Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#36151 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by nepass1 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2024 13:33
nepass1 wrote: 17/03/2024 13:30
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2024 13:23 sve ok, ja ne razmišljam o tome da li neko u lokalnom bingu, mercatoru,bestu iftari i jebe mi se da li bilo ko posti za ramazan, da li neko posti za korizmu pa ću mu ja nešto pokvariti time što ću se pojaviti u vrijeme kad neko jede. Šta trebam razmišljati i o tome je li nekome pauza kada idem u prodavnicu?
Pa jebe se i meni ali eto razmisljam o tome. Isto tako kad djete vakcinisem razmislim hocu li im upasti na pauzu, jer znam da ce se svi dici da zavrse (zbog OP djete ima prednost). Onda sacekam 11h ili gledam prije 10 da dodjem.
Takodjer nema sanse da cu u banku uci u 15:55 ili u neku prodavnicu pet min pred zatvaranje.
logično da na to i ja gledam jer svako zna do kad rade banke i institucije,do 16 sati većinom.
Banka prima klijente do 16h znaci ako udjes u 15:59 oni ti moraju zavrsiti kad bi to i do 16:20 trajalo. Tih 20min naravno nije placeno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36152 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne bih znao,to je do banke
Sefket007
Posts: 195
Joined: 26/04/2021 17:29

#36153 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Sefket007 »

MehmedPasaMoric wrote: 16/03/2024 18:20
Haris.ba wrote: 16/03/2024 15:48
MehmedPasaMoric wrote: 16/03/2024 15:41 Ne kontam djecu u osnovnoj skoli koja poste za Ramazan i roditelje koji ne vide problem u tome. I ne kontam kad je tacno ovo postala normalna pojava, jer kad sam ja isao u skolu u svoje vrijeme a i kad su neki clanovi isli u skolu u postdejtonskoj BiH, to se nije desavalo
Nisi primjecivao jer mozda nisu bili u tom krugu ljudi koja posti. U sustini, u skoli i ne vidim kako mozes znati ko posti, narocito u prvoj smjeni.

Poslije rata je postala otvorena pojava.
Pa imam u porodici one koji su isli u skolu poslije rata, u Sarajevu, i ne pamte da je bilo ko postio... Ne znam u kakvim su to drugim krugovima mogli biti pa da bi imali drugacije iskustvo. Za odrasle ne sporim niti me zanima, neka poste svaki dan ako hoce, ali za djete od 9,10,11 godina nije normalno jer i ja i ti znamo da tu odluku nisu donijeli samostalno
Isao u školu u Sarajevu od 95 pa nadalje... Bogami se postiglo i nije bilo šanse da me neko nagovori na drugačije. Kod djece je to fazon, fora ono ooooo ja postim kao i veliki sto poste.

Doduše isao sam u 'mahalsku' školu velika je škola ali slabo je djece iz haustora bilo pa, možda se u haustorima manje posti :D

Nego to oko posta i djece dižete na nepotreban nivo jer to je dječije, djeca žele da budu ono što vide u svom okruženju. Zato je uticaj okruženja na djecu bitan u odgoju itd... I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36154 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:40 I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#36155 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Filter »

Dzinna wrote: 17/03/2024 11:10 Ne kontam sto se naši ljudi obraćanju na eng u tudjini? Ko se koga gdje i čega srami? U cemu je fol?
Aerodrom u Beču, hajd prvo na eng da naruci kafu, klatarimo se da objasnimo kakvu kavu hoćemo, pričamo naš između sebe, ona nama na eng svo vrijeme. Sto ne kaže kakvu bona kafu hoćeš, nego americana, espresso, little milk, cold milk, short, long ajd U piudu materinu!
Kad uletava joj kolegica sa "ciao dje ste" ono sve tri naš pričaju ja ju pitam žlica di je, ona meni i dalje na eng odgovara overthere :shock:
Koji k?
vjerovatno pravila sluzbe. slicno iskustvo sa podrskom sa amazona. sluzbena komunikacija na sluzbenom jeziku/jezicima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36156 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote: 17/03/2024 13:42
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:40 I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
:thumbup:
Sefket007
Posts: 195
Joined: 26/04/2021 17:29

#36157 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Sefket007 »

Bloo wrote: 17/03/2024 13:42
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:40 I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
Ne banalizuj... promocija određenog naćina, života itekako utiče na prihvatanje i konzumiranje tog naćina života. To vrijedi za sve segmente pa i za religiju pa i za LGBT pojave.

