Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1 Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Malenoj Dalal možete pomoći putem humanitarnih brojeva.


Image



Malenoj Dalal Omerović je dijagnosticiran najteži oblik leukemije, a nakon boravka na Pedijatrijskoj klinici u Sarajevu, prebačena je na kliniku u Essen gdje se trenutno nalazi i gdje je uspješno primila drugi ciklus hemoterapije.

Na liječnje u Essen otišla je zahvaljujući dobrim ljudima iz cijele BiH i svijeta koji su joj nesebično pomogli. Dalal čeka transplantaciju koštane srži i još uvijek joj je potrebna naša pomoć.


Pored uplata na bankovni račun, ovoj hrabroj djevojčici od sada možete pomoći i pozivom na brojeve 090 291 024 za korisnike BH Telecom mreže i 092 890 829 za korisnike HT Eronet mreže. Svakim pozivom donirate 2 KM.


Za uplate iz BiH:

Indira (Mehmed) Omerović, ul. Žrtava Fašizma 64, Bihać broj računa 1862210333268585 otvoren u ZiraatBank BH d.d.


Za uplate iz inostranstva:

Indira (Mehmed) Omerović, ul. Žrtava Fašizma 64, IBAN: BA391862215410521543 SWIFT: TZBBBA22 ZIRAATBANK BH DD SARAJEVO
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Djevojčici Nejli Alibašić je potrebna naša pomoć.


Image


Djevojčica iz Vogošće, koja se zove Nejla Alibašić, je oboljela od teške bolesti. Nažalost, dijagnoza je kancer pluća. Nejla je počela primati kemoterapije, ali dalje liječenje trebali bi nastaviti u inostranstvu, za šta su potrebna velika finansijska sredstva.

Ne treba napominjati da je liječenje preskupo i da roditelji nisu u stanju sami da snose sve troškove.

Svi koji imaju mogućnost i žele da pomognu, ovdje imaju informacije kako da to učine.


Image
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Image
Malena Hatidža


Ovoj hrabroj djevojčici sa 18 mjeseci ustanovljen je bronhitis, a potom atopijski dermatitis koji se vremenom pogoršavao. Ležala je po bolnicama u Sarajevu i Zenici i zapadala u razna stanja, među kojima je eritrodermija, limfodenopathija i hipoproteinemija. Pored toga, dokazane su i alergije, a sve to je iz dana u dan, sve više i više, otežavalo život ovoj djevojčici, kažu u udruženju Pomozi.ba.

Terapije u BiH nisu urodile plodom i plan je bio da se malena naredne sedmice prebaci u Istanbul. Međutim, stanje joj se počelo pogoršavati pa u udruženju Pomozi.ba nisu željeli rizikovati te su je krajem prošle sedmice prebacili u bolnicu Medical Park u Istanbulu.

Prvobitni troškovi pregleda i terapija su 5.000 eura, a koliko će koštati i šta će sve podrazumijevati liječenje još nije poznato. Detaljnije informacije očekuju se u narednim danima.

Hatidžini roditelji otputovali su s njom u Istanbul. Mama Lejla kazala nam je da su u toku pretrage, rađena je analiza krvi, a djevojčica je dobila terapiju, imunosupresive.

- Utvrđen je manjak proteina, vitanima D, željeza... Doktorica koja je vodi kaže da imamo povjerenja u nju i da se nada da će Hatidza biti bolje. Barem da se ne vraća u ono stanje u kojem je bila. Nama se čini da koža već bolje izgleda, a sada samo da njen organizam sve ovo prihvati – kaže nam Lejla.

Hatidži možete pomoći pozivom na broj 17002, koji je jedinstven za operatere BH Telecom, Eronet i M:tel. Pozivom donirate 2 KM.

Također, svi koji žele mogu pomoći uplatom na račune:

Za uplate iz BiH:
Intesa Sanpaolo Banka BIH
154-180-20085330-48

Za uplate iz inostranstva:
Banks name: Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541802008533048

Primalac: Udruženje "Pomozi.ba", dr. Fetaha Bećirbegovića br. 8, 71000 Sarajevo
Svrha: Pomoć za Hatidžu
PayPal: [email protected]

(Direktni link: https://www.paypal.me/Pomozi)
Kontakt broj porodice (Viber u funkciji): 060 318 0487
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#4 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Potrebno još 6.000 eura za odlazak sedmogodišnjeg Ajdina Žigonje u Tursku


Image



Porodica Žigonja uputila je apel svim dobrim ljudima da im pomognu u prikupljanju novca za odlazak njihovog sedmogodišnjeg sina Ajdina Žigonje na kliniku Acibadem u Turskoj gdje ima vrlo bitan kontrolni pregled.
Otac Elvis zahvalio se svim dobrim ljudima koji su za samo nekoliko dana skupili 1.000 eura, a potrebno je još 6.000 eura. Pregled je zakazan za januar 2018. godine.

