Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10301 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Ma nije toliko narod u opasnosti. Vise materijalne stvari. A ljudi ostanu zbog toga...da spase sto mogu
a kako ces spasiti stvari ?

ne razumijem !?

naravno, da je narod u opasnosti :roll:

@insomnia , a vjerovatno, jednostano nece , ima takvih primjera
Podignes ih na gornji sprat? Pravis one barijere po naselju i ispred vrata? Ti ko da nikad nisi gledala poplave po svijetu
pa nisam gledala, jer nni ne znam, sto osobe rade , a nisma mprimejtila da je stanonistvo obavijesteno, sto treba uraditi u slucaju poplava , a mozda su mnogi nakon 2014 godine , bolje pripremljeni :)

Srebrenik spremno dočekao najavljene padavine: Rijeka Tinja ostala svom koritu
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#10302 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sadie_forever »

Jel nastavljaju pretrage za djecakom?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#10303 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Nisrin »

Ako je majka skocila za djetetom u vodu, znaci da su vjerovatno bili zajedno, mozda se vracali iz skole, mozda su isli do marketa, ipak je to selo, u selu djeca imaju vise slobode, igraju se vani po bilo kakvim vremenskim uslovima...jedino znam da je zeni zivot unisten i da se nadam da ce pronaci djecaka... :(
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10304 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by 90minut »

Joj i dalje neki optimizam traže ljudi tijelo djeteta od 6 godina- 6! :oops:

Ne vjerovatno vec su bili zajedno dijete upalo ona skocila i cini se da nije krenula skroz za sinom jer je spašena.Dijete vec nestalo..
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#10305 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Ommadawn »

Na jednoj slici prikazan mali mostic bez ograde. Ako je tuda krenula sa djetetom od 6 godina...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#10306 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sadie_forever »

Ommadawn wrote:Na jednoj slici prikazan mali mostic bez ograde. Ako je tuda krenula sa djetetom od 6 godina...
Lako je pametovati ovako ,ali navika je cudna stvar,ako tu zive onda su navikli sigurno.i sve je ok dok se jednom ne desi katastrofa,nazalost sad se desila
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#10307 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sadie_forever »

90minut wrote:Joj i dalje neki optimizam traže ljudi tijelo djeteta od 6 godina- 6! :oops:

Ne vjerovatno vec su bili zajedno dijete upalo ona skocila i cini se da nije krenula skroz za sinom jer je spašena.Dijete vec nestalo..
optimizam zadnji nestaje,dijete meni nije nista niti ih znam ali plakala sam i place mi se kad god pomislim :( i znam da nije vjerovatnoca velika ali se nadam da ce ga naci zivog negdje
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#10308 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Ommadawn »

sadie_forever wrote:
Ommadawn wrote:Na jednoj slici prikazan mali mostic bez ograde. Ako je tuda krenula sa djetetom od 6 godina...
Lako je pametovati ovako ,ali navika je cudna stvar,ako tu zive onda su navikli sigurno.i sve je ok dok se jednom ne desi katastrofa,nazalost sad se desila
Znam... Isto kad nekome u Bosni kazes da bi bilo pametno da veze dijete od 6 godina koje sjedi naprijed a on tebi "Sta tebe boli kurac, ne mozes ti voljeti moje dijete vise od mene?" i onda kad se desi nesreca "Aj!!".
Sto kaze jedan dobar stih iz pjesme Z. Pusenja:
"Predvidit, namjestit
Niko ovdje nema tu pamet
"
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#10309 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sadie_forever »

Ommadawn wrote:
sadie_forever wrote:
Ommadawn wrote:Na jednoj slici prikazan mali mostic bez ograde. Ako je tuda krenula sa djetetom od 6 godina...
Lako je pametovati ovako ,ali navika je cudna stvar,ako tu zive onda su navikli sigurno.i sve je ok dok se jednom ne desi katastrofa,nazalost sad se desila
Znam... Isto kad nekome u Bosni kazes da bi bilo pametno da veze dijete od 6 godina koje sjedi naprijed a on tebi "Sta tebe boli kurac, ne mozes ti voljeti moje dijete vise od mene?" i onda kad se desi nesreca "Aj!!".
Sto kaze jedan dobar stih iz pjesme Z. Pusenja:
"Predvidit, namjestit
Niko ovdje nema tu pamet
"
Daj ne seri nije ovo isto,mozda je to jedini prelaz kuci,mozda su zajedno isli negdje i vracali se,bila je s njima ocito znaci kako drugacije ako drugog prelaza nema?

umjesto sto napadas zenu bolje se pomoli ,ili bar usuti ,,mozda ovo neko cita,vjerovtnoca da ce nekad traziti po internetu o svom djetetu je velika
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#10310 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Dori »

Nisrin wrote:Ako je majka skocila za djetetom u vodu, znaci da su vjerovatno bili zajedno, mozda se vracali iz skole, mozda su isli do marketa, ipak je to selo, u selu djeca imaju vise slobode, igraju se vani po bilo kakvim vremenskim uslovima...jedino znam da je zeni zivot unisten i da se nadam da ce pronaci djecaka... :(
Tuga prevelika :sad: Ne izlazi mi to dijete iz glave....
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#10311 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Ommadawn »

sadie_forever wrote:
Daj ne seri nije ovo isto,mozda je to jedini prelaz kuci,mozda su zajedno isli negdje i vracali se,bila je s njima ocito znaci kako drugacije ako drugog prelaza nema?

umjesto sto napadas zenu bolje se pomoli ,ili bar usuti ,,mozda ovo neko cita,vjerovtnoca da ce nekad traziti po internetu o svom djetetu je velika
Predvidit, namjestit... Razumijes?
Ne mozes zastititi 100% ali nisu ljudi stoljecima pravili ograde na prelazima i mostovima dzabe.

