ponovo bomba u londonu

Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#26

Post by Frutek »

pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#27

Post by Prenj »

Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?
Ujedinjena Arapska avijacija?
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#28

Post by Frutek »

Prenj wrote:
Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?
Ujedinjena Arapska avijacija?
De nemoj glumit naivka. Naravno da je NATO bombardovao, ali da se Amerika na čelu s Madeleign Albright nije hrvala s Europom koja nije prstom htjela maknut, ništa ni od tog napada ne bi bilo. Druga stvar, to isto bombardovanja nije bilo ništa posebno osim što su im skinuli par releea, malo oštetili komunikaciju i 2,3 pinc gauerea sredili. Nemojmo se zavarat, žešće je bilo jedno dnevno granatiranje Sarajeva nego to njihovo bombardovanje.
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#29

Post by domoljub »

Prenj wrote:
Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?
Ujedinjena Arapska avijacija?
dockan druze dockan,sta su cekali tri godine?nije morala Arapska avijacija,mogla je i turska da ih bombarduje,aliiiii!!!!
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#30

Post by Frutek »

domoljub wrote:
Prenj wrote:
Frutek wrote: Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?
Ujedinjena Arapska avijacija?
dockan druze dockan,sta su cekali tri godine?nije morala Arapska avijacija,mogla je i turska da ih bombarduje,aliiiii!!!!
ma bježi pusti Domoljube, sit sam ovih "anđela" što se eto već tolko suosjećaju s Englezima, a Engleza bolila neka stvar dok su nas trijebili ovamo. Svaku rezoluciju su blokirali u tandemu s Francuzima, a Grke, Kiprane i Ruse da ne spominjem. Nisu čak ni bili za to da se ukine embardgo da se mala količina defanzivnog oružja uveze, ni to nisu dali. Sve što su radili, radili su u korist Srba, to je činjenica.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#31

Post by danas »

Frutek wrote: ma bježi pusti Domoljube, sit sam ovih "anđela" što se eto već tolko suosjećaju s Englezima, a Engleza bolila neka stvar dok su nas trijebili ovamo. Svaku rezoluciju su blokirali u tandemu s Francuzima, a Grke, Kiprane i Ruse da ne spominjem. Nisu čak ni bili za to da se ukine embardgo da se mala količina defanzivnog oružja uveze, ni to nisu dali. Sve što su radili, radili su u korist Srba, to je činjenica.
to sve stoji... a i ako su englezi bili gov*a naspram nas, da li i mi moramo biti gov*a naspram njih? ipak su ovo obicni ljudi u metrou... :sad:
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#32

Post by domoljub »

Frutek wrote:
Prenj wrote:
Frutek wrote: Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?
Ujedinjena Arapska avijacija?
De nemoj glumit naivka. Naravno da je NATO bombardovao, ali da se Amerika na čelu s Madeleign Albright nije hrvala s Europom koja nije prstom htjela maknut, ništa ni od tog napada ne bi bilo. Druga stvar, to isto bombardovanja nije bilo ništa posebno osim što su im skinuli par releea, malo oštetili komunikaciju i 2,3 pinc gauerea sredili. Nemojmo se zavarat, žešće je bilo jedno dnevno granatiranje Sarajeva nego to njihovo bombardovanje.
ne kaze se dzaba'kurva Evropa ili stara ofucana dama,slucaj evropske dvolicnosti izmedju srbije i crne gore,Solana podje sa jednom politikom,a dok vecera u beogradu odmah promijeni politiku,sta reci nego evropska govna,Amerikanci ipak bolje vode politiku i nemoze ih niko kupiti za kavijar i dobro vino
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#33

Post by pitt »

Civil i nevina zrtva je svugdje ista. :(
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#34

