Pomozite da se monstrumi kazne III

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#351 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by poznanik »

hladan.preminger wrote:
poznanik wrote:
hladan.preminger wrote: 2. OSNOVNI uslova kod donošenja zakona je da je on provodiv, što zakon koji štiti (u konkretnom slučaju) džukele nije, pa se stoga postavlja i pitanje njegovova raison d’être.
Koji dio zakona, koji član(ovi) nije provodiv?
Nije provodiv zakon koji podrazumjeva da se svi napušteni psi na teritoriju BiH moraju zbrinuti u azile do prirodne smrti, tj. penzionisati se, bez mogućnosti eutanazije nakon određenog vremena kao što je praksa u većini zemalja. Takav zakon je neprovodiv jer podrazumjeva finansijki neodrživ model. Pored toga je moralno upitan pored ovoliko gladnih ljudi u BiH.

Alles klar?
Da, sve je u redu, kod tebe?

Uredno si napisao da ovaj zakon ne poznaje pse lutalice, već ih poznaje kao napuštene, dakle pse koji su nekad imali svoje vlasnike. Za prekobrojnost pasa na ulicama takođe su odgovorni ljudi, jer je kroz isti zakon propisana njihova obaveza registriranja i mikročipovanja kod nadležnih veterinarskih službi, i zašto onda čovjek ne bi i konačno snosio odgovornost za svoj nemar, za nebrigu koja je rezultirala prekobrojnošću pasa na javnom prostoru?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#352 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by KatarinaKosaca »

A ovako izgledaju toliko spominjani argumenti
hladan.preminger wrote:Haj spavaj, prošao je crtani!
hladan.preminger wrote:Nemam ni najmanju zemlji da ti budem drag, s obzirom da su ti samo zivotinje drage!
Za ostalo: So you claim!
hladan.preminger wrote:I just want you to know you are a special little girl. (Liane Cartman)
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#353 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by muz66 »

KatarinaKosaca wrote:
muz66 wrote:
pakica_ wrote:stvarno su ljudi super vrsta
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2929_n.jpg
ono, bas smo :thumbup: :thumbup:
mislim da se ovo radi zivotinjama koje jedemo u bureku, cevapima, sogan-dolmi... :-)

jedina stvar je sto je nama nezamislivo da se pas zakolje, a kad se zakolje krava to je najnormalnija stvar. Kod Indijaca je obratno i sl.
Čekaj, bolan. Životinje koje se uzgajaju za hranu podliježu posebnim pravilima (Nemoj mi samo izaći sa "argumentom" da Meho iz Čekrčića ne radi tako :-) ) da se životinja injekcijom smiri i onda ide u klanicu. To nije sadizam i uživanje u mučenju, stoga nije usporedivo.
@pakice, jel sad razumiješ što sam te molila da ne stavljaš ovakve slike?
ko se bona injekcijom smiri pa da ide u klanicu? to se ti salis? :lol: :lol: :lol:

dobro, hajde onda organizujte hajku protiv ljudi koji kolju kurban recimo, jer nema nikakve injekcije-nicega. Noz pod vrat, tri puta tamo-ovamo i gotovo. Zivotinja se trza minut-dva, umre, i u tepsiju. 8-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#354 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by hladan.preminger »

pakica_ wrote:
hladan.preminger wrote:
So you claim!
says the person who was bullshitin' 'bout these kind of "arguments" in the lack of the real ones ;)
idi gledaj dextera, evo poceo je klat na fox crime, Boga ti, Boga ti..
Realising the fact that arguments do not work with some people (and yes, I'm looking at you), I've done what they do all the time. I stopped using them, letting them have some of thier own medicine.
Pogledo sam sve epizode. Odlična serija. Preporuka za tebe.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#355 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by KatarinaKosaca »

muz66 wrote: ko se bona injekcijom smiri pa da ide u klanicu? to se ti salis? :lol: :lol: :lol:
Znala sam
Nemoj mi samo reći da Meho iz Čekrlića ne radi tako
Jel ti zaista misliš da se u civiliziranom svijetu tako može i tako radi. Kurbani se pojedu opet, pa opet nije usporedivo sa sadizmom. Dakle, još jednom si fulao cijeli fudbal.. Dalje?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#356 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by hladan.preminger »

