pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

wunderbaum
Posts: 103
Joined: 11/01/2015 12:06

#1 pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by wunderbaum »

u potrazi sam sa suprugom vec duze vrijeme zelimo da kupimo vrh nekoga brda ali doslovno sami vrh ili kompletno brdo
treba mi vasa pomoc jer sam nisam uspio da pronadjem
potrebno je da ima bar neki put i vodu
pozeljno bi bilo da gleda na Sarajevo ili na prirodu ili jedno ili drugo
struja ne treba
pozeljno bi bilo da je 20 - 30 min od centra Sarajeva
da li je uopce moguce naci nesto ovako iako nasa drzava obiluje brdima i planinama evo za 3 godine aktivnog traganja jos nisam uspio da pronadjem
zelimo da se malo izmaknemo iz guzve i da zivimo na osami
gledao sam neke placeve po Borijama po Poljinama ali opet to nije to sto ja trazim
za pocetak bi bila mala vikendica pa bi vremenom sirili
ako imate vi neke prijedloge pucajte
samo da znate iskljucivo sami vrh brda
:bih:

i da ne kupujem za arape nego iskljucivo za svoj merak

inspiraciju sam pronasao
Image



[Edit]
e hvala vam nisam ulazio par dana ovde par dana od pokretanja teme nije bilo odgovora kad odjednom bum....
dosta sam upucen u off grid nacin zivota tj da se ne zavisi od mreze i od sistema nego skoro sam od sebe..

put bi se probio prijatelj mi ima firmu koja se bavi upravo tom vrstom radova, voda ako nema neki potok onda sigurno neki bazen dovuce se cisterna vode za pice, skuplja kisnica za tehnicku itd
plan je bio da za pocetak bude neka manja montazna vikendica a kasnije da se sirimo koliko se bude u prilici plan mi je da kroz 10-20 godina imam svoje mjesto u prirodi koje ce biti respektabilan manji hotel i koje ce biti raj za bjezanje iz grada...
svadbe i ostale stvari

imam defendera i prikolicu dosta volje i stabilne prihode spreman sam da svaki mjesec radim dio po dio pa ispast ce nesto za 10-20 godina samo mi je kljucno da pronadjem mjesto na koliko tolikoj osami...

iskreno nasao sam strasno dobru parcelu na Humu ali opet nije mi to to, dobro je za neku vikendicu mozda neki restoran, nesto za pocetak dok ne pronadjem svoj dio raja koji trazim





takodjer dosta nekretnina u Crnoj Gori se pravi upravo na brdima iznad mora...

takodjer pronasao sam slucajno sliku na olx.ba ljudi prodaju neko zemljiste u srednjem i vidi se planinski dom na Skakavcu koliko sam upucen i ovo je san snova
Image

takodjer neka vila

Image

Image
Last edited by wunderbaum on 01/02/2018 22:19, edited 1 time in total.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#2 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by golman »

Kupi Trebević :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by DaffyDuck »

e cuj, iskljucivo vrh brda, a jos s vodom. E s vodom ga neces naci :D
Prosiri potragu na Rjecicu, Doglode, i tamo prema Vlakovu. A mozes i gore mozda na Cavljak- Bukovik sta naci- ali to je bas osama. I pogledaj da nema kakvo brdo na Sedreniku na prodaju.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by travar »

Hajd' da i ovo pročitam da neko kupuje vrh brda... whatever floats your boat i guess :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by cyprus »

Špicasta stijena :oops:
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#6 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Stari kenjac »

kupi babun zub, nema nidje nikog! :-) Al nema ni vode!!! :mrgreen: Cuj da kupi brdo? co sam da kupuju ostravo, al brdo...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#7 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Haris.ba »

Teško da ima neka lokacija, a da je u FBiH a da zadovoljava te uslove.

Osamu koju tražiš - možeš naći na Žuči. Ali, nije baš pola sata od centra. Možda prema Nahorevu, ili Ozrenu. Ali, ostaje pitanje pogleda.

