Popravka frižidera - hitno

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#1 Popravka frižidera - hitno

Post by legendo_moja »

Zašto hitno - zato što je kraj jula i temperature ne silaze ispod 30, a meni je upravo iscurio plin iz frižidera, jer sam (kreten, debil, dodati atribut po želji) probio hladnjak pokušavajući nožem ubrzati proces odleđivanja.

Dakle, da li ima neko ko ovo popravlja (Sarajevo), koliko će me koštati moja glupost, i kao alternativa, ima li ko dobru preporuku za jeftin a dobar fržider.

Hvala.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#2 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

svaki popravak je suplji od kupovine novog....helem on je sad zahebat pa ti gledaj,kontam može se popraviti al za koliko love(ma ne vjerujem da će neko doći ispod 50KM,i da je neki kvar beze,al hajde de,ipak to sad treba i novo punjenje ..... :-) ...)i naravno upitan je kvalitet poravka i ako ga obave,moj prijednog je kupi novi i makni noževe dalje od njega :D ...cijene su relativne,....gorenje oko 450KM,bEko oko 400KM...naravno zavisi od modela i veličine,ovo su oni sa manjim komorama iznad samog frižidera.....a servis hm u sarajevu vala bar toga ima,uzmi bilo koji spisak servisera bijele tehnike koji dolazi uz garancije i zovi od reda,...ali nedjelja pa ipak se mora čekati.......... :-)
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#3 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by legendo_moja »

zelenashica wrote:svaki popravak je suplji od kupovine novog....helem on je sad zahebat pa ti gledaj,kontam može se popraviti al za koliko love(ma ne vjerujem da će neko doći ispod 50KM,i da je neki kvar beze,al hajde de,ipak to sad treba i novo punjenje ..... :-) ...)i naravno upitan je kvalitet poravka i ako ga obave,moj prijednog je kupi novi i makni noževe dalje od njega :D ...cijene su relativne,....gorenje oko 450KM,bEko oko 400KM...naravno zavisi od modela i veličine,ovo su oni sa manjim komorama iznad samog frižidera.....a servis hm u sarajevu vala bar toga ima,uzmi bilo koji spisak servisera bijele tehnike koji dolazi uz garancije i zovi od reda,...ali nedjelja pa ipak se mora čekati.......... :-)
Trenutno teško da dolazi u obzir da iskeširam 400 - 500 kmića za novi frižider,.. hebiga, visok datum :D

Svjestan sam da je Sarajevo puno servisera i majstora, ali pitam ovdje jer valjda je neko imao sličnu situaciju pa da dobijem info iz prve ruke.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#4 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by Abacija »

zelenashica wrote:svaki popravak je suplji od kupovine novog....helem on je sad zahebat pa ti gledaj,kontam može se popraviti al za koliko love(ma ne vjerujem da će neko doći ispod 50KM,i da je neki kvar beze,al hajde de,ipak to sad treba i novo punjenje ..... :-) ...)i naravno upitan je kvalitet poravka i ako ga obave,moj prijednog je kupi novi i makni noževe dalje od njega :D ...cijene su relativne,....gorenje oko 450KM,bEko oko 400KM...naravno zavisi od modela i veličine,ovo su oni sa manjim komorama iznad samog frižidera.....a servis hm u sarajevu vala bar toga ima,uzmi bilo koji spisak servisera bijele tehnike koji dolazi uz garancije i zovi od reda,...ali nedjelja pa ipak se mora čekati.......... :-)
Znao sam da ces se javiti na ovoj temi. :lol: :thumbup:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#5 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

Abacija wrote:
zelenashica wrote:svaki popravak je suplji od kupovine novog....helem on je sad zahebat pa ti gledaj,kontam može se popraviti al za koliko love(ma ne vjerujem da će neko doći ispod 50KM,i da je neki kvar beze,al hajde de,ipak to sad treba i novo punjenje ..... :-) ...)i naravno upitan je kvalitet poravka i ako ga obave,moj prijednog je kupi novi i makni noževe dalje od njega :D ...cijene su relativne,....gorenje oko 450KM,bEko oko 400KM...naravno zavisi od modela i veličine,ovo su oni sa manjim komorama iznad samog frižidera.....a servis hm u sarajevu vala bar toga ima,uzmi bilo koji spisak servisera bijele tehnike koji dolazi uz garancije i zovi od reda,...ali nedjelja pa ipak se mora čekati.......... :-)
Znao sam da ces se javiti na ovoj temi. :lol: :thumbup:
jbg abacija ja sam sam svoj majstor :lol: ...nego de kas si se već javio znaš li kako ide ono mijenjanje grla za sijalice,...moram li na stezaljke il mogu samo ono direktono pospajati žice :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#6 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by Abacija »

zelenashica wrote: jbg abacija ja sam sam svoj majstor :lol: ...nego de kas si se već javio znaš li kako ide ono mijenjanje grla za sijalice,...moram li na stezaljke il mogu samo ono direktono pospajati žice :D
Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#7 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