"Prije nekoliko dana samo objavili novi apel, novu borbu, novu stepenicu više u Ajdinovom liječenju. Komentare i poruke podrške koje smo dobili su nešto što čovjeka jača u psihičkom stanju. Vi ste ti, uz Allahovu pomoć, koji nam ne date niti jednog trenutka da klonemo duhom, da mislimo da je kraj, da ste siti naših apela i akcija prikupljanja. Vi nas dignete i shvatimo da mi sve možemo, da naš Ajdin ima veliku armiju dobrih iskrenih ljudi koji su uz nas i mi smo vam zahvalni iz sveg srca", kazao je Elvis.

U ovaj iznos uračunat je prevoz, smještaj i kontrola kod tri doktora uz preglede i dijagnostiku.

Ajdinu se može pomoći uplatama na njegov žiro račun i uplatama putem Paypal računa na ime Nina Sivić Mehaj [email protected] (sa naznakom za Ajdina)

Za uplate iz BiH
Intesa SanPaolo Banka Zenica
Na ime: Ajdin Žigonja
Račun banke:154-001-00000019-10
Broj Ajdinovog tekućeg računa: 915791Z1Z66413.
(Ako kojim slučajem neće da prihvati slovo Z, onda možete staviti broj 2)

Za uplate iz inostranstva:
Intesa Sanpaolo Banka, Obala Kulina bana, 71000 Sarajevo.
Primatelj: Ajdin Zigonja, Reisa Čauševića 11
IBAN:BA391542019991579154
SWIFT: UPBKBA22

Za sve dalje informacije o Ajdinovom slučaju, stanju ili bilo koja pitanja, možete kontaktirati oca Elvisa na broj 0038762062226(viber ili Whatsapp) ili na Facebook grupi ili ličnom profilu Elvis Žigonja.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#5 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Udruženje Pomozi.ba uplatilo je 10.000 KM za liječenje male Nejle Alibašić.


Image



Iz udruženja navode da, iako nisu pokretači apela, osjećali su moralnu odgovornost da doprinesu akciji prikupljanja pomoći za liječenje male Nejle.

Nejla boluje od kancera Neuroblastoma i počela je već primati kemoterapiju. Nastavak liječenja potrebno je da se obavi u inostranstvu za šta su potrebna velika novčana sredstva.

-Za prikupljanje donacija ustupili smo PayPal nalog Udruženja Pomozi.ba, te smo u subotu 16.12.2017. godine organizirali humanitarni bazar za malu Nejlu. Preko PayPal-a je prikupljeno 5.720 KM. Putem humanitarnog bazara i donacijske kutije, koju smo izdvojili isključivo za svrhu Nejlinog liječenja, prikupljeno je 2.955 KM, a ostatak sredstava smo dodali od naših nenamjenskih donacija kako bi zaokružili na 10.000 KM - saopćeno je iz udruženja.

Pošto je nastavak liječenja planiran u inostranstvu, te je tok još uvijek neizvjestan, sigurno je da će biti potrebna i dodatna sredstva. Svako ko želi dati svoj dodatan doprinos može svoju donaciju uplatiti na žiro račun Nejlinog oca:

Za uplate iz BiH:

Bosnia Bank International

1413061311484002

Za uplate iz inostranstva:

Bosnia Bank International

IBAN: BA391413061320633527

SWIFT: BBIBBA22XXX

Svrha: Pomoć za Nejlu

Primalac: Mirnes Alibašić, Omladinska 3, Vogošća, Sarajevo, BiH

Također, pozivom na broj 090 291 033 donirate 2 KM (broj je samo za BH Telecom i aktiviran je od strane porodice i samo u svrhu pomoći za Nejlu).
User avatar
vazi
Posts: 8807
Joined: 07/04/2010 15:31

#6 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by vazi »

Da ne otvaram novu temu, nadam se da na forumu ima claniva iz pomozi.ba i da ce vidjeti ovaj post pa pomoci ovoj djevojci iz Kaknja. Preuzeto s fb

Image

Image
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#7 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by DEMONIKA »

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /200715123
Jednoipogodišnjoj Amini Doglod potreban je novac za liječenje u Turskoj

Amina Doglod iz Zenice ima posebnu vrstu anemije zbog koje mora na dodatne pretrage i liječenje u grupaciju Acibadem u Turskoj.
Na osnovu nalaza koji su do sada rađeni u BiH prijedlog ljekara iz Acibadem ustanove je da urade krvne testove, biopsiju, patologiju i procjenu koštane srži i pregled kod hematologa.

Za navedene procedure potrebno je prikupiti 10.000 eura kako bi Amina dobila dijagnozu i plan liječenja.

Amini će prije odlaska u Tursku biti urađena magnetna rezonanca nakon koje ćemo dobiti potpunije informacije o planu liječenja te bi početna cifra mogla biti drugačija.

Za pomoć u prikupljanju novca za Aminino liječenje Humanitarno Udruženje Sreća iz Zenice ustupa humanitarni broj 090 291 030 dostupan za korisnike Bh Telecom mreže, a putem poziva donirate 2KM.

