pomoc oko vjencanjanja plz

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
graue_maus
Been thanked: 1 time

#1 pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 22/11/2011 13:02

trebam biti kuma prijateljici na vjencanju ,mislila sam trebam samo novcanik otvoriti i to je to , ali se zakomplikovalo do mila boga .
ona je bosanka zivi u njemackoj , on je alzirac zivi u dubaiu .htjeli su se vjencati u septembru u dubaiu jer su se tamo i upoznali, ali smo ostali bez teksta osim standardni papira trebala je neka potvrda od nekog muskog ko vodi familiju. :shock: :shock: :shock: ,sto je u njenom slucaju nemoguce nema muske rodbine . amidze i dajdze rahmetli osim jednog u usa kojem nezna ni trag , (ona je morala platiti dzenazu od nene niko mu jos nije reko da je umrla mislim) .i onda nema kume samo kumovi :x :x :x ok to smo preorganizovali ali ovu potvrdu nismo nasli . onda smo se vratile nikom nista .
onda slijedi garantno pismo poziv u njemacku , nisu mu odobrili :x :x :x zasto :?: :?: :?: nisu nam rekli .
sad smo dosli na ideju da se vjencaju u bih .
kao prvo ja mogu biti kuma i ta nam potvrda ne treba .
ali kako to organizovati , u kojoj opstini itd .
koliko treba od zakazanog termina za vjencanje do vjencanje da se ceka .
trebaju li nam licne nismo nikad vadile imamo samo stare pasose 4 godine stari.
kako je sa ret a car sta se more iznajmiti .

samo ozbiljni postovi molim nikakvo zacatavanje ,pun nam je kufer ti supljih .

Mistik_

#2 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by Mistik_ » 22/11/2011 13:09

Sta se tice renta kara, mores kod njih iznajmit sta hos.

Sto se tice licne, msilim da ces morati izvaditi licnu. Organizujes u opstini u kojoj se vjencajes, u kojoj prbivas. :-)

Sto se tice dubaija, suhveli mi to da moras potvrdu donijeti od muskog clana, mora bit neki fazon da te puste ako nemas muskih clanova.

graue_maus

#3 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 22/11/2011 13:13

Mistik_ wrote:Sta se tice renta kara, mores kod njih iznajmit sta hos.

Sto se tice licne, msilim da ces morati izvaditi licnu. Organizujes u opstini u kojoj se vjencajes, u kojoj prbivas. :-)

Sto se tice dubaija, suhveli mi to da moras potvrdu donijeti od muskog clana, mora bit neki fazon da te puste ako nemas muskih clanova.
ma zapro onaj za tu potvrdu pa ne ide i tacka bili smo 2 sedmice dzaba ali nije islo . ispicali mu citavu biografiju i nista ...
koliko treba vremena da se izda licna ubih .

Mistik_

#4 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by Mistik_ » 22/11/2011 13:18

graue_maus wrote:
Mistik_ wrote:Sta se tice renta kara, mores kod njih iznajmit sta hos.

ma zapro onaj za tu potvrdu pa ne ide i tacka bili smo 2 sedmice dzaba ali nije islo . ispicali mu citavu biografiju i nista ...
koliko treba vremena da se izda licna ubih .
Moja bila gotova za 7 dana, mislim da je to prosjek neki.

hljebarnik

#5 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by hljebarnik » 22/11/2011 13:38

Kako ce izvaditi licnu ako ne zivi ovdje ? :oops:

Mistik_

#6 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by Mistik_ » 22/11/2011 13:40

hljebarnik wrote:Kako ce izvaditi licnu ako ne zivi ovdje ? :oops:
Pa ima drzavljanstvo, odnekud je iz bosne potekla.

bajduvej da nas mozes otici u koji hoces grad i izvaditi licnu tu, navedes koju hoces ulicu kao mjesto prebivalista. Niko te nece kontrolisati.

hljebarnik

#7 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by hljebarnik » 22/11/2011 13:45

http://mup.ks.gov.ba/node/35

Sta ce izvaditi u cipsu ako ne zivi ovdje ? :-?

