Pomozite da se monstrumi kazne

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
adakobra
Posts: 13
Joined: 17/05/2008 21:33

#1426 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by adakobra »

cutee_nina wrote:
adakobra wrote: Predložio sam da se zabrani šetanje pasa po vrtićima, dječijim igralištima, oko obdaništa, škola, šetalištima. Da se zabrani držanje opasnih rasa. Da spriječimo traumatiziranje djece od starane pasa i kerovođa.
Moljakam te nemoj me više gađati floskama. Opusti temu :P
Gdje onda da šetam psa kada bi bilo svuda zabranjeno? :-)
Je li to znači da ja kada šetam sa svojim psom traumatiziram djecu? Ne odgovori ti meni kakve veze ima to šetanje nečijih pasa sa psima lutalicama? A što se tiče tih trauma, dijete ih može "dobiti" bilo gdje. Ja kada idem po svoju djecu u obdanište, povedem svog psa. :dance:
Nisam rekao svuda. Ostavilo bi se mjesta i za šetanje pasa samo ne sa ljudima. Kad sa unukom setam Vilsonovim i prema meni lik vodi zvijer koju jedva održava na lancu ja se nelagodno osjećam te pređem na drugu stranu ulice. Što mi to treba? Vaši ljubimci su za mene nepredvidivi. Shvatate?
Rosson3r
Posts: 65
Joined: 26/09/2010 12:01

#1427 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Rosson3r »

adakobra wrote:
cutee_nina wrote:
adakobra wrote: Predložio sam da se zabrani šetanje pasa po vrtićima, dječijim igralištima, oko obdaništa, škola, šetalištima. Da se zabrani držanje opasnih rasa. Da spriječimo traumatiziranje djece od starane pasa i kerovođa.
Moljakam te nemoj me više gađati floskama. Opusti temu :P
Gdje onda da šetam psa kada bi bilo svuda zabranjeno? :-)
Je li to znači da ja kada šetam sa svojim psom traumatiziram djecu? Ne odgovori ti meni kakve veze ima to šetanje nečijih pasa sa psima lutalicama? A što se tiče tih trauma, dijete ih može "dobiti" bilo gdje. Ja kada idem po svoju djecu u obdanište, povedem svog psa. :dance:
Nisam rekao svuda. Ostavilo bi se mjesta i za šetanje pasa samo ne sa ljudima. Kad sa unukom setam Vilsonovim i prema meni lik vodi zvijer koju jedva održava na lancu ja se nelagodno osjećam te pređem na drugu stranu ulice. Što mi to treba? Vaši ljubimci su za mene nepredvidivi. Shvatate?
znaci ja trebam pustit svog psa samog da seta i hoda po ovom tvom???
Moj Haski da sam seta??
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#1428 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by cutee_nina »

adakobra wrote:
cutee_nina wrote:
adakobra wrote: Predložio sam da se zabrani šetanje pasa po vrtićima, dječijim igralištima, oko obdaništa, škola, šetalištima. Da se zabrani držanje opasnih rasa. Da spriječimo traumatiziranje djece od starane pasa i kerovođa.
Moljakam te nemoj me više gađati floskama. Opusti temu :P
Gdje onda da šetam psa kada bi bilo svuda zabranjeno? :-)
Je li to znači da ja kada šetam sa svojim psom traumatiziram djecu? Ne odgovori ti meni kakve veze ima to šetanje nečijih pasa sa psima lutalicama? A što se tiče tih trauma, dijete ih može "dobiti" bilo gdje. Ja kada idem po svoju djecu u obdanište, povedem svog psa. :dance:
Nisam rekao svuda. Ostavilo bi se mjesta i za šetanje pasa samo ne sa ljudima. Kad sa unukom setam Vilsonovim i prema meni lik vodi zvijer koju jedva održava na lancu ja se nelagodno osjećam te pređem na drugu stranu ulice. Što mi to treba? Vaši ljubimci su za mene nepredvidivi. Shvatate?
Psi trebaju provoditi više vremena s ljudima i među ljudima. Svog prvog psa sam sve nekako odvajala, šetala tamo gdje nema ljudi, izbjegavala parkove i djecu, jer sam htjela da ugodim vama, koje niste ljubitelji pasa, a ima vas mnogo :) ...i na kraju je bio malo asocijalan što se tiče ljudi. Zato psa kojeg sad imam stalno vodim među ljude, često i nije na povodcu i nije zvijer, ako uopšte poznaješ rasu zlatni retriver. Voli ljude i djecu, a i djeca vole njega. Pa naravno da ima tih "opasnijih" rasa i vjeruj da je i nama koje imamo i volimo pse nekada nelagodno kada ih vode...

