Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#51 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Lafo.Mamone »

Jel se iko od administratora barem pocesao iza uha zbog slucaja Ajse :roll:
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#52 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

And again!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#53 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Ne bi se baš reklo. čak šta više kad na portalu ugledaš temu, nisu ni slova kako treba, jedva da se može pročitati za koga je pomoć.
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#54 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Pomo? za malu Aišu Hajdarevi? iz.... - ovako izlgeda naslov teme na portalu. Sramota!
Niti je Aiša niti je Pomo? valjda bi trebalo da stoji HITNO potrebna pomoć za Ajšu Hajdarević... Ona se ne zove Aiša nego Ajša!!!!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#55 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#56 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!!!!!!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#57 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Dajte ljudi sredite pvaj naslov barem! ili nemate kad od Antonije Bilić story?'??
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#58 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Redd wrote:Dajte ljudi sredite pvaj naslov barem! ili nemate kad od Antonije Bilić story?'??
*ovaj*
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#59 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by illuminated »

drzim vam fige.
poslao sam skroman prilog....

uzas...kao sto Batko rece..."ima li iko u ovoj drzavi ko predstavlja ljude..." :x
User avatar
nidje_veze
Posts: 88
Joined: 24/08/2007 00:52
Location: BiH

#60 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by nidje_veze »

Ja sam zvao ovaj broj i vjerujem da je dosta ljudi tako ucestvovalo u ovoj akciji.Necemo valjda dozvoliti da se ne pomogne ovoj djevojcici...
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#61 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Lafo.Mamone »

"Da Bog da crk'o , svako k'o na ovo ostane ravnodusan".
User avatar
nidje_veze
Posts: 88
Joined: 24/08/2007 00:52
Location: BiH

#62 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by nidje_veze »

Lafo.Mamone wrote:"Da Bog da crk'o , svako k'o na ovo ostane ravnodusan".
:thumbup:
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#64 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#65 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#66 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Kako možemo dozvati administratore? Dimnim signalima?

Molim Vas makar promijenite naziv, Djevojčica se zove Ajša, a ne Aiša, i ne tražimo Pomo? nego pomoć!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#67 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

nidje_veze wrote:Ja sam zvao ovaj broj i vjerujem da je dosta ljudi tako ucestvovalo u ovoj akciji.Necemo valjda dozvoliti da se ne pomogne ovoj djevojcici...
To je super, novac će doći do Ajše, ali da bi što više ljudi uplatilo novac treba nam medijska kampanja i ot odmah, jer ako ne budemo imali novac do kraja jula, ajša opet neće ići na liječenje. A sa pozivanjem brojeva telefona ima jedna problem. Primjer: Ja pozovem danas, 04. 07., račun mi stigne 15. 08., a ja ga platim npr. 20. 08. Tek poslije tog datuma (ako i tada, nisam sigurna da li se čeka kraj mjeseca zbor obračuna) ova je novac raspoloživ za našu Ajšu. :(
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#68 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

Lafo.Mamone wrote:"Da Bog da crk'o , svako k'o na ovo ostane ravnodusan".
I ja sam bila postavila ovaj citat, ap su ga sministratoi odmah obrisali! to zanju, a n ne znaju uredit naziv teme na forumu.
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#69 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

*administratori* izvinjavam se
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#70 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Lafo.Mamone »

- KO JE AJŠA DIZDAREVIĆ -

Ajša Dizdarević je beba koja sa roditeljima živi u oronuloj kući koja svakog trena može da se sruši u selu Grajani koje se nalazi u blizini Viskog. Od rođenja punih 17 mjeseci ima zdravstvene probleme, eiplepsicne napade (i do 20 na dan). Ajša je na kućnom liječenju samo uz svoje roditelje koji se o njoj brinu konstatno 24h, bez stručnog i medicinskog nadgledanja. Zbog teškog zdravstvenog stanja Ajša ne zna šta je toplo majčino mlijeko ,niti zna šta su voće, povrće i drugi slasni obroci. Mala Ajša se hrani SONDOM ! Da dobro ste pročitali SONDOM, kroz koju roditelji male Ajše ubrizgavaju specijalnu hranu ALFARE koja u slobodnoj prodaji u apotekama košta oko 50 KM. Zahvaljujuci gospođi Jasminki vlasnici privatne apoteke u Sarajevu koja se nalazi na adresi Višnjik 35a (telefoni 033 550 096 ; 061 486 006) hrana se može kupiti po nabavnoj cijeni 25 KM. Zbog neadekvatne ishrane mala Ajša je teška svega 7 kg.

