Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Miss RX

#9726 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Miss RX » 25/05/2014 13:57

intermezzo wrote:
arman1 wrote:Šapnula je Drina Savi
jednu priču o poplavi.
- Riješila sam, Savo, sestro,
da se vrati sve na mjesto.
Izliću se iz korita,
potopiću polja žita.
Puteve ću potopiti
i krovove sve prekriti.
Da podsjetim srca mnoga,
šta je bratstvo,
šta je sloga.
I granice izbrisaću,
da izmirim slavensku braću.
Jer tek onda kad izgubi,
brat će s bratom da se ljubi.
Brat će brata da pomaže,
brat će s bratom da se slaže.
I saznaće srca mnoga
za jednoga oca - Boga.
Da se njemu oni mole
i Hrvata, brata vole.
Da poteku sa usana
molitve za Muslimana.
I da vole braću borce,
Makedonce,Crnogorce.
U molitvi svak' pomene
braću našu, sve Slovene.
Da se brat sa bratom druži,
prijateljsku pomoć pruži.
U nevolji da se sjete
jedan drugom da dolete.
To su, Savo, želje moje,
da se vrati sve na svoje -
Drina reče, pa poteče.
Pričekaj me, Drino, vodo,
poći ću i ja sa tobom.
Potecimo mi zajedno,
neka budu svi k'o jedno.
Nek' nauče da se vole,
Bogu ocu da se mole.
Nek' se sjeti brat svog brata,
da ne bude više rata.

autor:Miljana Stević

Džaba Sava priča Drini ovu priču o poplavi.
Džaba sine džaba kćerkice sve dok je Srebrenice.
Sava voda mora znati da Drina veće zlo pamti.
Drina se sva pjenuša od grozota što ih sluša.
Plavila sam sestro i ja punila me krv nevina.
Sva od krvi i leševa bošnjačkih majki i očeva,
žalila je majka sinka zbog prokletog četnika.
Šta sam djece ja odnijela shvatit nećeš i kad bi htjela.
Vidjela sam silna jada oko grada Višegrada.
Strada Bošnjak na sve strane, jednom mora i to da stane.
Opraštao je bošnjak svima krvnicima što ih ima,
lažnoj braći i komšijama nepravednim sudijama.
Dok je svima vjerovao ginuo je propadao.
Čast svakom, pomoć svima ali država nikad s njima.
Jao jao....koja prepucavanja sa stihovima.Ratovi su bili i ginulo se...do jucerasnji protivnici postali su saveznici.Primjere imate iz drugog svjetskog rata.Zalosno je sto neki ne vide da nas Evropa hoce samo ujedinjene i samo tako mozemo ocekivati neku pomoc.Kako ne vidite da je narod propatio zbog politike nasih politicara i da oni nista nisu uradili za svoj narod osim sto ih drze razjedinjene da bi se oni bogatili...Toliko...

Miss RX

#9727 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Miss RX » 25/05/2014 14:15

RahatHurmašica wrote:
zobb wrote:Malo detaljnije informacije o ovom incidentu u Doboju prije par dana. Vidim da vec kruze dezinformacije,pa samo da dobacim mozda nesto iz prve ruke.
http://www.mojusk.ba/vijesti.php?id=34607
ja bi ovo nazvao bošnjačkim mazohizmom.
Mesa Selimovic kaze dobro:
Svijet se sastoji od nesavrsenih ljudi.Sve drugo je laz.Ili smrt.Savrseni ljudi su u grobu.Pa i to vise nisu ljudi.A kod zivih je malo vise zla ili malo vise dobra,pa ponekad pretegne jedno,ponekad drugo.Ali zlo cesce.
Ili ovo:
Lakse je nagovoriti ljude na zlo i mrznju nego na dobrotu i ljubav.
Zlo je privlacno i blize ljudskoj prirodi.
Za dobro i ljubav treba izrasti,treba se pomuciti.

splinter

#9728 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter » 25/05/2014 14:23

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzbeni ... /140525035
Legenda, ma kralj,nek se i polikitari uče kako se radi! :bih:

It_is_a_Leclerc

#9729 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc » 25/05/2014 14:43

Malo je to više za publiku, nego što on stvarno može preuzeti odgovornost, ali je čin na mjestu.. :thumbup:

Fact

#9730 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Fact » 25/05/2014 14:46

