Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#31251 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cLo »

Mislim da nikad do sada nisam napisala da neki trend ne kontam, možda jednom u vrh glave, ali došlo je nešto što ne kontam :D - oni umjetni zubi kod mladih ljudi za 2 broja veći :lol: :-) Kakva je ovo pomama? Pa vide li oni sebe :roll: :cry: Ašćare kao magare Njako :D Em su veliki, em debeli, em svi isti, pa vidi se iz aviona da su umjetni, da su makar po njihovim dimenzijama krojeni, pa ni po' jada, još zdrave zube uhelaće ccc, alaselamet :D
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#31252 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /210917034

Vezano za ovaj clanak, nije mi jasno zasto drzava ne uvede porez na uslugu ovog zla za zdrvalje nargile - proizvoda/usluge kod ugostitelja ili kako se to strucnije kaze. Kao sto ima za duhan, alkohol, da bude iza ove smjese.

Dobro poznato je da ugostitelji ne placaju porez, imaju razna dugovanja prema drzavi, da ne pricamo o ne prijavljenim radnika. A nije da nemaju da plate nego nece, ove nargile su im cista zarada.

Zakonima ovo zlo treba ukinuti ili ako ugostitelji vec zele da to daju kao uslugu neka palte kako dolikuje.

P.S. Unaprijed ako mi neko replicira nesto za radna mjesta, radnike, plate -"oni od toga zive" boli me briga neka placaju i postoju zakone.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#31253 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by preselio na ahiret »

cLo wrote: 08/09/2021 22:31 Mislim da nikad do sada nisam napisala da neki trend ne kontam, možda jednom u vrh glave, ali došlo je nešto što ne kontam :D - oni umjetni zubi kod mladih ljudi za 2 broja veći :lol: :-) Kakva je ovo pomama? Pa vide li oni sebe :roll: :cry: Ašćare kao magare Njako :D Em su veliki, em debeli, em svi isti, pa vidi se iz aviona da su umjetni, da su makar po njihovim dimenzijama krojeni, pa ni po' jada, još zdrave zube uhelaće ccc, alaselamet :D
Posluze dobro u sumi za sjecu drva,sa obicnim to ne mozes.
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#31254 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by DonieBrasco »

Vise puta sam na ovoj temi pisao o ovim izrodima sto šaraju grafite i unistavaju imovinu po gradu, treba ih hapsiti i tuci samo tako, uz to da svu stetu nadnoknade.

Zaista im se treba stati u kraj, strsasno na sta fasade, tramvaji, reklamni objekti, zidovi lice radi ovih izroda, nazovi umjetnika i ovih njihovi bravura koje niko ziv ne razumije a kamoli cijeni.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#31255 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zoya »

cLo wrote: 08/09/2021 22:31 Mislim da nikad do sada nisam napisala da neki trend ne kontam, možda jednom u vrh glave, ali došlo je nešto što ne kontam :D - oni umjetni zubi kod mladih ljudi za 2 broja veći :lol: :-) Kakva je ovo pomama? Pa vide li oni sebe :roll: :cry: Ašćare kao magare Njako :D Em su veliki, em debeli, em svi isti, pa vidi se iz aviona da su umjetni, da su makar po njihovim dimenzijama krojeni, pa ni po' jada, još zdrave zube uhelaće ccc, alaselamet :D
Hollywood smile :-? . To će tako biti još par godina, dok malo izvježbaju ovi proteričari.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#31256 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by avijon »

Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#31257 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by noviclan »

avijon wrote: 19/09/2021 10:43 Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
Kutac kaze kotizacija petobanka
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#31258 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by topss »

avijon wrote: 19/09/2021 10:43 Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
Sad je u modi trcanje i penjanje po planinama. Vjerujem da ce dosaditi ubrzo pa se strpi.
Karikaturist
Posts: 3640
Joined: 20/12/2020 10:03

#31259 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Karikaturist »