Što se tiče te zabrane šetanja pasa na određenim mjestima, to mi je apsurdno. Mislim da treba dozvoliti psima u te zone, ali samo na povodcu, jer mislim da je to "dovoljna zaštita". Problem i jeste što djeca (ne samo djeca nego i ljudi/roditelji) nemaju kontakt sa psima i ne znaju kako da se ponašaju i iz toga proizilaze razni strahovi, a i zato što se U NAS, kao što si i sam rekao, pas predstavlja kao zvijer koja hoće da te pojede za doručak. :lol:
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#1429 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Baby »

Warhead wrote:
Baby wrote:ma da ;) psi se sa ulica kupe svakodnevno ,i to je jedina ISTINA , nije to nikakva bajka niti dječija priča već ono što se događa u Sarajevu.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/saraje ... alica.html
Ovaj tvoj odgovor najbolje oslikava o kakvom mentalnom sklopu se radi u tvom slučaju. Na ovakoj paranoji i viđenju neke "ugrozbe" za pse lutalice bi ti pozavidio i R. Karadžić u zenitu svojih tlapnji o "ugroženosti jednog naroda". Jesi li ti normalna ikako? Staviš link na vijest u kojoj se o "kupljenju" pasa sa ulice kaže da su ranije, prije nego ste vi usrali sa novim Zakonom, hvatali i po 8.000 pasa godišnje. Ove godine su imali nalog za samo 7 (SEDAM) pasa! Prema tebi je ispalo da kaznena ekspedicija JKP "Rad" u Vogošći ubija sve što ima rep i ide na četiri noge.

Inače, kakvo sranje je napravljeno najbolje se vidi iz ovog članka koji si postavila i koji svako treba pročitati.
prošetaj gospodine normalni
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1430 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Jadno je sto vecina ljudi gleda na pse kao zvijeri iskljucivo iz svoje vlastite komocije - mrsko im se malo udubiti i vidjeti sta se dogadja sa tim jadnicima i sta sve prozivljavaju. Umjesto da vidimo kako da im pomogneme, a time i sebi (ako je taj strah vec postao patoloski) - zastupa se teorija kako ih sve treba pobiti, napenaliti (?!?!?!) ili kakve vec "genijalne" ideje su iznesene na ovoj i onoj temi na pdf Sarajevo.
Kada bi psi davali mlijeko, svi bi se slozili kako treba da zive medju nama i otimali bi se oko toga ko ce uzeti veceg psa da ima vise mlijeka :skoljka:
Stav da od psa nema nikakve koristi je vrlo vazan faktor u cijeloj ovoj prici - e pa gospodo u krivu ste: i vasa djeca i vi bi bili puno zdraviji da se druzite sa psima. Ovdje prvenstveno mislim na mentalno zdravlje.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1431 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Warhead »

