Pomoć za Amara Šabovića

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#201 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by fixer »

User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#202 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by kadinica »

Užas :?
123456
Posts: 40
Joined: 02/02/2003 00:00

#203 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by 123456 »

relax11 wrote:Seik to ne bi nikada uradio da ukrade pare od humanitarne akcije...toliko dana i noci je bio uz Amara i organizovao je jos dosta humanitarnih akcija i sad da on dode uzme 2.000km alo ba ljudi! Ja kako znam frajer ima dosta para i njemu nije sigurno stalo do tih 2.000Km!

A vidi te ovo i da je uzeo te 2.000 mislim da je i zasluzio, jer on je najmanje 50.000km sakupio sam ako se moze tako reci (bar tako mislim).

Samo sada ne znam on kaze da je rekao da je uzeo te 2.000 za gorivo i za letke, znaci NIJE SEBI UZEO

LP.
Da je skupio i milion i pedeset opet NIJE SMIO NITI TREBAO UZETI NI MARKE!!!! JAD JADAVI DABOGDA GA STIGLA BOZIJA PRAVDA!!!

Ne trudi se da ga branis, pa sam Naser Oric izjavi da su on i njegovi prijatelji ubacivali priblizno 200KM u kasu, a sutradan ni marke od te akcije!!
PurpurHazel
Posts: 378
Joined: 12/09/2011 10:01

#204 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by PurpurHazel »

Ma svo ovo prepucavanje samo škodi situaciji u kojoj je momak, kao što smo stoput ponovili.
Evo na njegovoj stranici ono što sam i rekla, a što će sad biti najveći problem, jer jednom kad se pusti priča o nekoj muljaži teško da će ljudi dalje povjerovati išta. To je crnjak ove priče i mogli su to riješiti interno, a ne ovako javno i to na ovako ružan način. :(

Neki lik je napisao:
"Problem je što ja ovdje u Danskoj, po Kopenhagenu i drugim gradovima vrbujem ljude da daju nešto za Amarovo liječnje i kad vide šta se radi s tim novcem, onda ih nemogu ubijediti da će novac otići u prave ruke."
Marko99
Posts: 94
Joined: 06/11/2006 19:13

#205 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Marko99 »

Humanitarni telefon je pokrenut preko Uduzenja oboljelih od cisticne fibroze "Zehra Kalajdzic" i sav novac koji je prikupljen i koji se eventualno prikuplja ceka na Amara i njegovo lijecenje na racunu udruzenja i bit ce uplacen direktno na racun klinike koja bude radila transplataciju. Taj iznos je prema martovskom izvjestaju 68 000 KM.
val2000
Posts: 13
Joined: 04/01/2013 16:13

#206 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by val2000 »

Nadamo se da će Amar ubrzo otici u Bec i da ce se spasiti!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#207 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Cholina_Lokica »

Marko99 wrote:Humanitarni telefon je pokrenut preko Uduzenja oboljelih od cisticne fibroze "Zehra Kalajdzic" i sav novac koji je prikupljen i koji se eventualno prikuplja ceka na Amara i njegovo lijecenje na racunu udruzenja i bit ce uplacen direktno na racun klinike koja bude radila transplataciju. Taj iznos je prema martovskom izvjestaju 68 000 KM.
Neka izvinu svi, ali je nemoguce da je ovako mala cifra sakupljena za svo ovo vrijeme :roll:
A ovo je dno totalno... Ne znam, sto se tice Pazarca, i prije je ucestvovao u akcijama i svemu i nikad 1km nije nedostajala i sve je radio kako treba...
edit: Vidim Amaraova mama spominje kako je je Almir iznajmio golfa 5 :-) Tog golfa jako dugo voza, puno prije akcije sa Amarom, zasto to govori :-)
Marko99
Posts: 94
Joined: 06/11/2006 19:13

#208 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Marko99 »

Cholina_Lokica wrote:
Marko99 wrote:Humanitarni telefon je pokrenut preko Uduzenja oboljelih od cisticne fibroze "Zehra Kalajdzic" i sav novac koji je prikupljen i koji se eventualno prikuplja ceka na Amara i njegovo lijecenje na racunu udruzenja i bit ce uplacen direktno na racun klinike koja bude radila transplataciju. Taj iznos je prema martovskom izvjestaju 68 000 KM.
Neka izvinu svi, ali je nemoguce da je ovako mala cifra sakupljena za svo ovo vrijeme :roll:
A ovo je dno totalno... Ne znam, sto se tice Pazarca, i prije je ucestvovao u akcijama i svemu i nikad 1km nije nedostajala i sve je radio kako treba...
edit: Vidim Amaraova mama spominje kako je je Almir iznajmio golfa 5 :-) Tog golfa jako dugo voza, puno prije akcije sa Amarom, zasto to govori :-)
sto se tice humanitarnog broja to je zadnja informacija koju ja imam, sve se vrlo lako moze provjeriti u banci i telecomu i tu ne postoji prostor za manipulaciju bilo kakvu.znaci svaki poziv je zabiljezen i svaka transakcija u banci. mozda je u ova dva mjeseca znaci mart i april jos sakupljeno poziva. to je znaci samo ono sto je skupljeno preko HUM BROJA, a ne ulazim u ove ostale akcije.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#209 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by DaffyDuck »

Ne mogu da vjerujem :shock: :shock: :shock:
Prije sam pare davala onako, pa vidim ima svakakvih budala. Pa onda direktno na ziro racun uplata (pa i za Amara), kontam sigurno je, a vidi sad.... Kome vjerovat?