Ovu akciju možete podržati i uplatom na račun Udruženja Sreća: 1995120021874431 ili putem Paypala paypal.me/HUSrecaZenica uz napomenu "za liječenje Doglod Amine".
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#8 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by Sigma90 »

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /210329144

Ova uplata za iz inostranstva. Kako ide ovo. Mislim znam kako uplatiti ali jel odbije/u banke svoj dio? Znam da mi je nekad znalo uzeti 20-30 franaka samo za banke. Uplaticu ovom djecaku ali steta da ide 20-30 franaka bankama kad te pare mogu ici i u pomoci umjesto u banke.
Pomozi.ba bi trebala mozda otvoriti racun i u drugim drzavama a ne samo u austriji. Neki moj prijedlog.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3282
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#9 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by Dupli_skalp »

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#11 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by mali jomu »

Doniraj obrok: pozivom na broj 17001 donirate 2 KM ili jedan obrok.


https://pomoziba.org/campaign/85/doniraj-obrok
aston_martin
Posts: 394
Joined: 26/09/2020 18:41

#12 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by aston_martin »

Najpraktičnije je ovako preko broja pozvati i doniraš. Nema svako kreditnu karticu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by Sanjarko »

aston_martin wrote: 23/11/2022 09:26 Najpraktičnije je ovako preko broja pozvati i doniraš. Nema svako kreditnu karticu.
Jest. Nedavno u Zenici prikupili 80.000 za dan, dva upravo tako, pozivima na broj. Pa i ja sam socijalna kategorija kao i moja stara pa donirao.

Sad zbog baratanja s dvije SIM kartice se uštedi malo kredita pa se mogu brojevi okrenuti.

Da nisu uveli onu mrežarinu od 1 KM svako 30 dana još bi se više uštedilo.

Ali ne uzimaju 2 KM nego izgleda 2 + PDV i možda još trošak telekoma. Meni tad skinulo 2,80.

Ali nema veze, nek je se prikupilo za tu curu. To je najvažnije.
merk030
Posts: 666
Joined: 30/06/2018 18:31

#14 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by merk030 »

Kolike smo mi kukavice kao narod, ovo nije ništa šta ljudi ima koji ne traže pomoć, trpe bolest, umiru.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#15 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by vjeshalica »

Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#16 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by Zoooka »

Sanjarko wrote: 23/11/2022 13:26
aston_martin wrote: 23/11/2022 09:26 Najpraktičnije je ovako preko broja pozvati i doniraš. Nema svako kreditnu karticu.
Jest. Nedavno u Zenici prikupili 80.000 za dan, dva upravo tako, pozivima na broj. Pa i ja sam socijalna kategorija kao i moja stara pa donirao.

Sad zbog baratanja s dvije SIM kartice se uštedi malo kredita pa se mogu brojevi okrenuti.

Da nisu uveli onu mrežarinu od 1 KM svako 30 dana još bi se više uštedilo.

Ali ne uzimaju 2 KM nego izgleda 2 + PDV i možda još trošak telekoma. Meni tad skinulo 2,80.

Ali nema veze, nek je se prikupilo za tu curu. To je najvažnije.
Par puta sam te upratio da pišeš da si socijalna kategorija i ti i mama. Evo ja sam za, ako se i ti slažeš i ostali forumaši da ti pomognemo, naravno ako bude zainteresovanih ljudi još, jer ni ja nisam baš u mogućosti sam da pomognem toliko da bi ti i mama osjetili. Eto javi, i izvini ako sam te uvrijedio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by Sanjarko »

Zoooka wrote: 31/08/2023 14:10
Sanjarko wrote: 23/11/2022 13:26

Jest. Nedavno u Zenici prikupili 80.000 za dan, dva upravo tako, pozivima na broj. Pa i ja sam socijalna kategorija kao i moja stara pa donirao.

Sad zbog baratanja s dvije SIM kartice se uštedi malo kredita pa se mogu brojevi okrenuti.

Da nisu uveli onu mrežarinu od 1 KM svako 30 dana još bi se više uštedilo.

Ali ne uzimaju 2 KM nego izgleda 2 + PDV i možda još trošak telekoma. Meni tad skinulo 2,80.

Ali nema veze, nek je se prikupilo za tu curu. To je najvažnije.
Par puta sam te upratio da pišeš da si socijalna kategorija i ti i mama. Evo ja sam za, ako se i ti slažeš i ostali forumaši da ti pomognemo, naravno ako bude zainteresovanih ljudi još, jer ni ja nisam baš u mogućosti sam da pomognem toliko da bi ti i mama osjetili. Eto javi, i izvini ako sam te uvrijedio.
Nisi uvrijedio, nemoze se tako lako uvrijediti osoba. Mi se u sebe uzdamo, u se i u svoje kljuse. Sad je bolje, imamo neka veca primanja nego nekad prije. Sami cemo pokusati rijesiti svoje probleme ako mognemo. Sad hocemo li uspijeti u tome ne znam.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3422
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#18 Re: Pomozi ba.... (info na jednom mjestu)

Post by anex »

Image
Post Reply