@Sitno, umjesto što prosipaš šuplju bolje daj konkretan prijedlog šta da se uradi. Imaš gore članak da se broj ujeda pasa lutalica za mjesec dana udvostručio (sa 50 na 100). Očekuje se da će populacija pasa lutalica u narednom periodu porasti sa 10.000 na 20.000. Nadležne službe kukaju da se situacija otima kontroli a ti trabunjaš o tome šta bi bilo da psi daju mlijeko. Eto krave daju mlijeko pa ne vidim da u čoporu šetaju Ferhadijom i napadaju prolaznike.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1432 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Ali niko i ne prica o tome kako su nekorisne.
Milion puta je ovdje receno da je sterilizacija najvaznija akcija u smanjenju broja pasa na ulicama. svaki odgovor "inteligentih" na to je da se ne boje j**anja nego ugriza
I onda ja trabunjam?????? Ja pokusavam ovdje voditi dvosmjernu komunikaciju (jer komunikacija samo takva i moze biti), ali me nervira razgovarati sa ljudima koju imaju samo odasiljace, a ne i prijemnike. Pokusaj shvatiti, nije tako tesko, vjeruj mi.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1433 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Warhead »

Kratko i jasno, ovdje raspravljamo o psima lutalicama, koje ne samo da su beskorisne, već su i opasne po zdravlje (iz više razloga). E sad pitanje je kako ograničiti rast populacije pasa lutalica koja doživljava bum u ovoj godini.

Sterilizacija - Ako je i pokušana očito ne daje rezultate jer će se broj udvostručiti. Šta je zakazalo tu? Ako se uradilo sve što se moglo uraditi onda očito da je ova metoda neefikasna. Ako se nije uradilo sve što se moglo uraditi onda šta je zakazalo? Je li nema dovoljno ljudi, opreme, novca?

Izgradnja azila - Aako se i napravi azil pitanje je koliko on lutalica može udomiti? Koliko će koštati azil i njegovo dugoročno održavanje? Ne zaboravi da mnogi ljudi u ovoj zemlji nemaju šta da jedu i posjećuju javne kuhinje. U takvoj situaciji azil za pse koji bi koštao bruku para je nonsens sam po sebi.

Eutaniziranje - Sistem koji je ranije postojao. Evo pročitali smo da je prošle godine eutanizirano 8.000 pasa, a ove godine zbog zakona do sada je eutanizirano samo 7 (znači ako se nastavi ovim tempom do kraja godine to će biti nekih 30-tak pasa lutalica). Ovo rješenje jeste surovo, ali u siromašnim i nerzavijenim zemljama kakva je BiH to je vjerovatno najefikasnije rješenje. Jebiga, neki ovdje žele da prave Hilton za lutalice a nema novca za daleko potrebnije stvari. Kad budemo imali švedski standard i novca na rasipanje onda nek se prave azili i druge zajebancije.

Znam da ćeš sad početi moralisati i reći kako nije ok sve svoditi na ekonomsku računicu, ali hello, ti i takvi se trebate probuditi. Živimo u surovom svijetu. To je realnost. Svijetu gdje bogate zaboli neka stvar za gladne ljude što umiru po Africi, a mi trebamo da vodimo računa da psi lutalice imaju de luxe ugođaj. Za one kojima se srce "cijepa" zbog lutalica, a generalno i za one što silnu lovu daju godišnje na čuvanje kojekakvih "maca" i "kuca" po stanovima, imam reći samo jedno: Manite se tog lažnog moralisanja i ako ste stvarno takvi dušebrižnici kakvim se predstavljate udomite onda neko nezbrinuto dijete (siroče) i o njemu vodite računa.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1434 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Stvarno nemam ni volje ni vremena po n-ti put pisati isto.
Odoh kuhati rucak, pa cu vidjeti, mozda ti odgovorim poslijepodne.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1435 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Warhead wrote:
sitno wrote:Stvarno nemam ni volje ni vremena po n-ti put pisati isto.
Odoh kuhati rucak, pa cu vidjeti, mozda ti odgovorim poslijepodne.
Hajde kuhaj, forum je ipak nešto što ne bi trebalo da utiče na dešavanja u stvarnom životu. Nego šta se kuha, ima li bujruma? :mrgreen:
Tek jutros vidjela :-D . Bujrum na danasnji rucak, jucerasnji smo pojeli :D
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#1436 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by cutee_nina »

@Warhead

Sterilizacija - Po meni najprihvativije "rješenje". No, problem je u tome što se nisu mogli svi psi sterilizirati, pa ih je broj opet narastao, ali sigurno manje nego prije. I onako psi s ulice ne žive dugo, i kada bi se akcija sterilizacije stalno odvijala, na početku bi bilo puno pasa, ali bi udomljavanje i kao što rekoh, kratak život, polako smanjivao broj lutalica.