Oni koji guraju LGBT propagandu znaju dobr zašto to rade, a sigurno nije slučajno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36158 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

Dzinna wrote: 17/03/2024 11:10 Ne kontam sto se naši ljudi obraćanju na eng u tudjini? Ko se koga gdje i čega srami? U cemu je fol?
Aerodrom u Beču, hajd prvo na eng da naruci kafu, klatarimo se da objasnimo kakvu kavu hoćemo, pričamo naš između sebe, ona nama na eng svo vrijeme. Sto ne kaže kakvu bona kafu hoćeš, nego americana, espresso, little milk, cold milk, short, long ajd U piudu materinu!
Kad uletava joj kolegica sa "ciao dje ste" ono sve tri naš pričaju ja ju pitam žlica di je, ona meni i dalje na eng odgovara overthere :shock:
Koji k?
Pa nekad je lakse mentalno ostati u okviru samo jednog jezika ako skoro 8 sati pricas iskljucivo taj. Ja se saltam izmedu dva do tri i kada dode neko naš, jednostavno znam zatrokirati..ono rečenica na našem i onda ...iako svakodnevno (privatno) koristim isti. Ili se zna desiti tokom prevodenja usmenog na sastanku, da jednostavno ponovim recenicu na jeziku na kojem mi je recenica recena (npr. engleskom) a ne na ciljanom jeziku (bosanskom) kad sam vec pravo smozdena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36159 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

I ja sam poceo govorit ono "joj kako se ba kaze na nasem"
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36160 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:47
Bloo wrote: 17/03/2024 13:42
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:40 I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
Ne banalizuj... promocija određenog naćina, života itekako utiče na prihvatanje i konzumiranje tog naćina života. To vrijedi za sve segmente pa i za religiju pa i za LGBT pojave.

Oni koji guraju LGBT propagandu znaju dobr zašto to rade, a sigurno nije slučajno.
Ne banalizujem.
Ako je i heteroseksualni način života propaganda, kako smo dobili homoseksualce?
I ako izložiš gay lika filmovima sa lezbejkama da li će postati hetero? :D

Homoseksualnost nije način života. :lol:
Čuj konzumiranje tog načina života.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36161 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:47
Bloo wrote: 17/03/2024 13:42
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:40 I zato LGBT napadaju djecu sa propagandom itd...
LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
Ne banalizuj... promocija određenog naćina, života itekako utiče na prihvatanje i konzumiranje tog naćina života. To vrijedi za sve segmente pa i za religiju pa i za LGBT pojave.

Oni koji guraju LGBT propagandu znaju dobr zašto to rade, a sigurno nije slučajno.
ja sinu govorim da bog ne postoji, ionako ne ide na vjeronauku u školi,a on meni da vjeruje u isusa.
sutra da kaže da je peder, šta trebam sa njim, a on još nije upoznao nekog ko je iz kruga LGBT osoba, trebam kriviti koga za to, nečiju propagandu kojoj on nije izložen?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36162 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote: 17/03/2024 13:49
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:47
Bloo wrote: 17/03/2024 13:42

LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
Ne banalizuj... promocija određenog naćina, života itekako utiče na prihvatanje i konzumiranje tog naćina života. To vrijedi za sve segmente pa i za religiju pa i za LGBT pojave.

