Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7626 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Možda kao dio svijeta nismo ni upratili da se ovakve stvari dešavaju zadnjih godina širom planete.
Ova naša nesreća nije dobacila ni do glavnih vijesti vani.
Doći će nekakve pomoći, no moramo konačno skontati da nismo centar svijeta i da za izvlačenje iz ovoga moramo računati samo na sebe.
Last edited by VjecitiStudent on 20/05/2014 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#7627 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

utvrdi li iko ikad išta za onog u primusu u maglaju - da li zaista zadržava humanitarnu pomoć
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#7628 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by neocekivana_sila »

ljudi iz dijaspore su zbunjeni sa velikim brojem žiro-računa za pomoć. informacijama da su prisutne zloupotrebe. Pitala me grupa naših ljudi za savjet gdje da uplate novac i gdje da pošalju pomoć?
Savjet? :bih: :bih:
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#7629 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

neocekivana_sila wrote:ljudi iz dijaspore su zbunjeni sa velikim brojem žiro-računa za pomoć. informacijama da su prisutne zloupotrebe. Pitala me grupa naših ljudi za savjet gdje da uplate novac i gdje da pošalju pomoć?
Savjet? :bih: :bih:
ja da imam pare ne bi nigdje sad nego bi kasnije nasao obitelji neke i privatno im dao..
ne zna se meščini ko pije ko plaća :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7630 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

neocekivana_sila wrote:ljudi iz dijaspore su zbunjeni sa velikim brojem žiro-računa za pomoć. informacijama da su prisutne zloupotrebe. Pitala me grupa naših ljudi za savjet gdje da uplate novac i gdje da pošalju pomoć?
Savjet? :bih: :bih:
Ako sad ne znaju gdje, najbolje je neka se malo strpe. Pomoć će mnogima trebati sljedećih dana, mjeseci, godina ...
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7631 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

eluna wrote:utvrdi li iko ikad išta za onog u primusu u maglaju - da li zaista zadržava humanitarnu pomoć
citaj malo ako te zanima, 4 posta iznad

o liku koji je napravio incident i zelio uci i uzeti pomoc iz primusa
evo ti : Kralju da i ovome stanemo vise u kraj, dosta price i o ovome, kao prvo, sta ce njemu humanitarna pomoc, frajer ima para moze sebi kupit, kao drugo, prevarant, lopov, ratni profiter, dosao pravit kavgu, evo ti par linkova da se upoznas sa zivotnim djelom doticnog lika.

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... -3193.html

https://groups.yahoo.com/neo/groups/crn ... topics/474

http://www.expressmag.ba/afera-sedmice/ ... upati.html

Jel stvarno mislis da ovakav lik nema para da sebi kupi hranu, zao mi samo sto ga vise ne izmlavise, odavno se ovaj lik provlaci kroz iglene usi i muriji i narodu, cudi me da ga niko ne rokne fakat.
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#7632 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Arsene Wenger »

neocekivana_sila wrote:ljudi iz dijaspore su zbunjeni sa velikim brojem žiro-računa za pomoć. informacijama da su prisutne zloupotrebe. Pitala me grupa naših ljudi za savjet gdje da uplate novac i gdje da pošalju pomoć?
Savjet? :bih: :bih:
http://www.pomozi.ba

https://www.facebook.com/pages/Pomozi/2 ... 87?fref=nf

Ekipa mlada, puna entuzijazma i dobro organizovana, a što je najvažnije sve rade transparentno, objavljuju video snimke, fotografije sa terena, skenirane račune sa kupljenom robom, uglavnom uživaju veliko povjerenje ljudi i kompanija. Prema onome što sam ja vidio, posebnu pažnju posvećuju dijeljenju pomoći na terenu, kako bi ona došla do što većeg broja ljudi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7633 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:za sve hobi makroekonomiste koji misle da ce 0.5% iz svake plate nadoknaditi stetu

