Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

gidra
Posts: 3601
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#30076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by gidra »

artur morgan wrote: 02/05/2024 22:05
gidra wrote: 02/05/2024 20:44
artur morgan wrote: 02/05/2024 12:05
Ponuda od dva servisa od prije dva mjeseca za 1.6 tdi u Golfu 7, ne znam oznaku motora ja samo placam servise nije moje auto :-D

Conti set zupcastog 480 KM
Mikroremen 35
Spaner mikroremena 90 KM
Antifriz 30 KM
Dest voda 5 KM
Remenica alt 55 KM
Usluga servisa sa pdv 140/180 KM

Ukupno 835/875 KM
Set zupcastog u Continental za Golf 7 prije godinu i po, ja platio 380 KM kod Hondasa na Ilidži kešom.
Set kvacila 450 KM
Golf 7 1.6 tdi je smijesno jeftin za odrzavati.
Mali servis 150 KM. Vozio ga 5 godina i prodo.
Na 180k odradio veliki, kvacilo mi zveknulo na 210k, prodo ga na 230k stvarne kilometraze.
Ja pod velikim servisom podrazumjevam sve ovo sto sam gore naveo ne samo set zupcastog. Da se razumijemo nemam ja nista protiv jeftinijeg servisa :-D

Cijena servisiranja je skuplja svake godine i ona zavisi od cijene dijelova koje kupujes, i one nisu iste, kao i od cijene rada odnosno usluge servisa.

U tvom slucaju mali servis je bio 150 KM jer najvjerovatnije si kupovao jeftinije dijelove i jeftinije ulje, ne znam koje je ulje sipano i koje filtere su ti stavili, ali znam sigurno koje ulje nisu sipali i koje filtere sigurno nisu stavili :wink:

Ako pod malim servisom podrazumjevas odgovarajuce castrolovo ulje ili oe isto ulje, koje kosta oko 26 KM/l i to je cijena u vecini prodavnica kao i servisa, to je 130 KM samo za ulje jer ide 5 litara ulja, a tvoj mali servis je kostao ukupno 150 KM. :)

Tako da sigurno nisi radio servis sa ovim uljem, a koje fabrika preporucuje. Plus, ako se odlucis na sve originalne filtere, i originalno kociono ulje taj servis sa uslugom ovlastenog servisa koja kosta oko 80 KM, kosta ukupno oko 500 KM sto nije jeftino, dok sa zamjenskim filterima tipa mahle ili man kosta oko 350 KM. U ovlastenom servisu ne moze jeftinije.

Slazem se da treba voditi racuna o troskovima i koliko se sta placa ali i o kvaliteti rada i dijelova koji se ugradjuju. Tu treba neku sredinu naci, a najbolja sredina je ova cijena od 350 KM za full mali servis
Nemoj praviti od malog i velikog servisa neku nauku kad je sve to "plug and play". Izvrni pa zavrni, nikakva pamet na ovim jednostavnim motorima, a i djelovi su svi u 5 deka, sve skupo placeno je porez na budale.
Sipao sam Castrol Edge 5w30 i 20 KM je litar bio, ruke su 30 KM/h i tada a i sada jer servisim kod istog covjeka auto u Sarajevu.

Sad vozim auto iz 2021, novo kupljeno, preslo 39k, iz garancije izaslo 2023, jer su cigani dali samo dvije godine. Zvao ovlašteni da pitam koliko je mali servis, cisto da nastavim praksu, kaze ponovo 450-500. Hvala lijepo, otisao kod svog majstora i uradio ga za 200 KM, ulje je 0w20 sada.
Boli me kita sto neće to biti u servisnoj knjizici (mislim bice ali sa pecatom mog lokalnog servisa, jest da nijd relevantno ali et), vise volim popit i pojest 3 stoje razlike nego hraniti ovlasteni servis, a mušterija ce svakako biti kada se odlucim za prodaju, jer svaka roba ima svog kupca.
HD_2015
Posts: 998
Joined: 27/08/2015 12:54

#30077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by HD_2015 »

Teže je pitu napraviti, nego mali servis uraditi. Moderni čovjek je izgubio kulturu da nešto sam uradi.