Post by Frutek »

danas wrote:
Frutek wrote: ma bježi pusti Domoljube, sit sam ovih "anđela" što se eto već tolko suosjećaju s Englezima, a Engleza bolila neka stvar dok su nas trijebili ovamo. Svaku rezoluciju su blokirali u tandemu s Francuzima, a Grke, Kiprane i Ruse da ne spominjem. Nisu čak ni bili za to da se ukine embardgo da se mala količina defanzivnog oružja uveze, ni to nisu dali. Sve što su radili, radili su u korist Srba, to je činjenica.
to sve stoji... a i ako su englezi bili gov*a naspram nas, da li i mi moramo biti gov*a naspram njih? ipak su ovo obicni ljudi u metrou... :sad:
Danas,

Ja se slažem s tobom što se toga tiče. Nevin čovjek je nevin čovjek bez obzira koje nacionalnosti. Ja sam se samo osvrto na ova absurdna poređenja bombi u metrou sa ratom u BiH koji je bio najgori rat poslije II svjetskog.

Druga stvar, previše se napuhuje situacija. Juče u Iraku 100 ljudi poginulo od bombaša i niko nijednu temu nije otvorio. Al čim se nešto malo desi u gospodskom Londonu, onda svi pohrle na forum da osude, da one koji kažu nešto drukčije nazovu "islamistima" itd.

Daj da budemo realni i da kažemo da se rat u BiH ne može čak uporediti ni s onim u Iraku, a ne kamoli s ovim "incidentima" u Londonu. Daj da ljudski život posmatramo jednako vrijedno i jednog Iračanina i jednog Engleza. Tu treba povuć paralela i počet stvari realno posmatrat.

Nivo razgovora trenutno na ovu temu se svodi samo "jadni ljudi, strašni teroristi", hajmo malo proanalizirat situaciju, vidit uzroke tog "terorizma", zašto se on pojavio, motive ljudi koji to rade itd. Ovde se izgleda samo prokomentariše prilog sa CNN-a i ništa da se malo prokonta istorija il nedaj bože svojom glavom šta da se prokonta :-?

Žao mi je nevinih ljudi i svaki život treba da bude jednako vrijedan!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#35

Post by Prenj »

Evo kako to ugledno clanstvo Serbiancafea komentarise
Serbiancafe wrote: ]lek_Ra (putopisac) - 21. juli 2005. u 09.58 (registrovani član)

Ti „nevini” ljudi cine vojsku koja je okupirala Irak, ti „nevini” ljudi su pljuvali po srpskim demonstrantima kad je bilo bombardovanje DSrbije, ti „nevini” ljudi . čim im kažem da sam Srbin, pitaju gde krijes kalashnjikov, ti „nevini” ljudi su doveli Blera i CO na vlast.

Zašto ti „nevini” ljudi ne otkazu poslusnost i odbiju da idu u rat u Irak .

Ako bi recimo BORCI za slobodu Iraka unistili sve te „nevine” iz TERORISTICKIH zemalja zapada, čim bi USA i Engleska ratovali protiv iracke dece, gole, bose , gladne i uplasene.

Ja ipak čestitam BORCIMA za oslobodjenje Iraka od okupacije TERORISTICKE USA i GB.
U USA i GB nema nevinih, svi su krivi, dokle god svoju decu salju u teroristicku vojsku.

honeybrownale - 21. juli 2005. u 11.49 (registrovani član)
Serbiancafe wrote: Aleksandar2 : „Gospodo, protiv ovog smo mi deset godina ratovali, a vi ih stitili!”
Englezima treba reci: „Gospodo, protiv ovog smo mi deset godina ratovali, a vi ste ih stitili I JOS UVEK IH STITITE i POMAZETE U BOSNI I NA KOSOVU„. Dok su ovakvi ubijali srpsku decu, vi ste navijali ”SERB 'EM OUT!„ a Srbe zvali zločincima.

U ime prijateljstva, ja neću navijati za zločince kao sto ste vi navijali. Neću dozvoliti da vasa jucerasnja neljudskost bude smetnja nasem danasnjem prijateljstvu. let's have a pint.