http://www.klix.ba/vijesti/bih/prelimin ... /140519177
"Štete su ogromne i one prevazilaze kapacitete Tuzlanskog kantona i zajednice uopšte. Cifra nije konačna, a preliminarni rezučtati sačinjeni su nakon informacija koje smo dobili od naših uposlenika sa terena", izjavio je Zdenko Tadić.
to je dakle oko 1100km po glavi stanovnika u TK... :cry: a gdje je ostatak drzave? TK nastradao manje od doline bosne, posavine i semberije, a opet pola milijarde i to nije konacna cifra :cry:
Optimistično oni ovo sa štetom, doduše ovo jeste preliminarno i koliko vidim samo direktana šteta na objektima mada bih ja ovdje išao na 2x ovu cifru.

I to je samo za TK :roll:

Ma neće nas bit nigdje
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7634 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Danas je Dan žalosti u Federaciji BiH

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine donijela je Odluku o proglašenju 20. maja 2014. godine Danom žalosti u Federaciji BiH, a u vezi sa stanjem prirodne nesreće.
Dan žalosti se obilježava obaveznim isticanjem zastave Bosne i Hercegovine na pola koplja, odnosno jarbola na zgradama Vlade Federacije BiH i institucija FBiH.
Na Dan žalosti ne mogu se održavati programi kulturno-zabavnog karaktera na javnim mjestima u Federaciji BiH.
Medijske kuće na teritoriji FBiH su dužne uskladiti i prilagoditi svoje programske sadržaje Danu žalosti.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7635 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

KO KREĆETE NA PUT, EVO INFORMACIJA: I dalje neprohodna dionica Maglaj-Doboj, put prema Orašju otvoren samo za pomoć i spasilačke službe
Utorak | 20.05.2014.

Zbog oštećenja kolovoza na dva mjesta, obustavljen je saobraćaj za sva vozila na dionici M-4 Tuzla-Ugljevik (u mjestu Seljublje). Zbog klizišta, zatvorena je dionica magistralnog puta M-15 Ključ-Sanski Most

Rijeka Bosna putevi

Zbog oštećenja kolovoza na dva mjesta, obustavljen je saobraćaj za sva vozila na dionici M-4 Tuzla-Ugljevik (u mjestu Seljublje). Zbog klizišta, zatvorena je dionica magistralnog puta M-15 Ključ-Sanski Most. Obilazak za vozila do 3,5 tone je preko mjesta Balijagićia (R-410a), a teretna vozila se usmjeravaju preko Bihaća, Bosanske Krupe i Lušci Palanke.

I dalje se ne može saobraćati magistralnim putem M-17 Maglaj-Doboj (u mjestu Kosova), pa se saobraćaj preusmjerava starim putem preko Ševarlija. Kako smo obavješteni, zbog preopterećenosti ovog regionalnog puta (R-465), saobraćaj teretnih vozila iz pravca Žepča propušta se svaki neparni sat po pola sata, a iz pravca Doboja ka Žepču svaki parni sat na pola sata. Putnička vozila saobraćaju bez ograničenja.

Obustavljen je saobraćaj i na putnim pravcima:

M-16 Jajce-Banja Luka
M-14 Bosanska Dubica-Bosanska Kostajnica (na ulazu u B. Kostajnicu).
R-462a Lončari-Bosanski Šamac
R-413 Skender Vakuf-Kotor Varoš i
R-440 Kotor Varoš-Šiprage.

Na dionici M-1.8 Pelagićevo-Lončari-Orašje policija propušta samo vozila koja prevoze pomoć i spasilačke službe. Za ostale je put prema Orašju zatvoren.

Na dionicama: M-14.1 Odžak-Bosanski Brod i R-441 Zenica-Vitez (u Čajdrašu) saobraćaju samo putnička vozila i to otežano.

Putnička vozila od Banja Luke mogu doći do Mrkonjić Grada dionicom Banja Luka-Bronzani Majdan-Pervan-Goleši-Zelenci-Čađavica-Mrkonjić Grad.