Abacija wrote:
zelenashica wrote: jbg abacija ja sam sam svoj majstor :lol: ...nego de kas si se već javio znaš li kako ide ono mijenjanje grla za sijalice,...moram li na stezaljke il mogu samo ono direktono pospajati žice :D
Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
bjež ba tamo :lol: ne zezaj,ma ne znam sijalica me zeza,upalim je radi,..onda stane....pa opet radi :roll: ..odo zamijeniti grlo pa da vidim je l to :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#8 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by Abacija »

zelenashica wrote:
Abacija wrote:
zelenashica wrote: jbg abacija ja sam sam svoj majstor :lol: ...nego de kas si se već javio znaš li kako ide ono mijenjanje grla za sijalice,...moram li na stezaljke il mogu samo ono direktono pospajati žice :D
Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
bjež ba tamo :lol: ne zezaj,ma ne znam sijalica me zeza,upalim je radi,..onda stane....pa opet radi :roll: ..odo zamijeniti grlo pa da vidim je l to :D
Da ti nije kontakt u prekidacu? Lakse ti je provjeriti to.

P.S. Djeco, dont traj dis........ at hom'. :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#9 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

Abacija wrote:
zelenashica wrote:
Abacija wrote:
Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
bjež ba tamo :lol: ne zezaj,ma ne znam sijalica me zeza,upalim je radi,..onda stane....pa opet radi :roll: ..odo zamijeniti grlo pa da vidim je l to :D
Da ti nije kontakt u prekidacu? Lakse ti je provjeriti to.

P.S. Djeco, dont traj dis........ at hom'. :D
nije ba prekidač sam već zamijenila..... :D istina napatila sam se nisam to radila još od praxe u srednjoj :roll: al prekidač nije...kontam il je grlo il ima negdje prekid od razvodne kutije do sijalice,al baš mi se ne da štemati pa mijenjati kablove :sad:
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#10 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by opet ja »

apropo frizider ima za 300 km... snizenje u gorenju :D ...samo ne pitaj kaki je :D
User avatar
video
Posts: 6843
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by video »

zelenashica wrote:
Abacija wrote:
zelenashica wrote: jbg abacija ja sam sam svoj majstor :lol: ...nego de kas si se već javio znaš li kako ide ono mijenjanje grla za sijalice,...moram li na stezaljke il mogu samo ono direktono pospajati žice :D
Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
bjež ba tamo :lol: ne zezaj,ma ne znam sijalica me zeza,upalim je radi,..onda stane....pa opet radi :roll: ..odo zamijeniti grlo pa da vidim je l to :D
Meshchini da je spuca struja, ne javlja se vise :? :?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#12 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

video wrote:
zelenashica wrote:
Abacija wrote: Za taj pos'o ti treba 5 delija: 1 stoji na stolu i drzi grlo a cetvorica okrecu stol. :D
bjež ba tamo :lol: ne zezaj,ma ne znam sijalica me zeza,upalim je radi,..onda stane....pa opet radi :roll: ..odo zamijeniti grlo pa da vidim je l to :D
Meshchini da je spuca struja, ne javlja se vise :? :?
neće mene struja lahko :D istina da je struja jedino žensko koje se ne da dirat :D al i ja se ne dam struji :lol:

tu sam ba zamijenila grlo...i opet miga :x
User avatar
video
Posts: 6843
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#13 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by video »

Je te zeza faza il nula :? :?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#14 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

video wrote:Je te zeza faza il nula :? :?
ma ne zeza me ni jedno ni drugo.............ne znam ba šta je...kažem upalim svjetlo malo radi pa počne da miga...il se ugasi pa opet samo upali :? nije prekidač,nije grlo.....šta je :sad:
User avatar
video
Posts: 6843
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#15 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by video »

Ocito si donekle potkovana pa ces skontati:
- Ako imas brifer il jos bolje instrument (sjecas se prakse iz srednje :D ) izmjeri sta te zeza.
-Briferom mozes na prekidacu (stim da isti prekida fazu). Drzi malo due i vidi da li "zmiga" prije il poslije.
-Instumentom ces morati vidjeti na grlu !
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#16 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

video wrote:Ocito si donekle potkovana pa ces skontati:
- Ako imas brifer il jos bolje instrument (sjecas se prakse iz srednje :D ) izmjeri sta te zeza.
-Briferom mozes na prekidacu (stim da isti prekida fazu). Drzi malo due i vidi da li "zmiga" prije il poslije.
-Instumentom ces morati vidjeti na grlu !
sjećam se onog tipa koji se zvao brifer sa onim kuhanjem jaja :lol: :lol:


šalim se odo provjeriti napon,pa budem valjda riješila problem,bez spaćne sijalice u kuhinji je veliki problem :D

fala za ideju :thumbup:
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#17 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by legendo_moja »

Vala, začatašte mi temu a niko da preporuči ni jednog jedinog majstora koji mi može srediti frižider.