Haha,lik nema nikakav autoritet da preuzme odgovornost za išta,a on se seljači ovako. :roll:
Svi bi mi preuzimali ovako odgovornost. :run:

Fact

#9731 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Fact » 25/05/2014 14:50

Zeljo_do_groba wrote:Evropa i svijet nas raz*ebali i ostavili u svom jadu, i sad kao zele nas ujedinjene... Evropu zaboli k. za nas ovdje, mi smo crna rupa, i sto prije to shvatimo i okrenemo se sami sebi, vlastitoj proizvodnji, prosperitetu, ekonomskim i poljoprivrednim reformama, reformama zdravstva, sudstva, i svih drugih drustvenih i privrednih grana, necemo na bolje...
Jest okrivi Europu i svijet za sve. :roll:
Ovi prostori su uvijek bili sinonim za siromaštvo i jad,nitko sa strane za to nije kriv.
Naravno da je boli,tako i treba,čudnije bi bilo da je obrnuto.
Sa ostatkom se slažem,ali to ti i ja za našeg života nećemo vidjeti.

channel10

#9732 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by channel10 » 25/05/2014 15:09

intermezzo wrote:
Vlada RS je 17. maja proglasila vanredno stanje zbog poplava ugroženih područja u Republici Srpskoj i Ministar unutrašnjih poslova (MUP) RS Radislav Jovičić je u cilju sanacije postojećeg stanja uzrokovanog poplavama u gradu Doboju donio naredbu kojim se zabranjuje saobraćaj za teretna vozila preko 3,5 tone ukupne mase i to 20.05.2014. i 21.05.2014. godine u vremenu od 06.00 do 20.00 sati - naglasila je načelnica Odjeljenja za odnose s javnošću Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske Mirna Šoja

Zabranu kretanja nije poštovalo nekoliko teretnih vozila koji su uprkos upozorenju policijskog službenika, pokušali da prođu u Rudanki, kod Doboja, gdje su ih na kraju policijski službenici uspjeli zaustaviti i izdali prekršajni nalog. Podsjećamo, u cilju sanacije postojećeg stanja uzrokovanog poplavama u gradu Doboju saobraćaj je bio omogućen u navedenom periodu samo za teretna vozila preko 3,5 tona ukupne mase za vozila koja su učestvovala u čišćenju ulica u gradu Doboju, koja su prevozila lica koja učestvuju u čišćenju i drugim aktivnostima na sanaciji postojećeg stanja i koja prevoze humanitarnu pomoć. Ukoliko ove osobe smatraju da je tom prilikom došlo do zloupotrebe policijskih ovlašćenja, imaju mogućnost da se žale Jedinici za profesionalne standarde MUP-a RS - naglasila je Mirna
Stvar je jasna ko dan. Kabadahije su htjele nesto na silu, isti privedeni, procesuirani i pusteni. Da mi je brat, ne bi bio u pravu i dobro su prosli.
Da je to tako bilo, odmah bi oni izdali ovakvo saopstenje i ne bi cekali ovoliko dana. Jedva bi docekali da nekome zacepe usta iste sekunde. Sad se pricaju price...

Miss RX

#9733 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Miss RX » 25/05/2014 15:12

Fact wrote:
Zeljo_do_groba wrote:Evropa i svijet nas raz*ebali i ostavili u svom jadu, i sad kao zele nas ujedinjene... Evropu zaboli k. za nas ovdje, mi smo crna rupa, i sto prije to shvatimo i okrenemo se sami sebi, vlastitoj proizvodnji, prosperitetu, ekonomskim i poljoprivrednim reformama, reformama zdravstva, sudstva, i svih drugih drustvenih i privrednih grana, necemo na bolje...
Jest okrivi Europu i svijet za sve. :roll:
Ovi prostori su uvijek bili sinonim za siromaštvo i jad,nitko sa strane za to nije kriv.
Naravno da je boli,tako i treba,čudnije bi bilo da je obrnuto.
Sa ostatkom se slažem,ali to ti i ja za našeg života nećemo vidjeti.
Mislim da najvecu odgovornost nose nasi izabrani politicari.Jer BiH poslije rata je imala veliku pomoc ali se pare nisu usmjeravale u pomoc narodu ,gradjenje drzave,cesta itd.Vec su pokradene ,kupovalo se sve svasta,politicari najbogatiji ljudi,itd.Narod se drzi u strahu ,od jednih drugih i zato se izbori ponavljaju...Ne gledaju se sposobni vec podobni....

dječak sa šibicama

#9734 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama » 25/05/2014 15:20

eluna wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bernard- ... /140524007

šamar evropi :thumbup: ....... ali eto - bojim se da neće dati rezultata
E ovo sam cekao, da se javi olinjali Bernard i opet za sve okrivi Europu.

