Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#9676 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

zlokruhovic wrote:
Bodkin wrote:
vivax wrote: Prejak video, premoćno urađen.
ovaj lik moze pravo u holivud
Super je snimljeno i za to svaka čast , al' meni je ovo grozno , prosto mi ovakav ugođaj kamere i vrhunskog snimka ne odgovara senzibilitetu takvom nečem kao što je nesreća ljudi od elementarnih nepogoda.

Još kad vidim usporeni snimak gde svaka kapljica iz one močvare prska neverovatno vidljivo meni se povraća jer se od nsreće pravi vrhunski vizeleni događaj.

Ovako treba snimati neke lepe planine,dvorce,životinje,...i sve ono što krasi ovaj svet , a dok mi je ovo kao kad bi neko stavio ove vrhunske kamere i opremu u tržni centar umesto standardnih pratećih kamera , pa onda napravio filmić kako neka lopurda usporeno pljačka rafove sasuper bojama , ili kad baseball-palicom udara po flašama a ono prska u hiljade vodenih iskrica,....

Jednostavno mi ne leži ovaj filmić.
pratim ja ovog roberta balaška redovno..po meni najjači u regiji za snimanje..radi inače najčešće vjenčanja, a koliko je jak govori to da ima mušterije od SAD do Indije..pored vjenčanja radi spotove i svašta nešto..

odličan video..mislim na tehnički dio, tema je tužna što je i on naveo dolje ali je veliko od njega, ako ste čitali opis i kraj, sav materijal taj što je on snimao može se kupiti (licenca dobiti) od njega, a sav prihod ide za pomoć unesrećenima
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#9677 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter »

Dobro urađeno
Ovaj video je autor radio največim dijelom sa DJI Phantom RTF w. GoPro HERO3 kam,
jbg šta sam sve obišao ovih dana, neću prežaliti što nisam imao quadcopter sa sobom al nema veze.
SAmo da prođe ovaj belaj konačno
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#9678 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Maharadza »

splinter wrote:Dobro urađeno
Ovaj video je autor radio največim dijelom sa DJI Phantom RTF w. GoPro HERO3 kam,
jbg šta sam sve obišao ovih dana, neću prežaliti što nisam imao quadcopter sa sobom al nema veze.
SAmo da prođe ovaj belaj konačno
Može link za dotični video jer ga ne mogu naći?!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#9679 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter »

Maharadza wrote:
splinter wrote:Dobro urađeno
Ovaj video je autor radio največim dijelom sa DJI Phantom RTF w. GoPro HERO3 kam,
jbg šta sam sve obišao ovih dana, neću prežaliti što nisam imao quadcopter sa sobom al nema veze.
SAmo da prođe ovaj belaj konačno
Može link za dotični video jer ga ne mogu naći?!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
http://vimeo.com/96164094
https://www.youtube.com/watch?v=-5sRHWKT0iU

bolja mjuza je vimeo
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9680 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Logovan »

Slike što je postavio @insomnia78... :( :( :( Tuga. Da ne povjeruješ da se nama ovo desilo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#9681 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Bravo za bingo što je i reklmani prostor na televizijama ustupio CK za promociju humantiranih brojeva i žiro računa
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#9682 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mali_Vuk »

Koliko ljudima iz nekog malog udaljenog sela znači kad vide ljude kako se do njih probijaju kroz zatrpane puteve, kad vide helikoptere koji im dolaze i dovoze hranu, vodu, lijekove.. Jbg, čovjek se malo razrahati, skonta da je bitan, da neko misli i o njemu.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#9683 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by red evil »

Donja Orahovica je ponovo poplavljena. Zbog obilne današnje kiše se ponovo izlila rijeka. :sad:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#9684 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#9685 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mali_Vuk »

Not My Idea wrote:Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit
Uh :(

Pa ima li ikog mlađeg kod nje? Ili barem neko u komšiluku? Nije valjda jadna skroz napuštena..
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9686 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

red evil wrote:Donja Orahovica je ponovo poplavljena. Zbog obilne današnje kiše se ponovo izlila rijeka. :sad:
Uvijek ta rjecica stvara probleme, a zaseok Rijeka je narocito poplavljen :S
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#9687 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter »

Janjicar wrote:
red evil wrote:Donja Orahovica je ponovo poplavljena. Zbog obilne današnje kiše se ponovo izlila rijeka. :sad:
Uvijek ta rjecica stvara probleme, a zaseok Rijeka je narocito poplavljen :S
A sutra još jača kiša . . .
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#9688 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Mali_Vuk wrote:
Not My Idea wrote:Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit
Uh :(

Pa ima li ikog mlađeg kod nje? Ili barem neko u komšiluku? Nije valjda jadna skroz napuštena..
Ima s njom od muza joj sin..valjda je muz umro..al I taj sin je star covjek a nana pogotovo. Ima I jedna komsinica al I njoj je sve unisteno. Ma jad I cemer. :(
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#9689 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sophieEl »

Not My Idea wrote:Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit
De mi na pp detaljnije, molim te.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#9690 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mali_Vuk »

Treba ovo ponovit

[quote="Not My Idea"]Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit[/quote]
[/color]
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9691 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

splinter wrote:
Janjicar wrote:
red evil wrote:Donja Orahovica je ponovo poplavljena. Zbog obilne današnje kiše se ponovo izlila rijeka. :sad:
Uvijek ta rjecica stvara probleme, a zaseok Rijeka je narocito poplavljen :S
A sutra još jača kiša . . .
Koliko je danas padalo tesko da moze vise od ovog...
Katastrofa sta je ovo danas ljudima uradilo, ljudima koji su bili udaljeni od Sprece ova rjecica je prodrla u kuce :roll:
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9692 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

Ljudi se spašavali bježeći u više predjele

Tek što se rijeka Spreča povukla u korito, najveće naselje gračaničke općinu, Orahovicu Donju, danas je zahvatilo nevrijeme i nakon proloma oblaka u predjelu sela Rašljeva i Orahovica Gornja, nadošla je i izlila se Rašljevljanska rijeka, koja je poplavila desetine kuća, poslovnih prostora, njive zasijane poljoprivrednim kulturama.

Ljudi su napuštali svoje kuće i bijegom u više predjele spašavali djecu i stoku. Magistralni put Tuzla-Doboj bio je pod dubokom vodom u dužini od oko jednog kilometra, a s obje strane su se formirale kilometarske kolone vozila i ovaj put je u potpunom prekidu.

Policija je pokušavala spašavati ljude, koji su vadili automobile iz duboke vode. Desetine mještana centra Donje Orahovice su gradili improvizovane nasipe kako bi spsriječili pridiranje vode u svoje kuće.



Ovo je drugi put da ovo veliko urbano naselje gračaničke općine, Orahovica Donja na isti način bude poplavljen. Prvi put se to dogodilo u aprilu ove godine.
:sad:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#9693 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

sophieEl wrote:
Not My Idea wrote:Molim vas, ako ce neko ic u Maglaj ovih dana, svratite kod jedne nane. Zivi u mjestu Cehajici. Forumas edo79 vas moze uputit bolje

Ljudi,ako mozete vjerovat, zeni je poplavilo sve. Deset centimetara do krova voda dosla, sve unisteno, zena nema apsolutno nista vise. Stara jedna nene. I mi smo prvi koji su joj svratili. Sjedi pred kucom na betonu jer nema ni gdje sjest ni lec ni jest. Nit ima sta jest..mi smo danas dali nesto al to je za dan-dva. I to ne znam kako I gdje ce spremit
De mi na pp detaljnije, molim te.
Javi se edi79...ne mogu ti objasnit jer je on nas odveo. A ne znam ni ime zene,nista.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9694 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Sinoć poplavljeno opet u Mrkonjić gradu
Ugrožena proizvodnja u Bemi
Ugrožena proizvodnja u Bemi
Srna - 24.05.2014 14:02

MRKONJIĆ GRAD - Poslovna jedinica Fabrike obuće "Bema" u Mrkonjić Gradu u protekla četiri dana dva puta je poplavljena, pri čemu je nanesena šteta između 10.000 i 15.000 KM, a ugrožena je i proizvodnja, saopšteno je iz Fabrike obuće u Banjaluci.

Zbog velikog pljuska sinoć se izlio obližnji potok i poplavio magacin, kotlovnicu i sanitarne prostorije, a ugrožena je i trafo-stanica.

Dragan Vučić, upravnik poslovnice "Bema" u Mrkonjić Gradu, rekao je da novi talas poplave nisu očekivali.

