Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34501 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Vam wrote: 21/01/2023 12:54
DonieBrasco wrote: 21/01/2023 12:13 Kod nas najezda djevojaka infulenserica, vlasnica salona ljepote, šminka, firzura, obuca, odjeca, onda ove "traveling and lifestyle", znaci sve neka fensi stvari.

Zanima me da li neko od vasa provjeren zna da neke od tih cura sve to zaista zarade da kazemo regularno, jer kako objasniti da su one u svojim dvadestim svaki dan sređene, obucene u brendove, da ne priamo o materijanlnim stvarima, auta, stan, putovanja posebna prica,...itd. Kako to vremenski stignu glavno pitanje, ili je ipak po strani nesto drugo, bogati roditelji - razmazene, dobro udate - jako dikutabilno, ili nesto gore.

Ja ne znam licno ni jednu, sretao sam ih u prolazu ili negdje u gradu - konkretno Sarajevo, ali vidim po instagramu da je zivot na visokoj razini a one se kao bave tim "infulerskim" stvarima od toga zive jer ne vidim da su u nekoj kancelariji, neko radno mjesto ili slicno.
Pa pola ih laze
Sta im je laz?
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34502 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

moonca wrote: 21/01/2023 14:44
Vam wrote: 21/01/2023 12:54

Pa pola ih laze
Sta im je laz?
Pa recimo da su vlasnici nekih skupih auta pored kojih se uslikaju ili da je roba kojom se hvale originalna ili skupocijena, mozda odmor na Jadranu predstave kao odmor u Francuskoj, savjeti dijele iz tudjih ili izmisljenih iskustava itd. Uz to je bitno objaviti slicicu koja je najbolja iz serije istih, a kao spontano uslikano.
Dovoljno je malo procackati, novine stalno pisu o tome...
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#34503 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by snijeg_led »

tako je, vise od pola, mozda cak 90% ih laze
onda se prodaju tako nekim vlasnicima salona ljepote, kozmetike gdje dobijaju besplatne tretmane i proizvode i tako ih fol reklamiraju na svojim stranicama
zalosno je sto dosta djevojaka to prati pa misle da su one uspjesne i pokusavaju slijediti, ostvariti i ko zna u kakve neprilike zbog toga upadaju
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34504 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Vam wrote: 21/01/2023 15:46
moonca wrote: 21/01/2023 14:44

Sta im je laz?
Pa recimo da su vlasnici nekih skupih auta pored kojih se uslikaju ili da je roba kojom se hvale originalna ili skupocijena, mozda odmor na Jadranu predstave kao odmor u Francuskoj, savjeti dijele iz tudjih ili izmisljenih iskustava itd. Uz to je bitno objaviti slicicu koja je najbolja iz serije istih, a kao spontano uslikano.
Dovoljno je malo procackati, novine stalno pisu o tome...
Na IG , mislim da i nema savjeta. samo slike. na Tik _Tok.u.aktivno reklamiraju. npr kozmetiku.. kuvanje .. najvishe. i kazu da imaju procenat./ prihod ako kliknemo na odredjeni proizvod npr.. ili ako kupimo taj proizvod ..preko tog site.. josh bolje..
ne vidim nishta loshe u tome. .
. hm. ulazu trud. odrzavaju tijelo. izgled.. koliko god shminke da koriste . ipak . je to dosta sati rada
npr ova kuva.. imaju chak i recepti.. vrlo dobra..

User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34505 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

moonca wrote: 21/01/2023 16:35
Vam wrote: 21/01/2023 15:46

Pa recimo da su vlasnici nekih skupih auta pored kojih se uslikaju ili da je roba kojom se hvale originalna ili skupocijena, mozda odmor na Jadranu predstave kao odmor u Francuskoj, savjeti dijele iz tudjih ili izmisljenih iskustava itd. Uz to je bitno objaviti slicicu koja je najbolja iz serije istih, a kao spontano uslikano.
Dovoljno je malo procackati, novine stalno pisu o tome...
Na IG , mislim da i nema savjeta. samo slike. na Tik _Tok.u.aktivno reklamiraju. npr kozmetiku.. kuvanje .. najvishe. i kazu da imaju procenat./ prihod ako kliknemo na odredjeni proizvod npr.. ili ako kupimo taj proizvod ..preko tog site.. josh bolje..
ne vidim nishta loshe u tome. .
. hm. ulazu trud. odrzavaju tijelo. izgled.. koliko god shminke da koriste . ipak . je to dosta sati rada
npr ova kuva.. imaju chak i recepti.. vrlo dobra..