Ne zna se ventil zavrnuti, ali se zna šiša, omjeri na kladionici, zvijezde granda, svaki dan se kafe ispijaju u kafićima ...

Zato majstori naplaćuju satnicu kao hirurzi.
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Zašto bi radio sam mali servis i razmišljao šta ću sa starim uljem, kada mi već moj serviser ne naplati ništa ili naplati 10 KM ruke? Ostalo se on ugradi preko rabata na nabavci dijelova.
User avatar
Truba
Posts: 82224
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30079 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Truba »

kako ide s policom
ako su kola na tebi
a prodavat ces ih kad kupis druga (mozda i mjesecima)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11043
Joined: 10/03/2022 22:16

#30080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Nikako, jedino da ovo prvo vozilo odjaviš ako ga nećeš koristiti.
HD_2015
Posts: 998
Joined: 27/08/2015 12:54

#30081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by HD_2015 »

citroen xm wrote: 03/05/2024 09:47 Zašto bi radio sam mali servis i razmišljao šta ću sa starim uljem, kada mi već moj serviser ne naplati ništa ili naplati 10 KM ruke? Ostalo se on ugradi preko rabata na nabavci dijelova.
Ja sam davno sam radio na autu, ali sam prestao, jer živim u zgradi, pa nije zgodno. Da ima neko da iznamljuje kanal ili auto dizalicu, radio bih sam. I danas radim sam stvari koje ne zahtijevaju dizanje auta.

Prednosti: radiš kada imaš vremena, ne moraš izostajati sa posla, znaš šta si ugradio, tj. da nisi ugradio stari ili jefitni filter ili loše ulje, pazim kako zavrćem šta da ne oštetim, samostalnost, zadovoljstvo sticanja novih vještina...

Može se i staro ulje odložiti na pravilan način ili iskoristiti.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

HD_2015 wrote: 03/05/2024 08:05 Teže je pitu napraviti, nego mali servis uraditi. Moderni čovjek je izgubio kulturu da nešto sam uradi.

Ne zna se ventil zavrnuti, ali se zna šiša, omjeri na kladionici, zvijezde granda, svaki dan se kafe ispijaju u kafićima ...

Zato majstori naplaćuju satnicu kao hirurzi.
:thumbup: sto posto tacno - i sto je najgore - ponasaju se tako - mater jebo svoju ko da ima napravljene nuklearne reaktore iza sebe.... :lol: :-)

jest jest majstori uzmu samo 10 maraka na malom servisu :lol: :lol: - sve dzaba rade :lol: a kod sve ijednog doslovno kuca na minimum 2-3 sprata i u sirinu stotina metara :lol: placaju i poreze - kazu :lol:

kupim sebi kantu od 25 litara motornog ulja i filter za auto za koje mi je ovlasteni reko da je mali servis 600 maraka :lol: - ja sebi uradio za nesto malo vise od 60 maraka - doduse ne patim od kabinskih filtera pletenih vlaknima pice Alise Milano od 50 maraka - nasao sam tacno ulje i sad mi je drago sto ne ostavljam uhljupu koji mi i ne otkapa ulje kako treba stotine maraka jer eto i on jadnik treba zaradit dok sam ja podstanar.

svako ko osjeca da moze nesto sam uradit neka radi - ovo okolo je manje vise bezocna pljacka.... na svemu, kolicini, kvaliteti, tajmingu (dovezi auto bice gotovo popodne :lol: ) i tako dalje....a najvise pljacka na mogucnosti POPRAVKE i NJIHOVOJ ISPLATIVOSTI , i sto je najtragicnije - ostaje veliko pitanje na koje je uglavnom odgovor izuzetno skup na kraju - jel on ista zapravo uradio..... :run:
AdzijaFace
Posts: 274
Joined: 13/06/2021 12:42

