Popravak auto sjedista

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#1 Popravak auto sjedista

Post by Adoxxx »

Suvozacevo sjediste se malo iskrivilo, znate li nekog majstora kome se mogu obratiti?
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#2 Re: Popravak auto sjedista

Post by rusmir.ba »

Ne ulazeci u razloge iskrivljenja :D mislim da bi, ako nije neko uber novije auto, jeftinije bilo da na otpadu zamjenis ispravnim.

Majstori cijene svoj rad i znanje vise nego doktori nuklearnih disciplina, i na kraju ti dodje na isto ili skuplje.

Naravno, kod novijih automobila i ne pomisljaj na to, mozda da vidis kod onih momaka koji rade reparacije sjedista, pun ih je olx.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3 Re: Popravak auto sjedista

Post by IcedFlame »

I meni treba neko ko bi zamijenio platno na sjedistu/sjedistima.

Ima ih na pik-u koliko hoces, ali kada ti ne treba. Kada ti zatreba, i kad ti treba nesto konkretno, svede se na 2-3 covjeka, koji nisu vidjeli dalje od 'GTI original' platna/uzorka, ili eko koze. Skrnaviti Alfu platnom iz Golfa mi ne pada na pamet :)
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: Popravak auto sjedista

Post by Qler »

I ja sam tako trazio da proslog mondea, kad kazes ford prvo ne mogu da shvate o cemu je riječ :D kako nije VW...
User avatar
basicm
Posts: 10474
Joined: 16/01/2012 21:38

#5 Re: Popravak auto sjedista

Post by basicm »

Adoxxx wrote:Suvozacevo sjediste se malo iskrivilo, znate li nekog majstora kome se mogu obratiti?
Samo naci djevojku manje kilaze sljedeci put.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6 Re: Popravak auto sjedista

Post by Bakir1 »

nije to, zadnje sjediste za prakticiranje odnosa :D
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#7 Re: Popravak auto sjedista

Post by sparky »

Možda je gtl, kod njega kad oboris sjedište ko kauč bude :)
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#8 Re: Popravak auto sjedista

Post by _ado_ »

IcedFlame wrote:I meni treba neko ko bi zamijenio platno na sjedistu/sjedistima.

Ima ih na pik-u koliko hoces, ali kada ti ne treba. Kada ti zatreba, i kad ti treba nesto konkretno, svede se na 2-3 covjeka, koji nisu vidjeli dalje od 'GTI original' platna/uzorka, ili eko koze. Skrnaviti Alfu platnom iz Golfa mi ne pada na pamet :)
Ja sam popravku platna sjedista radio kod Esmera u Visokom i prezadovoljan.
Popravka platna na profilisanom sjedistu Peugeot 206 i popravka koze na bocnom profilu Astra H. Ne primjecuje se razlika u odnosu na osatak sjedista. Sto je najvaznije, covjek ima normalan odnos, nikakvo furanje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9 Re: Popravak auto sjedista

Post by amar1994 »

_ado_ wrote:
IcedFlame wrote:I meni treba neko ko bi zamijenio platno na sjedistu/sjedistima.

Ima ih na pik-u koliko hoces, ali kada ti ne treba. Kada ti zatreba, i kad ti treba nesto konkretno, svede se na 2-3 covjeka, koji nisu vidjeli dalje od 'GTI original' platna/uzorka, ili eko koze. Skrnaviti Alfu platnom iz Golfa mi ne pada na pamet :)
Ja sam popravku platna sjedista radio kod Esmera u Visokom i prezadovoljan.
Popravka platna na profilisanom sjedistu Peugeot 206 i popravka koze na bocnom profilu Astra H. Ne primjecuje se razlika u odnosu na osatak sjedista. Sto je najvaznije, covjek ima normalan odnos, nikakvo furanje.
ma Esmer je beton armirani :) :thumbup:
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#10 Re: Popravak auto sjedista

Post by IcedFlame »

_ado_ wrote: Ja sam popravku platna sjedista radio kod Esmera u Visokom i prezadovoljan.
Popravka platna na profilisanom sjedistu Peugeot 206 i popravka koze na bocnom profilu Astra H. Ne primjecuje se razlika u odnosu na osatak sjedista. Sto je najvaznije, covjek ima normalan odnos, nikakvo furanje.
Zahvaljujem!

Kako si radio sjedista? Skinuo i nosio, ostavio auto, zavrsio u jednom danu ili...? I koja je cijena bila, ako nije problem.

Gledao sam njegove radove, super je, ali nije mi bas usput da idem samo da vidim kakve uzorke i materijale ima, ili da ostavim auto pa da se pjeske vratim u SA :D . Ovo na slikama kod raje i po FB, nista nisam vidio da bi bilo makar priblizno onome sto mi treba.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#11 Re: Popravak auto sjedista

Post by _ado_ »

I ja sam isto iz Sa, i bio u istoj dilemi. Pokusavao naci majstora u Sa, medjutim razocarao se pravo. Ljudi se bukvalno prodaju za pisljivih 30 km i ne javljaju se kad ih zovnes da isprave ono sto su zajebali. Cak sam bio spreman doplatiti, samo da urade kako treba al ne.
Na kraju se odlucim za Esmera. Krenuo poslovno u zenicu, i povezem mu jedno sjediste. Covjek me cekao na naplatnim rampama u Visokom. Nakon nekoliko dana odem sa svojim autom, da zavrsi to drugo sjediste plus da presvuce volan u kozu. Mi otisli na rucak u visoko, popili kafu, obisli one tunele pod zemljom. Znaci "dangubili" 2-3 sata, on za to vrijeme zavrsio sjediste i volan, ono prvo sjediste predhodno zavrsio.
Meni naplatio popravke sjedista po 40 km, a presvlacenje volana, kombinacija obicne i perforirane koze-70 km.
Na kraju mi spustio 10 km, iako nisam trazio. Pokusat cu kasnije da slikam, da ti pokazem.
User avatar
kabal1337
Posts: 8104
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#12 Re: Popravak auto sjedista