I neka je. Imaju trke i na Igmanu, ali lakse je ne znati..
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31261 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

avijon wrote: 19/09/2021 10:43 Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
Trči se po Igmanu i po drugim planinama. Ne može se trčati samo po planinama, treba i po gradu. :thumbup:
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#31262 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by avijon »

Logovan wrote: 20/09/2021 12:54
avijon wrote: 19/09/2021 10:43 Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
Trči se po Igmanu i po drugim planinama. Ne može se trčati samo po planinama, treba i po gradu. :thumbup:
Promovisanje neceg maltretiranjem ostalih 99% koje to ne zanima, super.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#31263 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dr Kova »

avijon wrote: 19/09/2021 10:43 Svako 10 dana neki jebivjetri zatvore grad da bi mogli trcat il vozat biciklo, ko to vise dopusta, pa eno ti igman trci dok ne umres
Jebiga brate, strpiš se malo pa onda idi autom na kaficu :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31264 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

avijon wrote: 20/09/2021 12:58
Logovan wrote: 20/09/2021 12:54
Trči se po Igmanu i po drugim planinama. Ne može se trčati samo po planinama, treba i po gradu. :thumbup:
Promovisanje neceg maltretiranjem ostalih 99% koje to ne zanima, super.
Samo što od tih 99% ima gomila ljudi koji blokiraju grad iz drugih razloga. :D Recimo biciklisti, pa šta, neka blokiraju, neka se vozikaju.

Na utrkama ne samo da budu naši ljudi, već i stranci. Gomila stranaca koji trče kroz naš glavni grad. Promovišeš grad, šalješ lijepu sliku vani. Ima ih koji dođu opet na utrku, a oni privlače nove da dođu kod nas. A i polumaraton se uvijek zakazuje u nedjelju ujutro da smeta što je manje moguće.

Izađite malo i prošetajte. Ne mora se iz kuće svaki put u auto. Ovakvih ima koliko hoćeš. Ide na kafu - auto, ide u tržni centar - auto, itd.

Sad ćeš ti reći kako ne možeš prošetati, nemaš vremena, nisi u mogućnosti gubiti vrijeme, ne možeš zbog nečega ili nekoga, ali jebi ga ne može nam svima svaki dan sve biti super. I ja nekad nešto obavim bez auta, iako sam htio sa autom pa ne dižem frku.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#31265 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by avijon »

Logovan wrote: 20/09/2021 13:40
avijon wrote: 20/09/2021 12:58

Promovisanje neceg maltretiranjem ostalih 99% koje to ne zanima, super.
Samo što od tih 99% ima gomila ljudi koji blokiraju grad iz drugih razloga. :D Recimo biciklisti, pa šta, neka blokiraju, neka se vozikaju.

Na utrkama ne samo da budu naši ljudi, već i stranci. Gomila stranaca koji trče kroz naš glavni grad. Promovišeš grad, šalješ lijepu sliku vani. Ima ih koji dođu opet na utrku, a oni privlače nove da dođu kod nas. A i polumaraton se uvijek zakazuje u nedjelju ujutro da smeta što je manje moguće.

Izađite malo i prošetajte. Ne mora se iz kuće svaki put u auto. Ovakvih ima koliko hoćeš. Ide na kafu - auto, ide u tržni centar - auto, itd.

Sad ćeš ti reći kako ne možeš prošetati, nemaš vremena, nisi u mogućnosti gubiti vrijeme, ne možeš zbog nečega ili nekoga, ali jebi ga ne može nam svima svaki dan sve biti super. I ja nekad nešto obavim bez auta, iako sam htio sa autom pa ne dižem frku.
Ja i sta od tog opravdava blokiranje pola grada i najbitnije saobracajnice?
Ne moze se u tarcinu organizovat ne mogu novinari doci?
Jel postoji safet zajko? cijeli dan nek trce dok ne popadaju alii nee treba maltretirat druge ljude da oni "promovisu" grad. Kome ga promovises? Istim i slicnim ublehama.