Na dionicama: M-4 Simin Han-Kalesija (u mjestu Čaklovići) i M-4 Banja Luka-Čelinac (u mjestu Zeleni Vir) obustavljen je saobraćaj za teretna vozila, dok putnička vozila saobraćaju naizmjenično, jednom trakom.

Naizmjenično, jednom trakom, saobraća se na putnom pravcu M-19.2 Kladanj-Vlasenica.

Na ostalim putnim pravcima vozače upozoravamo na odrone kamenja na kolovoz, kao i na povećanu opasnost od klizišta.

Granični prijelazi Orašje, Bosanski Šamac, Brčko, B. Rača i Pavlovića most zatvoreni su za saobraćaj, zbog poplava. Na ostalim graničnim prijelazima zadržavanja su kratkotrajna.

RADOVI:

Autoput Banja Luka-Bosanska Gradiška, zbog izvođenja radova na sistemu naplate putarine (u mjestu Jakupovci), izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.

MAGISTRALNI PUTEVI:

M-4
Simin Han-Kalesija, zbog izvođenja radova u mjestu Čaklovići saobraća se naizmjenično, jednom trakom.
M-6.1
Bosansko Grahovo-Livno, u toku je sanacija mosta u mjestu Pusto Polje, saobraća se obilaznicom u neposrednoj blizini mjesta izvođenja radova.
M-14.1
Bosanski Brod-Odžak (na lokalitetu Šikare), zbog deminerskih radova od 08 do 16 sati moguće su kraće obustave saobraćaja. Na istom putnom pravcu, ali u mjestu Velika Brusnica, zbog oštećenja kolovoza saobraća se naizmjenično, jednom trakom.
M-16.1
Klašnice-Prnjavor (u mjestu Čardačani) zbog pojave klizišta, saobraća se naizmjenično-jednom trakom (u dužini od 100 metara).
M-17
Doboj-Šešlije zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažovanih na izgradnji autoputa do kraja godine dolazi do povremenih kraćih obustava saobraćaja (do 15 minuta) radnim danima i subotom od 07 do 17 sati, a nedjeljom od 07 do 13 sati.
M-18
Sarajevo-Semizovac-u toku su radovi na redovnom održavanju magistralnog puta, na mjestu izvođenja radova saobraća se jednom trakom.
Kladanj-Olovo- zbog sanacije mosta preko Ujića rijeke saobraća se naizmjenično, jednom trakom.

Brod na Drini-Šćepan Polje-zabrana za teretna vozila iznad 12 tona.
M-20
Bileća-Gacko (lokalitet Stepen), zbog opasnosti od odrona kamenja na kolovoz, saobraća se usporeno-jednom trakom uz postavljenu privremenu signalizaciju.

REGIONALNI PUTEVI:

R-411 Banja Luka-Čađavica (na 4. km od Nule prema Kolima), zbog ošteženja kolovoza saobraća se naizmjenično, jednom trakom.
R-445 Semizovac-Podlugovi (skretanje za Nebočaj i u naselju Malešići) u toku su sanacioni radovi, saobraća se usporeno.

KANTON SARAJEVO:

-Zbog izvođenja radova na izgradnji Južne longitudinale, obustavljen je saobraćaj u ulici Terezija (u smjeru Skenderija-Grbavica), na potezu od objekta JP Ceste FBIH do raskrsnice sa ulicom Vrbanja. Saobraćaj je preusmjeren u dvije preostale trake (dvosmjerno).
- U toku su sanacioni radovi na mostu u ulici Hamze Hume (most na Skenderiji), zbog čega je otežano kretanje vozila i pješaka.
-Zbog izvođenja građevinskih radova na Stupskoj petlji, promet vozila iz pravca Ilidže prema Rajlovcu i aerodromu, kao i iz pravca Rajlovca i aerodroma prema Centru, preusmjeren je na novoizgrađenu rampu. Zauzeta je krajnja desna traka u ulici Džemala Bijedića (na dijelu od raskrsnice XII transferzale do raskrsnice sa XI transferzalom). Također, zbog radova, obustavljen je pješački saobraćaj u ulici Džemala Bijedića (na raskrsnici sa ulicom Nikole Šopa).
-Zbog rekonstrukcije i izgradnje Južne longitudinale u ulici Zagrebačka izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.
-Zbog izvođenja radova, usporeno se saobraća u ulicama: Osmana Krupalije, Barice i Hasana Kikića, saopćeno je iz IC BIHAMK-a.