Preporučio bih ti Rakovicu. Tamo sam ja našao nešta slično što ti tražiš. Sa tom razlikom da ja nisam htio u divljinu, već imam komšije. Ali, sa dosta okućnice - to i nije neki problem.
RJ57
Posts: 3400
Joined: 10/04/2017 15:12

#8 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by RJ57 »

jedna od najboljih tema na kliksu ...... ikad! :mrgreen:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by mousstapha »

Ova tema je vrh!
User avatar
mk ultra
Posts: 19514
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by mk ultra »

Drozgometva - Hadzici

Dva puta sam tamo isao, gledao neke prikljucke i moram ti priznati da je fino, samo ako zapada snijeg zaboravi.

Gornje i Donje Biosko, prilicno solidno

Mošćanica je puna, gore prema Faleticima imas zemlje

Bojnik je pun
Gornje vlakovo je kurac, put je katastrofa

Imas iznad Vogosce, kad se produzi od Blagovca u brda gore, prilicno su mirna naselja

Ovamo nahorevo je vec kuce i stambeno i puno je prilicno, a strmo... ja ne bih to
Trnovo - NE
Pendicici su fini, kazani, brutusi i tako to, ali sa strane da dodjes, nemoj... ;-)
Ako mene pitas ja bih drugi kanton
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#11 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Thorgerson »

Koliko vidim dali ste mu samo prijedloge u federalnom dijelu gdje je u Sarajevu svaki metar haman iskoristen. Pa i po brdima.
Moj ti prijedlog, ako ti naravno to ne smeta, da se malo "zarovis" u Istocnom Sarajevu, Palama, ovamo prema Trnovu itd.

Blizu je Sarajeva, a mislim da je i puno jeftinije. I pusto je.

Samo mi nije jasna jedna stvar. Zelis vrh brda, da ste sami da nema nista blizu. Je li shvatas koliko ce te kostati da dovedes struju? Da obezbjedis vodu - ajd mozes cisternu uzet. Sta ces sa kanalizacijom? Mozes i to napraviti svoj otpad - septicku jamu, ali opet i to moras cistiti i odvoziti. Ne znam, meni je to iskreno peglancija. Ono imas vilu haos i moras se peglati sa ovim stvarima...mada vjerovatno ako imas takvu kucetinu onda sigurno imas i nekoga zaposlenog ko to sve odrzava...

Ne znam... jer ovo sto ti hoces sigurno nema obezbjedjene ove komunalije, nego bi morao masno ali bas masno da platis da se ovo sve samo do tebe dovede, a to pored toga sto je skupo, zahtjeva puno, puno vremena...

Evo malo sam pretrazivao, evo ovo ti je haman na vrh brda. Na Poljinama, ali izdvojeno od ostalih kuca. Samo mogu misliti cijena koja je... :lol: Imas na youtube zanimljivih snimaka ovakvih parcela....

Narya
Posts: 81
Joined: 26/06/2008 13:47

#12 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Narya »

Ja imam komad zemlje koji prodajem. Suprug i ja smo imali planove slicne vasima, kucica, bastica itd., ali nije to bas tako lako ostvariti kad se druge stvari desavaju u zivotu.
Doduse nije na osami koju ti zelis, nije na vrhu brda, ali ima dosta dobrih strana, pa ako se umorite od trazenja i skontas da bi vam dobro doslo nesto sto ima uredne papire, vodu, struju, gradjevinsku dozvolu mozes mi se javiti na pp.
Radi se o povrsini 1072 m2.