KatarinaKosaca wrote:A ovako izgledaju toliko spominjani argumenti
hladan.preminger wrote:Haj spavaj, prošao je crtani!
hladan.preminger wrote:Nemam ni najmanju zemlji da ti budem drag, s obzirom da su ti samo zivotinje drage!
Za ostalo: So you claim!
hladan.preminger wrote:I just want you to know you are a special little girl. (Liane Cartman)

Igram vašu igru, pricam nesuvislo.
Da vidite malo kako je to.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#357 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by KatarinaKosaca »

hladan.preminger wrote: pricam nesuvislo.
Očito..
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#358 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by pakica_ »

muz66 wrote: ko se bona injekcijom smiri pa da ide u klanicu? to se ti salis? :lol: :lol: :lol:

dobro, hajde onda organizujte hajku protiv ljudi koji kolju kurban recimo, jer nema nikakve injekcije-nicega. Noz pod vrat, tri puta tamo-ovamo i gotovo. Zivotinja se trza minut-dva, umre, i u tepsiju. 8-)
opet ti ode miljama daleko, pa mijesas nesto sto nalaze religija s necim sto nalaze sikluk.. i opet, ako ces pojest psa, ja ti donesem 4 komada iz minskog polja ;) nijedna od tih zivotinja koja je predvidjena za prehranu se ne fijukne u minsko polje nakon sto je zaklana, nego se iskoristi..

preminger, hoces li akoBogda inshallah odgovorit koji te klinac dovede na ovaj podforum, ociju ti tvojih?? samo da nam bacis hajc, ili sta?
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#359 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by muz66 »

KatarinaKosaca wrote:
muz66 wrote: ko se bona injekcijom smiri pa da ide u klanicu? to se ti salis? :lol: :lol: :lol:
Znala sam
Nemoj mi samo reći da Meho iz Čekrlića ne radi tako
Jel ti zaista misliš da se u civiliziranom svijetu tako može i tako radi. Kurbani se pojedu opet, pa opet nije usporedivo sa sadizmom. Dakle, još jednom si fulao cijeli fudbal.. Dalje?
dobro, evo pojedem janjece meso. Dakle, ja sam sebicni gad kojem je ceif da jede janjetinu, i tako malo, nevino, pafi-flafi janje od 4-5 mjeseci zavrsi na raznju. Samo zato sto je mojoj prozdrljivoj guzici tako ceif. To umanjuje tezinu mog "zlocina"? :-) Lutalice tepam jer se djeca iz ulice boje kad idu u skolu, i ako neko ima problem s time neka me tuzi Sudu u Strazburu. Ah, da, to je ipak sud za ljudska, a ne pseca prava. Doduse, kako je krenulo, dzukele ce haman imati veca prava.

Da vam sljedeci put uslikam neko utepano agresivno pasce?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#360 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by hladan.preminger »

Uredno si napisao da ovaj zakon ne poznaje pse lutalice, već ih poznaje kao napuštene, dakle pse koji su nekad imali svoje vlasnike.
Ovo je još jedna velika greška u zakonu jer je notorna činjenica da više od 50% lutalica nisu nikad imali vlasnika. Od jedne kuje, koja jeste ili nije nekad imala vlasnika, godišnje dođe još najmanje troje novih lutalica.

Za prekobrojnost pasa na ulicama takođe su odgovorni ljudi,
Prije da je majka priroda.
Zašto onda čovjek ne bi i konačno snosio odgovornost za svoj nemar, za nebrigu koja je rezultirala prekobrojnošću pasa na javnom prostoru?
Na razuman, efikasan, ekonomičan način. Apsolutno da, bi trebao. Postojeće rješenje nije ni razumno, ni efikasno, ni ekonomično pa samim ti ni provodivo.
User avatar
Edin Wien
Posts: 148
Joined: 18/12/2011 13:58
Location: Singapore

#361 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Edin Wien »

Pakice da li znas da su u istoriji ratovanja vojnici cesto bili prinudjeni da se hrane mackama, psima i zmijama i da se u nekim armijam svijeta, recimo na bliskom istoku vojnici uce kako da pripremaju i jedu zmije, u latinskoj americi recimo pse itd.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#362 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by hladan.preminger »

preminger, hoces li akoBogda inshallah odgovorit koji te klinac dovede na ovaj podforum, ociju ti tvojih?? samo da nam bacis hajc, ili sta?
Što? Je li tvoj forum, ili tema?
Lijepo sam se osvrnuo na temu, rekao da ljudo nisu monstrumi, da rade što im je dozvoljeno itd.
Nakon toga slava napada na mene zbog mog mišljenja, stava i sl. Sve u duhu tolerancije i međusobnog uvažavanja. Ja sve fino pojasnim, ali opet ljudi na mene skočili..
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#363 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by poznanik »

