Pomoc(windows 7)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Newbie18
Posts: 1
Joined: 12/10/2012 15:14

#1 Pomoc(windows 7)

Post by Newbie18 »

Pozdrav.
Novi sam na forumu,da odmah predjem na temu imam problem sa windows 7 tacnije pri dizanju sistema.Ovako nesto mi racunar bio usporio pa ja odlucim da dignem sistem,sve je dobro islo formatirao sam sve kako treba etc.Eh sad kad se pc treba da restartuje i da nastavi dalje sa instalacijom jednostavno stane ono pise pres del to run setup bios i to..i cekam cekam 20 minuta nije krenulo.Imao sam tastaturu novu pa mi neko rekoa da je to do nje ja uzmem staru sa okruglim dzekom i opet nece ne mogu nista uraditi i kada stisnem del on ucitava ono 1 usb device detected mouse i to i tu stane ne mice se eh sad ako je netko imao slican problem nek mi pomogne fakat trebam pc hvala !
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#2 Re: Pomoc(windows 7)

Post by Qurajber »

Newbie18 wrote:Pozdrav.
Novi sam na forumu,da odmah predjem na temu imam problem sa windows 7 tacnije pri dizanju sistema.Ovako nesto mi racunar bio usporio pa ja odlucim da dignem sistem,sve je dobro islo formatirao sam sve kako treba etc.Eh sad kad se pc treba da restartuje i da nastavi dalje sa instalacijom jednostavno stane ono pise pres del to run setup bios i to..i cekam cekam 20 minuta nije krenulo.Imao sam tastaturu novu pa mi neko rekoa da je to do nje ja uzmem staru sa okruglim dzekom i opet nece ne mogu nista uraditi i kada stisnem del on ucitava ono 1 usb device detected mouse i to i tu stane ne mice se eh sad ako je netko imao slican problem nek mi pomogne fakat trebam pc hvala !

Skini Hirens Boot CD, i sa njim pregledaj HDD. Takve se stvari dešavaju kada je hdd u banani..
User avatar
amar007
Posts: 847
Joined: 08/04/2010 00:28

#3 Re: Pomoc(windows 7)

Post by amar007 »

Ištekaj taj USB miš pa onda probaj
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#4 Re: Pomoc(windows 7)

Post by art vandeley »

Da ne otvaram novu temu mogu pitanje postaviti i ovdje tj. nadovezati se jer imam donekle slican problem.

Helem, nisam neki znalac i strucnjak ali mogu reci da imam poprilicnog iskustva kada je u pitanju dizanje sistema tj. instaliranje 7ice, medjutim danas mi se desilo nesta sto do sada nikada ranije nije.

Zamolio me drug da mu formatiram laptop i rekoh nema problema, brzo cemo to.

Instaliram ja windows ali uopste nisu instalirani driveri a iz ranijeg iskustva znam da 7ica sama uglavnom instalira drivere, barem one osnovne.

Kao posljedica toga je i to sto ne mogu da se konektujem na internet jer nema network/ethernet drivera a kada bih to barem mogao, puno bi mi olaksalo.

Zna li neko do cega bi moglo biti i kako da to rijesim? Logicnim mi izgleda da skinem taj driver sto mi treba za internet i onda ide sve lakse, pogotovo na 7ici ali ja ne znam koji driver trebam.

Laptop je Asusov, AMD C-50 ...tako na njemu pise.
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#5 Re: Pomoc(windows 7)

Post by Qurajber »

art vandeley wrote:Da ne otvaram novu temu mogu pitanje postaviti i ovdje tj. nadovezati se jer imam donekle slican problem.

Helem, nisam neki znalac i strucnjak ali mogu reci da imam poprilicnog iskustva kada je u pitanju dizanje sistema tj. instaliranje 7ice, medjutim danas mi se desilo nesta sto do sada nikada ranije nije.

Zamolio me drug da mu formatiram laptop i rekoh nema problema, brzo cemo to.

Instaliram ja windows ali uopste nisu instalirani driveri a iz ranijeg iskustva znam da 7ica sama uglavnom instalira drivere, barem one osnovne.

Kao posljedica toga je i to sto ne mogu da se konektujem na internet jer nema network/ethernet drivera a kada bih to barem mogao, puno bi mi olaksalo.

Zna li neko do cega bi moglo biti i kako da to rijesim? Logicnim mi izgleda da skinem taj driver sto mi treba za internet i onda ide sve lakse, pogotovo na 7ici ali ja ne znam koji driver trebam.

Laptop je Asusov, AMD C-50 ...tako na njemu pise.
Na Desktop računarima Windows 7 uglavnom nađe drajvere ali to su generički drajveri i ti ipak moraš instalirati originalni audio i vga drajver.Na laptopima Win 7 nađe mrežni drajver ali ako je malo noviji drajver neće ga naći jer ga nema u svojoj bazi generičkih drajvera.PaWin 7 je ipak ugledao sunce 22.10.2009 god.
Rješenje je da preko nekog programa npr. AIDA64 pročitaš tačan naziv ploče a još sigurnije je da pročitaš tačan naziv modela sa dekla laptopa i da po tom nazivu skineš drajvere preko nekog drugog računara.Ili ako je kablovski internet instaliraj drajver sa cda za modem i preko usb kabla izađi na internet i uradi update Windowsa...
Post Reply