Ne treba biti iskljuciv, naravno da ne mislim na apsolutno kompletnu populaciju koja na drustvenim mrezama ima veliki broj pratilaca. Mislim da je jasno o kome govorim.
Npr dermatolog koji daje savjete o njezi koze moze imati jako veliki broj ljudi koji prati te savjete, medjutim nisam primjetio da iko te osobe naziva influenserima, niti oni sami sebe. Predstavlja se kao dermatolog kao sto mu je i profesija.
Influenseri su, bar po mom misljenju, danasnji oblik nekadasnjih trendsetera koji su zbog vec postignute popularnosti zahvaljujuci uspjehu u nekom polju koje oblikuje pop kulturu (muzika, moda, film i sl.) mogli uspjesno pokrenuti neki novi fazon.
Medjutim danas neke face postaju popularne na nacin da se reklamiraju samo na osnovu toga sto uspjesno izgrade sliku da su kul (90% takvih djevojaka sto su privlacne ili se bar tako uspjesno predstave).
Takav proizvod u trgovini bi bio reklama radi reklame, bez proizvoda, platis nesto, ne dobijes nista osim slicice na kojoj pise "super reklama" nekim seksi fontom :-D
I onda nije iznenadjujuce sto to ide sve agresivnijim putem, treba odrzavati masu pratilaca, redovno izbacivati materijal, pa se pribjegne takvim glupavim potezima tipa uslikati se pored necijeg ferrarija sa natpisom "work hard, play hard" ili svako malo izbaciti slicicu dupeta milionima ljudi, dok se "na rucku kod staraca govori knjizevno" (sto bi Vojko V rekao) :lol: jer njima se ne bi pokazale takve slike, iako oni hej, podrzavaju svoje dijete. Pa naravno, ako je dijete debilno, vjerovatno su i roditelji, kako kazu ljudi, krv nije voda...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34506 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Vam wrote: 21/01/2023 16:50 Npr dermatolog koji daje savjete o njezi koze moze imati jako veliki broj ljudi koji prati te savjete, medjutim nisam primjetio da iko te osobr naziva influenserima, niti oni sami sebe. Predstavlja se kao dermatolog kso sto mu je i profesija.
Influenseri su, bar po mom misljenju, danasnji oblik nekadasnjih trendsetera koji su zbog vec postignute popularnosti zahvaljujuci uspjehu u nekom polju koja oblikuje pop kulturu (muzika, moda, film i sl.) mogli uspjesno pokrenuti neki novi fazon.
Medjutim danas neke face postaju popularne na nacin da se reklamiraju samo na osnovu toga sto uspjesno izgrade sliku da su kul (90% takvih djevojaka sto su privlacne ili se bar tako uspjesno predstave).
Takav proizvod u trgovini bi bio reklama radi reklame, bez proizvoda, platis nesto, ne dobijes nista osim slicice na kojoj pise "super reklama" nekim seksi fontom :-D
I onda nije iznenadjujuce sto to ide sve agresivnijim putem, treba odrzavati masu pratilaca, redovno izbacivati materijal, pa se pribjegne takvim glupavim potezima tipa uslikati se pored necijeg ferrarija sa natpisom "work hard, pkay hard" ili svako malo izbaciti slicicu dupeta milionima ljudi, dok se "na rucku kod staraca govori knjizevno" (sto bi Vojko V rekao) :lol:
hm . nekim zemljama. lazna reklama nije krivichno djelo ... tako i ti dermatolozi. koji ubuku bijeli mantil. ne znachi da je zbilja taj.. niti da je taj prozivod takav kakavog ga opisuje ......................... kao i svi ostali karakteri .

