pomoc

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
u Fatime vise Jajca
Posts: 200
Joined: 19/01/2005 01:19

#1 pomoc

Post by u Fatime vise Jajca »

treba mi telefonski broj od maticnog ureda u Zenici,trebam izvaditi rodni list djetetu..

p.s da li je mozda moguce izvaditi rodni list on-line.. :? :? :? :? :-?
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2

Post by novalic »

izvaditi rodni list on-line :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ma kako da ne, platis visa karticom, oni ti to uredno posalju... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#3

Post by jazzer »

Tužno je što ovdje ništa ili gotovo ništa ne možeš
uraditi on-line.Čini se da ćeš morati sam po rodni list
ili da neko drugi to uradi za tebe.
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#4

Post by housewife »

:lol: :lol: :lol:
Eeeeee Fatima , nije ti Zenica više Jajca
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#5 Re: pomoc

Post by kub lajkan »

u Fatime vise Jajca wrote:p.s da li je mozda moguce izvaditi rodni list on-line.. :? :? :? :? :-?
Kod nas možeš on-line samo izvaditi nekome živce...
u Fatime vise Jajca
Posts: 200
Joined: 19/01/2005 01:19

#6

Post by u Fatime vise Jajca »

eee ***** vas u °°°°° neozbiljne :x :x :x :x
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7

Post by Bobi »

No sikiriki...pogledam ja sutra pa ti javim!
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8

Post by Bobi »

Sluzba za opce poslove i pravne usluge izdaje rodne listove...eh kako na infomacijama nikog nije bilo a na ostalim shalterima ko na neku stvar nasadjeni :D ...probaj nazvati (032) 417-081 da vidish koji im je broj telefona jer ga bogami nigdje nashao nisam.
Haj uzdravlje!
u Fatime vise Jajca
Posts: 200
Joined: 19/01/2005 01:19

#9

Post by u Fatime vise Jajca »

hvala Bobi :)
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#10

Post by novalic »

Bobi wrote:Sluzba za opce poslove i pravne usluge izdaje rodne listove...eh kako na infomacijama nikog nije bilo a na ostalim shalterima ko na neku stvar nasadjeni :D ...probaj nazvati (032) 417-081 da vidish koji im je broj telefona jer ga bogami nigdje nashao nisam.
Haj uzdravlje!
a fatima bi on-line :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
u Fatime vise Jajca
Posts: 200
Joined: 19/01/2005 01:19

#11

Post by u Fatime vise Jajca »

cuj,, zasto ne kad moze ovdje gore sto nebi moglo i dole :wink: :wink:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12

Post by Bobi »

Ma u Zenici je prije godinu dana dosla naka IT oprema u salter salu gdje se izdaju ti papiri.Ono..udjesh ..pa pritisnesh naki broj...vec sta ti treba...pa ti izbaci neki papiric gdje pishe broj shaltera...pa chekash i blejish u one dipleje da vidish gdje ce se pojaviti tvoj broj i ako ne primjetish na vrijeme opet jovo nanovo morash pritiskati da dobijesh papiric sa novim brojem :D.
:~)
Posts: 76
Joined: 27/10/2004 11:51
Location: Sarajevo

#13

Post by :~) »

novalic wrote:
Bobi wrote:Sluzba za opce poslove i pravne usluge izdaje rodne listove...eh kako na infomacijama nikog nije bilo a na ostalim shalterima ko na neku stvar nasadjeni :D ...probaj nazvati (032) 417-081 da vidish koji im je broj telefona jer ga bogami nigdje nashao nisam.
Haj uzdravlje!
a fatima bi on-line :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hajd' kada dođeš sebi, javi nam šta je toliko smiješno pa da se i mi kidamo od smijeha. Može? :lol:

Vezano za temu,

ako imaš nekoga u Zenici ko bi mogao otići do Općine, mogao bi ti bez problema završiti taj posao. Mislim da samo trebaš dati osnovne podatke o djetetu, a kasnije se možete raskusurati za taksu koja se plati u šalter sali za izdavanje dokumenta. Taksa košta par maraka.