Izgradnja azila - Ne mislim da je azil rješenje. U kakvim će psi biti uslovima, ne želim ni da znam. Kapacitet je 300 pasa, a na našim ulicama je 3000...Da ja odlučujem, na početku bih u azil udomljavala samo nesterilisane pse.

Eutanazija - Ni to nije rješenje. Nakon eutaniziranja, nema pasa neko vrijeme, ali za nekoliko mjeseci opet isti problem...i sve tako ukrug. Ali ako to izgleda kao "najbolje rješenje", onda neka se to i radi...ali samo da se eutaniziraju nesterilisani psi. I koja je svrha eutanazije, ako nema sterilizacije?

Ovaj problem sa lutalicama će biti rješen tek kada se psiha ljudi promjeni (i naravno kada država bude razvijenija i "bogatija") , a to znači za puuno godina...a do tad možemo srat i svađati se, ali na kraju krajeva ne odlučujemo mi.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1437 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Warhead »

@Nina

Očito je sterilizacija kao metoda znatno podbacila u odnosu na eutaniziranje. U teoriji bi ove dvije metode trebale dati približne rezultate na duži rok. Svjedno je da li psa sterilišemo ili eutaniziramo jer u oba slučaja nema mogućnosti daljeg razmnožavanja. Zbog čega je podbacila stvarno ne znam. Pretpostavljam da sterilizacija iziskuje obučenije osoblje, odgovarajuću opremu, više vremena... a to sve košta. Sredstava nedostaje i onda se provodi u znatno manjem obimu nego bi trebala. Rezultat je da sada imamo to što imamo. Opet naglašavam ovo je moja pretpostavka a ako neko ima više konkretnih informacija neka iznese.

Što se tiče eutaniziranja, u pravu si da pasa nema neko vrijeme pa se opet pojave. Međutim, poenta i nije bila na potpunom eliminisanju čitave populacije pasa lutalica već na držanju iste u nekim granicama i sprečavanju prekomjernog rasta. U našim uslovima ovo je funkcionisalo. Sada, kad više nema eutaniziranja i sa lošim provođenjem sterilizacije, imamo situaciju da će se broj pasa lutalica u Sarajevu tokom ove godine udvostručiti (sa 10.000 na 20.000).

E sad kad uzmeš u obzir ove cifre i to što neki trube oko izgradnje azila (koji prema tvojoj informaciji ima kapacitet 300 pasa) vidimo da je to samo dalje rasipanje sredstava i da azil neće riješiti apsolutno ništa.

Moje mišljenje je da je problem u (pre)ranom prihvatanju evropskih standarda u situaciji kada se zna da se takvo nešto ne može provesti na terenu (iz raznih razloga). I onda se sjebe sistem koji nije idealan, ali koji u datim okolnostima daje rezultate i funkcioniše. Isti scenario imamo i u drugim područjima. Pogledaj samo situaciju u pravosuđu i policiji gdje se šatro primjenjuju evropski standardi i štite ljudska prava, a kriminal nikad nije više cvjetao i pošten svijet nikad nije imao manje prava. Pogledaj reformu obrazovanja i tzv. bolonjski proces. Opet šatro evropski standardi a nikad nismo imali lošiji kadar i slabije studente (čast izuzetcima koji postižu uspjehe, ali ne zbog sistema već uprkos istom). A za račun čega? Prijema u EU u koju realno nećemo ući ni za 20 godina.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1438 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by kokuz_sa »

