Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
reLoaded
Posts: 69
Joined: 14/01/2010 23:05

#1 Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by reLoaded »

Usamljena, odbačena i bolesna, tri su riječi kojima bi se moglo opisati trenutno stanje Mirsade Keškić iz Ilijaša. Priča je, ipak, mnogo tragičnija. Prije nekoliko godina Mirsadu su počeli mučiti problemi s kičmom.
Imala je potom tri operacije nakon kojih joj je fiksirana vratna kičma, a onda su uslijedila i dva moždana udara od kojih joj je djelimično otkazala lijeva strana tijela. Sve to ona je dobro podnosila dok je bila uz porodicu, muža, dva sina, kćerku i snahu.
- Ranije nesuglasice snaha Amina je iskoristila i u porodicu koju sam podizala godinama unijela je razdor, tako da su njenim pritiscima podlegli sin i muž. Psihički su me maltretirali. Najviše me boli da mi je to činio moj sin Hamdija, kojeg sam odgajala s ljubavlju. Na kraju su me istjerali iz kuće, na ulicu - priča nam Mirsada.
Našla je jedan napušten i devastiran stan u koji je unijela nekoliko kartona na kojima spava. Jedna komšinica dala joj je deku, jorgan i jastuk i to je sve što ima. Jede ono što joj dobri ljudi donesu, jer nema ni novca ni uvjeta da nešto skuha.
Kaže da je ranije imala primanja od 250 KM po osnovu tuđe njege, a sada je to svedeno na samo 70 KM, što joj ne može biti ni za lijekove.
- Problemi su i počeli onog trenutka kada su se poklopile dvije nesretne okolnosti - drugi moždani udar i smanjenje tih primanja. Mislim da su se u porodici uplašili mogućnosti da će me morati njegovati za bijednih 70 maraka, pa im je bilo lakše da me jednostavno izbace iz kuće - govori Mirsada dok pokazuje hrpu lijekova pored svog improviziranog ležaja.
Nije joj jasno zašto je odbačena i od porodice i od društva i zašto mora bolesničke dane provoditi u tuđem napuštenom stanu punom vlage i na ležaju od kartona. Teško je naći odgovore, a posebno na pitanje šta je čeka u vremenu koje slijedi.

Tražila pomoć

Mirsada je tražila pomoć u Centru za socijalni rad, gdje su joj samo rekli da mora ići u Sarajevo i tamo tražiti svoja prava.
Nije joj, kaže, jasno kako joj ne mogu pomoći ako postoje zbog ovakvih slučajeva, ako vide da je skoro nepokretna i da nema novca za jelo, a kamoli za troškove putovanja.

Možete se učlaniti u grupu na fejsu:
http://www.facebook.com/#!/group.php?gi ... 473&v=wall

Pa da se organizujemo i pomognemo ovoj sestri.

Da Vas dragi Allah nagradi.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#2 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by Sunrise00 »

tuga :( :(

Vidi sa hadzinicom, ima ona racun u banci koji je otvorila za pomoc onoj porodici, ne znam je li sad u upotrebi i za sta se koristi. Ako ne, mozda da otvoris, gledala sam u fb grupi, nema :(

Ja u dobrotu forumasa ne sumnjam ni sekunde :thumbup: :sax:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by MAN-lion's coach »

......
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#4 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by Sunrise00 »

MAN-lion's coach wrote:Pa zar se ne može tražiti kriv. odgovornost za ovaj sadizam od strane nj. djece i ostalo?
Mislim konkretno sa aspekta prava? :(
vjerujem da moze, ali sa nasim pravosudnim sistemom, to nece ici tako brzo :roll:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by amrica »

Forumasi mogu ugasiti pozar, skupiti par stoja, cak i vise, pomoci nekome jednokratno da se digne na noge i krene dalje, ali u ovom slucaju institucije moraju pomoci zeni, ne moze niko drugi. Njoj treba smjestaj sa stalnom njegom, ako je ne moze imati kod kuce, treba joj naci mjesto u nekoj ustanovi za pomoc osobama sa invaliditetom.
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#6 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by kolobok »

Tek sad vidim da je i prije na ovom podforumu bila tema o Mirsadi. Stvarno žalosno šta se toj ženi sve izdešavalo... :(

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 35&t=42430
sweet.balerina7
Posts: 16
Joined: 01/06/2010 21:47

#7 Re: Pomozimo Mirsadi Keškić koju je sin izbacio na ulicu!

Post by sweet.balerina7 »

Ako ima neki ziro rn za Mirsadu postavite ga na forum kako bih mogla izvrsiti uplatu.
Lp,
Post Reply