Jeste pitanje zashto to rade npr nashe voditeljice. ima jako puno provokativnih slichica.. kao i slike svoje djece... koja nisu pitana da li zele biti . javne lichnosti. . posljedice. bullying u shkoli od druge djece. . kako znaju . pa njihove mame ih ismijavaju u njihovom prisustvu... itd..
Ko zeli da bude poularan, je lichna odluka.. sve ostalo je kolateralna steta.. nije za svakoga ..
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34507 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

moonca wrote: 21/01/2023 17:13
Vam wrote: 21/01/2023 16:50 Npr dermatolog koji daje savjete o njezi koze moze imati jako veliki broj ljudi koji prati te savjete, medjutim nisam primjetio da iko te osobr naziva influenserima, niti oni sami sebe. Predstavlja se kao dermatolog kso sto mu je i profesija.
Influenseri su, bar po mom misljenju, danasnji oblik nekadasnjih trendsetera koji su zbog vec postignute popularnosti zahvaljujuci uspjehu u nekom polju koja oblikuje pop kulturu (muzika, moda, film i sl.) mogli uspjesno pokrenuti neki novi fazon.
Medjutim danas neke face postaju popularne na nacin da se reklamiraju samo na osnovu toga sto uspjesno izgrade sliku da su kul (90% takvih djevojaka sto su privlacne ili se bar tako uspjesno predstave).
Takav proizvod u trgovini bi bio reklama radi reklame, bez proizvoda, platis nesto, ne dobijes nista osim slicice na kojoj pise "super reklama" nekim seksi fontom :-D
I onda nije iznenadjujuce sto to ide sve agresivnijim putem, treba odrzavati masu pratilaca, redovno izbacivati materijal, pa se pribjegne takvim glupavim potezima tipa uslikati se pored necijeg ferrarija sa natpisom "work hard, pkay hard" ili svako malo izbaciti slicicu dupeta milionima ljudi, dok se "na rucku kod staraca govori knjizevno" (sto bi Vojko V rekao) :lol:
hm . nekim zemljama. lazna reklama nije krivichno djelo ... tako i ti dermatolozi. koji ubuku bijeli mantil. ne znachi da je zbilja taj.. niti da je taj prozivod takav kakavog ga opisuje ......................... kao i svi ostali karakteri .

Jeste pitanje zashto to rade npr nashe voditeljice. ima jako puno provokativnih slichica.. kao i slike svoje djece... koja nisu pitana da li zele biti . javne lichnosti. . posljedice. bullying u shkoli od druge djece. . kako znaju . pa njihove mame ih ismijavaju u njihovom prisustvu... itd..
Ko zeli da bude poularan, je lichna odluka.. sve ostalo je kolateralna steta.. nije za svakoga ..
Mozes tako za svakoga reci, pa i za tu sto kuha koju si navela, mozda i ona nekad mazne neki recept koji nije njen, a predstavi kao svoj.
Ali bez obzira, kuharica i dermatolog nesto rade. Tema je poceta tako sto je postavljeno pitanje o ovoj drugoj skupini, tako da moj odgovor "pa pola ih laze" je upravo i upucen misleci na tu skupinu, koju evo i opisah u prethodnom postu.
Na volju svakome da radi sta mu je volja, ali istup u javni prostor, posebno na nacin kako sam pisao ce osnovano rezultirati svakakvu kritiku, kao i sto treba, ne zbog toga sto ja o tome mislim ovo ili ono nego upravo jer se nastupa na javnom prostoru. Kada neko, bilo ko, objavi nesto javno, sasvim je normalno da ljudi reaguju, kao sto predstavlja i sama ova nasa konverzacija, sto je veoma razlicito od toga kada se razgovor vodi privatno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34508 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Vam wrote: 21/01/2023 17:24 Mozes tako za svakoga reci, pa i za tu sto kuha koju si navela, mozda i ona nekad mazne neki recept koji nije njen, a predstavi kao svoj.
Ali bez obzira, kuharica i dermatolog nesto rade. Tema je poceta tako sto je postavljeno pitanje o ovoj drugoj skupini, tako da moj odgovor "pa pola ih laze" je upravo i upucen misleci na tu skupinu, koju evo i opisah u prethodnom postu.
Na volju svakome da radi sta mu je volja, ali istup u javni prostor, posebno na nacin kako sam pisao ce osnovano rezultirati svakakvu kritiku, kao i sto treba, ne zbog toga sto ja o tome mislim ovo ili ono nego upravo jer se nastupa na javnom prostoru. Kada neko, bilo ko, objavi nesto javno, sasvim je normalno da ljudi reaguju, kao sto predstavlja i sama ova nasa konverzacija, sto je veoma razlicito od toga kada se razgovor vodi privatno.
Top
ne znaci niti je pravilo da neshto treba biti -unikatno- jeste prednost ako je ... ali ne mozemo znati da li lazu .. shta imaju . da li su platitili to shto imaju . itd.. shansa postiji da mogu imati .. kako. ko sumnja . neka proba.. isto raditi..
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#34509 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by snijeg_led »

