Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#401 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by PeshtA »

up up
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#402 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by minjonja »

sad sam se cula sa osobom koja je organizovala kutiju za ajsu.

prvo treba punomoc od oca djeteta da mi mozemo da skupljamo pare za njih. u slucaju da je otac vedin dao otvorenoj mrezi dozvolu, onda nam ne treba ova punomoc nego odmah se ide u otvorenu mrezu.

ode se u otvorenu mrezu na pofalicima kod slasticarne stelle i uzme se neki papir koji ce nama dozvoliti da mi kao volonteri mozemo uz otvorenu mrezu da organizujemo kutiju. sa svim tim se ode u opstinu, u sluzbu za prostorno uredjenje, i zamoli se da se organizuje kutija. inace su oni za ajsu trebali platiti 360 KM za 3 kutije za 2 dana, ali nisu platili jer je u humanitarne svrhe. ne znaci da mi necemo morati, ne znamo. ceka se odobrenje iz opstine koje inace traje par dana, ali moguce je proces ubrzati kad se naglasi da je humanitarna stvar u pitanju, znaci moguce je, ali ne znaci da oni moraju ubrzati.

kad se dobije dozvola iz opstine, ode se u policiju, u protokol, i prijavi se kutija. policajci ce onda povremeno dolaziti i provjeravati kakva je situacija radi nase sigurnosti i moramo imati kopije svih ovih prethodnih papira da se zna da smo organizovali to po zakonu, da ne moramo kaznu placati. u biti se svaki skup mora prijaviti 5-6 dana prije, ali i tu su oni uspjeli proces ubrzati kad je ajsa bila u pitanju.


eh, cini se zamrseno ali se moze rijesiti. covjek koji mi je sve ovo rekao mi je savjetovao da ne radim sama prvo jer je lakse kad nas je vise, drugo, da ne ide sve na jedno ime jer se uvijek ne daj Boze moze nesto desiti pa ja ne mogu ili neko drugi i onda sve propada u vodu jer organizator (jedna osoba, ili vise njih) snosi odgovornost i mora biti prisutna. eh sad ima li neko da bi ovo sve radio sa mnom?
User avatar
MaNeTo
Posts: 1404
Joined: 21/06/2011 23:59
Location: ..

#403 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by MaNeTo »

minjonja wrote:sad sam se cula sa osobom koja je organizovala kutiju za ajsu.

prvo treba punomoc od oca djeteta da mi mozemo da skupljamo pare za njih. u slucaju da je otac vedin dao otvorenoj mrezi dozvolu, onda nam ne treba ova punomoc nego odmah se ide u otvorenu mrezu.

ode se u otvorenu mrezu na pofalicima kod slasticarne stelle i uzme se neki papir koji ce nama dozvoliti da mi kao volonteri mozemo uz otvorenu mrezu da organizujemo kutiju. sa svim tim se ode u opstinu, u sluzbu za prostorno uredjenje, i zamoli se da se organizuje kutija. inace su oni za ajsu trebali platiti 360 KM za 3 kutije za 2 dana, ali nisu platili jer je u humanitarne svrhe. ne znaci da mi necemo morati, ne znamo. ceka se odobrenje iz opstine koje inace traje par dana, ali moguce je proces ubrzati kad se naglasi da je humanitarna stvar u pitanju, znaci moguce je, ali ne znaci da oni moraju ubrzati.

kad se dobije dozvola iz opstine, ode se u policiju, u protokol, i prijavi se kutija. policajci ce onda povremeno dolaziti i provjeravati kakva je situacija radi nase sigurnosti i moramo imati kopije svih ovih prethodnih papira da se zna da smo organizovali to po zakonu, da ne moramo kaznu placati. u biti se svaki skup mora prijaviti 5-6 dana prije, ali i tu su oni uspjeli proces ubrzati kad je ajsa bila u pitanju.