Zbog poplava zatvoreni su granični prijelazi Šamac, Orašje, Brčko, Rača i Pavlovića most.

Na ostalim graničnim prijelazima nema dužih zadržavanja.

Na graničnom prijelazu Brčko - Gunja, mostom preko rijeke Save, promet teče usporeno za teretna vozila teža od 9 tona, zbog izmjeničnog propuštanja vozila i ograničenja brzine.
zigzag
Posts: 5754
Joined: 18/04/2014 11:26

#7636 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zigzag »

Je li prohodan put Doboj-Gračanica?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7637 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Slo Burner »

zigzag wrote:Je li prohodan put Doboj-Gračanica?

Da
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#7638 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nOrMaLaC »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7639 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

U Srbiji izgleda imaju problem sa zarazama u Sabirnim centrima
''Ljudi, evo ovako... Sad sam izasla iz prihvatilista SC Sumice. Situacija je jeziva!
Na tv-u po obicaju lazu, u prihvatilistima vlada zaraza!! Ljudi su prepuni vasaka, neki imaju sugu, dijareja i povracanje su sve ucestaliji simptomi, a TEMPERATURA VAZDUHA RASTE!!! Svako normalan zna sta to znaci!!!!!!!!!!
Zato APELUJEM na sve vas, da se cuvate, da ne pijete vodu sa cesme ma koliko oni tvrdili da je ista ispravna, da perete ruke sto cesce, da pazite sta jedete, i da, ukoliko ste u mogucnosti, u neko od prihvatilista ne nosite u tolikoj meri vodu, hranu i garderobu, jer toga ima, vec da nosite SREDSTVA ZA HIGIJENU!!!!!
Znaci: ASEPSOL, ALKOHOL, SAMPON PROTIV VASKI, SAPUNI, SAMPONI, ULOSCI, PELENE, PUDER ZA BEBE, PRASAK ILI SAPUN ZA PRANjE VESA... itd, spisak je dugacak... Ko moze i zeli da pomogne, neka me poslusa, jer ako ovo ovako nastavi, svi smo u opasnosti od raznoraznih zaraza, kojima otopljenje ide na ruku!
Jos jednom vas sve molim CUVAJTE SVOJE ZDRAVLjE I ZDRAVLJE LjUDI IZ SVOJE OKOLINE! BIDITE HUMANI I SAVESNI''

Mnogo ljudi iz različitih mjesta na jednom mjestu sa minimalnim uvjetima za higijenu i nepoznatim pređašnjim zdravstvenim stanjem je problem. Definitivno i na našem prostoru treba pojačati sredstva za higijenu.
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#7640 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Isabell »

Gdje se ovo moze kupiti. Ko zna?[/quote]
Mislim da ima u Apotekama Sarajevo[/quote]

Ja sada ne znam sta da radim. Poslala sms na ovaj broj niko se ne javlja.
Ima li ko sa filozofskog da zna o cemu se radi. Da idem to kupiti...

JAVite se....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7641 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Orašje ostalo bez vode, hitno potreban i epidemiolog

Situacija na području općine Orašje i dalje je nepromijenjena. Naselja Vidovice i Kopaonice su ugrožena, a mještani ističu kako nemaju vode nikako, te mole za pomoć.