Warhead wrote:@Nina

Očito je sterilizacija kao metoda znatno podbacila u odnosu na eutaniziranje. U teoriji bi ove dvije metode trebale dati približne rezultate na duži rok. Svjedno je da li psa sterilišemo ili eutaniziramo jer u oba slučaja nema mogućnosti daljeg razmnožavanja. Zbog čega je podbacila stvarno ne znam. Pretpostavljam da sterilizacija iziskuje obučenije osoblje, odgovarajuću opremu, više vremena... a to sve košta. Sredstava nedostaje i onda se provodi u znatno manjem obimu nego bi trebala. Rezultat je da sada imamo to što imamo. Opet naglašavam ovo je moja pretpostavka a ako neko ima više konkretnih informacija neka iznese.

Što se tiče eutaniziranja, u pravu si da pasa nema neko vrijeme pa se opet pojave. Međutim, poenta i nije bila na potpunom eliminisanju čitave populacije pasa lutalica već na držanju iste u nekim granicama i sprečavanju prekomjernog rasta. U našim uslovima ovo je funkcionisalo. Sada, kad više nema eutaniziranja i sa lošim provođenjem sterilizacije, imamo situaciju da će se broj pasa lutalica u Sarajevu tokom ove godine udvostručiti (sa 10.000 na 20.000).

E sad kad uzmeš u obzir ove cifre i to što neki trube oko izgradnje azila (koji prema tvojoj informaciji ima kapacitet 300 pasa) vidimo da je to samo dalje rasipanje sredstava i da azil neće riješiti apsolutno ništa.

Moje mišljenje je da je problem u (pre)ranom prihvatanju evropskih standarda u situaciji kada se zna da se takvo nešto ne može provesti na terenu (iz raznih razloga). I onda se sjebe sistem koji nije idealan, ali koji u datim okolnostima daje rezultate i funkcioniše. Isti scenario imamo i u drugim područjima. Pogledaj samo situaciju u pravosuđu i policiji gdje se šatro primjenjuju evropski standardi i štite ljudska prava, a kriminal nikad nije više cvjetao i pošten svijet nikad nije imao manje prava. Pogledaj reformu obrazovanja i tzv. bolonjski proces. Opet šatro evropski standardi a nikad nismo imali lošiji kadar i slabije studente (čast izuzetcima koji postižu uspjehe, ali ne zbog sistema već uprkos istom). A za račun čega? Prijema u EU u koju realno nećemo ući ni za 20 godina.
zaboravljas glavno..eutanazija=nema napada na ljude,auta,zivotinje
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1439 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Cholina_Lokica »

Imate ba temu o lutalicama de sjasite sa ove :-)
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#1440 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by cutee_nina »

@Warhead

Iskreno, meni ne smetaju lutalice pa zato me baš i ne zanima šta se radi s njima. I kao što rekoh, nije naše da odlučujemo... :run:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1441 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Cholina_Lokica »

Image

Image

Idemo dalje
Mjesto desavanja Alipasino polje, pronadjen jutros, neko mu je na zivo odsjekao usi...

Bas smo onako ful kul normalno drustvo...
mica šigla
Posts: 69
Joined: 31/03/2011 23:43

#1442 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by mica šigla »

Cholina_Lokica wrote:Image

Image

Idemo dalje
Mjesto desavanja Alipasino polje, pronadjen jutros, neko mu je na zivo odsjekao usi...

Bas smo onako ful kul normalno drustvo...
Plače mi se od ljutnje i žalosti kad vidim ovako nešto! Ne razumijem ljude koji ovako nešto mogu da urde!!!!

Zlatna je ona: Što više upoznajem ljude, to sve više volim životinje!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1443 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Hajde sad da vas vidim, vi "humanoidi" - gadite mi se!!!!!!!