:)
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#14

Post by novalic »

ne znas sta mi je smijesno..
ima li i jedna sluzba u bosni kojom mozes nesto obaviti on-line..
ima li i jedna administracija u bosni gdje te ne provociraju do bola.. i za najmanji papircic..


eh kako na infomacijama nikog nije bilo a na ostalim shalterima ko na neku stvar nasadjeni

smijem se radi ovoga, mada je za plakat'
8-) 8-) 8-)

smijem se a trebala bi plakat' zbog nasega javasluka...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#15

Post by Saian »

nasmejani kako je pod staklenim zvonom :roll: :roll:
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#16

Post by novalic »

nemoj mu metafora, zbunices ga 8-)
gomez
Posts: 10
Joined: 31/03/2005 20:08
Location: Zenica

#17

Post by gomez »

Lijep pozdrav,

Na zenica.ba stranici u glavnom meniju postoji link Informacije na kojem imate Index registar i sve važne telefonske brojeve.

Veoma interesantno, kroz nekoliko mjeseci će biti moguće u Zenici izvaditi rodni list i on line. Implementira se IS u Općini i u finalnim fazama predviđeno je baš i to. Dakle, još malo pa je pitanje na mjestu...

Lijep pozdrav i sa poštovanjem
u Fatime vise Jajca
Posts: 200
Joined: 19/01/2005 01:19

#18

Post by u Fatime vise Jajca »

hvala Gomez..

ako slucajno portir iz Opstine Zenica ovo cita,jedan veliki selam "care"..ja mu kazem de me spoji sa tom i tom osobom a on ce ti " ma znas care tamo im je nesto tel. u kvaru al cu te spoj'ti sa jednom drugom..legenda k'o da smo krave cuvali zajedno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

usput selam Azri Hasanici
bengazi
Posts: 55
Joined: 13/03/2006 12:47

#19

Post by bengazi »

gomez wrote:Lijep pozdrav,

Na zenica.ba stranici u glavnom meniju postoji link Informacije na kojem imate Index registar i sve važne telefonske brojeve.

Veoma interesantno, kroz nekoliko mjeseci će biti moguće u Zenici izvaditi rodni list i on line. Implementira se IS u Općini i u finalnim fazama predviđeno je baš i to. Dakle, još malo pa je pitanje na mjestu...

Lijep pozdrav i sa poštovanjem
Ovo postaje dobra shega.
Rodni list, on line, Zenica....
Ljudi uozbiljite se.
Evo recimo da vam neko i sibne taj rodni_list_ime_prezime.pdf sta cete s njim? - Otici na salter br 2 da vam ga ovjere !
prije toga morate dobiti lsitic sa rednim brojem.
E taj redni broj bi mozda mogao online.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#20

Post by kub lajkan »

bengazi wrote:
gomez wrote:Lijep pozdrav,

Na zenica.ba stranici u glavnom meniju postoji link Informacije na kojem imate Index registar i sve važne telefonske brojeve.

Veoma interesantno, kroz nekoliko mjeseci će biti moguće u Zenici izvaditi rodni list i on line. Implementira se IS u Općini i u finalnim fazama predviđeno je baš i to. Dakle, još malo pa je pitanje na mjestu...

Lijep pozdrav i sa poštovanjem
Ovo postaje dobra shega.
Rodni list, on line, Zenica....
Ljudi uozbiljite se.
Evo recimo da vam neko i sibne taj rodni_list_ime_prezime.pdf sta cete s njim?
Poslace ti muhur zipovan, da ostembiljas papir i vratis nazad... :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21

Post by Bobi »

kub lajkan wrote:
bengazi wrote:
gomez wrote:Lijep pozdrav,

Na zenica.ba stranici u glavnom meniju postoji link Informacije na kojem imate Index registar i sve važne telefonske brojeve.

