POMOC! Sta radi osoba koja zavrsi Telekomunikacija na Saobra

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
emcho_fo

POMOC! Sta radi osoba koja zavrsi Telekomunikacija na Saobra

Post by emcho_fo » 20/04/2010 12:28

Molim Vas ako neko zna sta se radi(koje poslove) mozes raditi kada zavrsis telekomunikacije na Saobracajnom faxu,i ako neko ima od studenata sa tog faxa da mi kaze kakav je prijemni i ima li mnogo matematike na studiju??? MOLIM VAS!!!!

law2

Re: POMOC! Sta radi osoba koja zavrsi Telekomunikacija na Saobra

Post by law2 » 20/04/2010 12:31

emcho_fo wrote:Molim Vas ako neko zna sta se radi(koje poslove) mozes raditi kada zavrsis telekomunikacije na Saobracajnom faxu,i ako neko ima od studenata sa tog faxa da mi kaze kakav je prijemni i ima li mnogo matematike na studiju??? MOLIM VAS!!!!

presreces centrotransove autobuse po gradu... :lol:

Luisa

Post by Luisa » 20/04/2010 12:32

law2 wrote:
emcho_fo wrote:Molim Vas ako neko zna sta se radi(koje poslove) mozes raditi kada zavrsis telekomunikacije na Saobracajnom faxu,i ako neko ima od studenata sa tog faxa da mi kaze kakav je prijemni i ima li mnogo matematike na studiju??? MOLIM VAS!!!!

presreces centrotransove autobuse po gradu... :lol:

Hahaha :lol: :lol: :lol:

Excellent :thumbup: :thumbup: :thumbup:

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 20/04/2010 20:22

...........
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:51, edited 1 time in total.

paja patak

Post by paja patak » 22/04/2010 10:17

matematike i fizike jako puno, samo ti to mogu reci sto se tice studija a za ono dalje, no idea :|

minessa

Post by minessa » 22/04/2010 11:48

Koliko sam shvatila ti tek treba da upises... Prije je bila neka pripremna nastava za prijemni i to ako ides ne bi trebalo biti problema da polozis, ukoliko imas i manje bodova ponude ti neki drugi smjer, pa ti to kasnije mjenjas... Matematika je kao i na bilo kojem drugom tehnickom fakultetu (bar dok sam ja studirala...), ali cirkus tek kasnije pocinje. :) A posao... najbolje ti je u telecomu :)

illuminated

Post by illuminated » 24/04/2010 13:32

...bolje ti je skontaj sta hoces da radis u zivotu, pa onda prema tome odaberi fax....

illuminated

Post by illuminated » 09/05/2010 10:30

threshold wrote:http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=132

eto ti na etf, mislim da je to tu negdje

da, svakako :lol:

Zainteresovani

Post by Zainteresovani » 18/06/2011 19:00

e ljudi... i mene ovo pravo zanima.. sta se radi na telekomunikacijama. mislim na ucenje i tako to.
i sta kada zavrsim telekomunikacije? sta moj posao moze da bude? gdje mogu da radim?

antropolog

Post by antropolog » 18/06/2011 23:49

Kao prvo na saobraćajnom nisu telekomunikacije nego KOMUNIKACIJESKE TEHNOLOGIJE, što radis poslije faxa ovisi sve o tebi, tvojim sposobnostima, znanju i vještinama koje ces steci po zavrsetku faxa, sto konkretno možes raditi, MOŽES SVASTA SVE OVISI O TEBI

sto se tice prijemnog iz matematike, idi na pripreme ili preradi gradivo iz matem. sve sto si radio u srednjoj skoli i nece biti problema, prijemni uopce nije tezak, a nije neka ni konkurencija, ako si sve 4 godine prolazio odlicnim i imao solidno znanje iz matematike (4-5), neces imati problema.

sto se tice tezine fax, ako redovno ucis min 2 sata proci ces sve 100%. Matem barem na prvom semestru i nije uopce teska idi redovno na vjezbe i preradi svaki put zadatke i to je to, matematiku I mozes rijesiti preko parcijala koje na prvom roku i ne budu bas teske, sto se tice matematike II odnosno (prijemjenjena matematika i statistika) :-) :-) :-) :roll: :roll: :roll: ali matematika i fizika (tehnicka mehanika ) su najmanji problem, moj savjet prihvati se odmah onih streberskih predmeta tu je najmanja prolaznost.

Sve u svemu ako te ovaj fax zanima, ali bas zanima, imas intersa i afiniteta UPIŠI
u slucaju ako upisujes tek onako ili ti neko preporucio samo zato sto je '' perspektivan '' i sto ces '' možda '' lakse naci posao sa saob. faxom u odnosu na npr. politicke nauke ili filozofski, moj savjet NEMOJ UPISIVAT :D :D

butterfly_01

Post by butterfly_01 » 18/06/2011 23:53

radi u BHTelecomu ako ima ""SREĆE""!!!

Zvek

Post by Zvek » 19/06/2011 00:20

Kao neko ko je zavrsio taj smjer, mogu ti reci da neces nista znati da radis. To ti je miks marketinga menadzmenta i povrsinski tehnologije. Znači help desk, CRM je maksimum. Wireless se ni malo ne radi, CATV takođe. Ako nešto misliš moraš upisati Cisco CCNA ili nešto slično, jer ono što dobiješ na faksu je sve površinski.
Ako te puno ne zanima tehnologija onda OK.