Sretno u daljoj potrazi :)
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#13 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Naslovnica »

wunderbaum wrote:u potrazi sam sa suprugom vec duze vrijeme zelimo da kupimo vrh nekoga brda ali doslovno sami vrh ili kompletno brdo
treba mi vasa pomoc jer sam nisam uspio da pronadjem
potrebno je da ima bar neki put i vodu
pozeljno bi bilo da gleda na Sarajevo ili na prirodu ili jedno ili drugo
struja ne treba
pozeljno bi bilo da je 20 - 30 min od centra Sarajeva
da li je uopce moguce naci nesto ovako iako nasa drzava obiluje brdima i planinama evo za 3 godine aktivnog traganja jos nisam uspio da pronadjem
zelimo da se malo izmaknemo iz guzve i da zivimo na osami
gledao sam neke placeve po Borijama po Poljinama ali opet to nije to sto ja trazim
za pocetak bi bila mala vikendica pa bi vremenom sirili
ako imate vi neke prijedloge pucajte
samo da znate iskljucivo sami vrh brda
:bih:

i da ne kupujem za arape nego iskljucivo za svoj merak
Imam ja na Miševićima vikendicu, na vrh Miševića. S jedne strane pogled na Igman/Bjelašnicu, s druge prema Rakovici a treća strana gleda tamo u pravcu Zabrđa, Rajlovca... Četvrta prema šumi. :)
Voda, struja, put, telefon, sve...U toku je gasifikacija
Plac je cca 1.1 dulum.
Ponude u pp. Zamjene isključene.
U svakom slučaju, preporučujem ti da baČiš malo pogled na Miševiće.
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by karanana »

moze li zamjena za nesto sa profila?

da, tema je vrh. ja mislim da je postavljacu na pamet palo to tako nesto fino, lijepo, idilicno, romanticno na vrhu brda a nije razmisljao o legistici koja je ovdje navedena tipa puta, vode, struje, kanalizacije.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by insomnia78 »

Nice try JNA
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#16 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by megaman4 »

wunderbaum wrote:u potrazi sam sa suprugom vec duze vrijeme zelimo da kupimo vrh nekoga brda ali doslovno sami vrh ili kompletno brdo
treba mi vasa pomoc jer sam nisam uspio da pronadjem
potrebno je da ima bar neki put i vodu
pozeljno bi bilo da gleda na Sarajevo ili na prirodu ili jedno ili drugo
struja ne treba
pozeljno bi bilo da je 20 - 30 min od centra Sarajeva
da li je uopce moguce naci nesto ovako iako nasa drzava obiluje brdima i planinama evo za 3 godine aktivnog traganja jos nisam uspio da pronadjem
zelimo da se malo izmaknemo iz guzve i da zivimo na osami
gledao sam neke placeve po Borijama po Poljinama ali opet to nije to sto ja trazim
za pocetak bi bila mala vikendica pa bi vremenom sirili
ako imate vi neke prijedloge pucajte
samo da znate iskljucivo sami vrh brda
:bih:

i da ne kupujem za arape nego iskljucivo za svoj merak
:thumbup:

Blago tebi.

Tema je super. :bih:
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#17 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Maybach »

Imas divnih lokacija na Skakavcu,Bukoviku ali problem je sto gore skoro niko zemlju nece da proda,a ako se i nadje da neko prodaje,jako je skupo.U slicnoj smo potrazi :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19514
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by mk ultra »

Maybach wrote:Imas divnih lokacija na Skakavcu,Bukoviku ali problem je sto gore skoro niko zemlju nece da proda,a ako se i nadje da neko prodaje,jako je skupo.U slicnoj smo potrazi :)
Trazim i ja
Al bogami kako mu vec napisah, drugi kanton...

Dosta hodam po svim tim brdima, i svega se nagledam... sve to vise postaje stambeno i to nema sta nema da se doseli...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#19 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Haris.ba »

karanana wrote:moze li zamjena za nesto sa profila?

da, tema je vrh. ja mislim da je postavljacu na pamet palo to tako nesto fino, lijepo, idilicno, romanticno na vrhu brda a nije razmisljao o legistici koja je ovdje navedena tipa puta, vode, struje, kanalizacije.
Pa svi pretpostavljamo da je spreman za sve te kompromise.
I naravno da na kraju će morati da odustane od nekih uslova, osim ako nije kakav milioner.
mk ultra wrote:Trazim i ja
Al bogami kako mu vec napisah, drugi kanton...