Treba neko od novinara koji su reklamirali ovu akciju otici kod te zene i traziti transparentan izvjestaj za ono sto se radilo, koliko se skupilo i koliko se potrosilo
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#210 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by kadinica »

Da li iko zna je li Amar uopšte kandidat za transplantaciju?

Da li su ljekari pristali na zahvat, da li mu se traži organ?

Nekako mi se čini da ništa od ovog nije urađeno, nadam se da griješim....
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#211 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Cholina_Lokica »

Marko99 wrote:
sto se tice humanitarnog broja to je zadnja informacija koju ja imam, sve se vrlo lako moze provjeriti u banci i telecomu i tu ne postoji prostor za manipulaciju bilo kakvu.znaci svaki poziv je zabiljezen i svaka transakcija u banci. mozda je u ova dva mjeseca znaci mart i april jos sakupljeno poziva. to je znaci samo ono sto je skupljeno preko HUM BROJA, a ne ulazim u ove ostale akcije.
Do mene, ucini mi se da je 68 milja sve ukupno :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#212 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by fixer »

User avatar
Logovan
Posts: 94565
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#213 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Logovan »

Ne branite Šeika (čuj Šeik :lol: :lol: ), eto Boga vam dragog.
Uporedite priču od ovog Šeika i ovu priču od Amarove mame i razmislite ko laže.

Amara, izvini za sranja što su ih idioti napravili. :(
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#214 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by badalpur »

kadinica wrote:Da li iko zna je li Amar uopšte kandidat za transplantaciju?

Da li su ljekari pristali na zahvat, da li mu se traži organ?

Nekako mi se čini da ništa od ovog nije urađeno, nadam se da griješim....
Ništa oni nemaju osim nekog maila od ljekara iz Beca u kojoj okvirno stoji koliko bi ta operacija kostala :-? . Žena je jednostavno previse pasivna i radi stvari mimo propisa. Bez predracuna klinike u koju se ide na lijecenje se ne smiju prikupljati pare. To se valjda karakterizira kao prevara, tako su mi nesto u Otvorenoj mrezi rekli.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#215 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Matijevic_Vlado »

jbt nisam ni znao da je to ova zivotinja
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#216 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by staradis »

Par pitanja,
Ko je ba ovo?
Tuce li ovo iko?
Ko gleda ove emisije?
Sta se ba ovo desava?

Na kraju zao mi je momka fkt valjda ce ozdraviti.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#217 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by CaneBos »

Mislim da ne bi trebalo brzati sa donosenjem zakljucaka, niti optuzivanja,prije nego se rascisti koliko novca je prikupljeno u ovu svrhu i gdje je novac?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#218 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by vjesticanametli »

ja sam pitala na ovoj temi treba li im neko da u AT stupi u kontakt sa doktorima ili bilo sta da pomogne........i meni se cini da je ovo sve pasivno........ovaj pazarac je uradio dosta i nahodao se ko konj oko nekih stvari......zar je kostalo pitati doktore u austriji da se plati dio i da se momak izmjesti ..........niko nista

batko je kako rece amarova mama rekao da je operacija puno skuplja i kao pokusao se ugraditi u to sve........ne znam je li to istina ali vec sam cula za batka slicno :-?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#219 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by CaneBos »

vjesticanametli wrote:ja sam pitala na ovoj temi treba li im neko da u AT stupi u kontakt sa doktorima ili bilo sta da pomogne........i meni se cini da je ovo sve pasivno........ovaj pazarac je uradio dosta i nahodao se ko konj oko nekih stvari......zar je kostalo pitati doktore u austriji da se plati dio i da se momak izmjesti ..........niko nista

batko je kako rece amarova mama rekao da je operacija puno skuplja i kao pokusao se ugraditi u to sve........ne znam je li to istina ali vec sam cula za batka slicno :-?
Ne ulazeci u istinitost navoda da je taj momak uzeo taj novac, ako i jeste uzeo novac, a da je taj novac iskoristen za placanje promotivnog materijala, goriva i ostalih SREDSTAVA s kojima su se pokretale akcije za prikupljanje novca, to je potpuno opravdano. Ako momak nudi na uvid i kaze da ima racune i da moze dokazati gdje je utroseno, u cemu je problem?! Iz have se nista ne moze kupiti, ni organizovati..ako neko misli da je to lako, neka onda podigne svoje dupe iz komforne dnevne sobe, sjedne u svoje auto, trosi svoje gorivo i svoj novac da bi organizovao prikupljanje novca za nekoga.
Dakle, opet ponavljam, ako je utroseno u te gore svrhe potpuno je opravdano, a sada i taj momak i ta mama mogu dokazati gdje su novci koje su uzimali/primali, pa bujrum!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#220 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by fixer »

