Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

emmir1

#7601 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emmir1 » 20/05/2014 01:32

Nije tačno za tu novinarku Cvjetković.

Mičić se javio u rtrs I rekao evo me za 2 minute na nasipu u batkovićima , tu su stotine ljudi i sitacija je pod kontrolom.

Nakon njega za 2 minute javila se Cvjetković uživo I rekla da situacija alarmantna , da se ona nalazi na batkovićima na nasipu i da je tu samo 8 ljudi te da nema pjeska , pozivala je hitno da dođe što više ljudi da brani nasip.

Ja sam gledao , to je bilo oko 23 sata , sutradan ujutro je nasip probijen na par mjesta

titinho

#7602 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho » 20/05/2014 01:34

Image

Barcelona se suosjeca sa ljudima u Bosni,Srbiji i Doboju (gradu iz kojeg je Saric)

CoCoLoCo

#7603 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by CoCoLoCo » 20/05/2014 01:35

It_is_a_Leclerc wrote:De me utješite i objasnite mi da ove krave ne bi preživjeli ni da su im otvorili ove kapije... :(
Normalno da bi prezivile, mislim da bi vecina prezivila, to je kao one debilcine u Tuzli kad je bio onaj azil, halabuka azil ovo ono, dva radnika u kontejneru naloze sebi, super im, a napolju, za noc po par mladuncadi ugine, pa pobogu jel tesko par cukica unijet u kontejner sa njima, ako nista pusti ih nek idu snaslo bi se ono samo, sigurno ne bi uginulo tek tako, isti princip je i ovde bio kao da gledam. :sad:

omar little

#7604 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little » 20/05/2014 01:36

It_is_a_Leclerc wrote:De me utješite i objasnite mi da ove krave ne bi preživjeli ni da su im otvorili ove kapije... :(
ne bi, pogusile bi se. pa znas koja je to silna voda bila :( jedino da su ih izmjestili negdje.
Last edited by omar little on 20/05/2014 01:37, edited 1 time in total.

quarterback

#7605 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by quarterback » 20/05/2014 01:37

quarterback wrote: CPCD sutra ujutro izmedju pola 9 i 9 dolaze 2 konzum kamiona koja treba iskrcati, sacekati da se sve upakuje u pakete i ponovo utovariti na kamione OS BIH, CPCD se nalazi kod Bosmal Mosta na C Vili, poslovna zgradica odmah do Mosta, s cela je slasticarna, oni su sa strane u istoj zgradi, mislim da je ljubicaste boje
repost, potrebna konkretna pomoc umjesto suplje o stocarstvu
hvala

VjecitiStudent

#7606 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent » 20/05/2014 01:38

Arsene Wenger wrote:
VjecitiStudent wrote:
SirokiB wrote: a jest razvijen ali ima i ovdje bijede..jbg-a..
vidim slike gss mostar, a ocekujem i od gss siroki sto su bili u šamcu..

pratim sve ove priče, nisam nigdje naletio da je netko spomenuo momke iz mostara i širokog..
mostarci su se vraćali nekoliko puta u mostar spavat i kazu da je neorganizirano totalno, nitko im nista ne govori..mogli su ljude smjestiti negdje u sarajevo ili okolicu da ne moraju vozariti svaki dan..

a ovi iz širokog su došli sinoć u 2h iza ponoći..znači 24h od širokog i nazad, gore i evakuacija non-stop i kući..
koliko sam čuo, sa svojim autima, njihova hrana i ovamo im načelnik širokog dao za gorivo..
a ovaj gss ljudi nemaju nista..sami sebi opremu kupuju, koliko sam saznao treba preko 2000 KM za jednog čovjeka..u pm..zar nema na drzavnoj razini taj gss??

kad budu slike, a bit će garant od ovih iz širokog, poljepit ću ovdje da vidimo kako je u šamcu bilo iz njihove perspektive..
ono što su rekli ovako -> kaos!
Široki, još jednom :thumbup:
organizacija = samoorganizacija, ništa drugo u ovom trenutku ne postoji.
Čini mi se da GSS-a nema čak ni na kantonalnom nivou,io svako ima neke svoje.
Valjda će se neko javiti da ponudi smještaj, hranu i gorivo ljudima, u Sarajevu valjda to ne bi trebao biti problem???
Ne bi bio, da ima države.
Da nije volontera, iz Sarajeva jedva da bi štruca kruha otišla.

omar little

#7607 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little » 20/05/2014 01:38

quarterback wrote:
quarterback wrote: CPCD sutra ujutro izmedju pola 9 i 9 dolaze 2 konzum kamiona koja treba iskrcati, sacekati da se sve upakuje u pakete i ponovo utovariti na kamione OS BIH, CPCD se nalazi kod Bosmal Mosta na C Vili, poslovna zgradica odmah do Mosta, s cela je slasticarna, oni su sa strane u istoj zgradi, mislim da je ljubicaste boje
repost, potrebna konkretna pomoc umjesto suplje o stocarstvu
hvala

a da postas to ovdje? tema bas za takve stvari.

