Pomoc oko procedure za PIO

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Pomoc oko procedure za PIO

Post by meteorit135531 »

Pozdrav. Jedna osoba puni na ljeto sljedece godine 65 godina. Na dan svog rodjendana ce imati 39 godina i 10 mjeseci radnog staza. Radi u drzavnoj kompaniji.
Zanima me , mozete li mi pomoci sa detaljima oko visine primanja i penzije koju moze ocekivati jer nije sigurna hoce li imati zagarantovanu penziju od 434 KM, ili mozda onu najnizu od 326 KM?
Neki ljudi u PIO zavodu su racunali i rekli su da ce imati 380 KM ako ode u ovu starosnu, sa godinama zivota.

Zanima me je li moguce kako uplatiti ova 2 mjeseca radnog staza prije nego sto napuni 65 godina, da bi prije svog rodjendana stekla uslove za odlazak u penziju po godinama staza?

Je li time ako napuni 40 godina staza moze ocekivati ovu zagarantovanu penziju od 434 KM?

Hvala vam na pomoci.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#2 Re: Pomoc oko procedure za PIO

Post by ibi »

Ovako to uradis:

1. Odes u PIO
2. Das podatke.
3. Pitas sta je najbolje.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3 Re: Pomoc oko procedure za PIO

Post by liaar »

Jebem ti ovu državu gdje žena radi 40 godina da bi zadnje godine živjela sa 430 KM mjesečno
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#4 Re: Pomoc oko procedure za PIO

Post by Korisnikk »

liaar wrote:Jebem ti ovu državu gdje žena radi 40 godina da bi zadnje godine živjela sa 430 KM mjesečno
Jebem ti državu gdje ljudi žive koji to trpe i smatraju da je to normalno. Preko 10 godina nisam slavio prvi maj, ali zato ga oni što su duplo siromašniji od mene slave. Na proteste i ne misle. Samo nek je hljeba i igara. Obzirom da se ne bune i gore se zaslužili.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5 Re: Pomoc oko procedure za PIO

Post by liaar »

Korisnikk wrote:
liaar wrote:Jebem ti ovu državu gdje žena radi 40 godina da bi zadnje godine živjela sa 430 KM mjesečno
Jebem ti državu gdje ljudi žive koji to trpe i smatraju da je to normalno. Preko 10 godina nisam slavio prvi maj, ali zato ga oni što su duplo siromašniji od mene slave. Na proteste i ne misle. Samo nek je hljeba i igara. Obzirom da se ne bune i gore se zaslužili.
Moj dedo kaže "treba Bakira u zlato okovati, jer nas je Alija spasio"
Dedo mi, ne smijem ga udarit.

Zbog ovakvog razmišljanja i jesmo u govnima dozavrat.
Post Reply