Serbiancafe wrote: Alek_Ra (putopisac) - 21. juli 2005. u 12.23 (registrovani član)

Ovde se niko ne potura za Srbina, pre bi se reklo za tebe da se poturas, jer navijas za one koji su ubili 5000 Srba u Srboiji, 30.000 u BiH(sa RS), porusili kompletnu industriju u RS i Srbiji, naoruzali mudzahedine iz Arabije i dovezli svojim brodovima do Splita, a odatle kamionima do Zenice da kolju Srbe . O tome postoje i videozapisi, pa ti navijaj za USA i GB,
Nema tih mudzahedina koji su bili u stanju opkoliti Banju Luku, ali ima USA Avionoa koji su danonocno bombardovali srpske polozaje oko BL da bi mudzahedini prisli na samo 20 km, a noikad nisu bili ni blizu BL, dok se nije umesala USA.
Serbiancafe wrote: Alek_Ra (putopisac) - 21. juli 2005. u 12.26 (registrovani član)

Ti koji si posudio srpsko ime,

Trebao si biti u BL tih dana pa da dozivis to, danas bi drugacije pevao.
Vidis ja sam to sve prosao i znam, zato zdravo i rasudjujem, a ti si turbo Srbin, McDonaldsov.Ti mislih hamburgerom, jer teško da šta drugo imaš u glavi, čim branis zločince. Zapamti, mudzahedini i anglosaxi su na istoj strani.
Svaka slicnost sa izjavama pojedinih clanova sarajevo-x foruma je zalosna.
Last edited by Prenj on 21/07/2005 23:13, edited 3 times in total.
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#36

Post by domoljub »

Frutek,komentar ti je odlican.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#37

Post by danas »

Frutek wrote:
Danas,

Ja se slažem s tobom što se toga tiče. Nevin čovjek je nevin čovjek bez obzira koje nacionalnosti. Ja sam se samo osvrto na ova absurdna poređenja bombi u metrou sa ratom u BiH koji je bio najgori rat poslije II svjetskog.
Druga stvar, previše se napuhuje situacija. Juče u Iraku 100 ljudi poginulo od bombaša i niko nijednu temu nije otvorio. Al čim se nešto malo desi u gospodskom Londonu, onda svi pohrle na forum da osude, da one koji kažu nešto drukčije nazovu "islamistima" itd.
Žao mi je nevinih ljudi i svaki život treba da bude jednako vrijedan!
pa meni je zao i ljudi u iraku -- upravo se o tome radi! vrlo mi ih je zao, i bas zato ne mogu da shvatim da neko podrzava takve "oslobodioce"! "oslobodioci" pobise vise iracana nego iko!

jedna je stvar sto je bush totalni idiot i sto je mislio da se nista nece zakuhati njegovim ulaskom u irak, a druga je stvar sto se sada vodi civilni rat u iraku i niko to nece da kaze jasno i glasno... imamo li mi uopste pojma ko su ti "oslobodioci"? ja ne znam ni ko su ni sta su, pola "oslobodilaca" se bori za prevlast medju sobom, ma strava i uzas...

nazalost, situacija je tako ocajna, da bi odlazak US trupa samo dodatno otezao situaciju; cini mi se da bi se "oslobodioci" razlicitih ubjedjenja samo jos vise poklali medju sobom. ja apsolutno smatram da je bush kriv za situaciju u iraku, ali mi nije jasno kako ce se ista rijesiti bombama u metrou i ubijanjen neduzne djecice u bagdadu?

ma, ni sama nisam pametna, ovo je uzas...
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#38

Post by domoljub »

Prenj wrote:Evo kako to ugledno clanstvo Serbiancafea komentarise
Serbiancafe wrote: ]lek_Ra (putopisac) - 21. juli 2005. u 09.58 (registrovani član)

Ti „nevini” ljudi cine vojsku koja je okupirala Irak, ti „nevini” ljudi su pljuvali po srpskim demonstrantima kad je bilo bombardovanje DSrbije, ti „nevini” ljudi . čim im kažem da sam Srbin, pitaju gde krijes kalashnjikov, ti „nevini” ljudi su doveli Blera i CO na vlast.