http://www.klix.ba/forum/apel-za-pomoc- ... 0s350.html

quarterback

#7608 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by quarterback » 20/05/2014 01:39

hvala, nastavite bacati suplju

Hajlac

#7609 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac » 20/05/2014 01:44

dječak sa šibicama wrote:
Hajlac wrote:
Ama bilo je minimalno 24h vremena da se unaprijed reaguje tamo u Posavini. Nego komunikacija nikakva, majmuni dižu noseve pa ne upozoravaju svoje lokalno stanovništvo šta se dešava uzvodno...
A sta su oni to mogli uraditi, preduzeti? vec prvog dana voda se spustila do Modrice i Samca, Bijeljina je sljedeceg dana poplavljena.

Vi izgleda niste svjesni kolicine vode. Cuj price, sumnjivo sto je pukao nasip :roll: halo ba ljudi, voda po 3 metra visoka, ne vide se semafori, to ni supermen ne zaustavlja.
Hoćeš da kažeš kako od 14-og tj. srijede ujutro, kad je nakon istorijskog srucivanja padavina te noći, do tamo 16-17-og bilo premalo vremena da se u Posavini organizuje spašavanje stoke, imovine i ljudi?

Da ne pričam kako su meteorolozi upozoravali i prije srijede da dolaze ogromne padavine u litrima po m2...
Miljacka to jutro 14-og već ogromna, do narednog dana već plavi Sarajevsko polje kad i Bosna već buja itd. a to je tek 15-i(četvrtak). Pa Kakanj, Zenica... Ja ti kažem, minimalno 24h je Posavina imala vremena da reaguje a realno i 48h jer je tek u petak počeo haos i gore.

It_is_a_Leclerc

#7610 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc » 20/05/2014 01:45

Neko je sve što ima dao za tu stoku koja je uginula, i taj čovjek će, kad prođu konzerve, voda i lopate, i kad splasne interes javnosti za Šamac, ostati u praznim štalama, bez osnovnog izvora egzistencije. Ali, tad ovo više neće biti šuplja, pa će vjerovatno malo koji forumaš da nas upozori na to.

VjecitiStudent

#7611 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent » 20/05/2014 01:48

Hajlac wrote: Hoćeš da kažeš kako od 14-og tj. srijede ujutro, kad je nakon istorijskog srucivanja padavina te noći, do tamo 16-17-og bilo premalo vremena da se u Posavini organizuje spašavanje stoke, imovine i ljudi?

Da ne pričam kako su meteorolozi upozoravali i prije srijede da dolaze ogromne padavine u litrima po m2...
Miljacka to jutro 14-og već ogromna, do narednog dana već plavi Sarajevsko polje kad i Bosna već buja itd. a to je tek 15-i(četvrtak). Pa Kakanj, Zenica... Ja ti kažem, minimalno 24h je Posavina imala vremena da reaguje a realno i 48h jer je tek u petak počeo haos i gore.
+1
No koga još briga, kad RS-ova Bosna izvire tek 5km ispod Doboja.

CoCoLoCo

#7612 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by CoCoLoCo » 20/05/2014 02:00

Eto slusam danas, javljaju da naglo raste nivo Dunava oko Austrije, vidicemo sad kolko i kako ce se snac u Srbiji dok do njih dodje, imaju valjda fore dovoljno.

Pjanic15

#7613 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pjanic15 » 20/05/2014 02:00

quarterback wrote:hvala, nastavite bacati suplju
Stvarno se mora biti naročito bistar i u ovako *naprednoj i *organizovanoj državi smatrati nešto sumnjivo u pucanju nasipa, nepravovremenom djelovanju, tolikom broju urušenih kuća u klizištima itd. Najlakše onda krivca pronalaziti u mitovima, lovačkim pričama, komšijama itd., onako tipično naroCki sa ovih prostora.

gnjev

#7614 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by gnjev » 20/05/2014 02:13

vukikozlici wrote:moram iskreno reci... hrvat sam iz bosne (i nacionalista sam i sve to je vise manje dosta ljudi sa ovih sugavih prostora)

al kad sam danas na dnevniku vidio malo djete 5 6 godina u vodi kako svog psica pokusava spasit i drzi ga u rukama da se neutusi.... PA SRCE MI JE PUKLO.... odma sam otiso i uzeo za 50ak maraka ono sto je najpotrebnije i dao u crkvu da posalju dalje... strasnan neki osjecaj :-) moro sam to podjelit ovdje
Ma nisi ti nacionalista. Volis svoje , poštujes tuđe.