Veoma interesantno, kroz nekoliko mjeseci će biti moguće u Zenici izvaditi rodni list i on line. Implementira se IS u Općini i u finalnim fazama predviđeno je baš i to. Dakle, još malo pa je pitanje na mjestu...

Lijep pozdrav i sa poštovanjem
Ovo postaje dobra shega.
Rodni list, on line, Zenica....
Ljudi uozbiljite se.
Evo recimo da vam neko i sibne taj rodni_list_ime_prezime.pdf sta cete s njim?
Poslace ti muhur zipovan, da ostembiljas papir i vratis nazad... :D
Bukve jedne :lol: ...pa poslat ce vam postom...:D.
gomez
Posts: 10
Joined: 31/03/2005 20:08
Location: Zenica

#22

Post by gomez »

bengazi wrote: Ovo postaje dobra shega.
Rodni list, on line, Zenica....
Ljudi uozbiljite se.
Evo recimo da vam neko i sibne taj rodni_list_ime_prezime.pdf sta cete s njim? - Otici na salter br 2 da vam ga ovjere !
prije toga morate dobiti lsitic sa rednim brojem.
E taj redni broj bi mozda mogao online.
Prema onome što ja znam o tome, to će poslužiti ljudima koji ne žive u Zenici da registruju tu aktivnost (ovjera dokumenata...) i najave svoj dolazak kako nebi čekali. Dakle, dosta efikasno rješenje. Činjenica da će osoba na koju se papiri vade morati lično doći po dokumente.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

gomez wrote:
bengazi wrote: Ovo postaje dobra shega.
Rodni list, on line, Zenica....
Ljudi uozbiljite se.
Evo recimo da vam neko i sibne taj rodni_list_ime_prezime.pdf sta cete s njim? - Otici na salter br 2 da vam ga ovjere !
prije toga morate dobiti lsitic sa rednim brojem.
E taj redni broj bi mozda mogao online.
Prema onome što ja znam o tome, to će poslužiti ljudima koji ne žive u Zenici da registruju tu aktivnost (ovjera dokumenata...) i najave svoj dolazak kako nebi čekali. Dakle, dosta efikasno rješenje. Činjenica da će osoba na koju se papiri vade morati lično doći po dokumente.
Ne bih rekao da ce licno morati, s obzirom da nije moralo ni do sada, a i tu se gubi svaki smisao sve ove price. Ja sam licno bas u Zenici vadio rodni list poznaniku iz Beograda kojem su starci bili u prolazu kroz Zenicu kada se rodio, i sta sad, da covjek svaki put klapa do Zenice? Cisto sumnjam.

A Federalni zavod za programirani razvoj (u petak procitah vijest) je dobio nalog da napravi analizu razvoja i troskova e-mail komunikacije izmedju zaposlenih u drzavnim organima... tako da dok dodju do surfanja, pa slanja attachmenta, jos ce vode Bosnom proteci...
drajos
Posts: 43
Joined: 22/10/2012 22:06

#24 Re: pomoc

Post by drajos »

cuo sam da se sada mora otici licno na salter i uzeti rodni list ili ti to mogu izvaditi roditelji? svi ostali moraju imati punomoc? je li to istina? hvala unaprijed!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#25 Re: pomoc

Post by apsidejzi »

gomez wrote:Lijep pozdrav,

Na zenica.ba stranici u glavnom meniju postoji link Informacije na kojem imate Index registar i sve važne telefonske brojeve.

Veoma interesantno, kroz nekoliko mjeseci će biti moguće u Zenici izvaditi rodni list i on line. Implementira se IS u Općini i u finalnim fazama predviđeno je baš i to. Dakle, još malo pa je pitanje na mjestu...

Lijep pozdrav i sa poštovanjem
Evo je proslo 9 godina od ovog posta. Bas me interesuje da li se ikada doslo u tu zavrsnu fazu?
Post Reply