"Problem je što se to desilo kasno sinoć kada je naišao snažan pljusak. Sreća je pa su bili portiri i pozvali još neke ljude da spriječe da voda uđe u druge objekte, ali ne znam kolika je šteta", naveo je Vučić.

Prema njegovim riječima, poplavljene su mašine u magacinu i oštećeni kartoni za pakovanje cipela.

"Još ne znamo da li mašine rade", kaže Vučić.

Od mrkonjićke vlasti rukovodstvo "Beme" traži da reguliše potok koji se nalazi uz fabriku i put oko nove crkve.

Iz Fabrike obuće "Bema" u Banjaluci apeluju i traže od vlasti u Mrkonjić Gradu da se hitno nađe rješenje problema kako ne bi pretrpjeli velike štete i preselili proizvodnju u Banjaluku, kao i radnike koji rade u mrkonjićkom pogonu.

O ovom problemu rukovodstvo "Beme" upoznalo je vlasti u Mrkonjić Gradu s obzirom na to da je nastavak proizvodnje u poslovnoj jedinici u ovom gradu pod znakom pitanja.

"Naši inostrani partneri su zabrinuti za svoj repromaterijal i nastavak proizvodnje u poslovnoj jedinici 'Bema 2' u Mrkonjić Gradu", navodi se u saopštenju "Beme" iz Banjaluke.

Fabrika u Mrkonjić Gradu zapošljava 300 radnika, a rade proizvode za firme "Rihter" i "Fideliju".
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9695 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

MUŠKARAC SA VIDEA “BALKAN U POPLAVAMA” TREBA POMOĆ: Lijekove za srce, pritisak i dijabetes…
Život | 24.05.2014. - 16:54:43

Video koji je postavljen na YouTubeu pod nazivom “Balkan u poplavama 2014″ izazvao je veliku pažnju javnosti i malo koga je ostavio ravnodušnim



U videu se može vidjeti i čovjek koji miluje psa. Taj čovjek je prvi dan poplave krenuo u grad da kupi hljeb i kod Doma pensionera naletio je na vodu koja ga je počela nositi.

Zahvaljujući i ljudima iz Doma penzionera koji su ga vidjeli i brzo izašli vani i spasili ga, njegov život je sačuvan.

Gospodin Bajro Mujkić, a to je ime muškarca sa slike, stanuje poviše bolnice u Doboju. On je srčani bolesnik i zbog trenutne situacije ugroženo mu je zdravlje. Potrebni su mu lijekovi za srce, visok pritisak i dijabetes.

Kako nam je javila gospođda Merima Husić, potrebni su mu sljedeći lijekovi:

Dijabetes – Tip-2 CLUGOFAGE 1000mg.

Pritisak, srce – NORVASC 5 mg, LASIX 40 mg.

Adresa gdje on stanuje je: Trebavska 31 Doboj
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#9696 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Straza »

Pod pokroviteljstvom Islamske Zajednice Goteborg. Do sada skupljeno 7 kamiona pomoci.

Image
-----------------------------
Turska Demokratska Stranka podruznica Gostivar - sa nevladinim Gostivarski organizacijama Genc Kalemler ,Shefkat pokazali su svoju solidarnost prema Bosanskom narodu.

Image

--------------------------------
Osoba koja želi biti anonimna se javlja i piše:
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Sellam alejkum,..
Organizovali smo akciju prikupljanje pomoći za BiH.
Gornje Orizare ,općina Veles Makedonija.
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 0986_n.jpg

Hvala svima. Posebno ovim nasim ljudima iz Gornjiz Orizara :thumbup:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#9697 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nikad_vise »

Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
zobb
Posts: 60
Joined: 08/03/2012 10:36

#9698 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zobb »

Malo detaljnije informacije o ovom incidentu u Doboju prije par dana. Vidim da vec kruze dezinformacije,pa samo da dobacim mozda nesto iz prve ruke.
http://www.mojusk.ba/vijesti.php?id=34607
m-m
Posts: 93
Joined: 22/04/2012 21:07

#9699 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m-m »

-
Last edited by m-m on 06/12/2014 00:45, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9700 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

nikad_vise wrote:Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
Ako je to od malo kiše pa šta bi bilo ne daj Bože od puno kiše??
Post Reply