Dosta hodam po svim tim brdima, i svega se nagledam... sve to vise postaje stambeno i to nema sta nema da se doseli...
Jesi gledao po Lepenici. Meni je ono bum lokacija.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#20 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Dope_Man »

Nekako vrh brda, mrtva osama i put + voda nikako ne idu zajedno. A sve to jos nadomak centra... budimo realni. Jedino da kupis Hum pa srusis toranj i napravis kucu, cini mi se da to jedino zadovoljava sve kriterije.

Dakle nesto od kriterija mora ici. Malo dalje od Times Square-a imas zemljista koliko hoces (neko spomenu Drozgometvu, i sam gledah nesto prosle godine - fina lokacija), naravno na mrtvu osamu moras obicno sam probiti put do najblizeg posotojeceg jer ako vec postoji put onda sigurno postoji s razlogom. Isto tako i voda. Jedino sto u dosta brda imas izvora gdje ti i ne treba vodovod. Osenik kod Pazarica ima takvih lokacija mada su i tamo arapi poceli nesto kad sam bio zadnji put.
User avatar
geralt
Posts: 5195
Joined: 14/09/2017 12:45

#21 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by geralt »

Imas iznad Ljubine sela Taracin Do i Visnjicu. Nekad su tamo zivjeli Hrvati, sad su potpuno napustena. Ne vjerujem da ima voda, ali put ima sigurno. Mislim da se moze za 20-30 min stici. Vlasnici zemlje su vecinom u dijaspori, tako da je najveci problem doci do kontakta, ali vjerujem da bi ih vecina pristala na prodaju. Prije bilo kakvog ozbiljnog razmatranja se raspitaj kod komsija iz susjednih naseljenih sela da li je teren miniran.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#22 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Tesla Edison »

wunderbaum wrote:u potrazi sam sa suprugom vec duze vrijeme zelimo da kupimo vrh nekoga brda ali doslovno sami vrh ili kompletno brdo
treba mi vasa pomoc jer sam nisam uspio da pronadjem
potrebno je da ima bar neki put i vodu
pozeljno bi bilo da gleda na Sarajevo ili na prirodu ili jedno ili drugo
struja ne treba
pozeljno bi bilo da je 20 - 30 min od centra Sarajeva
da li je uopce moguce naci nesto ovako iako nasa drzava obiluje brdima i planinama evo za 3 godine aktivnog traganja jos nisam uspio da pronadjem
zelimo da se malo izmaknemo iz guzve i da zivimo na osami
gledao sam neke placeve po Borijama po Poljinama ali opet to nije to sto ja trazim
za pocetak bi bila mala vikendica pa bi vremenom sirili
ako imate vi neke prijedloge pucajte
samo da znate iskljucivo sami vrh brda
:bih:

i da ne kupujem za arape nego iskljucivo za svoj merak
Pogledine Trebević. To je Čolina kapa. Vukojebina teška a pogled ubija. Ima vode i sve što tražiš. Prijatelj mi prodaje tu dosta zemlje pa javi se u PP za više detalja :)
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#23 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by detroit-mercy »

karanana wrote:moze li zamjena za nesto sa profila?

da, tema je vrh. ja mislim da je postavljacu na pamet palo to tako nesto fino, lijepo, idilicno, romanticno na vrhu brda a nije razmisljao o legistici koja je ovdje navedena tipa puta, vode, struje, kanalizacije.
Para vrti dje burgija nece :mrgreen: .
Ako imas suske, ovo su sve sitnice :mrgreen: .
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#24 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by __Phoenix__ »

A što bi mu to komunalni priključci bili problem? Struja je svugdje dostupna, kanalizacija ide u septičku a vodu možeš kupiti i sto metara niže i izvlačiti pumpom bez frke, jedini problem koji tu vidim je loš prilaz autom...
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25 Re: pomoc u potrazi brda oko Sarajeva

Post by Edin H. »

__Phoenix__ wrote:A što bi mu to komunalni priključci bili problem? Struja je svugdje dostupna, kanalizacija ide u septičku a vodu možeš kupiti i sto metara niže i izvlačiti pumpom bez frke, jedini problem koji tu vidim je loš prilaz autom...
Napravis zicaru? :run:
Post Reply