Zašto ti „nevini” ljudi ne otkazu poslusnost i odbiju da idu u rat u Irak .

Ako bi recimo BORCI za slobodu Iraka unistili sve te „nevine” iz TERORISTICKIH zemalja zapada, čim bi USA i Engleska ratovali protiv iracke dece, gole, bose , gladne i uplasene.

Ja ipak čestitam BORCIMA za oslobodjenje Iraka od okupacije TERORISTICKE USA i GB.
U USA i GB nema nevinih, svi su krivi, dokle god svoju decu salju u teroristicku vojsku.

honeybrownale - 21. juli 2005. u 11.49 (registrovani član)
Serbiancafe wrote: Aleksandar2 : „Gospodo, protiv ovog smo mi deset godina ratovali, a vi ih stitili!”
Englezima treba reci: „Gospodo, protiv ovog smo mi deset godina ratovali, a vi ste ih stitili I JOS UVEK IH STITITE i POMAZETE U BOSNI I NA KOSOVU„. Dok su ovakvi ubijali srpsku decu, vi ste navijali ”SERB 'EM OUT!„ a Srbe zvali zločincima.

U ime prijateljstva, ja neću navijati za zločince kao sto ste vi navijali. Neću dozvoliti da vasa jucerasnja neljudskost bude smetnja nasem danasnjem prijateljstvu. let's have a pint.
Serbiancafe wrote: Alek_Ra (putopisac) - 21. juli 2005. u 12.26 (registrovani član)

Ti koji si posudio srpsko ime,

Trebao si biti u BL tih dana pa da dozivis to, danas bi drugacije pevao.
Vidis ja sam to sve prosao i znam, zato zdravo i rasudjujem, a ti si turbo Srbin, McDonaldsov.Ti mislih hamburgerom, jer teško da šta drugo imaš u glavi, čim branis zločince. Zapamti, mudzahedini i anglosaxi su na istoj strani.
Svaka slicnost sa izjavama pojedinih clanova sarajevo-x foruma je zalosna.
Prenj,ne trpaj nas tamo gdje nam nije mjesto,srbi su agresori na BiH i oni mrze englesku,Ameriku i Francusku samo zatosto su im pokvarili zacrtanu shemu velike srbije
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#39

Post by Prenj »

domoljub wrote: Prenj,ne trpaj nas tamo gdje nam nije mjesto,srbi su agresori na BiH i oni mrze englesku,Ameriku i Francusku samo zatosto su im pokvarili zacrtanu shemu velike srbije
A da se vi odlucite konacno da li su USA i Velike Britanija saveznici BiH ili ne?
Drustvo okupljeno oko Serbiancafea ocito misli da jesu saveznici i to im je glavni razlog za mrznju i radovanje svakoj novoj bombi u Londonu.
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#40

Post by No_Comment »

Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...

!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#41

Post by Prenj »

No_Comment wrote: Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...
!
Netacno.
Svi clanovi Savjeta bezbjednosti UN-a, medju kojima je bilo i nekoliko arapskih zemalja, su glasali za uvodjenja embarga na uvoz oruzja zemljama bivse Jugoslavije.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#42

Post by Frutek »

Prenj wrote:
No_Comment wrote: Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...
!
Netacno.
Svi clanovi Savjeta bezbjednosti UN-a, medju kojima je bilo i nekoliko arapskih zemalja, su glasali za uvodjenja embarga na uvoz oruzja zemljama bivse Jugoslavije.
Eto onda, vidiš da kontaš...Al ne zna čovjek šta je gore, da je samo Engleska i još par zemalja blokirale dotok oružja ili činjenica da su SVI jednoglasno glasali za embargo. A nemoj mislit da sve te članice nisu znale da će jedini koji će zaista biti pod embargom biti Bošnjaci. Mi smo bili okruženi sa svih strana, Srbi su se fino snadbjeli sa arsenalom JNA a Hrvati su mogli dovuć i dovukli su šta su htjeli iz Mađarske itd.