Nisu krivi nasi politicari, sto smo crna rupa Europe, vec je kriva stara kurva, kme kme.

channel10

#9735 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by channel10 » 25/05/2014 15:22

intermezzo wrote:Ovo saopstenje je objavljeno 22.o5. i bilo je dostupno, ali pojedincima sa ovog foruma je bilo u stanju da drze zapaljivu retoriku i talasaju sa unesrecenim bosnjacima, srbima, hrvatima.

A plus toga imas i u izjavama ovih kabadahija vozaca sirokobrijezke firme da su jos na izlazu iz Dervente upozoreni na doneseni zakon o zabrani za vozila preko 3,5 tona ukupne mase.
Ali frajeri mislili ko su ko oni , oni voze po svijetu i za njih zakoni ne vaze i tvrdoglavo su krenuli dalje i desilo se to sto se desilo.
Znas nas, jebo ti nas.
Ima tu puno toga sto ti ne ide u prilog, ni tebi ni ovom tekstu ovdje.

channel10

#9736 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by channel10 » 25/05/2014 15:37

intermezzo wrote:
channel10 wrote: Ima tu puno toga sto ti ne ide u prilog, ni tebi ni ovom tekstu ovdje.
Sve zavisi od objektivnosti (da ne upotrijebim "tezu" rijec) osobe koja cita tekst.
Procitaj sve tekstove novinara koji su pisali o ovoj vijesti, procitaj izjave ljudi koji su bili sa pretucenim covjekom, koji nisu Bosnjaci pa da navode pricu na njegov mlin. Oni nisu pretuceni niti im je psovano ono sto je njemu psovano. Sasvim slucajno? Da Bog da objektivni.

Na to dodati da ljudi imaju kad pored ovih poplava skrvnaviti vjerske objekte(opet sasvim slucajno Bosnjacke), ebavati b..matere, skandirati NOZ...... Sve je to sasvim slucajno objektivni moj druze, dok te iste bal.. im pomazu. Gluho bilo, samo to se moze reci i nista vise.

Ali kako god da okrenes, ti ljudi koji su pomagali ove druge(ma koje nacionalnosti i jedni i drugi bili) imaju samo jedan plus i nista vise. Kako god reagovali ovi koji su pomagani (bilo koje vjere) u buducnosti, ovi koji su pomagali ce znati na cemu su. Jer je ovo vjerovatno posljednja sansa za sve ljude na ovim prostorima.

I za kraj, ova tema nije namjenjena za price ove vrste tako da bi se trebalo prestati o ovome pricati an ovoj temi. Ima tema na pdf-u politika o Doboju i desavanjima oko njega.

Googlerica

#9737 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Googlerica » 25/05/2014 16:20

Na pisti u kasarni Rajlovac u Sarajevu, neupotrebljiva stoje dva helikoptera OSBiH.

Kako saznajemo, ne lete samo zbog nekoliko hiljada konvertibilnih maraka.
Ispravni su za let, ali su im istekli resursi lopatica glavnog i repnog rotora. Zbog nekoliko hiljada maraka helikopteri nisu letjeli tokom evakuacija i pružanja pomoći stanovnicima područja ugroženih poplavama i klizištima.

Doznajemo da se od januara šalju dopisi Ministarstvu odbrane BiH da se riješi ovaj problem, međutim, do sada nije bilo odgovora.
http://radiosarajevo.ba/novost/152660/p ... mo-uradili

Alfons Kauders

#9738 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders » 25/05/2014 16:26

Googlerica wrote:
Na pisti u kasarni Rajlovac u Sarajevu, neupotrebljiva stoje dva helikoptera OSBiH.

Ispravni su za let, ali su im istekli resursi lopatica glavnog i repnog rotora. Zbog nekoliko hiljada maraka helikopteri nisu letjeli tokom evakuacija i pružanja pomoći stanovnicima područja ugroženih poplavama i klizištima.

