Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
House
Posts: 46723
Joined: 17/03/2010 15:36

#7551 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by House »

sve uginulo :roll:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#7552 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by todd_smith »

Zovem se Zelena wrote:Image

Image

Šamac, Borojević. Oko 400 grla nastradalo...
:-(
Uzas covjece... :(
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#7553 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena »

80ak se nekako spasilo...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7554 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Uffffffffff :( :( :(
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7555 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

-LIBERO- wrote:Pitanje je da li mi, mislim na cijelu BH, imamo dovoljno hrabre istrazivacke novinare, koji bi se malo detaljnije, i hronoloski, osvrnuli na tih (otprilike) 12 sati. Ja, zbog uzasne jeze koju sam osjetio kada sam u glavi poslozio te izjave i slike, jednostavno ne mogu se oteti utisku da sve to nije povezano.

Da napomenem, nisam teoreticar zavjere niti vjerujem da je za sve ovo kriv HAARP, CIA... niti vanzemaljci...ali u ovo iznad sto sam napisao, skoro pa da apsolutno vjerujem.
Ne treba ti novinar, evo revizorskog izvještaja
ZAKLJUČCI
U fragmentiranom sistemu i podijeljenim nadležnostima i rasparčanim sistemom finansiranja, nije moguće
postići efikasnu preventivnu zaštitu od poplava.

U posmatranom periodu nisu poduzete sve potrebne aktivnosti kako bi se sistem zaštite doveo u funkcionalno stanje. Od ukupno prikupljenih sredstava od vodnih naknada, samo 25% je utrošeno na zaštitu od poplava

Izgrađeni vodozaštitni objekti su devastirani u proteklom ratnom periodu i kao takvi ne mogu obezbjediti efikasnu zaštitu od poplava na ugroženom području.
Agencije su u posmatranom periodu, od ukupnih sredstava utrošile samo 8,3% sredstava za investiciono i tekuće
održavanje izgrađenih vodozaštitnih objekata.

http://www.saifbih.ba/javni-izvj/ucinak ... %20bos.pdf
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7556 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Stolac: Prikupljeno 25 tona pomoći za poplavljena područja
19. maj 2014. u 21:21


Organizacija stolačkih udruga priopćila je kako u akciji prikupljanja pomoći za poplavljena područja u BiH prikupljeno 25 tona raznih potrepština koje su danas upućene u Maglaj.

Akcija prikupljanja pomoći i dalje se nastavlja. Prioritet u prikupljanju se odnosi na opremu (lopate, čizme, baterije, rukavice, konopi, šatori, kabanice, alat), dječju hranu, lijekove i higijenske potrepštine.
''Nužno je pomoći našim ljudima u nevolji! Stolac je uvijek imao veliko srce i radostan sam što je i ova akcija to dokazala velikom količinom pomoći koja je skupljena i poslana za poplavljena područja. Nećemo tu stati, akcija se nastavlja i dalje.''poručio je Anel Šator, jedan od organizatora.

Pozvao je volontere, koji se žele uključiti u akcije dopremanja pomoći i asistiranja u akcijama raščišćavanja i sanacije šteta, da se jave organizatorima, Ameru Beći (062/888-901) i liAnelu Šator (061/523-203).

Akcija se nastavlja na lokalitetima Careva džamija i Locco bar.

Organizatori su osudili određene pokušaje politizacije ove akcije te su pozvali predstavnike pojedinih političkih stranaka da se suzdrže od pokušaja predstavljanja akcije u stranačke svrhe.

„Akcija je prije svega stolačka, svih građana, takva je bila od početka i takva će ostati do kraja“, poručuju organizatori.
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#7557 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Dino_noDi »

Gdje u Sarajevu ima potreba za volenterima za pomoc u pakovanju i utovaru humanitarne pomoci. Vrlo rado bih se odazvao. Hvala!
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7558 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by HM 2011 »

Jesu one tablete Linex skupe - 8 i kusur za 16 tableta ?????
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7559 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

Jazzy.ba wrote:Moze li ista bez tog Sinanovica?
Sinanović je iz Kalesije kao i Pjanić, i očito se privatno dobro poznaju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7560 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Pomoć UN-a stigla u Tuzlu
19. maj 2014. u 19:47


Avion s pomoći Ureda UN za koordinaciju humanitarnih poslova (UNOCHA) stigao je u Tuzlu i dopremio neophodnu opremu koja će biti odmah distribuirana na najugorženija mjesta, kazao je danas popodne Feni glasnogovornik Ministarstva sigurnosti BiH Admir Malagić.

Po njegovim riječima, radi se o sredstvima i filterima za prečišćavanje vode, šatorima, montažnim toaletima i drugom potrebnom opremom za borbu protiv poplava, za čišćenje vode, čišćenje poplavljenih kuća i drugih objekata.