Oni koji guraju LGBT propagandu znaju dobr zašto to rade, a sigurno nije slučajno.
Ne banalizujem.
Ako je i heteroseksualni način života propaganda, kako smo dobili homoseksualce?
I ako izložiš gay lika filmovima sa lezbejkama da li će postati hetero? :D

Homoseksualnost nije način života. :lol:
Čuj konzumiranje tog načina života.
jer ako si okružen homoseksualcioma velika je valjda vjerovatnoća da i sam postaneš takav
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36163 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Ateista »

Bloo wrote: 17/03/2024 13:49
Sefket007 wrote: 17/03/2024 13:47
Bloo wrote: 17/03/2024 13:42

LGBT ljudi oko tebe su odrasli u striktno heteroseksualno okruzenju i vidi čuda, heteroseksualna propaganda nije uspjela da od njih napravi heteroseksualne ljude...
Tako da ti ta logika ne fercera.
Ne banalizuj... promocija određenog naćina, života itekako utiče na prihvatanje i konzumiranje tog naćina života. To vrijedi za sve segmente pa i za religiju pa i za LGBT pojave.

Oni koji guraju LGBT propagandu znaju dobr zašto to rade, a sigurno nije slučajno.
Ne banalizujem.
Ako je i heteroseksualni način života propaganda, kako smo dobili homoseksualce?
I ako izložiš gay lika filmovima sa lezbejkama da li će postati hetero? :D

Homoseksualnost nije način života. :lol:
Čuj konzumiranje tog načina života.
"LGBT propaganda" kako je zovu moze jedino imati efekat da mladi ljudi cuju da to postoji i ako vec imaju neke sklonosti da se osjecaju slobodni da to istraze i priznaju sebi i drugima da imaju te sklonosti, ali sigurno ne moze od nekog ko je hetero napraviti da bude gay. :D
Nekima to svakako smeta, mozda se boje da im djeca imaju sklonosti ka istom spolu pa misle da ce ih izolacijom od njima slicnih "izlijeciti". U stvarnosti ce dobiti nesretne ljude koji ce stalno imati osjecaj da sa njima nesto nije u redu i potiskivace svoje osjecaje i emocije i praviti se da su nesto sto nisu, nekima je i to draze nego da se gluho bilo procuje da im je dijete gay. :D
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#36164 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by konoplja »

Seksualna orijentacija je tako old fešon. Sad su hip i in identiteti. Pogotovo ovi nestabilni i plastelinasti kao rod. Uostalom, seksualna orijentacija je suprotno tomu. To je stabilna kategorija i teško da vanjski utjecaji je mogu promijeniti. Isto tako, spol je stabilna kategorija koja se ne može promijeniti. Pokušalo se, ali svima, koji još uvijek mogu razmišljati, je jasno da se spol ne može promijeniti.
Ali zato rod... E na to se već može utjecati i šuplja prodavati. To je nešto što lako podliježe propagandi. Socijalni konstrukti su takvi, nestabilni, po svojoj prirodi. I kao što je nacionalna propaganda uvjerila dvije grupe ljudi u Bosni i Hercegovini da su Hrvati i Srbi, na sličan način (LGB)T propaganda uvjerava ljude da su suprotnog roda ili da su nebinarni.
Na to se, danas, misli kada se govori o LGBT propagandi. Prikladnije ime je Trans propaganda ili Queer propaganda.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#36165 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MehmedPasaMoric »

A zasto se uvijek provlaci homoseksualnost kad se prica o religiji? Kao bolje je da dijete posti nego da bude zrtva LGBT propagande :? postoje ateisti koji su straight i ateisti koji su gay, bas kao sto postoje vjernici koji su straight i vjernici koji su gay, seksualno opredjeljenje nema nikakve veze sa religijskim. Ako cemo vec davati seksualnu notu diskusiji, onda se dotaknimo malo i pedofilije u kojoj vjernici daleko prednjace nad ateistima dok u homoseksualnosti ateisti ne prednjace nad vjernicima
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#36166 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by konoplja »