Naravno da mi je zao djeteta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23210
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10312 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Sanjarko »

Ovo u vezi dijeta je tuga prava. A i njegove majke mi je pravo zao. Pricao juce o ovome i cuo da je davno nekad ovdje u Zenici se slicno nesto desilo i da otac tog dijeteta nikako nije mogao to prezaliti i na kraju na sebe ruku digao.

Narod, ko narod odmah na prvu iako ne zna sve o ovome i u vezi ovoga.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#10313 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emirolini »

Jala izlila u Tuzli kod Fakulteta, veoma je rijetko da se to desi :shock:

Image

Kakvo je stanje sa drugim gradovima?
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#10314 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emirolini »

Lipnica, isto kod Tuzle

Image
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#10315 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by escobar__ »

Jovo nanovo... :sad:
zippoo87
Posts: 15479
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10316 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zippoo87 »

kisa je padala ,nebo se otvorilo...ovo je najgore za poplave...ogromna kolicina vode u kratkom vremenu
potoci takodjer nisu produbljeni i voda se odmah razlije po privatnoj imovini
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#10317 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

Kae poplavilo mu ... sto li Boze ...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kontejn ... /190806121
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#10318 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Ommadawn »

Bullet Tooth Tony wrote:Kae poplavilo mu ... sto li Boze ...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kontejn ... /190806121
“Ma ko mu jebe majku, neću se ja kupat’ tu, bacali su ljudi i prije u rijeku pa nikom ništ’ ha ja...”
A kad poplavi “Joj jebem ti Alija majku...”
sumirprimus
Posts: 81289
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10319 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sumirprimus »

jel ovo repriza 2014 u tk boze me sacuvaj :-)
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#10320 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/poplave ... /200622064

https://www.faktor.ba/vijest/rijeka-brk ... raja/87776

https://www.faktor.ba/vijest/poplave-pr ... leme/87765

https://www.faktor.ba/vijest/u-kladnju- ... nta-/87789

https://avaz.ba/vijesti/bih/577298/apok ... zlijevanje

Ne znam, jel vrijeme da postavimo pitanja: " šta ste, struĆnjaci, naučili iz poplava 2014 godine? Šta je bilo sa utvrdama, plavnim koridorima i džepovima, nasipima?!? Đe su pare otišle? Ima li odgovornih?!? Jel ovo tek početak? Hoćel nas "vile" pronosati? Hoćemo li imati sreće? Gledal se u nebo?!?" :oops:
sumirprimus
Posts: 81289
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10321 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sumirprimus »

kazu veceras tek ocekuju vrhunac :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#10322 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Maraschino »

Ovo je drugi put u relativno kratkom vremenu da se desavaju slicne stvari sa poplavama. Krajnje je vrijeme da se ozbiljno pozabavimo tim problemom.
Mislim da bi krediti za ovo bili svrsishodniji nego za auto puteve.

Velike kolicine padavina zemlja ne moze da apsorbuje i dolazi do slijevanja. Sa velikih povrsina koje ne mogu da prime tu kolicinu vode nastaju divlji potoci koji idu nizbrdo a niko ne zna gdje ce zavrsiti. Mi imamo neke male skoro zanemarive rjecice ili potoke koji su vis ekanalizacija neko voda u nekim normalnim uslovima. Htjeli ili ne htjeli te potoke moramu urediti da bi mogli prihvatiti ovu povrsinsku vodu od nevremena koje se desi mozda u 5, 10 ili 20 god. Bez uredjenja tih potoka dzaba kuce gradimo.
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#10323 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pepeljara »

Jos svemu dodamo masovna, neplanska,ilegalna, strucno kordinirana sjeca suma...

i tako...

Dobro Damir Niksic upita , dje su pare??? Mozes to pitanje postaviti za bilo sta,tj nase politicare pitat :)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#10324 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by high_volume »

archi_a wrote: 22/06/2020 13:53 Ne znam, jel vrijeme da postavimo pitanja: " šta ste, struĆnjaci, naučili iz poplava 2014 godine? Šta je bilo sa utvrdama, plavnim koridorima i džepovima, nasipima?!? Đe su pare otišle? Ima li odgovornih?!? Jel ovo tek početak? Hoćel nas "vile" pronosati? Hoćemo li imati sreće? Gledal se u nebo?!?" :oops:
Maraschino wrote: 22/06/2020 14:31 Ovo je drugi put u relativno kratkom vremenu da se desavaju slicne stvari sa poplavama. Krajnje je vrijeme da se ozbiljno pozabavimo tim problemom.
Mislim da bi krediti za ovo bili svrsishodniji nego za auto puteve.
CIVILNA ZAŠTITA! Imali su novac, gdje je sada?

Kompletan vrh, cijelu liniju odgovornosti Civilne zaštite u FBiH treba najuriti i procesuirati krivičnom odgovornošću.

Što prije Federacija BiH mora uspostaviti novu liniju rukovođenja i upravljanja Civilnom zaštitom na svim nivoima.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#10325 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

https://faktor.ba/vijest/prekinuta-putn ... osta/87804

Nisu znali bar urediti i obezbjediti koridor, žilu kucavicu između dva privredna centra, kantona!!!!! Jedna jača kiša, bujice, nanosi i potoci na Karauli haos naprave!!!! Šta da onda očekuju svi oni "jadnici" izvan fokusa, u ruralnim dijelovima?!? Prepušteni su sami sebi! Strašno. :oops:
Post Reply