To su sve vrlo dobro poznate istorijske činjenice koje ti izgleda pokušavaš da osporiš :?

Imal poente na vidiku kod tebe Prenj?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#43

Post by No_Comment »

Prenj wrote:
No_Comment wrote: Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...
!
Netacno.
Svi clanovi Savjeta bezbjednosti UN-a, medju kojima je bilo i nekoliko arapskih zemalja, su glasali za uvodjenja embarga na uvoz oruzja zemljama bivse Jugoslavije.
Da slazem se sa tobom ,to je mislim bilo prije sukoba u Sloveniji ...ali ostaje cinjenica da kada su bile objavljene slike izgladnjelih ljudi(a la auschwitz) iza logorskih zica u Manjaci ,Keratermu, Omarskoj...slike prognanih,zaklanih silovanih...ta Evropa je mogla reci stop zlocinu i teroru i ako nishta drugo skinuti nametnuti embargo za naoruzanje za samoodbranu Bosanskoj vladi koje joj je bilo prijeko potrebno u borbi protiv shumskoga terora...nishta se nije desilo nazovi demokratska Evropa je ostala po strani posmatrajuci terorizam u svome dvorishtu...
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#44

Post by SD-6 »

Prenj wrote:
Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Pa Frutek, ko je onda bombardovao cetnike 1995.?

Ujedinjena Arapska avijacija?[/quote]
nisu... jer bi to bio dzihad :wink: da se slicno sutra desi , valjda bi nas rodjo-nedjo malo pomogo :oops: :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#45

Post by Fair Life »

Frutek wrote:(...)
Druga stvar, previše se napuhuje situacija. Juče u Iraku 100 ljudi poginulo od bombaša i niko nijednu temu nije otvorio. Al čim se nešto malo desi u gospodskom Londonu, onda svi pohrle na forum da osude, da one koji kažu nešto drukčije nazovu "islamistima" itd.
(...)
A da malo za promjenu... o Kurdima ili Armencima.
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#46

Post by domoljub »

No_Comment wrote:
Frutek wrote:
pitt wrote:Vi kao da se ne sjecate kako je nama bilo kada su nam bradonje sa brda bacali petarde? :roll: :oops:
Mislim da je absurdno povlačit paralelu između desetina hiljada granata, raketa, 24-satne snajperske vatre, mitraljeza, klanja, silovanja sa nekoliko bombica u Londonu.

Ima jedna paralela između te dvije strane, a to je da je ta ista Engleska vlada u vrijeme našeg rata i sveg spomenutog je bila na strani tih bradonja s brda i nije prstom makla.
Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...

!
na zalost oni su i unistili bosansku vladu i u BiH stvorili anarhiju,i ove institucije koje su kao neke drzavne,imaju svezane ruke.dozvolili su da sumski banditi ucjenjuju Republiku BiH,rade prtiv Bih svim mogucim sredstvima a ne mozes ih s kolcem otjerati s vlasti kad nesto veliko pogrijese.ukratko,Bosni su vezane ruke za za slijedecih pedeset godina.
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#47

Post by domoljub »