Doznajemo da se od januara šalju dopisi Ministarstvu odbrane BiH da se riješi ovaj problem, međutim, do sada nije bilo odgovora.
--- NO LINKS ---/novost/152660/pilot-elvir-kadric-ovo-je-najtezi-zadatak-koji-smo-uradili
to je jos i najmanji problem... sta cemo sa svim UH-1H kojima isticu resursi i uskoro se nece isplatiti da ih uopste drzimo u zraku? valja ih mijenjati, a nema para niti ce biti politicke volje

zapravo pitam se koja je uopste svrha OS BiH kad je vec godinama jasno da nece biti politicke volje za bilo kakve nabavke... kad rikne ovo sto imamo od opreme, mozemo ih komotno rapustiti... :roll:

Straza

#9739 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Straza » 25/05/2014 16:44

Gatački povratnici poslali šleper stočne hrane u Janju
Image

MOSTAR - Gatački povratnici, koji već decenijama nadljudskim naporima pokušavaju stvoriti normalne uvjete za život i rad učinili su krajnje neobičnu gestu u znak solidarnosti s poplavama pogođenim stanovništvom u Bosni i Hercegovini, javlja Anadolu Agency.

Danima su prikupljali, organizirali i volontirali da bi poslali šleper stočne hrane, sijena, za povratnike u poplavljenom mjestu Janja.

"Mnogo toga i nama nedostaje u Gacku. Međutim, sa stočnom hranom ne oskudijevamo", za Anadolu Agency kazao je Eno Tanović. Istakao je kako oni najbolje razumiju šta će značiti ova vrsta pomoći onima kojim je stočna hrana uništena.

Gatački povratnici ovu vrstu pomoći realizirali su kroz tri bošnjačke organizacije u ovom istočno hercegovačkom gradići, Medžlisa IZ Gacko, OO SDA Gacko i Mjesne zajednice Fazlagića kula.

"Ovom simboličnom pomoći neki domaćini moći će nahraniti svoju stoku", kaže Tanović.

Gatačli Bošnjaci-povratnici odlučni su da se i dalje aktivno uključe i da daju svoj doprinos u prikupljanju hrane za stoku kao vid humanitarne pomoći. Za područje Janje odlučili su iz dva razloga: "Ljudski je da se i mi solidarišemo s onima kojima je pomoć potrebna. Drugi, i sami smo bili korisnici humanitarne pomoći. Dobri ljudi koji su nama pomagali zadužili su nas da se i mi odazovemo, iako smo u malom broju", rekao nam je Tanović, koji obavlja dužnost predsjednika Medžlisa IZ Gacko i OO SDA Gacko.

Svjestan da se jednim šleperom sijena i stočne hrane ne mogu zadovoljiti sve potrebe, naglašava kako je njihovo djelo učinjeno u ime Boga i da je siguran da će Bog zbog dobrih djela i iskrenih namjere olakšati iskušenja svima koji su pogođeni nesrećama.

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/21749 ... Janju.html
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Googlerica

#9740 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Googlerica » 25/05/2014 16:50

Alfons Kauders wrote:
Googlerica wrote:

--- NO LINKS ---/novost/152660/pilot-elvir-kadric-ovo-je-najtezi-zadatak-koji-smo-uradili
to je jos i najmanji problem... sta cemo sa svim UH-1H kojima isticu resursi i uskoro se nece isplatiti da ih uopste drzimo u zraku? valja ih mijenjati, a nema para niti ce biti politicke volje

zapravo pitam se koja je uopste svrha OS BiH kad je vec godinama jasno da nece biti politicke volje za bilo kakve nabavke... kad rikne ovo sto imamo od opreme, mozemo ih komotno rapustiti... :roll:
pa u muzej :D

dječak sa šibicama

#9741 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama » 25/05/2014 17:34

Ne more, muzej zatvoren.