Lako je nabavit racune. I da je placao to, ukoliko zeli da bude cisto sve , mogao je na drugaciji nacin.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#221 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by CaneBos »

fixer wrote:Lako je nabavit racune. I da je placao to, ukoliko zeli da bude cisto sve , mogao je na drugaciji nacin.
Onda ja nisam dobro procitala tekst. Jer pise da je detaljno objasnio majci za sta je utrosen taj iznos koji nedostaje, pa ne znam na koji drugi nacin je trebalo biti?
Ja opet mislim da meni neko 24 sata trci oko mog djeteta, nabavlja,dobavlja, odvlaci, dovlaci, ja bih sjela pa rekla: Sine/sceri da vidimo kako placas troskove oko ovoga? No, svi smo razliciti..ne bih dalje na ovu temu, jer se opet na kraju ne zna prava istina..pa dok se ne sazna bolje je sutiti. :-?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#222 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by Cholina_Lokica »

Ma daleko od toga da branim Pazarca, cak sta vise ni ja ne gotivim :D Medjutim, ne znam sta se desilo jedni kazu ovako drugi onako, meni je samo upalo u oci ovo oko ovog golfa 5, a znam da inace vozi golfa 5, i prije ove akcije, e sad da li je to njegovo auto ili posudje necije ne znam...
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#223 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by badalpur »

CaneBos wrote:
fixer wrote:Lako je nabavit racune. I da je placao to, ukoliko zeli da bude cisto sve , mogao je na drugaciji nacin.
Onda ja nisam dobro procitala tekst. Jer pise da je detaljno objasnio majci za sta je utrosen taj iznos koji nedostaje, pa ne znam na koji drugi nacin je trebalo biti?
Ja opet mislim da meni neko 24 sata trci oko mog djeteta, nabavlja,dobavlja, odvlaci, dovlaci, ja bih sjela pa rekla: Sine/sceri da vidimo kako placas troskove oko ovoga? No, svi smo razliciti..ne bih dalje na ovu temu, jer se opet na kraju ne zna prava istina..pa dok se ne sazna bolje je sutiti. :-?
Ma prava se istina nece nikada saznati jer je to Almirova riječ protiv one Amarove mame. Javnost vise vjeruje njoj jer eto ona je majka koja prolazi kroz tezak period, a on je problematicni decko. Naša javnost prosudjuje na osnovu nekih povrsnih stvari, ali ja ne. Bezveze trunimo je li ili nije uzeo pare i ko je kriv. Ako postoje elementi krivicnog djela, zasto Mina nije prijavila Amara policiji i ostavila njima da to rijese nego ga blati u medijima, i to kakvim medijima :run: ..Boga pitaj sta se krije iza toga. Amaru zelim da ozdravi i zeliiim mu puno srece, trebat ce mu.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#224 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by kadinica »

Žao mi je Amara, daj Bože da ikada vidi Beč...

I ja sam sklonija varijanti da je majka mogla i trebala više uraditi. I Amarov brat. Ali ne sudim ja, hvala Bogu.

Nego, ovakve priče će mnoge ljude odvratiti od pomoći onima kojima je potrebno. Jednostavno ljudi više nikome ne vjeruju, pa će možda borbu izgubiti neko ni kriv ni dužan, samo zato što su ljudi nepovjerljivi.
majka-
Posts: 13
Joined: 24/04/2013 12:18

#225 Re: Pomoć za Amara Šabovića

Post by majka- »

Postovanje
Ja sam Amarova mama i zelim da rascistim stvari jer vidim niste upoznati a komentarisete..Almir Pazarac nije trckarao i malo je toga uradio postoje ljudi koi su od prvog dana u humanitarnoj akciji za Amara izmedju ostalog i moj mladji sin....Almir Pazarac se prikljucio dosta kasnije i obecavao a nije nista uradio konkretno,pokrao pare i iz restorana Bosna odnio sve pare iz kutije to moze potvrditi osoblje u restoranu Bosna..sav prikupljeni novac je na racunu i humanitarni broj odlicno funkcionise.
Sto se tice golfa5 Almir neradi i nema novaca tako da je auto iznajmljivao od prikupljenog novca a mene nije vozio niti obavljao moje potrebe,ja sam sve sto je potrebno za mog sina obavila i cista je laz da je on obavljao te poslove.
Koja bi majka dozvolila to ,razmislite malo ...Novac nije potrosen kao sto doticna osoba kaze jer da je potrosen ja se nebi oglasavala,novac uredno stoi na banci...Sto se tice predracuna ja nemogu na svoju ruku prikupljati novac tako da predracun stoji,culi smo se sa ljekarima u Becu i nasi ljekari sa torakalne hirurgije obavljaju preglede za Bec....
SVE JE LEGALNO.....
Zelim zavrsiti sa ovim lazima i ovom pricom a ujedno se zahvaliti svim humanim ljudima koi su ucestvovali i koi ce ucestvovati u ovoj akciji....
Hvala od srca...
Post Reply