Popravka auto kasetofona/cd player-a

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#1 Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by frankwhite »

Pozdrav,
imam problem sa cd-playerom u autu pa me interesuje zna li iko ko se bavi popravkom istih u Sarajevu. Radi se o fabrickom cd-playeru iz bmw-a e46.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#2 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by lavic »

Servis za popravak video i audio uredjaja imas blizu Merkatora, kad ides od merkatora pored zgrade uniprometa produzi nekih 100 metara, mislim da je treca ulica sa desne strane, ima tabla sa reklamom, nisam siguran ali mislim da se zove "euroservis" tako nesto.
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#3 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by frankwhite »

lavic wrote:Servis za popravak video i audio uredjaja imas blizu Merkatora, kad ides od merkatora pored zgrade uniprometa produzi nekih 100 metara, mislim da je treca ulica sa desne strane, ima tabla sa reklamom, nisam siguran ali mislim da se zove "euroservis" tako nesto.
znam gdje je to ali nisam bio siguran da oni servisiraju i ove auto uredjaje. hvala
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#4 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by ambition »

Eno ti na Dobrinji preko puta lauda autopraonice, TV servis ovako se zove i lik super popravlja te auto radije. Sretno
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#5 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by Nabucco »

Probaj u nekom BMW servisu, mislim da ne popravljaju, ali mozda imaju neki polovan ili sl.. Pa mozda da i do autootpada odes :roll:
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#6 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by Miro Spiro »

RTV SERVICE FIKO
Adresa:
Nusreta Sisica Dede 13
Telefon:
033 /210 236

meni popravio navigaciju.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#7 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by bordo_boy »

frankwhite wrote:Pozdrav,
imam problem sa cd-playerom u autu pa me interesuje zna li iko ko se bavi popravkom istih u Sarajevu. Radi se o fabrickom cd-playeru iz bmw-a e46.
I meni cd player na E46 skroz slabo čita CDove, i skroz je osjetljiv. Npr kad ja spržim audio cd, ranije je čitao poneke, sad neće nijedan. Originale čita malo bolje. Ne znam do čega je... nisam mijenjao način na koji pržim cdove, niti brzinu prženja, marku cdova i sl... ?!
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#8 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by goran16v »

bordo_boy wrote:
frankwhite wrote:Pozdrav,
imam problem sa cd-playerom u autu pa me interesuje zna li iko ko se bavi popravkom istih u Sarajevu. Radi se o fabrickom cd-playeru iz bmw-a e46.
I meni cd player na E46 skroz slabo čita CDove, i skroz je osjetljiv. Npr kad ja spržim audio cd, ranije je čitao poneke, sad neće nijedan. Originale čita malo bolje. Ne znam do čega je... nisam mijenjao način na koji pržim cdove, niti brzinu prženja, marku cdova i sl... ?!
Nije to do przenja CD-ova nego do lasera tj laserske glave na uredjaju.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#9 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by bordo_boy »

goran16v wrote:
bordo_boy wrote:
frankwhite wrote:Pozdrav,
imam problem sa cd-playerom u autu pa me interesuje zna li iko ko se bavi popravkom istih u Sarajevu. Radi se o fabrickom cd-playeru iz bmw-a e46.
I meni cd player na E46 skroz slabo čita CDove, i skroz je osjetljiv. Npr kad ja spržim audio cd, ranije je čitao poneke, sad neće nijedan. Originale čita malo bolje. Ne znam do čega je... nisam mijenjao način na koji pržim cdove, niti brzinu prženja, marku cdova i sl... ?!
Nije to do przenja CD-ova nego do lasera tj laserske glave na uredjaju.
Razumijem, ali zašto onda čita originale, a spržene neće ? Sve nešto kontam da nije do metode prženja, ili brenda cda. Nekako mi nema logike. A ako je do glave lasera, može li se to popraviti, ili se ne isplati?!

Polovan CD player za E46 košta oko 150 - 200 KM, a pitanje je kakav mu je laser...
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#10 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by frankwhite »

bordo_boy wrote:
goran16v wrote:
bordo_boy wrote:
I meni cd player na E46 skroz slabo čita CDove, i skroz je osjetljiv. Npr kad ja spržim audio cd, ranije je čitao poneke, sad neće nijedan. Originale čita malo bolje. Ne znam do čega je... nisam mijenjao način na koji pržim cdove, niti brzinu prženja, marku cdova i sl... ?!
Nije to do przenja CD-ova nego do lasera tj laserske glave na uredjaju.
Razumijem, ali zašto onda čita originale, a spržene neće ? Sve nešto kontam da nije do metode prženja, ili brenda cda. Nekako mi nema logike. A ako je do glave lasera, može li se to popraviti, ili se ne isplati?!

Polovan CD player za E46 košta oko 150 - 200 KM, a pitanje je kakav mu je laser...[/quote]

kod mene je isti slucaj bio, samo u zadnje vrijeme nece nikako cd da ocita, samo ga malo provrti i pokaže cd error :x
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#11 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by goran16v »

bordo_boy wrote:
Razumijem, ali zašto onda čita originale, a spržene neće ? Sve nešto kontam da nije do metode prženja, ili brenda cda. Nekako mi nema logike. A ako je do glave lasera, može li se to popraviti, ili se ne isplati?!