hladan.preminger wrote:
Za prekobrojnost pasa na ulicama takođe su odgovorni ljudi,
Prije da je majka priroda.
Zašto onda čovjek ne bi i konačno snosio odgovornost za svoj nemar, za nebrigu koja je rezultirala prekobrojnošću pasa na javnom prostoru?
Na razuman, efikasan, ekonomičan način. Apsolutno da, bi trebao. Postojeće rješenje nije ni razumno, ni efikasno, ni ekonomično pa samim ti ni provodivo.
Rješenje je potpuna sterilizacija napuštenih pasa, za šta su odgovorne veterinarske stanice, koje nisu sprovele instrukcije Ureda za veterinarstvo. Da jesu, danas na javnom prostoru sigurno ne bi bilo napuštenih pasa u njihovoj prekobrojnosti. Čovjek je još jednom glavni krivac, ne može biti pas, koji ima prirodni nagon za razmnožavanje i održavanje vrste.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#364 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by hladan.preminger »

Rješenje je potpuna sterilizacija napuštenih pasa..
Ko god da je ovo naredio mora znati da takvo nešto nije moguće provesti nikad i nigdje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#365 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by KatarinaKosaca »

muz66 wrote: Lutalice tepam jer se djeca iz ulice boje kad idu u skolu, i ako neko ima problem s time neka me tuzi Sudu u Strazburu. Ah, da, to je ipak sud za ljudska, a ne pseca prava. Doduse, kako je krenulo, dzukele ce haman imati veca prava.

Da vam sljedeci put uslikam neko utepano agresivno pasce?
To što radiš je protuzakonito. Postaj sliku, a ako može daj i podatke bar na pp, pa da vidimo hoće li se ikako tužilaštvo pokrenuti. Budi jak sa zakonom, ne sa slabima malo ;-)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#366 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by pakica_ »

Edin Wien wrote:Pakice da li znas da su u istoriji ratovanja vojnici cesto bili prinudjeni da se hrane mackama, psima i zmijama i da se u nekim armijam svijeta, recimo na bliskom istoku vojnici uce kako da pripremaju i jedu zmije, u latinskoj americi recimo pse itd.
joj, postoje vanredne situacije u svemu, jbt.. hocemo se sad kacit za istoriju ratovanja da opravdamo pokolj pasa?
i opet pitam, ko li ce snositi krivicu kad se ti psi pocnu raspadati i siriti zarazu.. opet oni, garant, nece sigurno oni koji su ih ubili..
bit ce majku im j*bem, ovdje su se nasli raspadat i zarazu prostirat, pogana pascadija i sl.
User avatar
sones
Posts: 39
Joined: 26/01/2012 09:41

#367 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by sones »

Situacija sa psima izmiče (izmakla) je kontroli. To govorim kao osoba koja ima dva psa od kojih je jedan bukvalno s ulice - prišla mi je u kafiću i dovela sam je kući. Razmišljam da uzmem još jednog skitnicu koji se mota okolo. Ali više od tri psa ne mogu podnijeti, ni financijski, ni vremenski. Imam posao, kuću, troje djece (ovo kao napomena za one koji bi me mogli optužiti da mi je bolje da vodam djecu nego pse).
A okolo hranim još jedan okot od pet malih kučića. NJihova majka će uskoro opet imati tjeranje. Što znači, novih pet kučića.
Mi koji volimo pse ih uglavnom ih već imamo. One koji ne vole pse ili nemaju uvjeta da ih drže ne možemo natjerati na to. U mojoj ulici svaka kuća već ima psa (na lancu, prošetaju kad se otrgnu, i pitanje je koliko je takav život vrijedan življenja. Tom psu sasvim sigurno jest.) Ali to je sasvim nova tema.

Dakle, postavlja se pitanje, tko će usvojiti sve te silne pse? Jedina mala nada je da ih izvozimo u Njemačku ili Austriju (u Njemačkoj postoji obaveza sterilizacije svih pasa, osim odgajivača). Ali koliko i u kojoj mjeri je to realno?
Što se tiče argumenta da civilizirani svijet ne ubija pse... Možda je i tačno sada. Oni su svoje pobili prije 50-ak godina. I sad jednostavno imaju broj pasa koji je "meanagable", sa kojim se može nešto učiniti.