#30083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by AdzijaFace »

skrbavi-admin wrote: 03/05/2024 15:17 jest jest majstori uzmu samo 10 maraka na malom servisu - sve dzaba rade a kod sve ijednog doslovno kuca na minimum 2-3 sprata i u sirinu stotina metara placaju i poreze - kazu
Majstor te prvo uzme na dijelovima, gdje su za njega 30-60% jefitnij. Nakon toga uzme petobu na "rukama".
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Koliko on dobije rabata ja ne znam, ali znam da me cijena servisa sa materijalom i rukama ne dođe više od 10-ak KM u odnosu na cijenu materijala kada bih ga kupovao sam. Što se tiče zamjene dijelova, zamjeni sve što je prikazano. Bar ovaj moj na koga sam navikao da mi održava. Takođe, staro ulje iskoristi za grijanje radionice zimi.

Ja živim u stanu, komplikovan mi je rad u tim okolnostima. Ne znam šta bi sa ispuštenim uljem radio. Ovako ugovorim termin, odvezem subotom, usput mi pregleda auto ako treba još nešto raditi odmah dogovorim i prst u uvo.

Da ima zabavnijih i povoljnijih opcija, svakako da ima. Ali ja za to nemam uslova.

Što se tiče kuća, stanova i vila. Ako je majstor dobar i pošten, svaka mu čast neka ima i duplo. Ima on načina sem malog servisa da zaradi fine pare.
User avatar
mk ultra
Posts: 19666
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

zamjena ulja i filtera 30KM

ja nit imam gdje da podignem kola normalno
nit znam šta ću sa 6l ulja koje se izlije
sa uljnim filterom
ili filter nafte mi je na čudnoj poziciji, opet moram dizati kola
halata imam, ali realno uslova nemam.

30KM halalim za tih 1h posla
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:24
skrbavi-admin wrote: 03/05/2024 15:17 jest jest majstori uzmu samo 10 maraka na malom servisu - sve dzaba rade a kod sve ijednog doslovno kuca na minimum 2-3 sprata i u sirinu stotina metara placaju i poreze - kazu
Majstor te prvo uzme na dijelovima, gdje su za njega 30-60% jefitnij. Nakon toga uzme petobu na "rukama".
i za to, kao bonus, dobijes ostavljen odvrnut cep od ulja na deklu motora kojeg otkrijes nakon par stotina kilometara jer ti nesto auto neobicno glasno radi :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:25 Takođe, staro ulje iskoristi za grijanje radionice zimi.
:lol: :lol: :lol:

super neki majstori - valjda ostaje para nakon izgorenog ulja u pecici :lol: zato onkologije rade ko pekare.... :zzzz:
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30088 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:24
Majstor te prvo uzme na dijelovima, gdje su za njega 30-60% jefitnij. Nakon toga uzme petobu na "rukama".
Ne uzme tebe majstor na dijelovima jer ti kao fizičko lice svakako ne možeš ostvariti taj popust i da sam kupuješ. Volio bih vidjeti i te ruke od 50 KM. :-) Zadnji mali servis odradio na benzincu 1.6 za 90 KM. Ulje i svi filteri. Sve prezentovano i sve zamjenjeno. Ako se tu majstor ugradio za ruke 50 KM onda je mađioničar. Da je dobar na rabatu u to ne sumnjam i nemam ništa protiv.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30089 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

mk ultra wrote: 03/05/2024 15:26 zamjena ulja i filtera 30KM

ja nit imam gdje da podignem kola normalno
nit znam šta ću sa 6l ulja koje se izlije
sa uljnim filterom
ili filter nafte mi je na čudnoj poziciji, opet moram dizati kola
halata imam, ali realno uslova nemam.