eh, cini se zamrseno ali se moze rijesiti. covjek koji mi je sve ovo rekao mi je savjetovao da ne radim sama prvo jer je lakse kad nas je vise, drugo, da ne ide sve na jedno ime jer se uvijek ne daj Boze moze nesto desiti pa ja ne mogu ili neko drugi i onda sve propada u vodu jer organizator (jedna osoba, ili vise njih) snosi odgovornost i mora biti prisutna. eh sad ima li neko da bi ovo sve radio sa mnom?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#404 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by minjonja »

zamolila bih samo vedinog oca da mi kaze da li je on dao otvorenoj mrezi dozvolu, punomoc, bilo sta, da oni u njegovo ime traze pomoc za vedu. ako nije, morace sa mnom i jos nekim u opstinu otici da nam da punomoc da ovo organizujemo. moj broj je 061/378-684.
Ghostbusters
Posts: 61
Joined: 19/09/2009 19:35

#405 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by Ghostbusters »

DANIJEL JOVANOVIC JE USPIO ! KONACAN PREDRACUN 8.200 EURA ! DOKTORI SU SE ODREKLI SVOG DIJELA ! LJUDI CIM BUDU PASOSI VEDO ODLAZI ZA NJAMACKU.
HVALA SVIMA, HVALA SVOJ RAJI IZ CIJELOG SVIJETA . POSEBNO HVALA NIHADU,ADILI,RAHIMI,FAHIRI,DAN​IJELU,BATKU ,RADIJU NASA RIJEC IZ CIKAGA UDRUZENJU SARAJLIJA CIIKAGO,SARAJEVO-Xu.LJUDI HVALA VAMMMMMMMMMMMMMMM SVIIIIIIIIIIIIIIIIIMAAAAAAAAAA​AAAAA :)))))




Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#406 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by Cholina_Lokica »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sretno vam
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#407 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by minjonja »

PREDIVNE VIJESTI!!!

sretno vedi, sve najbolje!
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#408 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by sophieEl »

:)
User avatar
mery83
Posts: 21
Joined: 28/01/2010 19:46

#409 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by mery83 »

Mašallah, pa nema se više šta reći :) :thumbup: Sretno bebaro! :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#411 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by zvrk »

ovo se zove dobra vijest

hvala svima koji su ucestvovali na bilo koji nacin i od mene

zao mi je sto se nismo upoznali na volontiranju, ali ko zna...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#412 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by vjesticanametli »

sretno :thumbup:
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#413 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by sophieEl »

:)
User avatar
MaNeTo
Posts: 1404
Joined: 21/06/2011 23:59
Location: ..

#414 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by MaNeTo »

vjesticanametli wrote:sretno :thumbup:
:thumbup:
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#415 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by LeeLooSA »

Hvala Bogu i na ovom rjesenju... MasAllah....
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#417 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by strongwoman »

Kako sam se obradovala ovoj vijesti, hvala Bogu i dobrim ljudima :-D :-D :-D
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#418 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by sandoz11 »

Divna vijest, bravo Bosanci ma gdje bili!!!! :bih: :sax: :sax:
Ghostbusters
Posts: 61
Joined: 19/09/2009 19:35

#419 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by Ghostbusters »

Dragi moji prijatelji obavjestavam vas da su karte rezervisane za 28.07. Sutra uplacujemo klinici u Minhenu pedracun , jos pasose cekamo .Javljacemo vam se redovo . Imate puno Pozdrava i Sellama od porodice Usanovic a posebno od Vede.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#420 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by minjonja »

Ghostbusters wrote:Dragi moji prijatelji obavjestavam vas da su karte rezervisane za 28.07. Sutra uplacujemo klinici u Minhenu pedracun , jos pasose cekamo .Javljacemo vam se redovo . Imate puno Pozdrava i Sellama od porodice Usanovic a posebno od Vede.
alejkumu selam i izvjestavajte nas kako mali vedo napreduje. zelim vam sve najbolje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#421 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by vjesticanametli »

sretan put i sve najbolje zelim.................pisite :-D i neku slikicu nam stavite

imate veliku famEliju :D
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#422 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by krompir i riza »

Sretno :thumbup: javite nam se s kakvim lijepim vijestima uskoro ;-)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#423 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by zvrk »

ljepota :)

Sretan put plave okice :D


javite nam se
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#424 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by O'zone »

:thumbup:
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#425 Re: Pomoc za malu bebu Vedada Usanovica!

Post by sophieEl »

:)
Post Reply