Malo brkamo ovdje pojmove. Vam se osvrce na to kako njihovo ponasanje (vecinom lazno) u medijskom prostoru utice na javno mijenje odnosno cak i na zivote mladih djevojaka i kulturu uopste.
Uglavnom ne postoje vise pravila sta je drustveno prihvatljivo a sta nije. A to je ipak pogubno za drustvo uopste.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34510 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Insinuacije .

Do nas je, da izaberemo.
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#34511 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sikstinajn »

tzv. ''zaslužne umjetnike'' kojima kanton (MI poreski obveznici) uplaćuje penzijsko i zdravstveno osiguranje.


gledam ovaj spisak....nikad čuo ni za jednog od ovih parazitkinja i parazita. :?
ne kontam za šta ih plaćamo?
za winterfresh :?:
Last edited by sikstinajn on 21/01/2023 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34512 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

moonca wrote: 21/01/2023 19:06 Insinuacije .

Do nas je, da izaberemo.
Ne bas, napisao sam prethodno da novine stalno objavljuju ovakve stvari. Evo i jedna fun fact, potrazi influensere koji lazu, ljudi izbacuju cak i liste tipa top 10 najgorih lazi influensera, top 10 influensera koji varaju o stilu svog zivota i slicno.
Vise je i opstepoznata stvar, ljudi generalno lazu, a ovi frikovi su u poziciji da bas nagaze na gas.
Tako da, nikakvo nagadjanje, ogroman dio njih fakat laze.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34513 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Vam wrote: 21/01/2023 23:14
moonca wrote: 21/01/2023 19:06 Insinuacije .

Do nas je, da izaberemo.
Ne bas, napisao sam prethodno da novine stalno objavljuju ovakve stvari. Evo i jedna fun fact, potrazi influensere koji lazu, ljudi izbacuju cak i liste tipa top 10 najgorih lazi influensera, top 10 influensera koji varaju o stilu svog zivota i slicno.
Vise je i opstepoznata stvar, ljudi generalno lazu, a ovi frikovi su u poziciji da bas nagaze na gas.
Tako da, nikakvo nagadjanje, ogroman dio njih fakat laze.
Novine su u istom rangu kao i IG... objavljuju svashta. jel sve istina.. ne znamo. zavisi od sadrzaja...

Ti prenosih, shta si prochitao. tako neshto nisam chitala. ne znachi da ne postoji.. ali samo zato shto su te novine objavile. ne znachi da su u pravu..
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34514 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

moonca wrote: 22/01/2023 00:44
Vam wrote: 21/01/2023 23:14

Ne bas, napisao sam prethodno da novine stalno objavljuju ovakve stvari. Evo i jedna fun fact, potrazi influensere koji lazu, ljudi izbacuju cak i liste tipa top 10 najgorih lazi influensera, top 10 influensera koji varaju o stilu svog zivota i slicno.
Vise je i opstepoznata stvar, ljudi generalno lazu, a ovi frikovi su u poziciji da bas nagaze na gas.
Tako da, nikakvo nagadjanje, ogroman dio njih fakat laze.
Novine su u istom rangu kao i IG... objavljuju svashta. jel sve istina.. ne znamo. zavisi od sadrzaja...