Hajlac

#7615 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac » 20/05/2014 02:20

Zovem se Zelena wrote:Image

Image

Šamac, Borojević. Oko 400 grla nastradalo...
:-(
Koji nemar i antipaničarenje od strane nadležnih :(

Znaju da je zemljište prezasićeno od prethonih mjesec dana kiša:

http://www.opstinasamac.org/index.php?o ... ng=srlatin

Dva dana kasnije tj. 15-og dobijaju informacije o rekordnom vodostaju Bosne:

Načelnik opštine Šamac Savo Minić obavještava građane opštine Šamac da se očekuje ogroman dotok vode na teritoriji naše opštine, pogotovo rijeke Bosne oko 16:00 časova danas. On je zamolio građane opštine Šamac da to očekuju bez panike, jer je na ovom području sve spremno.

„Bosna ima najveći vodostaj do sada. U Doboju je 660 cm. Očekujemo da će ovaj talas negdje oko 16:00 časova stići na ovo područje. Pripremamo sve mjere koje su neophodne i nužne da uradimo kako bi zaštitili ljudske živote i materijalna dobra“ - kaže Minić.

Za sat vremena novo upozorenje(čitaj smirenje) i prognoza da će plimni val Bosne doći do Šamca u popodnevnim satima tog 15-og(četvrtak):
"On je upozorio građane da ne paniče već da budu spremni, te istakao da će, ako se ukaže potreba, biti obezbijeđena voda za piće.
"Ukoliko voda uđe u grad spremni smo da pružimo neophodnu materijalnu i svaku drugu pomoć", poručio je Minić i dodao da očekuje da bi redovne i vanredne mjere zaštite od poplava mogle biti proglašene tokom noći."

Nigdje ni riječi o spašavanju imovine i stoke!!!
Nakon toga muk!
17-og izlazi ova vijest kad je već grad potopljen:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/kriticno ... 40517013#2

Slično, antipaničarski, su se vjerovatno ponašali i u ostalim ravničarskim gradovima :roll:

Ljudi moji, s ovakvim informacijama u vezi rekordnih padavina, nema se kako pretjerati u upozorenjima stanovništvu!
Valjda će CZ i kompanija naučiti ponešto iz ove ogromne katastrofe.

exliberal-ex

#7616 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by exliberal-ex » 20/05/2014 02:34

Hajlac wrote:
Koji nemar i antipaničarenje od strane nadležnih :(

Znaju da je zemljište prezasićeno od prethonih mjesec dana kiša:

http://www.opstinasamac.org/index.php?o ... ng=srlatin

Dva dana kasnije tj. 15-og dobijaju informacije o rekordnom vodostaju Bosne:

Načelnik opštine Šamac Savo Minić obavještava građane opštine Šamac da se očekuje ogroman dotok vode na teritoriji naše opštine, pogotovo rijeke Bosne oko 16:00 časova danas. On je zamolio građane opštine Šamac da to očekuju bez panike, jer je na ovom području sve spremno.

„Bosna ima najveći vodostaj do sada. U Doboju je 660 cm. Očekujemo da će ovaj talas negdje oko 16:00 časova stići na ovo područje. Pripremamo sve mjere koje su neophodne i nužne da uradimo kako bi zaštitili ljudske živote i materijalna dobra“ - kaže Minić.

Za sat vremena novo upozorenje(čitaj smirenje) i prognoza da će plimni val Bosne doći do Šamca u popodnevnim satima tog 15-og(četvrtak):
"On je upozorio građane da ne paniče već da budu spremni, te istakao da će, ako se ukaže potreba, biti obezbijeđena voda za piće.
"Ukoliko voda uđe u grad spremni smo da pružimo neophodnu materijalnu i svaku drugu pomoć", poručio je Minić i dodao da očekuje da bi redovne i vanredne mjere zaštite od poplava mogle biti proglašene tokom noći."

Nigdje ni riječi o spašavanju imovine i stoke!!!
Nakon toga muk!
17-og izlazi ova vijest kad je već grad potopljen:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/kriticno ... 40517013#2

Slično, antipaničarski, su se vjerovatno ponašali i u ostalim ravničarskim gradovima :roll:

Ljudi moji, s ovakvim informacijama u vezi rekordnih padavina, nema se kako pretjerati u upozorenjima stanovništvu!
Valjda će CZ i kompanija naučiti ponešto iz ove ogromne katastrofe.
Strasno je ovo sto se desilo....ociti nemar I nespremnost
Ja sam se neki dan cuo sa bivskom komsinicom koja je zavrsila u macvanskom selu Badovnici...kaze mi da je Drina narasla do maksimuma, probila je od Prnjavra I drugih sela...ali sta su seljaci uradili , svu stoku su prebacili u Badovince posto je to selo navise od svih ostalih.
Ona mi kaze da se selom nemoze prolazit od stoke, ljudu su primali tudju stoku bez ikakvih prica, sad cekaju da se smiri pa da se organizuje povratak.