Azili - opet, pitanje je koliko će psi biti sretni na malom prostoru, provesti cijeli život. Samo će razvijati neuroze i druge psihičke probleme. (Doduše, oni bi potom mogli postati osnova za eutanaziju - neizlječivost. Ali zar onda nije bolje spasiti ih takve patnje?)
Sterilizacija... Gore spomenuta kuja ne da sebi prići na više od 30 metara. Ko i kako će je uhvatiti da je odvede na sterilizaciju.
Opet napominjem, meni psi lutalice ne smetaju. U idealnom svijetu bi lutalice bile sterilizirane i živjele svoj život u naseljima gdje bi ih hranio tko želi, a ne bi dirali one koje ne žele. To bi im bio mnogo bolji život od žiovota na 4-5 kvadrata azila, pa makar imali i dvije 10-minutne šetnje.

ALi isto tako, psi pripadaju u porodicu zvijeri. Kad se udruže u čopore, onako gladni, mogu biti i te kako opasni. (Jeste li vidjeli kako psi hvataju mačke.) Zaboga, pa psi i vukovi se mogu pariti i davati potomstvo. Jedino što je vukove vjekovno poganjanje naučilo da se boje ljudi. A psi se boje ljudi mnogo manje.

Uz to, ima ljudi koji imaju i dodatni, neopravdani strah od pasa. Ali to se ne može promijeniti silom niti nametanjem. Samo obrazovanjem. Upoznavanjem.
Pristup nametanja ili optuživanja nekadašnjih vlasnika jednostavno nije realan, a da ne kažem pragmatičan. Eto, recimo, svi bivši vlasnici plate kaznu od 5,000 maraka za pse koje su nekada u životu izbacili. I šta onda? Hoće li to vratiti vrijeme? Hoće li čarolijom nestati svi u međuvremenu rođen kučići?

NAŽALOST; NAŽALOST; ja ne vidim drugog izlaza osim eutanazije. Ali humane, bezbolne eutanazije. NAŽALOST.

A gore započeta tema o tome što ljudi rade je za posebnog foruma. Ljudi su sposobni da budu anđeli, ali isto tako i najveće zvijeri (biološke zvijeri, oprostite na tome što koristim vaše ime za njih, ali ta je riječ dobila i dodatno značenje osim osnovnog, i ovdje je koristim u tom smislu). I ja se pitam koliko je humano ubijati krave, ovce, kokoši, svinje da bi se nahranili psi i mačke koji su ljubimci? Paul Watson iz Sea SHepardsa kaže da su najveći morski predatori mačke - koliko se ribe uhvati i koraljnih grebena uništi da bi se nahranili kućni ljubimci? A uništavanje oceana nije nešto što se dešava tamo negdje nego utječe na cijelu planetu.

Još jedna napomena - ja sam vegetarijanac. I pitam se koliko sam moralno u pravu hraniti svoje mačke (3 komada) i pse (2 moja + 6 skitnica) mesom?

Na kraju, samo jedan kratak osvrt na optužbe da su ljudi neosjetljivi prema patnjama drugih ljudi. Ja mislim da to jednostavno nije tačno. Dokaz su mnogi humanitarni brojevi na koje se ipak slijeva pomoć. Ali isto tako, ljudi su (evo, ja sam) dosta izgubili povjerenje u druge ljude. Iz vrlo prostog razloga: ja kad zovem nekog od komšija koji su kao u lošoj financijskoj situaciji da mi pomognu kopati - ne, nisu zainteresirani. Ili čim vidi tri auta (golf dvojka i još dva polovnjaka za tri porodice koje tu žive) u dvorištu, misli da imam para pa hoće da poveća dogovorenu cijenu. A kod pasa barem toga nema. Nema dvoličnosti. I DA, ja se bojim ljudi više nego pasa. Kad hodam sama ulicom, ako vidim da mi u susret ide muškarac, više se bojim nego kad vidim čopor pasa.

