pomoc windows

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
edin_kovachi
Posts: 99
Joined: 17/02/2009 17:51
Location: Sarajevo

#1 pomoc windows

Post by edin_kovachi »

raja moze li mi neko pomoci, ima li ocija da windows automatski otvori sve foldere u odredenom folderu, jer imam folder sa pjesmama u kojem mi je svaka pjesma u posebnom folderu ;)
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#2 Re: pomoc windows

Post by TAFKAP »

Sa explorerom (win xp) nije moguce, bar koliko je meni poznato.

Prdlog: Ides na taj glavni folder i onda na search -> mp3, onda kad pronadje sve ili zeljene mp3ce cut+paste u novi folder, onda su svi u jendom folderu.
Loky
Posts: 142
Joined: 16/09/2011 03:54

#3 Re: pomoc windows

Post by Loky »

edin_kovachi wrote:raja moze li mi neko pomoci, ima li ocija da windows automatski otvori sve foldere u odredenom folderu, jer imam folder sa pjesmama u kojem mi je svaka pjesma u posebnom folderu ;)
To pokusaj sa playerom (onaj koji ti koristis). Pogledaj u postavkama kako ide. Problem je dali su ti sve te pjesme u istom formatu ili razlicite.
Najbolje ti je sa VLC on ima idealnih opcija.
Kad ti pronadje mozes ih sortirati kako ti hoces.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#4 Re: pomoc windows

Post by SundanceKid »

Windows nema opciju da sve foldere otvori u jednom. Ono sto mozes uraditi je spojiti ih u jedan sve. To uradis ovako:

Napravis folder recimo na C disku, i nazoves ga "Halida" :D Onda u taj folder stavis sve druge foldere koje zelis spojiti u jedan. Nakon toga se u command promptu dovedes do tog foldera (otvoris start, ukucas CMD, pa tamo ukucas "cd.." (bez navodnika!!) vjerovatno dva puta, dok ne dodjes do c:\ i onda odatle pozoves svoj direktorij komandom "cd Halida"). Dakle dovedes se u command promptu na c:\Halida\ i tu uneses ovu komandu:

for /r %i in (*.*) do move "%i" .

kopiraj to sve iznad i tacku na kraju (CTRL+V ne radi u cmd promptu, mozes sa desnim klikom i paste kopirat to u cmd prompt) i on ce ti istrest sve fajlove iz tih foldera u jedan osovni, odnosno u Halida folder :D hahahahah

Valjda ce ti to donekle pomoci :D :bih:
Post Reply