pomoc oko nakeda

Podforum za motocikliste...
Post Reply
seki_on_the_road
Posts: 12
Joined: 28/05/2012 00:09

#1 pomoc oko nakeda

Post by seki_on_the_road »

sport ili naked motor za 198cm visoku osobu?
:-D :-D :-D
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2 Re: pomoc oko nakeda

Post by esso_sa »

Kratko i jasno - NAKED :) Ima blazi polozaj sjedenja u odnosu na sportasa, oslonci za noge su postavljeni nize u odnosu na sportasa pa samim tim ti koljena nisu previse savijena i ugodniji je polozaj sjedenja, posebno za visoke vozace.
Isto se odnosi i na prednji kraj, kod nakeda je guvernala postavljena u blazem-visem polozaju i ne tjera te da budes previse savijen u ledjima dok je kod sportasa druga prica, rucke su postavljene dosta nize i trazi vise savijena ledja.

Moras da razumijes da je naked neki kompromis izmedju sportasa i ugodnosti, daje ti solidne performanse uz relativno visoku udobnost.
Sportas je fokusiran striktno na performanse i brze prolaze kroz zavoje, komfor je tu zadnji na listi. Zato mu oslonci za noge i jesu visoki (da mozes vise nageti motor prije nego strugnes nogarama od cestu) a prednje rucke su postavljene nisko da bi se sto vise spustilo teziste motora (bolja kontrola i stabilnost u zavoju) i vozac bolje sakrio iza vizira itd itd

Da me nisi bas ti neki dan preko PIK-a pitao oko ovog sjedenja posto ja trenutno prodajem jednog nakeda ? :)
seki_on_the_road
Posts: 12
Joined: 28/05/2012 00:09

#3 Re: pomoc oko nakeda

Post by seki_on_the_road »

esso_sa wrote:Kratko i jasno - NAKED :) Ima blazi polozaj sjedenja u odnosu na sportasa, oslonci za noge su postavljeni nize u odnosu na sportasa pa samim tim ti koljena nisu previse savijena i ugodniji je polozaj sjedenja, posebno za visoke vozace.
Isto se odnosi i na prednji kraj, kod nakeda je guvernala postavljena u blazem-visem polozaju i ne tjera te da budes previse savijen u ledjima dok je kod sportasa druga prica, rucke su postavljene dosta nize i trazi vise savijena ledja.

Moras da razumijes da je naked neki kompromis izmedju sportasa i ugodnosti, daje ti solidne performanse uz relativno visoku udobnost.
Sportas je fokusiran striktno na performanse i brze prolaze kroz zavoje, komfor je tu zadnji na listi. Zato mu oslonci za noge i jesu visoki (da mozes vise nageti motor prije nego strugnes nogarama od cestu) a prednje rucke su postavljene nisko da bi se sto vise spustilo teziste motora (bolja kontrola i stabilnost u zavoju) i vozac bolje sakrio iza vizira itd itd

Da me nisi bas ti neki dan preko PIK-a pitao oko ovog sjedenja posto ja trenutno prodajem jednog nakeda ? :)

moguce da sam te pito, inace zanima me fz6n sp2 najvise pa nez nikog ko ima da sjednem na njega da ga probam, cuo sam da su mi kawasaki nakedi mali tako da ostaje yamaha uz moguce modifikacije podizanje sjedista i spustanje pedala :)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4 Re: pomoc oko nakeda

Post by esso_sa »

Pa nije bas tako... Trenutno vozim kawu z750 a probao sam i fz6n i mogu ti reci da je z750 visi od fz6n.
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#5 Re: pomoc oko nakeda

Post by Ringhio »

Ih ja sam 189 cm kako se sjecam, i z750 je meni fakat mala, nit se imam za sta uhvatiti nit imam gdje s nogama, kud onako kad sam se vidio na slici, isto trotinet da je ispod neme, ako je taj drugi manji od z750 onda je fakat premalo.

Kojim novcima raspolazes ?
User avatar
Ghibli
Posts: 83
Joined: 28/02/2009 00:21
Location: by the rivers of Babylon....

#6 Re: pomoc oko nakeda

Post by Ghibli »

Suzuki B-King!!!
:mrgreen:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#7 Re: pomoc oko nakeda

Post by Ringhio »

Ghibli wrote:Suzuki B-King!!!
:mrgreen:
Na prvi pogled zanimljiv, na drugi odvratan :)

Ja sam se bio zaljubio u njega, dok jednom nisam sjedio pored njega i doooooobro se zagledao. Bash nista ni su cim na motoru, topovi su OK, hoces da ih zamjenis ispadne motor ruglo, onaj far je zdepast, zadnja viljuska djeluje sicusno u poredjenju s motorom...i tako dalje i tako sire

Ako se vec raspolaze tim kesevima

Kawasaki Z1000 2011 godiste :) metak
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#8 Re: pomoc oko nakeda

Post by charrrmed »

.
Post Reply