I da svakako: Što više upoznajem ljude, to sve više volim životinje!
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#1444 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by 1906 »

ovo treba staviti na na temu: crna hronika

- ima apsolutno sve uslove
ultrajvosa
Posts: 74
Joined: 20/03/2011 20:34

#1445 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by ultrajvosa »

Samo ne razumijem ove idole sto kazu da su lutalice goruci problem u BiH, to je skretanje sa pravih problema u nasoj drzavi a neki debili na to i padaju, ako neki pas ujede nekog odmah komentari tipa : pobiti sve pse, zvati sintore ovo ono a to su invididualni slucajevi i veoma rijetki, a sto se niko ne obazire na djecu koja udaraju i muce zivotinje, a da ih onda ta zivotinja ujede na kraju bi ona ispala kriva :x
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#1446 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by jaca-maca »

ultrajvosa wrote:Samo ne razumijem ove idole sto kazu da su lutalice goruci problem u BiH, to je skretanje sa pravih problema u nasoj drzavi a neki debili na to i padaju, ako neki pas ujede nekog odmah komentari tipa : pobiti sve pse, zvati sintore ovo ono a to su invididualni slucajevi i veoma rijetki, a sto se niko ne obazire na djecu koja udaraju i muce zivotinje, a da ih onda ta zivotinja ujede na kraju bi ona ispala kriva :x
Pas je kriv u SVAKOM slucaju, znaci ako neko izudara psa i pas mu uzvrati, PAS je kriv! :sad: :x
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1447 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Pasiflora »

Zna li neko kao je onaj maleni sto su mu usi isjekli?
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#1448 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by 1906 »

62-GODIŠNJI umirovljenik iz Valjeva u Srbiji silovao je psa lutalicu a sve je vidjela njegova unuka. Kako piše Blic unuka 62-godišnjaka u subotu navečer čula je cviljenje mješanke iz garaže te provirila unutra i šokirala se. Pozvala je najbližeg susjeda. "Nisam mogao vjerovati, Hlače su mu bile svučene, silovao je štene koje je cviljelo. Molio sam ga da prestane, ali se nije obazirao", ispričao je susjed Branko O. za Blic dodajući kako je zatim pozvao policiju.

No, 62-godišnjak je psa odnio sa sobom na kat kuće u kojoj živi i tamo se zaključao. Tek drugi dan pustio je psa na slobodu i zatim sam otišao na policiju koja će protiv njega pokrenuti kazneni postupak zbog zlostavljanja životinja.



cccccccccccccc

(ne znam postavit link da bude "legalno" :D )
al nace ko potrazi :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1449 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Cholina_Lokica »

sitno wrote:Zna li neko kao je onaj maleni sto su mu usi isjekli?
Dobro je, treba se raditi operacija usiju, da bi sve to na nesto licilo. Ali on se ok osjeca
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1450 Re: Pomozite da se monstrumi kazne

Post by Cholina_Lokica »

1906 wrote:62-GODIŠNJI umirovljenik iz Valjeva u Srbiji silovao je psa lutalicu a sve je vidjela njegova unuka. Kako piše Blic unuka 62-godišnjaka u subotu navečer čula je cviljenje mješanke iz garaže te provirila unutra i šokirala se. Pozvala je najbližeg susjeda. "Nisam mogao vjerovati, Hlače su mu bile svučene, silovao je štene koje je cviljelo. Molio sam ga da prestane, ali se nije obazirao", ispričao je susjed Branko O. za Blic dodajući kako je zatim pozvao policiju.

No, 62-godišnjak je psa odnio sa sobom na kat kuće u kojoj živi i tamo se zaključao. Tek drugi dan pustio je psa na slobodu i zatim sam otišao na policiju koja će protiv njega pokrenuti kazneni postupak zbog zlostavljanja životinja.



cccccccccccccc

(ne znam postavit link da bude "legalno" :D )
al nace ko potrazi :)
Imamo mi nekoliko takvih na Alipasinu... Ali niko nece nista da uradi povodom njih....
Post Reply