MehmedPasaMoric wrote: 17/03/2024 14:37 A zasto se uvijek provlaci homoseksualnost kad se prica o religiji? Kao bolje je da dijete posti nego da bude zrtva LGBT propagande :? postoje ateisti koji su straight i ateisti koji su gay, bas kao sto postoje vjernici koji su straight i vjernici koji su gay, seksualno opredjeljenje nema nikakve veze sa religijskim. Ako cemo vec davati seksualnu notu diskusiji, onda se dotaknimo malo i pedofilije u kojoj vjernici daleko prednjace nad ateistima dok u homoseksualnosti ateisti ne prednjace nad vjernicima
Samo da pojasnim ako neko ne razumije iz napisanog.
Pedofilija nije seksualna orijentacija, već parafilija. Znači, ne trpati u isti koš ljude homoseksualne i biseksulne orijentacije sa pedofilima.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36167 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bloo »

konoplja wrote: 17/03/2024 14:24 Seksualna orijentacija je tako old fešon. Sad su hip i in identiteti. Pogotovo ovi nestabilni i plastelinasti kao rod. Uostalom, seksualna orijentacija je suprotno tomu. To je stabilna kategorija i teško da vanjski utjecaji je mogu promijeniti. Isto tako, spol je stabilna kategorija koja se ne može promijeniti. Pokušalo se, ali svima, koji još uvijek mogu razmišljati, je jasno da se spol ne može promijeniti.
Ali zato rod... E na to se već može utjecati i šuplja prodavati. To je nešto što lako podliježe propagandi. Socijalni konstrukti su takvi, nestabilni, po svojoj prirodi. I kao što je nacionalna propaganda uvjerila dvije grupe ljudi u Bosni i Hercegovini da su Hrvati i Srbi, na sličan način (LGB)T propaganda uvjerava ljude da su suprotnog roda ili da su nebinarni.
Na to se, danas, misli kada se govori o LGBT propagandi. Prikladnije ime je Trans propaganda ili Queer propaganda.
i Muslimane da su Bošnjaci* :D
DonieBrasco
Posts: 15560
Joined: 31/08/2016 16:09

#36168 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by DonieBrasco »

Preserava se samo tako oko ramazana, posta, opecnito vjere ovih 31 + 1 dana, a nakon Bajrama ostatak godine ko te pita.

Ne samo kod nas nego sirom svijeta kod muslimana.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#36169 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by belfy »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2024 13:26 neka smeta kome smeta, ako smeta, meni ne smeta ali neću da razbijam glavu je li neko se odrekao iz nekog razloga hrane pa ja sad treba da razmišljam koliko je sati jer prodavac u bingu možda sad jede,mislim haloooo
ne trebas razbijati glavu oko toga ako ne zelis, ali stara crnogorska kaze: "junaštvo je braniti sebe od drugog, a da je čojstvo braniti drugog od sebe." nadam se da ces razumjeti...
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#36170 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by black »

Image
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#36171 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

belfy wrote: 17/03/2024 17:48
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2024 13:26 neka smeta kome smeta, ako smeta, meni ne smeta ali neću da razbijam glavu je li neko se odrekao iz nekog razloga hrane pa ja sad treba da razmišljam koliko je sati jer prodavac u bingu možda sad jede,mislim haloooo
ne trebas razbijati glavu oko toga ako ne zelis, ali stara crnogorska kaze: "junaštvo je braniti sebe od drugog, a da je čojstvo braniti drugog od sebe." nadam se da ces razumjeti...
A drugog od nekog trećeg?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36172 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

belfy wrote: 17/03/2024 17:48
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2024 13:26 neka smeta kome smeta, ako smeta, meni ne smeta ali neću da razbijam glavu je li neko se odrekao iz nekog razloga hrane pa ja sad treba da razmišljam koliko je sati jer prodavac u bingu možda sad jede,mislim haloooo
ne trebas razbijati glavu oko toga ako ne zelis, ali stara crnogorska kaze: "junaštvo je braniti sebe od drugog, a da je čojstvo braniti drugog od sebe." nadam se da ces razumjeti...
da, razumijem

ne mora značiti da treba vjerovati i rukovoditi se svim starim izrekama
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#36173 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

Postovanje je dvosmjerna ulica, ocekujes da neko postuje tvoju religiju a onda pljuljes po tudjem seksualnom uvjerenju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#36174 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote: 17/03/2024 18:20 Postovanje je dvosmjerna ulica, ocekujes da neko postuje tvoju religiju a onda pljuljes po tudjem seksualnom uvjerenju.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36175 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Ako neko ne postuje tvoju drzavu sta onda :D
Post Reply