Treba biti vidjen, ego u glavu udario.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#31266 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by hadzinicasa »

avijon wrote: 20/09/2021 14:18
Logovan wrote: 20/09/2021 13:40
Samo što od tih 99% ima gomila ljudi koji blokiraju grad iz drugih razloga. :D Recimo biciklisti, pa šta, neka blokiraju, neka se vozikaju.

Na utrkama ne samo da budu naši ljudi, već i stranci. Gomila stranaca koji trče kroz naš glavni grad. Promovišeš grad, šalješ lijepu sliku vani. Ima ih koji dođu opet na utrku, a oni privlače nove da dođu kod nas. A i polumaraton se uvijek zakazuje u nedjelju ujutro da smeta što je manje moguće.

Izađite malo i prošetajte. Ne mora se iz kuće svaki put u auto. Ovakvih ima koliko hoćeš. Ide na kafu - auto, ide u tržni centar - auto, itd.

Sad ćeš ti reći kako ne možeš prošetati, nemaš vremena, nisi u mogućnosti gubiti vrijeme, ne možeš zbog nečega ili nekoga, ali jebi ga ne može nam svima svaki dan sve biti super. I ja nekad nešto obavim bez auta, iako sam htio sa autom pa ne dižem frku.
Ja i sta od tog opravdava blokiranje pola grada i najbitnije saobracajnice?
Ne moze se u tarcinu organizovat ne mogu novinari doci?
Jel postoji safet zajko? cijeli dan nek trce dok ne popadaju alii nee treba maltretirat druge ljude da oni "promovisu" grad. Kome ga promovises? Istim i slicnim ublehama.

Treba biti vidjen, ego u glavu udario.

ne razumijem uopce.
eno prosli vikend Bec zatvoren zbog maratona (@_BataZiv_0809 :lol:)
ovdje kukumakanje preko nekoliko stranica i tema.
nema nikakvo dobro iznad vlastitog: ja pos'o negdje i moram okolo, mater im, oni ce mene ogranicavat', gput mi preprijecili. sklon'se procu krozate!
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#31267 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dr Kova »

Naravno u drugim gradovima kada se zatvori sve je normala, samo eliti u Sarajevu sve smeta :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65573
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31268 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

@hadzinica :lol: :lol:

Evo i danas clanak ce im taksiji biti elektricni do 2024.

Jako bitna informacija nama kojima je izbor ili divlji ili krimos iz Sa taxi ili privatnik koji izrabljuje vozace :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31269 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

avijon wrote: 20/09/2021 14:18 Ja i sta od tog opravdava blokiranje pola grada i najbitnije saobracajnice?
Ne moze se u tarcinu organizovat ne mogu novinari doci?
Jel postoji safet zajko? cijeli dan nek trce dok ne popadaju alii nee treba maltretirat druge ljude da oni "promovisu" grad. Kome ga promovises? Istim i slicnim ublehama.

Treba biti vidjen, ego u glavu udario.
Ma eto ne opravdava ništa. Daj neka se ništa ne dešava u gradu, najbolje bez ikakvih dešavanja, neka sve bude monotono, dosadno. :D Nema veze što je glavni grad, nema veze što se i ovako privlače stranci. Ma hajde Boga ti, ne treba nama to. :oops:

Bila je jedna trka ove godine u Tarčinu, tačnije krenulo se iz Tarčina i to su bile tri vrste utrke (mislim 13 km, 21 km i 42 km). Kako rekoh, organizuje se i na mjestima van grada, ali malo se o ovome zna.

Čuj Safet Zajko :mrgreen: Eto organizovat će se utrka 21 km sa 600, 700 i više ljudi u Centru Safet Zajko. :lol: Pa i kada bi se ovo uradilo na hiljade ljudi bi reklo zašto je baš ovdje utrka, moje dijete se nema danas gdje igrati.

Prestani gledati površinski.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#31270 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by avijon »

Logovan wrote: 20/09/2021 14:40
avijon wrote: 20/09/2021 14:18 Ja i sta od tog opravdava blokiranje pola grada i najbitnije saobracajnice?
Ne moze se u tarcinu organizovat ne mogu novinari doci?
Jel postoji safet zajko? cijeli dan nek trce dok ne popadaju alii nee treba maltretirat druge ljude da oni "promovisu" grad. Kome ga promovises? Istim i slicnim ublehama.