Trafalgar Law

#9742 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Trafalgar Law » 25/05/2014 17:49

Ko iz ovoga,što nas je zadesilo,ništa ne nauči o svojim vladarima,sigurno neće nikada.Poslije rata smo tražili pomoć,skoro 20 godina od Dejtona,pomoć nam je od drugih opet potrebna,jer smo nemoćni da sami sebi pomognemo,i to čijom "isključivom" krivicom? :oops:

Alfons Kauders

#9743 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders » 25/05/2014 18:04

Googlerica wrote:
Alfons Kauders wrote:

more tam kod tite, dje je bio onaj stari mi8 dok ga nije gamad ocerupala

a ja bi jedan za vikendicu, ili kafanu... tematsku uradim, vijetnam ovo ono... :D svakako je rat s najboljim soundtrackom ikad, ubilo se za kafane

Googlerica

#9744 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Googlerica » 25/05/2014 18:09

Alfons Kauders wrote:
Googlerica wrote:
Alfons Kauders wrote:

more tam kod tite, dje je bio onaj stari mi8 dok ga nije gamad ocerupala

a ja bi jedan za vikendicu, ili kafanu... tematsku uradim, vijetnam ovo ono... :D svakako je rat s najboljim soundtrackom ikad, ubilo se za kafane
ja bih jedan civilni u dovriste :-D

mene odeseavljavaju nasi pilotu u OSBiH ,s ozbiom na uslove rada :thumbup:

djecak_sa_sibicama :D

Straza

#9745 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Straza » 25/05/2014 20:02

Turska: Pomoć za BiH se skupljala u 90 000 džamija

Image

U petak je poslije Džuma namaza u 90 000 džamija u Turskoj skupljala pomoć za Bosnu i Hercegovinu. Prognozira se da će se do kraja ove akcije skupiti oko 100 miliona Eura za pomoć ugroženim područjima u BIH. Ovakav vid pomoći je dovoljan za izgradnju oko 7000 kuća.

U ime portala zahvaljujemo se svima onima koji misle na BIH i region u ovim teškim trenutcima!

http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=73

clarion_

#9746 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by clarion_ » 25/05/2014 21:16

Sutra putujem u inostranstvo i planiram na Brod, kakva je situacija sa putem prema Doboju tj. koliko je duže voziti preko ovog preusmjerenja i da li preporučujete ipak na Gradišku?

Matijevic_Vlado
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#9747 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Matijevic_Vlado » 25/05/2014 21:34

clarion_ wrote:Sutra putujem u inostranstvo i planiram na Brod, kakva je situacija sa putem prema Doboju tj. koliko je duže voziti preko ovog preusmjerenja i da li preporučujete ipak na Gradišku?
idi na Izacic :mrgreen: . put je uzak i pun prasine, ustvari uzak je kada se sretnes u krivini sa sleperom sa kojim se ne mozes mimoici nego cekas da prodju svi kamioni koji su odjednom u koloni krenuli. cekas i molis Boga da te ko ne zakaci

skafiskafsnjak

#9748 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by skafiskafsnjak » 25/05/2014 21:37

Straza wrote:Turska: Pomoć za BiH se skupljala u 90 000 džamija

Image

U petak je poslije Džuma namaza u 90 000 džamija u Turskoj skupljala pomoć za Bosnu i Hercegovinu. Prognozira se da će se do kraja ove akcije skupiti oko 100 miliona Eura za pomoć ugroženim područjima u BIH. Ovakav vid pomoći je dovoljan za izgradnju oko 7000 kuća.

U ime portala zahvaljujemo se svima onima koji misle na BIH i region u ovim teškim trenutcima!

http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=73
Nista bez brace Turaka : )))

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

bingov buraz

#9750 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by bingov buraz » 25/05/2014 22:25

intermezzo wrote:Ovo saopstenje je objavljeno 22.o5. i bilo je dostupno, ali pojedincima sa ovog foruma je bilo u stanju da drze zapaljivu retoriku i talasaju sa unesrecenim bosnjacima, srbima, hrvatima.

A plus toga imas i u izjavama ovih kabadahija vozaca sirokobrijezke firme da su jos na izlazu iz Dervente upozoreni na doneseni zakon o zabrani za vozila preko 3,5 tona ukupne mase.
Ali frajeri mislili ko su ko oni , oni voze po svijetu i za njih zakoni ne vaze i tvrdoglavo su krenuli dalje i desilo se to sto se desilo.
Znas nas, jebo ti nas.
caka je sto su firme placale ekstra da se doveze roba jer su police bile opuhane,narod se prepao a ovi kontali zaraditi nabrzinu,nek su ih priveli i dali im d ribaju blato,mene je tako lola zablokirao,firma iz BL,odron bio na glavnoj cesti pa se moralo seoskim putem ljudima takoreci kroz avlije a lola sleper vozi i pored znaka 3,5 tona

Post Reply