"Radimo na terenu konstantno. Ima mnogo porodica, djece i starih o kojima treba brinuti. Molimo da nam dođe epidemiolog da nas uputi kako da se zaštitimo od raznih epidemija kako situacija ne bi izmakla kontroli", rekla je Anđelka Jović iz Orašja.

Vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić obišao je jučer poplavljena mjesta općine Orašje.

"Bio sam na terenu te se uvjerio u teško stanje, ali osjetio sam i svoju nemoć da ljudima pomognem. Zato ću pokrenuti dobrotvornu akciju prikupljanja pomoći, kako bi se život u župama čim prije normalizirao. Posebno potičem da susjedne župe iskažu solidarnost u materijalnoj, moralnoj kao i bratskoj pomoći sa župama pogođenim poplavama i klizištima", rekao je kardinal Puljić.

Grad Orašje nije ugrožen niti poplavljen, za razliku od Domaljevca, Šamca, Vidovica i Kopaonice. Pumpe koje su donirane iz Njemačke rade 24 sata i ispumpavaju vodu.

"Vide se znakovi poboljšavanja. Nivo rijeka opadaju", kazala je Jović i apelovala još jednom da se pomogne građanima općine Orašje koji su ugroženi najgorim poplavama u historiji BiH.
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#7642 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Isabell »

Isabell wrote:Gdje se ovo moze kupiti. Ko zna?
Mislim da ima u Apotekama Sarajevo[/quote]

Ja sada ne znam sta da radim. Poslala sms na ovaj broj niko se ne javlja.
Ima li ko sa filozofskog da zna o cemu se radi. Da idem to kupiti...

JAVite se....[/quote]


Ode ovaj post nakaradno.
Uglavnom rijesc je o hrani za dijete u Brckom od sinoc...
Ako ko sta zna javite se.
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#7643 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zeleni walter »

Sredstva za obnovu BiH.

Samo na Poljinama ima preko 200 miliona KM u stotinjak vila vrijednih od 500.000 KM do 5.000.000 KM





User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7644 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vodostaji jutros u 7:00

Image
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7645 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

nOrMaLaC wrote:
Posto niko ne prati forum pazljivo evo ponovo

o liku koji je pravio probleme i zelio uci u skladiste :
Kralju da i ovome stanemo vise u kraj, dosta price i o ovome, kao prvo, sta ce njemu humanitarna pomoc, frajer ima para moze sebi kupit, kao drugo, prevarant, lopov, ratni profiter, dosao pravit kavgu, evo ti par linkova da se upoznas sa zivotnim djelom doticnog lika.

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... -3193.html

https://groups.yahoo.com/neo/groups/crn ... topics/474

http://www.expressmag.ba/afera-sedmice/ ... upati.html

Jel stvarno mislis da ovakav lik nema para da sebi kupi hranu, zao mi samo sto ga vise ne izmlavise, odavno se ovaj lik provlaci kroz iglene usi i muriji i narodu, cudi me da ga niko ne rokne fakat.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7646 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by strong69 »

CoCoLoCo wrote:Mah i stocari su namazani ba, vjerujem da ih je dosta i namjerno pustilo da se potusi stoka da bi uzelo kintu, jednostavnije i isplatnije, nego ih hranit poslije poplava, a sva stocna hrana im unistena, prema tome, dosta tu i mutljavina ima, nije se rodio ko je prejebo te stochare, namazano je to pravo ;-)
Napisao sam bio svasta. Izbrisao sam. Da ima takvih ljudi kao ti i dalje ne mogu da vjerujem. Ovo pisem zbog ostalih a ne zbog tebe. Ti ovo neces shvatiti.

NABAVKA 1. OSNOVNO STADO
Jedna krava kosta oko 4.000 KM. 4.000 KMx400 krava=1.600.000 KM!