Malagić navodi da je dosta složena situacija na području Posavine. Međunarodni spasilački timovi, odnosno timovi za spasavanje na vodi su angažirani na ovom području, javlja Fena.
"To su timovi iz Njemački, Hrvatske, Slovenije, Austrije, Makedonije, Albanije, Luksemburga, svi su oni angažirani upravo na ovom području. Sa čamcima i drugom opremom vrše spašavanje, evekuaciju i dostavu nepohodne pomoći", kazao je Malagić.

Po njegovim riječima, sve akcije koje koordinira Ministarstvo sigurnosti, što se tiče helikoptera Oružanih snaga BiH, EUFOR-a, helikoptera Hrvatske i Slovenije, iz spasilačkih misija evakuacije i spašavanja stanovništva polako prelaze u misije dostave neophodne opreme, ali i hrane i vode na najugroženija područja s obzirom na to da su brojni ljudi i dalje odsječeni od ostatka svijeta, da su vodovodi prekinuti ili da voda na tim područjima nije za piće.

"Vjerovatno će misija i narednih dana upravo ići u tom pravcu da se vrši dostava hrane i druge pomoći. Ukoliko se ukažu hitne potrebe za evakuacijom stanovništva, pacijenata, helikopteri će biti tu na raspolaganju", kazao je Malagić.

Dodao je da su helikopteri Oružanih snaga BiH danas bili angažirani na području Brčkog, odnosno Orašja. Tamo su radili i helikopteri EUFOR-a.
"EUFOR je također bio angažiran na širem području Zenice. Tu se radilo o dostavi pomoći ugroženom stanovništvu. Dva helikoptera iz Slovenije su također bili angažirani u Posavini kao i helikopteri iz Hrvatske", kazao je Malagić.

U toku noći očekuje se dolazak i aviona sa pomoći iz Azerbejdžana.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7561 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Zovem se Zelena wrote: Šamac, Borojević. Oko 400 grla nastradalo...
:-(
Ovo se pogušilo tek u zadnjih par dana.
Da pogađamo, koga će Željkica za ovo okriviti?
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#7562 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

-LIBERO- wrote:Pitanje je da li mi, mislim na cijelu BH, imamo dovoljno hrabre istrazivacke novinare, koji bi se malo detaljnije, i hronoloski, osvrnuli na tih (otprilike) 12 sati. Ja, zbog uzasne jeze koju sam osjetio kada sam u glavi poslozio te izjave i slike, jednostavno ne mogu se oteti utisku da sve to nije povezano.

Da napomenem, nisam teoreticar zavjere niti vjerujem da je za sve ovo kriv HAARP, CIA... niti vanzemaljci...ali u ovo iznad sto sam napisao, skoro pa da apsolutno vjerujem.
Covjek je komentarisao na forumu ili negdje drugo ne sjecam se da nasipi ne mogu onako popustiti na 4mjesta tek tako udarom vode
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#7563 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

Dino_noDi wrote:Gdje u Sarajevu ima potreba za volenterima za pomoc u pakovanju i utovaru humanitarne pomoci. Vrlo rado bih se odazvao. Hvala!
najbolje ti je da ovdje pitas, to je bas tema za te stvar http://www.klix.ba/forum/apel-za-pomoc- ... 0s350.html ovo je opca ovdje. :)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7564 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by -LIBERO- »

@Vjeciti, dobro, to je sasvim jasno. To je vise nemar vlasti, grabezljivost, zasljepljenom trenutnom mocu i novcem kojeg su skupili...nedoraslost pozicijama na kojima su itd. itd.

Ja govorim o 12-stak sati, i tih par "slika i desavanja", koji mi prosto ne daju da spavam. Ali bukvalno


Narocito poslije odlaska u Olovo i Maglaj...i pretspostavci kako je sada ljudima gore, i da su mozda zavaljeni.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#7565 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by snaga_znanja »

Chmoljo evo ih opet o harpu pricaju... :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7566 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

500 000CHF donirano za Crveni krst ugroženih zemalja!

Švajcarski veliki trgovinski lanac http://www.coop.ch, zvanično je donirao 500.000CHF Crvenom Krstu ugroženih Balkanskih zemalja! Ovo je velika donacija!

Trebamo zahvaliti svim našim prijateljima u Švajcarskoj koji su na osnovu naših fotografija i video snimaka lobirali u Švajcarskoj za pomoć Bosne i Hercegovine!
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#7567 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

VjecitiStudent wrote:
Zovem se Zelena wrote: Šamac, Borojević. Oko 400 grla nastradalo...
:-(
Ovo se pogušilo tek u zadnjih par dana.
Da pogađamo, koga će Željkica za ovo okriviti?
Željka jarane u štali neki dan gledam bijele rudare i obilazi krave Vučić je stvarno uz narod al ne radi tako :)
bezveze7
Posts: 60
Joined: 10/05/2014 02:22

#7568 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by bezveze7 »

-LIBERO- wrote:Ja govorim o 12-stak sati, i tih par "slika i desavanja", koji mi prosto ne daju da spavam. Ali bukvalno


