" stan nemaju bas smisla. Ne postoji pola sobe. :mrgreen:
Neko je ispravio gresku. Pise.koliko ima kvadrata ali pise i koliko je soba u tim kvadratima.
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 402
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#13200 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by rahmetli dedo »

ja ne kontam ove što prave namjerne slovne greške, pa ih onda istiĆu velikim slovima, e da ne bi neko, ne daj bože, pomisliJo da su svarno nepismeni.
Post Reply