Ti prenosih, shta si prochitao. tako neshto nisam chitala. ne znachi da ne postoji.. ali samo zato shto su te novine objavile. ne znachi da su u pravu..
Taj stav mozes imati bukvalno za bilo sta. Ali izblijedi kad se vijest prenese iz mase razlicitih izvora.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#34515 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Spit_fire »

Ne kontam raju koja hejta kladionice a ne izlazi iz njih :D "Da vas hoce sve zatvorit"..ko da ih neko tjera da se klade
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#34516 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tranquil »

Ako postoji u zadnje vrijeme popularna stvar koja mi smeta, ma šta smeta, osjećam prema njoj istinsku goruću mržnju koja dolazi iz dubine moje duše, moje svijesti i podsvijesti, to je riječ "narativ". I ne mogu je podnijeti bez obzira na to da li se upotrebljava ispravno ili ne, trpaju je sada svugdje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#34517 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Velkoski »

tranquil wrote: 24/01/2023 10:05 Ako postoji u zadnje vrijeme popularna stvar koja mi smeta, ma šta smeta, osjećam prema njoj istinsku goruću mržnju koja dolazi iz dubine moje duše, moje svijesti i podsvijesti, to je riječ "narativ". I ne mogu je podnijeti bez obzira na to da li se upotrebljava ispravno ili ne, trpaju je sada svugdje.
k'o svojevremeno "spinovanje" :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#34518 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Sarah24 »

+ rijec "kazati" posebno na tv-u se u zadnje vrijeme cuje ali konstatno, sto ovaj gore rece da povracas :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#34519 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Jack Be Nimble »

Bodkin wrote: 03/01/2023 11:46
Vani cak ima i razmisljanje da ljudi nece da idu na te kase jer “uzimaju poslove od ljudi” :D
Ima toga. Moji prijatelji nece da koriste jer nije njihov posao da se zajebavaju oko skeniranja.

Pravi razlog zasto su to prodavnice pocele koristiti, je sindikat. Ako imaju X radnika koji rade X sati onda moraju platiti vise, ovako su uspjeli umanjiti broj radnika i koliko se radi.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#34520 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kokuz_sa »

Ne kontam ovo slikanje na snijegu u gacama, spavacicama i sl.

Udjem na instangram.. svako malo se neka doticna tako slikala..

Sto je najUpecatljivije.. nisi su influenserke kakve nit su poznate
Djevojke iz mahale sto bi se reklo..

Sad idu takve slike..za 5 dana ocekujem da bude slika ruke sa infuzijom
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58646
Joined: 03/08/2010 19:04

#34521 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

kokuz_sa wrote: 24/01/2023 19:29 Ne kontam ovo slikanje na snijegu u gacama, spavacicama i sl.

Udjem na instangram.. svako malo se neka doticna tako slikala..

Sto je najUpecatljivije.. nisi su influenserke kakve nit su poznate
Djevojke iz mahale sto bi se reklo..

Sad idu takve slike..za 5 dana ocekujem da bude slika ruke sa infuzijom
:lol: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34522 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Sarah24 wrote: 24/01/2023 11:00 + rijec "kazati" posebno na tv-u se u zadnje vrijeme cuje ali konstatno, sto ovaj gore rece da povracas :mrgreen:
'smisleno' :zoka:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34523 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

Ne kontam kako je golf sport...
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#34524 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by parappa »

Vam wrote: 04/02/2023 07:08 Ne kontam kako je golf sport...
Naravno da jeste... probaj negdje. Većinom su početni kursevi besplatno.
Ako je šah ili bilijar sport onda je i golf...

Znam... za mnoge u BiH će ostati uvijek samo "kola" :D
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#34525 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Vam »

parappa wrote: 04/02/2023 08:30
Vam wrote: 04/02/2023 07:08 Ne kontam kako je golf sport...
Naravno da jeste... probaj negdje. Većinom su početni kursevi besplatno.
Ako je šah ili bilijar sport onda je i golf...

Znam... za mnoge u BiH će ostati uvijek samo "kola" :D
Ni sah ni bilijar ne vidim da se opravdano mogu nazvati sportovima...
Post Reply