Prenj wrote:
domoljub wrote: Prenj,ne trpaj nas tamo gdje nam nije mjesto,srbi su agresori na BiH i oni mrze englesku,Ameriku i Francusku samo zatosto su im pokvarili zacrtanu shemu velike srbije
A da se vi odlucite konacno da li su USA i Velike Britanija saveznici BiH ili ne?
Drustvo okupljeno oko Serbiancafea ocito misli da jesu saveznici i to im je glavni razlog za mrznju i radovanje svakoj novoj bombi u Londonu.
ja sam se odlucio,ove dvije zemlje su veoma labavi saveznici sa Bosnom i Hercegovinom,volio bi da nisam u pravu ali me dogadjaji u zadnjih deset godina ne mogu demantovati,i da ti nesto kazem veoma pametno,a to je,da:amerikanci ponekad znaju napustiti svoje projekte,pa ti sad dobro razmisli.mnogi upravo bas igraju na ovu kartu americkog projekta
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#48

Post by Drug_Tito »

Samo zato sto pises vecim nakrivljenim crnim slovima, ne znaci da si pametan. Mozda samo znaci da ti misli dolaze iz guzice, a mozda znaci da si drveni filozof. Sigurno si drveni filozof. Smiri dozivljaje, kada procitam tvoj post, samo vidim crne fleke pred ocima.

Daj boze da sljedeci put im bomba rikne dok su jos u stanu. Da ubiju nekog vojnika, haj nebi mi bilo zao. Vojnik je, njegovo je da pogine.
domoljub
Posts: 44
Joined: 10/07/2005 17:49

#49

Post by domoljub »

Prenj wrote:
No_Comment wrote: Slazem se u potpunosti sa ovim shto si naveo...sa tim shto bih dodao da Engleska tj. Londonska policija ima odrijeshene ruke u borbi protiv terora za razliku od Bosanske vlade kojoj je ta ista zapadna Evropa 90-tih i UN nametnuli embargo na oruzje za samoobranu i vezali ruke u borbi sa shumskim teroristima ...
!
Netacno.
Svi clanovi Savjeta bezbjednosti UN-a, medju kojima je bilo i nekoliko arapskih zemalja, su glasali za uvodjenja embarga na uvoz oruzja zemljama bivse Jugoslavije.
jedi su u Jugoslaviji imali i previse oruzja,pa sta ce im uvoz,dok su drugi imali pracke i lovacke puske,trebalo je selektivno odrediti kome treba a kome netreba oruzje,Libija i Irak su bili vjerovatno za embargo
dino_selma
Posts: 37
Joined: 24/07/2005 15:25

#50

Post by dino_selma »

Smijesne su izjave britanske policije za oba napada .
Jos ubise nevina covjeka
Niko vise ne pita ko je postavio one dvije bombe sto su nadjene sedmog jula
Niko nije jos dokazaoda su ona cetvorica mladica uradili napad . Ako su imali ruksake . Pa nisu samo oni imali ruksake
Isti dan kada su objavili identitet ko fol napadaca je broj identifikovanih bio pet . Cudno a da bas njih identifikuju . Ako su oni imali bombe u ruksacima , u sta sumnjam , onda ih ne bi ni majka mogla poznati
Smjesno zar ne
[b]Nego: vjesti pokazuju da su londonski bombasi kupili povratne karte iz Lutona za Kings Cross te da su platili fee za parkiranje u Lutonu. Sa sobom su imali i dokumente i kreditne kartice[/b]
Je li slučajnost to što je Bechtel vlasnik podzemne u Londonu?
Bechtel.. židovska firma iz Amerike
Zanimljivost u vezi Bechtela je ta..
Vode je židovi, a jedan dio proizvodnje (to jest "sestrinska tvrtka") je u vlasništvu obitelji Bin Laden iz Saudijske Arabije koji su uložili $10mil. u taj dio prije 11.9.2001.

A pogledajte i podatke o vrijednosti tvrtke Bechtel nakon svakog terorističkog (ili kojeg drugog) napada. I čudno uvijek su oni povezani s tim.. bilo kao vlasnici nećeg di se zbio napad ili kao gradjevinari koji će "popravljati oštećeno
http://money.cnn.com/ potrazi arhivu peti mjesec
Post Reply