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#8 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by KatarinaKosaca » 22/11/2011 13:57

Vjenčanje se treba najaviti unaprijed u svakoj općini, mislim 30 dana unaprijed. U Novom Sarajevu možda izađu u susret (znam slučaj) i kad nije 30 dana u Starom Gradu koza od matičarke ne da pričati sa sobom :x
Još vodi računa kad je strani državljanin u pitanju, ovdje traže neki čudni papir za koji ne znaju objasniti gdje se vadi vani i čemu služi, helem.. vani ga ne možeš izvaditi.

kurty
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

#9 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by kurty » 22/11/2011 15:09

neki dan sam popunjavao papire za vjencanje... i ima "opcija" kad se vjenca strani drzavljanin...

jesil isla do cipsa ili opstine/opcine????

graue_maus

#10 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 00:19

DinoZe wrote:Pa ima konzulat u Njemackoj. Nazovi ih i sve ce ti oni reci, kod njih se moze i vjencati.
:lol: :lol: :lol: kad bi gospoda digla slusalicu u minhenskom konzulatu , a kad dignu i cuju strani drzavljanin nisu zaduzeni spusti slusalicu ,bez dovidjenja, cao ili alahimanet. prosli put mi je dala pogresnu informaciju i za izdavanje pasosa rekla je ponesite 140€ a onda kaze platite kartom .

graue_maus

#11 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 00:21

kurty wrote:neki dan sam popunjavao papire za vjencanje... i ima "opcija" kad se vjenca strani drzavljanin...

jesil isla do cipsa ili opstine/opcine????
nismo bile jos u bih ali se spremamo da odemo za sada skupljami samo informacije . jer smo dobile info da nije moguce se ni u bosni vjencat .zato ova tema i pitanje.

graue_maus

#12 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 00:23

hljebarnik wrote:http://mup.ks.gov.ba/node/35

Sta ce izvaditi u cipsu ako ne zivi ovdje ? :-?
thx ...

graue_maus

#13 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 00:27

KatarinaKosaca wrote:Vjenčanje se treba najaviti unaprijed u svakoj općini, mislim 30 dana unaprijed. U Novom Sarajevu možda izađu u susret (znam slučaj) i kad nije 30 dana u Starom Gradu koza od matičarke ne da pričati sa sobom :x
Još vodi računa kad je strani državljanin u pitanju, ovdje traže neki čudni papir za koji ne znaju objasniti gdje se vadi vani i čemu služi, helem.. vani ga ne možeš izvaditi.
:x :x opet neki papir jos uz to cudan , veselo .

graue_maus

#14 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 00:29

Mistik_ wrote:
hljebarnik wrote:Kako ce izvaditi licnu ako ne zivi ovdje ? :oops:
Pa ima drzavljanstvo, odnekud je iz bosne potekla.

bajduvej da nas mozes otici u koji hoces grad i izvaditi licnu tu, navedes koju hoces ulicu kao mjesto prebivalista. Niko te nece kontrolisati.
thx

melb26sa

#15 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by melb26sa » 23/11/2011 01:43

Ako ces brzinsko vjecanje - da se ne ceka 30 dana - pravac Istocno Sarajevo.

Za strance traze potvrdu o slobodnom bracnom stanju - nulla osta ili tako nesto. Amerikancima to odradi konzul u ambasadi - izjava americkog drzavljanina da je slobodan/na na engleskom i bosanskom i opecaceno. To je to. Ne znam sta alzirci od dokumenata imaju da zadovolje ovaj uslov.

graue_maus

#16 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 01:50

melb26sa wrote:Ako ces brzinsko vjecanje - da se ne ceka 30 dana - pravac Istocno Sarajevo.