Post by kabal1337 »

_ado_ wrote:I ja sam isto iz Sa, i bio u istoj dilemi. Pokusavao naci majstora u Sa, medjutim razocarao se pravo. Ljudi se bukvalno prodaju za pisljivih 30 km i ne javljaju se kad ih zovnes da isprave ono sto su zajebali. Cak sam bio spreman doplatiti, samo da urade kako treba al ne.
Na kraju se odlucim za Esmera. Krenuo poslovno u zenicu, i povezem mu jedno sjediste. Covjek me cekao na naplatnim rampama u Visokom. Nakon nekoliko dana odem sa svojim autom, da zavrsi to drugo sjediste plus da presvuce volan u kozu. Mi otisli na rucak u visoko, popili kafu, obisli one tunele pod zemljom. Znaci "dangubili" 2-3 sata, on za to vrijeme zavrsio sjediste i volan, ono prvo sjediste predhodno zavrsio.
Meni naplatio popravke sjedista po 40 km, a presvlacenje volana, kombinacija obicne i perforirane koze-70 km.
Na kraju mi spustio 10 km, iako nisam trazio. Pokusat cu kasnije da slikam, da ti pokazem.
Kosovac drama dobro radi, samo ce dobro i naplatiti. Potrebno se najaviti
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#13 Re: Popriavak auto sjedista

Post by _ado_ »

Njemu sam slao upite sa slikama i na pik i na fb, nikad mi nije odgovorio.
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#14 Re: Popravak auto sjedista

Post by kemalba »

Podižem temu sa pitanjem gdje i kako bi se mogla popraviti prednja auto sjedišta kod kojih je"ispala" odnosno odvojila se zadnja strana? Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je riješio?
Image

Hvala!
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#15 Re: Popravak auto sjedista

Post by nikeze »

Kažu da je dobar Autotex Pazarić autotex.ba. Rade dugo vremena.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Popravak auto sjedista

Post by konektovan »

Ljepilo i sam zalijepi,..ne treba ti majstor
User avatar
kabal1337
Posts: 8104
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#17 Re: Popravak auto sjedista

Post by kabal1337 »

Meni se ovo ljepilo dobro pokazalo Elapren 1150
Imas kupiti malo pakovanje. Sasmirglaj malo povrsine, nanesi na obje povrsine ljepilo pusti da se osusi. Onda ih cvrsto pritisni jednu uz drugu i drzi 30 tak sekundi.
Qwerty1234
Posts: 742
Joined: 27/05/2021 09:57

#18 Re: Popravak auto sjedista

Post by Qwerty1234 »

kemalba wrote: 05/02/2023 13:57 Podižem temu sa pitanjem gdje i kako bi se mogla popraviti prednja auto sjedišta kod kojih je"ispala" odnosno odvojila se zadnja strana? Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je riješio?
Image

Hvala!
Koje auto?
I ja, ali i trojica poznanika sa A3, isti problem.

Ljepis sam ugl.

Ja sam uzeo silikonsko ljepilo, 30-40 KM ga platio.
Ocistio, ismirglao, zaljepio, uzeo neke cijevi i pricvrstio nazad na zadnje sjediste tj stegnuo.
Stajalo 3 dana tako...


Sad je bolie od fabrike, garantujem!
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: Popravak auto sjedista

Post by konektovan »

Ih,..ovo je lahko srediti. Šta ću ja, meni fali pola bočnog sjedalnog dijela, tj. spužve....sjedim lijevim guzom na onoj plastici. :lol:
Niko ne može da napravi,..ili neće, a i ja se više pomirio s tim. Ponesem jastuk iz kuće da mi bude udobnije. :lol:

Image
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#20 Re: Popravak auto sjedista

Post by citroen xm »

Neće, ta sjedišta na Citroenu niko ne može popraviti jer ima neka caka sa materijalom i spužvom. Ne budi stipsa, kupi polovno jebo ga ti. U ovo se ne može gledati, a ne sjediti. :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#21 Re: Popravak auto sjedista

Post by Rockefeller »

:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Popravak auto sjedista

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 08/02/2023 20:18 Neće, ta sjedišta na Citroenu niko ne može popraviti jer ima neka caka sa materijalom i spužvom. Ne budi stipsa, kupi polovno jebo ga ti. U ovo se ne može gledati, a ne sjediti. :mrgreen:
Brizgana spuzva,....sve i jedno polovno, skoro uništeno.
Rekli su mi iz autotexa (Pazarić) da naletim, i da mi skroje presvlaku po mjeri, i da ubace obicni spuzvu na mjesta gdje je stara uništena. Medjutim, ne mogu da se odvojim od stoje... :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23 Re: Popravak auto sjedista

Post by bitanga_sa_otesa »

auuu al si ga satro ... pa bolja sam ja imao sjedista u truhlim stojadinima starim po 30 god :lol:
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#24 Re: Popravak auto sjedista

Post by Leon16v »

I ova ko presvlaka ofiraža iz Bimga :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25 Re: Popravak auto sjedista

Post by bitanga_sa_otesa »

pa to je dobio gratis sto ih hvali na forumu :lol:
Post Reply