Polovan CD player za E46 košta oko 150 - 200 KM, a pitanje je kakav mu je laser...
Ima logike, kvalitet zapisa originalnog CD-a je drugaciji od onog kojeg sprizs na kompujteru.
Hah, sve zavisi, to se moze i cistiti. Ja sam nekad davno imao LG kucno kino sa istim simptomima, za taj model glava sa laserom je bila 200 KM i nije se isplatilo mijenjati, eventualno ocistiti jer je tad takav uredjaj nov bio 350 KM, a glava sa laserom na generaciji poslije je bila svega 80 KM i onda se isplatilo mijenjati, a ne cistit.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#12 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by bordo_boy »

Imaju i oni cdovi sa četkicama na sebi za čišćenje. Pa ono, kako krene čitati cd, laser naleti na četkice koje ga "očiste". Ne znam nikog kome je to upalilo. Ja imam samo DVD sa četkicama, CD nemam, ali sam svakako pokušao ubaciti DVD u CD player od auta, čisto da laser naleti na četkicu, pa nek javi CD ERROR, ali nisam ništa napravio... :)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#13 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by goran16v »

bordo_boy wrote:Imaju i oni cdovi sa četkicama na sebi za čišćenje. Pa ono, kako krene čitati cd, laser naleti na četkice koje ga "očiste". Ne znam nikog kome je to upalilo. Ja imam samo DVD sa četkicama, CD nemam, ali sam svakako pokušao ubaciti DVD u CD player od auta, čisto da laser naleti na četkicu, pa nek javi CD ERROR, ali nisam ništa napravio... :)
Mislim da to sa cetkicama moze u CD romove i uredjaje sa ladicom, a ne zu uredjaju koji "gutaju" diskove tipa auto CD-ova itd.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#14 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by bordo_boy »

Ne znam da li bih išta napravio da izvadim cd player i pokušam ga ručno očistiti. Da li bi tako za sva vremena zeznuo cd player. Spreman sam rizikovati, jer mi ovako svakako ne čita cdove, radi samo radio, a muziku slušam preko MP3 FM Transmitera sa usb-om, nađem slobodnu frekvenciju. Najbolje mi radi u Sarajevu na 104.1 MHz :).

Inače, imam i original kasetofon od E46, ali glupo izgleda kasetofon u autu...
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#15 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by citroen xm »

Pokušaj ga rastaviti i očistiti alkoholom i onim štapićem za uši, mada sumnjam da ćeš išta postići. Vjerovatno je sam laser pri kraju i samo što ne ispusti dušu. Bog zna koliko je taj CD-ova očitao. Onaj DVD sa četkicom zaboravi, to je još jedan porez na budale. Ja sam ga dobio od nekoga i pokušao rješiti problem na računaru sa njim. Ma ništa.
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by mk ultra »

bordo_boy wrote:Ne znam da li bih išta napravio da izvadim cd player i pokušam ga ručno očistiti. Da li bi tako za sva vremena zeznuo cd player. Spreman sam rizikovati, jer mi ovako svakako ne čita cdove, radi samo radio, a muziku slušam preko MP3 FM Transmitera sa usb-om, nađem slobodnu frekvenciju. Najbolje mi radi u Sarajevu na 104.1 MHz :).

Inače, imam i original kasetofon od E46, ali glupo izgleda kasetofon u autu...
imas i onih dodataka sto se spoje umjesto cd changera(cita USB i SD karticu), i slusas kvalitetnije, bez transmitera...

kosta oko 30€, oni phonocar su skuplji oko 100€ ...
Rukvas
Posts: 1
Joined: 06/03/2021 14:09

#17 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by Rukvas »

Miro Spiro wrote: 22/02/2013 22:23 RTV SERVICE FIKO
Adresa:
Nusreta Sisica Dede 13
Telefon:
033 /210 236

meni popravio navigaciju.
Također mi popravio radio,našao kod koji nisam znao i zamjenio izlaze koji su izgorili. Svaka čast sve preporuke!
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by Altsa »

Da li neko radi sredivanje tipki na auto radiju. Izbrisale su se i da li neko to sreduje u SA.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#19 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by emotivac »

Altsa wrote: 08/08/2022 13:58 Da li neko radi sredivanje tipki na auto radiju. Izbrisale su se i da li neko to sreduje u SA.
Ovaj mi često izlazi na TT, al' je iz Tuzle koliko vidim. Ne radi loše koliko vidim.

https://www.facebook.com/muamerrqhmanovic/
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20 Re: Popravka auto kasetofona/cd player-a

Post by Altsa »

emotivac wrote: 10/08/2022 07:42
Altsa wrote: 08/08/2022 13:58 Da li neko radi sredivanje tipki na auto radiju. Izbrisale su se i da li neko to sreduje u SA.
Ovaj mi često izlazi na TT, al' je iz Tuzle koliko vidim. Ne radi loše koliko vidim.

https://www.facebook.com/muamerrqhmanovic/
:thumbup:
Post Reply