Narocito poslije odlaska u Olovo i Maglaj...i pretspostavci kako je sada ljudima gore, i da su mozda zavaljeni.
Zoran Milanović je danas rekao da će hitno provest detaljnu istragu kako je došlo do pucanja nasipa u HR na pojedinim mjestima na kojim nikako nisu trebali popustit.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#7569 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena »

HM 2011 wrote:Jesu one tablete Linex skupe - 8 i kusur za 16 tableta ?????
Jesu, jer se piju 3x2 uglavnom.
Ima enterofuril, seldiar... Oko 6,7 km su a dođe ih više.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#7570 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Ne znam je l' neko stavljao već

Image

https://www.facebook.com/bkctuzla?fref=photo
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#7571 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jastuk1 »

-LIBERO- wrote:Pitanje je da li mi, mislim na cijelu BH, imamo dovoljno hrabre istrazivacke novinare, koji bi se malo detaljnije, i hronoloski, osvrnuli na tih (otprilike) 12 sati. Ja, zbog uzasne jeze koju sam osjetio kada sam u glavi poslozio te izjave i slike, jednostavno ne mogu se oteti utisku da sve to nije povezano.

Da napomenem, nisam teoreticar zavjere niti vjerujem da je za sve ovo kriv HAARP, CIA... niti vanzemaljci...ali u ovo iznad sto sam napisao, skoro pa da apsolutno vjerujem.
Eto pretpostavimo da da imamo i sve kad bi se utvrdilo da su nasipi probušeni s najmjerom olakšavanja pritiska nizvodno i dalje, ništa se ne bi desilo jer "krivci" sigurno nikada ne bi ni bili pronađeni.

Mnogi su ovdje na forumu pisali o proboju nasipa u regiji Bijeljine (ona slika iz vazduha proboja na 4 mjesta i da to izgleda sumljivo). I ja moram da priznam da mi to izgleda jako sumljivo jer obično proboj nasipa bude na jednom mjestu koje se onda širi. Ono na 4 mjesta koja su pri tom još i jako bizu jedno do drugog me baš dovodi u veliku sumnju.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7572 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Ova slika sa kravama me presječe.
Ovo je prestrašno. Pa koja je to šteta, i ona humanitarna, i ekonomska. 400 krava ti ugine.. .Pa to je neko cijeli život zarađivao..

Bože pomozi
bezveze7
Posts: 60
Joined: 10/05/2014 02:22

#7573 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by bezveze7 »

jastuk1 wrote:I ja moram da priznam da mi to izgleda jako sumljivo jer obično proboj nasipa bude na jednom mjestu koje se onda širi. Ono na 4 mjesta koja su pri tom još i jako bizu jedno do drugog me baš dovodi u veliku sumnju.
Misliš na ovaj video?



Dodik jeste moron koji više voli Srbiju nego RS (BiH u globalu da i ne spominjemo), ali ne vjerujem da bi stisnuo muda za ovako luđački pothvat.
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#7574 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

guber90 wrote:
SirokiB wrote:u Širokom i danas na 2 mjesta skupljana donacija..kako pišu ovi koji skupljaju ponovno su velike količine skupljene..

a onima koji kradu, dabogda im trebalo sutra stvarno

đubrad
:thumbup:
Svaka cast Sirokom, nevjerovatno koliko je tako malo mjesto dalo pomoci od sebe u ovim trenucima. Naravno svjestan sam da je to jedno od ekonomski najrazvijenijih podrucja u BiH, ali bez obzira na to ipak je pomoc impresivna. Svaka cast jos jednom.
a jest razvijen ali ima i ovdje bijede..jbg-a..
vidim slike gss mostar, a ocekujem i od gss siroki sto su bili u šamcu..

pratim sve ove priče, nisam nigdje naletio da je netko spomenuo momke iz mostara i širokog..
mostarci su se vraćali nekoliko puta u mostar spavat i kazu da je neorganizirano totalno, nitko im nista ne govori..mogli su ljude smjestiti negdje u sarajevo ili okolicu da ne moraju vozariti svaki dan..

a ovi iz širokog su došli sinoć u 2h iza ponoći..znači 24h od širokog i nazad, gore i evakuacija non-stop i kući..
koliko sam čuo, sa svojim autima, njihova hrana i ovamo im načelnik širokog dao za gorivo..
a ovaj gss ljudi nemaju nista..sami sebi opremu kupuju, koliko sam saznao treba preko 2000 KM za jednog čovjeka..u pm..zar nema na drzavnoj razini taj gss??

kad budu slike, a bit će garant od ovih iz širokog, poljepit ću ovdje da vidimo kako je u šamcu bilo iz njihove perspektive..
ono što su rekli ovako -> kaos!
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#7575 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by chengaba »

Ima li neko od forumaša karavan vozilo npr. (ili sličnih gabarita), i voljan bi bio da pomogne u srijedu? Gorivo bi bilo pokriveno, a i čizme i lopata ako je horan/na za toga! ;) :kiss:

Može odgovor na PM da se ne zaturi u komentarima ako ima neko zainteresovan.
Post Reply