30KM halalim za tih 1h posla
bogati velika investicija pazi se :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30090 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:30
AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:24
Majstor te prvo uzme na dijelovima, gdje su za njega 30-60% jefitnij. Nakon toga uzme petobu na "rukama".
Ne uzme tebe majstor na dijelovima jer ti kao fizičko lice svakako ne možeš ostvariti taj popust i da sam kupuješ. Volio bih vidjeti i te ruke od 50 KM. :-) Zadnji mali servis odradio na benzincu 1.6 za 90 KM. Ulje i svi filteri. Sve prezentovano i sve zamjenjeno. Ako se tu majstor ugradio za ruke 50 KM onda je mađioničar. Da je dobar na rabatu u to ne sumnjam i nemam ništa protiv.
jasta jasta - svi avlijaneri su pravna lica :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) :-)
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30091 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Malko previše kenjaš, standardno za dijasporce koji iznenada "progledaju" kada odu vani. :mrgreen:

Ko ti brani, budi i ti avlijaner i prodaji maglu kako tvrdiš.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:31 Malko previše kenjaš, standardno za dijasporce koji iznenada "progledaju". :mrgreen:
malko ti previše pametuješ - tebi što je krivo što sam ja progledo sta cu ti ja al eto da ti kaem da sam dijaspora od 16e godine - otiso od kuce u rat bio konjina par godina i nado se donedavno necem - ako treba pocasticu te ja calama iz dajaspore - morel iz penija eto od mene poklonce :lol: i tebi i onom konjektovanom :lol: guzna pusa od babe kojoj otalizavam dupe :lol: :lol: :lol:
AdzijaFace
Posts: 274
Joined: 13/06/2021 12:42

#30093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by AdzijaFace »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:30
AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:24
Majstor te prvo uzme na dijelovima, gdje su za njega 30-60% jefitnij. Nakon toga uzme petobu na "rukama".
Ne uzme tebe majstor na dijelovima jer ti kao fizičko lice svakako ne možeš ostvariti taj popust i da sam kupuješ. Volio bih vidjeti i te ruke od 50 KM. :-) Zadnji mali servis odradio na benzincu 1.6 za 90 KM. Ulje i svi filteri. Sve prezentovano i sve zamjenjeno. Ako se tu majstor ugradio za ruke 50 KM onda je mađioničar. Da je dobar na rabatu u to ne sumnjam i nemam ništa protiv.
Sta ba pricas? Cuj ne mogu ostvariti kao fizicko lice, malo morgen. Sve se u ovoj tvorevini moze, samo nemojte nekoga praviti glupim. Da ne pricam o bezobrazluku majstora koji nece da koristi dijelove koje ti doneses, kao eto nisu to isti dijelovi koje one uzme.

Problem je sto sam osudjen na takvog majstora jer korektno OTKLONI PROBLEM, no kad me uzme 100KM skuplje na malom servisu u odnosu na godinu ranije je uzimanje jer mu se moze.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:38 samo nemojte nekoga praviti glupim.
ovo je najveca tragedija u BIH.... i sto je najgore ako sta kazes odmah pocnu uvrede ako ne verglaš u smijeru tih levata, a onda preko kojih se prelazi jer klošar ima 50000 komentara.....
Last edited by skrbavi-admin on 03/05/2024 15:43, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30095 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ne trebaju meni čale. Znam ja dobro kako funkcionišu stvari ovde. Ništa nije ružičasto, daleko od toga. Isto tako imam u bližoj okolini sasvim dovoljno dijasporskih kenjara koje žele da me uče životi jer eto one znaju pošto je jelde zapadni sistem tvorac pravilnog života i ponašanja. :-)

Druže, svjesno ili nesvjesno, tvoji postovi su puni kompleksa. Ko god je uspio nešto stvoriti i zaraditi, ti mu nalaziš manu. Ko god je u nečemu uspio više od tebe serendaš po njemu. Olabavi malo.

Kažem ti, dođi, nađi prostor, nabavi alate, otvori servis i zaradi vilu. Mislim da ti toliko niko ne brani. Budi regularan ili avlijaner, kako god hoćeš. Jbt, otišao si na bogati zapad i kupuješ kanistere ulja, vučeš se po parkinzima da mijenjaš kako te neko ne bi zavrnuo za satnicu... Poštujem, ali nemoj ni ovamo ismijavati ljude koji rade svoj posao normalno i pošteno. Koliko god ti bilo teško shvatiti, ima ih.
User avatar
mk ultra
Posts: 19666
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:38 bezobrazluku majstora koji nece da koristi dijelove koje ti doneses, kao eto nisu to isti dijelovi koje one uzme.