Ne želim vrijeđati, ali čovjek mora prihvatiti realnost kakva god da je. To je jedini način da se nosi s njom.
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#368 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Stojadin »

pakica_ wrote: samo ne znam kako si dosao do tog zakljucka iz prvog dijela svog posta..
ma zezam se, samo pokusavam oponasat kakvu bi glupost provalili neki clanovi ovog foruma :-D
a odgovor na tvoje pitanje bi mogao biti (i to je moje misljenje) lovac lovi divljac iz zabave, sporta i kojecega, a vukovi i psi (ukoliko ih psi uopste napadaju) da bi prezivjeli..
da, ali zasto je vukovima dozvoljeno da love divljac, a psima nije? nije valjda da se i vukovi ubijaju?
Edin Wien wrote:Pakice da li znas da su u istoriji ratovanja vojnici cesto bili prinudjeni da se hrane mackama, psima i zmijama i da se u nekim armijam svijeta, recimo na bliskom istoku vojnici uce kako da pripremaju i jedu zmije, u latinskoj americi recimo pse itd.
znaci ti mislis da su ovi bolivijci sa slike zaklali psa iskljucivo da bi ga pojeli?
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#369 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

KatarinaKosaca wrote:
pakica_ wrote:stvarno su ljudi super vrsta
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2929_n.jpg
ono, bas smo :thumbup: :thumbup:
Misliš hrabri i junaci... :x
Spanci jelde?
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#370 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:
poznanik wrote:
Koliko je vjerovatnije da su psi bili lovački, uvježbani i vješti za snalaženje u divljim predjelima, od mogućnosti da su u predjelima daleko od ljudskih nastambi, u divljini, psi lutalice mogle usmrtiti veoma pokretnu divlju životinju?
ja mogu ruku u vatru staviti da su ih ubili vukovi, a da su lutalice samo dosle na gotovo..
i ne znam kakva je ovo krvna osveta kvazi-drustvenog skupa (lovaca tj. ubica) u fazonu: ubili su nam srne, ubit cemo cuke.. svakako bi oni kasnije te srne ubili, prema tome, ne znam kakav je to moral :-) :-)
Pakice znas li ti koliko ima vukova a koliko lutalica odnos je 1 vuk na 100 lutalica.
Srndaci se prvenstveno ubijaju srne samo ako su stare .
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#371 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

poznanik wrote:
madner wrote:Nije tacno, pa ne pise na vilici da li je lovacki pas ili nije lovacki pas. :roll:

Strucna analiza je samo utvrdila da je srndac ubijen od pasa, a svjedok je vidio samo lutalice.
@Madner, nemoj se ljutiti, ali tebe sam davno skinuo sa spiska osoba s kojim imam strpljenja za raspravu, jednostavno ne želim besmisleno i beskrajno prosipati iz šupljeg u prazno, i na kraju konstatirati - ništa.

Međutim, moram i tebi reći da se ovdje služiš lažima, "svjedok" - pastir, "je ugledao nekoliko pasa okupljenih oko nečega. Prišao je bliže, i odmah prepoznao stvar: na travi je ležao srnjak, bio je „otvoren“ sa stražnje strane, a psi su ga grizli i nastojali sebi osigurati dobar zalogaj".

Gdje piše da su psi bile lutalice?

Za ostale koji se ubjeđuju i ovdje manipuliraju informacijama: Gdje piše da su srnjak usmrtili psi lutalice?
Obdukciju je izvršio Rafael Đoja, dr. veterinarske medicine. Prvo je pogledao divljač izvana, i skinuo dlaku na mjestima na kojima su primijećena bilo kakva oštećenja, a onda je skinuo i kožu sa srnjaka. Osim ugriza pasa, na koži nisu nađeni tragovi drugih oštećenja.
Bio je uočljiv veći broj hematoma, međutim svi su oni bili nastali dok je divljač bila još živa. Unutarnjim pregledom, utvrđeno je da je srnjak skončao zbog unutarnjeg krvarenja, odnosno zbog oštećenja leđne arterije od strane kralježnjaka. Zaključak je bio jasan: srnjak je stradao od pasa.
Koliko je vjerovatnije da su psi bili lovački, uvježbani i vješti za snalaženje u divljim predjelima, od mogućnosti da su u predjelima daleko od ljudskih nastambi, u divljini, psi lutalice mogle usmrtiti veoma pokretnu divlju životinju?
Poznanik ne love se srne psima i nebih bio u kozi lovca koji bi se dosjetio tome , ode pas , krivicna prijava , ode oruzije a vjerovatno bi doslo do scena nasilja .
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#372 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:.
uvijek u zivotu.. bez brnje ga vodim samo na istrcavanje daleko od ljudi.. ne zato sto ujeda, nego zato sto ne zelim da se bilo ko boji bez veze.. ko kad su nam brizne majke oprezne, pa smahnu dijete 15 metara udaljene od mene i od baste, pa je tako neki dan zena s djetetom umal' zavrsila pod autom zbog mog psa.. i hajd mi reci da je takva zenturaca normalna.. radije ce dijete fisnut pod auto, nego proc pored mene i mog dobera na povodcu s brnjicom.. ne znam koliki strah moras imat pa da od te dvije opcije izaberes auto :-) :roll:
[/quote]