Treba biti vidjen, ego u glavu udario.
Ma eto ne opravdava ništa. Daj neka se ništa ne dešava u gradu, najbolje bez ikakvih dešavanja, neka sve bude monotono, dosadno. :D Nema veze što je glavni grad, nema veze što se i ovako privlače stranci. Ma hajde Boga ti, ne treba nama to. :oops:

Bila je jedna trka ove godine u Tarčinu, tačnije krenulo se iz Tarčina i to su bile tri vrste utrke (mislim 13 km, 21 km i 42 km). Kako rekoh, organizuje se i na mjestima van grada, ali malo se o ovome zna.

Čuj Safet Zajko :mrgreen: Eto organizovat će se utrka 21 km sa 600, 700 i više ljudi u Centru Safet Zajko. :lol: Pa i kada bi se ovo uradilo na hiljade ljudi bi reklo zašto je baš ovdje utrka, moje dijete se nema danas gdje igrati.

Prestani gledati površinski.
Sace lijepa zima :D

A jes istina cuo sam porast turizma 40% trazi se let vise culi trci se po sarajevu metropola.

Safet zajko je u opisu tog sporta a saobracajnica sigurno nije.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#31271 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 20/09/2021 14:38 @hadzinica :lol: :lol:

Evo i danas clanak ce im taksiji biti elektricni do 2024.

Jako bitna informacija nama kojima je izbor ili divlji ili krimos iz Sa taxi ili privatnik koji izrabljuje vozace :run:
ccccc ni tagovao me nisi kako valja.
toliko o nasoj ljubavi :cry:
plakacutibolan.

na temu elektricnih auta... imam veoma negativno iskustvo s istima, doduse na duze relacije, tako da dok ne naprave bateriju koja se puni za 15 minuta, ja im se od srca zahvaljujem na pokusaju, a prirodi ispricavam na muckoj izdaji. ostajem samo na cekeru, recikliranju, pranju vesa na manjim temperaturama i zatvaranju vode.
Last edited by hadzinicasa on 20/09/2021 15:21, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31272 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:oops: wrote:20/09/2021 14:49 culi trci se po sarajevu metropola.
,...........`bjeze od migranata..Image :oops: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31273 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

avijon wrote: 20/09/2021 14:49 Sace lijepa zima :D

A jes istina cuo sam porast turizma 40% trazi se let vise culi trci se po sarajevu metropola.

Safet zajko je u opisu tog sporta a saobracajnica sigurno nije.
Pričaj ti šta hoćeš, ali gomila stranaca dođe na naš polumaraton i to ne samo na polumaraton, nego i na ostale utrke koje se održavaju. I u gradu i van grada. Da li dolaze maksuz zbog utrke ili ne ne znam, vjerovatno ima i jednih i drugih, ali bitno je da se prijavljuju da trče. Dolaze iz Evrope, a nađe se poneki stranac i sa drugog kontinenta. Safet Zajko ne može, nema nikakve logike organizovati da se trči 21 km u onom centru.

Imaš utrke i u Hrvatskoj, Srbiji, pa i u razvijenim državama, tipa Engleska, Amerika, itd. Znači nema onog "samo kod nas se blokira radi utrke".

A sve zaboravim napisati da i djeca imaju svoju utrku pa se takmiče između sebe, kao što je jučer bilo. :thumbup:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#31274 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Raigor Stonehoof »

Ne kontam roditelje koji svoje sinove osisaju normalno, ALI ostave cuperak na potiljku koji nikad ne sisaju. Pa to vitla, leluja, naraste po po metra, vodi samostalni zivot na tikvi sincine ponosnog babA

Zao mi djece, izgledaju ko retardirani, a ustvari je do roditelja
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65573
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31275 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Ne kontam roditelje koji naprave saobracajni kolaps oko skole.
Post Reply