Za strance traze potvrdu o slobodnom bracnom stanju - nulla osta ili tako nesto. Amerikancima to odradi konzul u ambasadi - izjava americkog drzavljanina da je slobodan/na na engleskom i bosanskom i opecaceno. To je to. Ne znam sta alzirci od dokumenata imaju da zadovolje ovaj uslov.
koliko ti je star info . naravno da imamo potvrdu je slobodan na fracuskom i arapskom i rodni list . hvala puno .

melb26sa

#17 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by melb26sa » 23/11/2011 02:17

graue_maus wrote:
melb26sa wrote:Ako ces brzinsko vjecanje - da se ne ceka 30 dana - pravac Istocno Sarajevo.

koliko ti je star info . naravno da imamo potvrdu je slobodan na fracuskom i arapskom i rodni list . hvala puno .
Par godina za RS - oni idu po zakonu iz RS, ne FBIH. Najbolje da nazoves opstinu i provjeris.

Mi smo se vjencali u opstini Centar jer nije bilo zurbe,ali da smo se nahodali zbog raznih ovjera i pecata jesmo:

Prijava za sklapanje braka

MATIČNI URED
Telefon: + 387 33 562 386
E-mail: [email protected]

Dokumenti za sklapanje braka BiH državljana:
rodni listovi mladenaca (najnoviji)
uvjerenje o državljanstvu
fotokopija ličnih/osobnih karata mladenaca i svjedoka
uvjerenje o slobodnom bračnom stanju
prijava, najmanje 30 dana prije planiranog dana sklapanja braka

Dokumenti za sklapanje braka sa stranim državljanima:
rodni listovi internacionalni
uvjerenje o slobodnom bračnom stanju
uvjerenje o državljanstvu
uvjerenje da nema zakonskih smetnji za brak sa državljaninom/državljankom
kopija pasoša
prijava boravka u Sarajevu (MUP KS)

Obrazac za prijavu>> http://centar.ba/slike/Formulari/08-03. ... 4bde781524
NAPOMENA:

svi dokumenti moraju biti nadovjereni pečatom za međudržavni pravni saobraćaj (apostille)
svi dokumenti trebaju biti originali i prevod originala od strane sudskog tumača i nadovjereni od Suda
činu sklapanja braka obavezno prisustvo sudskog tumača (ako su u pitanju strani državljani)
sklapanje braka najaviti najmanje 30 dana ranije (Porodični zakon FBiH "Službene novine FBiH", broj 35/05 i 41/05)

graue_maus

#18 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 10:24

uvjerenje da nema zakonskih smetnji za brak sa državljaninom/državljankom - nikad cula za ovo uvijerenje , gdje se dobija sud ili opcina

lara b.

#19 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by lara b. » 23/11/2011 10:52

a gdje ti zivis...mislim da je najbolje da odes do konzulata u minhenu i tamo popricas i dogovoris vjencanje, jer telefonski to ne ide :-) usputno vidi i da izvadis licnu kartu :thumbup:
uglavnom mislim da je najlakse zbog papira i svega u konzulatu...

a kontam nesto, ako je njemacka u pitanju, jel se moze vjencati u njemackoj opstini kao strani drzavljani... jer mislim da je tamo lakse zbog papira ;-)

graue_maus

#20 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 23/11/2011 11:03

lara b. wrote:a gdje ti zivis...mislim da je najbolje da odes do konzulata u minhenu i tamo popricas i dogovoris vjencanje, jer telefonski to ne ide :-) usputno vidi i da izvadis licnu kartu :thumbup:
uglavnom mislim da je najlakse zbog papira i svega u konzulatu...

a kontam nesto, ako je njemacka u pitanju, jel se moze vjencati u njemackoj opstini kao strani drzavljani... jer mislim da je tamo lakse zbog papira ;-)
napisala sam gore da smo mu slali garantno pismo, u oktobru, nisu mu dali vizu u njemackoj ambasadi.zasto nisu nam rekli , mada to nikada ni ne kazu. sa ovim je propala svaka opcija za vjencanje u eu . konzulat vjencaje samo nase gradjane , mjesani brakovi idu u opstinu .

Mistik_

#21 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by Mistik_ » 23/11/2011 14:39

Lakse vam je u las vegas otici nego sve ovo ostalo

graue_maus

#22 Re: pomoc oko vjencanjanja plz

Post by graue_maus » 24/11/2011 00:24

Mistik_ wrote:Lakse vam je u las vegas otici nego sve ovo ostalo
:roll: opet nam treba svima viza za usa nemoj ni spominjat tu opciju.

Post Reply