Sa ovog faksa preporučujem samo cestovni smjer, i logistiku koja starta od ove godine. Faks generalno nije težak, možda i najlakši tehnički fakultet.

jurgen

Post by jurgen » 21/06/2011 14:59

Učiš dosta gradiva kao na ETF-u smjer telekomunikacije - matematika I i II su iste kod istih profesora se polaže, fizika ista, ali zato ono što je na ETF-u DTS 1 i 2 i još jedan predmet ti radiš u jednom predmetu koji se zove teorija signala i komunikacija što je nemoguće shvatiti zbog nepostojanja kvalitetne osnove za izučavanje te materije.
Ja ga još nisam završio i od njega nema fajde ako nemaš štelu u BHT-u, kao što su ti i napisali neki, a sa druge strane naše firme ne znaju šta znači takav inžinjer tako da se na takva mjesta uglavnom zapošljavaju ljudi sa ETF-a ili Ekonomije. Moj savjet NEMOJ UPISIVATI jer ako si shvatio nećeš se ništa manje napatiti na ETF-u a vidjet ćeš više koristi. Problem je također profesora na fakultetu koji su sve ali nisu profesori i što je najbitnije nisu promotori fakulteta tako da za tebe niko i ne zna, pa se nemoj čuditi što ti neki pišu da usmjeravaš autobuse po ulici jer je to dokaz da se o tom fakultetu jako malo poznaje. A što se tiče kvaliteta školovanja, fakultet je kvalitetan onoliko koliko si ti spreman da naučiš - jal za prolaz ili za svoje znanje. Pametniji sigurno nećeš izaći sa njega.

Sretno

alcho

Post by alcho » 21/06/2011 15:22

jurgen wrote:Učiš dosta gradiva kao na ETF-u smjer telekomunikacije - matematika I i II su iste kod istih profesora se polaže, fizika ista, ali zato ono što je na ETF-u DTS 1 i 2 i još jedan predmet ti radiš u jednom predmetu koji se zove teorija signala i komunikacija što je nemoguće shvatiti zbog nepostojanja kvalitetne osnove za izučavanje te materije.
Ja ga još nisam završio i od njega nema fajde ako nemaš štelu u BHT-u, kao što su ti i napisali neki, a sa druge strane naše firme ne znaju šta znači takav inžinjer tako da se na takva mjesta uglavnom zapošljavaju ljudi sa ETF-a ili Ekonomije. Moj savjet NEMOJ UPISIVATI jer ako si shvatio nećeš se ništa manje napatiti na ETF-u a vidjet ćeš više koristi. Problem je također profesora na fakultetu koji su sve ali nisu profesori i što je najbitnije nisu promotori fakulteta tako da za tebe niko i ne zna, pa se nemoj čuditi što ti neki pišu da usmjeravaš autobuse po ulici jer je to dokaz da se o tom fakultetu jako malo poznaje. A što se tiče kvaliteta školovanja, fakultet je kvalitetan onoliko koliko si ti spreman da naučiš - jal za prolaz ili za svoje znanje. Pametniji sigurno nećeš izaći sa njega.

Sretno

Vidi se da covjek zna...samo ti jos nije dodao da ces se na ETF-u napatiti 4 puta vise, ali se definitivno poslije isplati :thumbup:

jurgen

Post by jurgen » 21/06/2011 15:25

alcho wrote:
jurgen wrote:Učiš dosta gradiva kao na ETF-u smjer telekomunikacije - matematika I i II su iste kod istih profesora se polaže, fizika ista, ali zato ono što je na ETF-u DTS 1 i 2 i još jedan predmet ti radiš u jednom predmetu koji se zove teorija signala i komunikacija što je nemoguće shvatiti zbog nepostojanja kvalitetne osnove za izučavanje te materije.

Sretno

Vidi se da covjek zna...samo ti jos nije dodao da ces se na ETF-u napatiti 4 puta vise, ali se definitivno poslije isplati :thumbup:

Mislio sam na iste predmete koje dijelimo, a za one koje ne dijelimo ne mogu suditi o njima. E da sam bar upiso ETF pa da znam za šta sam učio...

antropolog

Post by antropolog » 21/06/2011 16:28

yupiiiiiiiiiiiii :D :D :D :D :D :D :D ja se danas ispisao sa saobraćajnog fakulteta :D :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D

awaken

Post by awaken » 27/06/2011 21:31

Završiš fax, nađeš 20-25 hiljada KM, čovjeka koji će ti za taj novac naći posao i ostatak života ustaješ i riješavaš kompleksne probleme kao što je određivanje fast fooda iz kojeg ćeš naručiti doručak....

Lajkaš li? :P

armin071
Been thanked: 2 times

Post by armin071 » 27/06/2011 21:47

Izmisljeni fax za gops.Cekica i njegovu familiju. Na pocetku te prevare pricom kako je to isto kao i telekomunikacije na etf-u a u stvari nigdje veze. Osim u Hrvatskoj i Srbiji ja mislim da nigdje vise i ne postoji kao fax zasebno. To je u evropskim zemljama samo jedan smjer na tehnickim univerzitetima. Bolje ti je ako vec hoces da prodjes malo lakse uzmi smjer informatike na etf-u.

p.s. I ako se upises pazi se svi su u rodbinskim vezama od portira, studentske,dekana , profesora.....

Post Reply