@Zelenashica: Jesil provjerila da ti nije oksidirao kontakt na grlu? :D
User avatar
video
Posts: 6843
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by video »

legendo_moja wrote:Vala, začatašte mi temu a niko da preporuči ni jednog jedinog majstora koji mi može srediti frižider.

@Zelenashica: Jesil provjerila da ti nije oksidirao kontakt na grlu? :D
.ebes li ga , tastaturu u ruke pa prosurfaj malo po oglasima ko puni frizidere freonom u SA, il prve superoglase......., ovdje ces take slabo naci (valjda imaju puno posla zbog likova sto nozem ciste frizider :wink: )
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#19 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by legendo_moja »

video wrote:
legendo_moja wrote:Vala, začatašte mi temu a niko da preporuči ni jednog jedinog majstora koji mi može srediti frižider.

@Zelenashica: Jesil provjerila da ti nije oksidirao kontakt na grlu? :D
.ebes li ga , tastaturu u ruke pa prosurfaj malo po oglasima ko puni frizidere freonom u SA, il prve superoglase......., ovdje ces take slabo naci (valjda imaju puno posla zbog likova sto nozem ciste frizider :wink: )
Tastaturu u ruke i pitaj na sarajevo-x :D

Pa ne služi forum samo za palamudjenje na politici, nego i da se pomogne čo'j'ku sa pokvarenim fržiderom.
User avatar
video
Posts: 6843
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#20 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by video »

Ma buraz, ovdje ce ti prije objasniti kako ga na stotinu nacina pokvariti nego ono drugo. Sve, haman, go lezihljebovic, samo cekaju koga da natakare. Poslusaj ti mene, kupi novine i nadji tog fu..ing frizidermen-a
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#21 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by legendo_moja »

video wrote:Ma buraz, ovdje ce ti prije objasniti kako ga na stotinu nacina pokvariti nego ono drugo. Sve, haman, go lezihljebovic, samo cekaju koga da natakare. Poslusaj ti mene, kupi novine i nadji tog fu..ing frizidermen-a
Ima na ovom forumu još uvijek fine raje,...valjda :D

Kad niko ne može preporučiti dobrog majstora, onda hajte bujrum na grah, da ne propada pun lonac što sam naskuho za sutra.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#22 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by Abacija »

legendo_moja wrote:
video wrote:Ma buraz, ovdje ce ti prije objasniti kako ga na stotinu nacina pokvariti nego ono drugo. Sve, haman, go lezihljebovic, samo cekaju koga da natakare. Poslusaj ti mene, kupi novine i nadji tog fu..ing frizidermen-a
Ima na ovom forumu još uvijek fine raje,...valjda :D

Kad niko ne može preporučiti dobrog majstora, onda hajte bujrum na grah, da ne propada pun lonac što sam naskuho za sutra.
Neka hvala. Ja sutra idem na bazen pa da ljudi ne pomisle da su dosli na jacuzzi. :oops: :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#23 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

legendo_moja wrote:Vala, začatašte mi temu a niko da preporuči ni jednog jedinog majstora koji mi može srediti frižider.

@Zelenashica: Jesil provjerila da ti nije oksidirao kontakt na grlu? :D
zelenashica riješila problem...u razvodnoj kutiji otišla stezaljka,oksidirala,i bukvalno jedna faza gubila kontak,sad sam sve napravila uvrtanjem žica :D

fala što si dozvolio da ti uzurpiram temu :-D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#24 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by Abacija »

zelenashica wrote:
legendo_moja wrote:Vala, začatašte mi temu a niko da preporuči ni jednog jedinog majstora koji mi može srediti frižider.

@Zelenashica: Jesil provjerila da ti nije oksidirao kontakt na grlu? :D
zelenashica riješila problem...u razvodnoj kutiji otišla stezaljka,oksidirala,i bukvalno jedna faza gubila kontak,sad sam sve napravila uvrtanjem žica :D

fala što si dozvolio da ti uzurpiram temu :-D
Mogla bi ti otvoriti temu Zelene kucne carolije - sve sto niste znali o Halatima a niste smjeli da pitate. :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#25 Re: Popravka frižidera - hitno

Post by zelenashica »

Abacija wrote:
zelenashica wrote: zelenashica riješila problem...u razvodnoj kutiji otišla stezaljka,oksidirala,i bukvalno jedna faza gubila kontak,sad sam sve napravila uvrtanjem žica :D

fala što si dozvolio da ti uzurpiram temu :-D
Mogla bi ti otvoriti temu Zelene kucne carolije.
abacija ne zezaj :D .....nisam ja kriva što su muški tako mutirali danas da niko se ne nudi žemskinju da pomaže :oops:

eh ona lijepa vremena džentlmena :dance:
a da ne pominjem zajedljivu mahalu,ih i od električara bi rekli jaooooooooooooo evo ga NEKI joj došo :lol:
Post Reply