Sigurno se pitate zašto je Ajša na kućnom liječenju ? Zar se o Ajši ne bi trebal brinuti država tj. nadležne institucije? To bi trebalo biti tako da je ovo normalna država, ali po svemu sudeću ovo nije normalna država i nije normalno da se o Ajši brinu samo njeni rodtelji. I nije normalno da priču o Ajši "guraju" volonteri umjesto onih koji za to platu primaju. Zato nam treba vaša pomoć , pomoć dobrih ljudi koji u grudima još uvijek imaju srce a ne , hvala Bogu, komad kamena.

Također, nije normalno ni to da Ajši nikada nije uspostavljena zvanična dijagnoza!

Također nije normalno da Ajši u zdravstvenim institucijama nikada nisu urađeni svi potrebni nalazi, kao što je npr. magnetna rezonanca! Magnentna rezonaca je po prvi put urađena u petak 01.07.2011. u privatnoj ordinaciji zahvaljući gospođi Merimi Fazlić koja je uplatila kompletan iznos pregleda.


Nije normalno ni to da malu Ajšu nikada nije pregedao neuropedijatar !

Jednostavno Ajša je prepuštena sama sebi i Uzvišenom Bogu . Međutim Ajša više nikada neće biti sama u borbi protiv teške bolesti. Uz nju ce biti ljudi dobrog srca koju su čuli za ovu tužnu priču.

Trenutno za liječenje male Ajpe je potrebno dnevno izdvojitit oko 100 KM ( hrana, fiziološka voda, kisik...) a za ukupno liječenje koje će se najvjerovatnije raditi u Austriji najmanje 100 000 KM


Video klipove koje govore o maloj Ajši možete pogledati ovdje :







Slike sa prve magnetne rezonance možete pogledati na slijedećem linku:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 6188567887

- KAKO POMOĆI MALENOJ AJŠI HAJDAREVIĆ -

Uplate za Ajšu Hajdarević se mogu izvršiti na transakcijski račun otvoren kod UniCredit banke na ime :

Edin Hajdarević
br. računa 3380000000000072,
broj partije -- 45209809000.

Uplata za Ajšu Hajdarević u inostranstvu se mogu izvrsiti na račun „Otvorene mreže" s naznakom

„za Ajšu Hajdarević":
Devizni račun kod VOLKSBANK BH 5030120-220918 ,
IBAN broj-BA39 1401010022091880,
SWIFT-VBSABA22.

Ili pozovite:

BH Telecom 090 291 027

HT Eronet 092 890 827

i donirajte 2 KM + PDV (važi za korisnike fiksne telefonije i postpaid korisnike mobilne telefonije).

Sredstva takodjer mozete donirati preko PayPal-a

http://ajsahajdarevic.bbnow.org/donate.php

A ako zelite stupiti u kontakt sa njenim rodtiteljima ovo su brojevi telefona :

+387 62 771 715
+387 61 438 503

Možete pomoći i doniranjem osnovnih potrepština kao što su hrana, pelene, higijenski pribor ... o cemu će biti price na forumu, tj . raspravama.

Ajši se također može pomoći tako što će te ovu priču proslijediti dalje svojim prijateljima , rodbini, poznanicima. A ako ste zaposleni u medijima ili znate nekoga ko jeste pokušajte ovu tužnu priču "progurati" da što više ljudi preko medija sazna za nju. Do sada su sve TV stanice ostale gluhe na naše pozive, stoga se potrudite da to promijenite ako ste u mogućnosti.


Unaprijed hvala svima onima koji su na bilo koji način pomogli da se vrati osmijeh na lice našoj maloj Ajši.
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#71 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#72 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Redd »

UP!!!!
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#74 Re: Pomoć za malu Aišu Hajdarević iz Visokog

Post by Lafo.Mamone »

Danas sam na FB-u postavio pitanje vezano za stanje male Ajse i dobio slijedeci odgovor
Ne znam šta da odgovorim na to pitanje. Razmišljala sam da li o tome da pišem prije nego si me i pitao. Samo ću reći da njeni roditelji daju posljednji atom snage od sebe. Danas su joj sondu postavljali sat vremena, dijete stislo grlo,ne da, dosadilo joj više to sve. a teško je roditelju gledati dijete koje ne može ni zaplakati a nervozno i gladno. Samo da dragi Bog da da izdrži još malo, eto samo mi je to na pameti.

:sad:
Post Reply