NABAVKA 2. REKONSTRUKCIJA STALE I MUZNE OPREME

NABAVKA 3. HRANA???
Hrana im je sva ili potopljena ili odnesena u poplavi. Iako je osusi idealna je za plijesni i stvaranje toksina. Hrana im je uglavnom kukurzna silaza, lucerka ili sjenaza.
Mehanizacija im je stradala. I da im drzava plati sjeme, dubrivo, naftu i ostali repromaterijal cime ce ponovo izvrsiti sjetvu kada su im traktori unisteni?

GUBICI DUGOROCNO.
Dnevno mu krava da makar 20 litra u prosjeku. 400 muznih krava x 20 litara = 8000 litara dnevnox30 dana = 240.000 litara mjesecno x 0,70 KM = 168.000 KM mjesecnox12 mjeseci.

Gubitak poticaja za proizvodnju mlijeka. Gubitak poticaja za privodenje zemlje kulturi.

VODA IM JE SVE ODNIJELA. OSTALI SU KREDITI! Kako ce ih vracati? Ionako su skupi. Banke imaju podrsku drzave da nam svima jebu majku. Cekam dan kada ce im neko reci da ili rade pod odredenim uslovima ili mogu da se sele iz zemlje.

Svaka zemlja trudi se da zadrzi poljoprivrednike na selu. Znacajni su zbog proizvodnje hrane. Znacajni su zbog toga su samoodrzivi i nisu na teretu socijalnog budzeta. Nasima je i prije ove katastrofe ocito bio cilj da ih uniste. Evo sada imamo kataklizmu. Ne smijem ni pomisliti sta ih ocekuje.

Osiguranje im nece namiriti stetu jer osiguravajuce kuce NE osiguravaju poljoprivredne proizvodnje od vremenskih neprilika.
User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#7647 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Karadoz »

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7648 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

"Nastava na svim fakultetima je odgođena da bi mogli pomoći svim nastradalim u poplavama. Obaveza svih nas je da se uključimo u radnu i humanu akciju koju organizuje Univerzitet u Sarajevu sa Studentskim parlamentom i studentskim asocijacijama. Popunjavanjem online prijave sa linka se prijavljujete za učešće u ovoj akciji.

Molimo vas da upišete tačne podatke, a o vremenu polaska na radnu akciju ćete biti obaviješteni u toku tekućeg dana. Akcija starta od srijede!
https://docs.google.com/forms/d/1LAju1f ... E/viewform

Vidimo se!"
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#7649 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Warashii »

EU, Rusi i Arapi obnovit će Srbiju, novac za BiH upitan

Za sada je izvjesno da je najteže stradao Obrenovac, u kojem je do sada nađeno 13 žrtava, a praktično je poplavljen i iseljen cijeli grad. Jučer je naređena i evakuacija naselja na području Šapca i Šida te naselja uz Savu prema Beogradu. Najavljeno je da novi vodeni val ponovno prijeti Obrenovcu. U akcijama spašavanja u Srbiji sudjeluju timovi iz 17 zemalja, a stigle su i prve najave pomoći za obnovu pogođenih područja. Ujedinjeni Arapski Emirati najavljuju veliku novčanu pomoć, a kao zemlja kandidatkinja za članstvo u EU Srbija će moći računati na novac iz Fonda europske solidarnosti. BiH nema status kandidata pa je i pristup fondovima EU kompliciraniji.
Jbo majku povraca mi se od ove vlasti i drzave.
UAE Srbiji novac a nama ce se potruditi da obnove dzamije cccc .
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7650 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Update putevi: u Orašje mogu samo vozila sa pomoći i spasiocima. Na putu užasne gužve, mile vozila, jer su uz loše stanje na cesti krenuli i kamioni pomoći iz Hrvatske.
Drugari molimo vas čuvajte se, virusi su već počeli, potrudite se da uz sebe imate maske za lice i dezinfekcijska sredstva (u DM-u ima malih dezinfecija za ruke koji stanu u džep)
Odžak: stanje loše, fali hrane
Post Reply