Zenturaca :x sto ti volis lijepiti etikete ljudima cim imaju drukciji pogled od tebe .
Mozda je izgrizao pas kao malu pa ima nekontrolisan strah od svakog cuke ?
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#373 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:
madner wrote: Divljac je po nasem zakonu drzavna imovina, lovci imaju obavezu da istu cuvaju.
dobro im ide cuvanje glava jelena, medvjeda, lisica i ostalih zivotinja po zidovima u svojim vikendicama :thumbup:
Slabo ima kod nas u Bosni jelena , ja znam samo jednog lovca koji je ubio medvjeda zvao se JOSIP BROZ -TITO da ubijes medvjeda kosta da mozes kupiti fino auto. Lisice su stetocine i mora se odrzavati broj da se ne narusi eko sistem.
Na zalost tvoja iskrivljena slika o lovcima je strasna .

Srndac i Divlja Svinja su kod nas prvenstvene lovine od krupne divljaci
Divlja svinja je stetocina.
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#374 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:
hladan.preminger wrote:Ako pažljivo i sa razumjevanjem procitate moj prvi post, možete jasno vidjeti da sam se jedino osvrnuo na činjenicu da se lovci, koji po zakonu rade svoj posao, nazivaju "kako sve ne".
Nakon toga se uključuju pojedinci sa nesuvislim komentarima i blaćenjem mene zbog mog stava.

Pored toga, od kuda vam to da ja ne volim životinje? Ja sam hajvana nahranio koliko ih vi niste vidjeli. Baš sam preksinoć naletio na vučijaka od jedno 50-tak kila. Pomazio ga, igrao se sa njim, otišo u pekaru kupio i sebi i njemu po pizzu, obojica se najeli. Nakon toga on svojim, ja svojim putem.
Problem je što vi ne vidite, ili ne želite da vidite problem koji je stvoren sa nakaradnim zakonom, kao ni ozbiljnost situcaije koja je nastala zbog ovolikog broja džukela po gradovima koji su neosporno prijetnja životu, zdrvalju i imovini stanovnika po cijeloj BiH.
e nek' si nam bas rek'o da si nahranio puno dzukela, sad si nam plaho drazi.. :roll:
koliko JA znam, jeste dozvoljeno pobiti pse u lovistu, ali nije dozvoljeno nahvatati ih, pa ih pustiti tamo i porokat ih iz pustog cejfa.. i NE SMIJE se to raditi zimi.. dakle, zimi ih hrani, ljeti ih ubijaj, ali one koji se nadju tamo, ne one koje si doveo.. i super stvar je da pruzas podrsku onima koji su to napravili i leseve pobacali u minsko polje, gdje je nemoguce otici do njih i uredno ih zakopati, da ne dolazi druga zivina koja ce zeljeti da ih pojede, pa nagazit na minu i otic u vrazju mater.. hoces ih isto tako hvalisati kada se ti lesevi pocnu raspadati i pocne se siriti zaraza? bas me zanima, o ti koji baratas argumentima! :x :x :x
To je kao operacija deminiranja .
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#375 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Ne, on ustvari ima problem sa zakonodavcem, ali ne smije njemu pa su krivi ljudi koji vole životinje.
Kao da se meni sviđa svaki zakon, pa moram poštovati. Pravna država, definitivno od ponedeljka, ali sigurno :-)
ma to je s njima vazda tako.. nemaju kome, pa dodju nama ovdje s(a)rat, s oprostenjem!
katarinakosaca, frfi, pakica, zengi, pasiflora i ostala raja je kriva sto su cuke zauzele ulice.. eeeeee, Boze, Boze.. ne znaju oni, moja @KatarinaKosaca da mi patimo sto su oni na ulici, jadni, hladni, gladni, zedni.. al' jok, mi smo ti koji smo ih tu ostavili jer je nama drago da oni nemaju gdje drugo :-)
nama je lakse smjestit metar u gu*icu, nego cenat u glavu..

i jos mi niko od njih ne rece koji ce klinac ovdje na ovom podforumu :x
Pa ja vam govorim nemoj te da budu gladni , na ulici , nego ih uzmete sebi i kraj price.
Post Reply