ČičineBrčine

#7617 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ČičineBrčine » 20/05/2014 02:39

Kakva nam je drzava i organizacija oko svega zivog u njoj dobro je pa vise ljudi nije nastradalo, stoka ce se nekako ponovo nabaviti na ovaj ili onaj nacin.
Jedino je zajebano za bolesti onaj veceras na FTV spominje antraks e to bi bilo veoma strasno da se pojavi :shock:
Sad ce veterinari morati odigrati znacajnu ulogu da se sprijeci i mogucnost pojave tako opasne bolesti.

bezveze7

#7618 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by bezveze7 » 20/05/2014 02:57

Slična poplava pogodila je Zagreb 1964. godine. Bilo je 17 mrtvih, 40.000 ljudi ostalo je praktično na ulici, uništeno je 10.000 stanova, 3500 privrednih zgrada... Nakon toga se izgradio sistem odbrane od poplava u ZG-u.

Slike skoro pa identične ovom što gledamo danas, isti problemi, isto sve:

titinho

#7619 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho » 20/05/2014 04:51

Ovaj u Maglaju sto je napravio incident jeste kriminalac al imamo slucaj u Zavidovicima sa ovim Nijazom Mackom
pa lik je kriminalac zesci a evo zakljucite i sami

http://--- NO LINKS ---/clanak/19669961948 ... ajcitaniji
http://--- NO LINKS ---/clanak/60697871950 ... ?ref=tiker

ocigledno da je ovo skladiste kod kafica afrika htio ostaviti sebi. Smaknite ovog covjeka jer je ovo najveca uvreda Bosni, bosnjackom narodu. Ovoga se stidim iz dna duse.

raskopusa

#7620 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by raskopusa » 20/05/2014 07:26

e,ovo je dobro. :thumbup:

Image

Zovem se Zelena

#7621 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena » 20/05/2014 07:38

Ovo čovjek, sam, ne može očistiti ni za godinu! Ovdje treba mehanizacija.

Image

Image

Ovakve slike treba slati u svijet! :-(

eluna

#7622 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna » 20/05/2014 08:01

todd_smith wrote:Image

Miralem Pjanic nakon odgledanog snimka iz Odzaka otisao i licno kupio cijelu apoteku lijekova za ljude iz Odzaka!

Kralju jedan jedini! :kiss: :kiss:
:thumbup:

Tomahawk11
Globalni moderator

#7623 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Tomahawk11 » 20/05/2014 08:03

eluna wrote:
todd_smith wrote:Image

Miralem Pjanic nakon odgledanog snimka iz Odzaka otisao i licno kupio cijelu apoteku lijekova za ljude iz Odzaka!

Kralju jedan jedini! :kiss: :kiss:
:thumbup:
:thumbup: i onda se nadje neko pricati protiv reprezentativaca. Ni jedne sekunde nisam sumnjao da ce pomoci.

Alfons Kauders

#7624 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders » 20/05/2014 08:08

za sve hobi makroekonomiste koji misle da ce 0.5% iz svake plate nadoknaditi stetu

http://www.klix.ba/vijesti/bih/prelimin ... /140519177
"Štete su ogromne i one prevazilaze kapacitete Tuzlanskog kantona i zajednice uopšte. Cifra nije konačna, a preliminarni rezučtati sačinjeni su nakon informacija koje smo dobili od naših uposlenika sa terena", izjavio je Zdenko Tadić.
to je dakle oko 1100km po glavi stanovnika u TK... :cry: a gdje je ostatak drzave? TK nastradao manje od doline bosne, posavine i semberije, a opet pola milijarde i to nije konacna cifra :cry:

eluna

#7625 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna » 20/05/2014 08:15

bezveze7 wrote:
jastuk1 wrote:I ja moram da priznam da mi to izgleda jako sumljivo jer obično proboj nasipa bude na jednom mjestu koje se onda širi. Ono na 4 mjesta koja su pri tom još i jako bizu jedno do drugog me baš dovodi u veliku sumnju.
Misliš na ovaj video?

Dodik jeste moron koji više voli Srbiju nego RS (BiH u globalu da i ne spominjemo), ali ne vjerujem da bi stisnuo muda za ovako luđački pothvat.
spašavao čovjek beograd - hebat ga ipak mu je on bitniji od bijeljine .....zauzvrat je dobio podršku za reizbor ili ko zna šta ......

Post Reply