pa zato što ga je vjerovatno nekad neko isfaširao svojim "orginal" dijelom, pa poslije došao na reklamaciju

ovako ima garanciju povrata, zna šta je postavio itd, nazove radnju dobije novi, ako je stvarno do dijela.
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#30097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

AdzijaFace wrote: 03/05/2024 15:38
Sta ba pricas? Cuj ne mogu ostvariti kao fizicko lice, malo morgen. Sve se u ovoj tvorevini moze, samo nemojte nekoga praviti glupim. Da ne pricam o bezobrazluku majstora koji nece da koristi dijelove koje ti doneses, kao eto nisu to isti dijelovi koje one uzme.

Problem je sto sam osudjen na takvog majstora jer korektno OTKLONI PROBLEM, no kad me uzme 100KM skuplje na malom servisu u odnosu na godinu ranije je uzimanje jer mu se moze.
Aha, znači kada ti otkloni majstorski kvar onda ti valja, a kada ti skuplje naplati onda je ološ. Mijenjaj majstora za mali servis, ne vidim u čemu je problem. Niko te ne veže lancem.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4282
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#30098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:42 Ne trebaju meni čale. Znam ja dobro kako funkcionišu stvari ovde. Ništa nije ružičasto, daleko od toga. Isto tako imam u bližoj okolini sasvim dovoljno dijasporskih kenjara koje žele da me uče životi jer eto one znaju pošto je jelde zapadni sistem tvorac pravilnog života i ponašanja. :-)

Druže, svjesno ili nesvjesno, tvoji postovi su puni kompleksa. Ko god je uspio nešto stvoriti i zaraditi, ti mu nalaziš manu. Ko god je u nečemu uspio više od tebe serendaš po njemu. Olabavi malo.

Kažem ti, dođi, nađi prostor, nabavi alate, otvori servis i zaradi vilu. Mislim da ti toliko niko ne brani. Budi regularan ili avlijaner, kako god hoćeš. Jbt, otišao si na bogati zapad i kupuješ kanistere ulja, vučeš se po parkinzima da mijenjaš kako te neko ne bi zavrnuo za satnicu... Poštujem, ali nemoj ni ovamo ismijavati ljude koji rade svoj posao normalno i pošteno. Koliko god ti bilo teško shvatiti, ima ih.
šta tebe zapravo boli kurac kakav sam ja licno? jesam li ja ovdje raspredao i o kome personalno? jel imas neku diplomu doktorsku, psihologije nesto pa ti to daje zapravo da nekog etiketiras na licnom nivou i sta sam ja tebi zapravo licno reko pa je tebe bocnulo? mrš. :lol:
mijenjam pa šta? meni se cini da tebe puno više odere mijehanicar od tih 90 maraka priznaj :lol: :izet:
papa
Last edited by skrbavi-admin on 03/05/2024 15:48, edited 1 time in total.
AdzijaFace
Posts: 274
Joined: 13/06/2021 12:42

#30099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by AdzijaFace »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:45 Aha, znači kada ti otkloni majstorski kvar onda ti valja, a kada ti skuplje naplati onda je ološ. Mijenjaj majstora za mali servis, ne vidim u čemu je problem. Niko te ne veže lancem.
Otklanjanje kvara naplati i tu nema problema.

Problem ima kada hocu da ga angazujem za ZAMJENU dijelova, odnosno mali servis i kada hocu da platim njegove RUKE, gdje on odbija ako nisu NJEGOVI dijelovi.
Qwerty1234
Posts: 772
Joined: 27/05/2021 09:57

#30100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

citroen xm wrote: 03/05/2024 15:42 Ne trebaju meni čale. Znam ja dobro kako funkcionišu stvari ovde. Ništa nije ružičasto, daleko od toga. Isto tako imam u bližoj okolini sasvim dovoljno dijasporskih kenjara koje žele da me uče životi jer eto one znaju pošto je jelde zapadni sistem tvorac pravilnog života i ponašanja. :-)

Druže, svjesno ili nesvjesno, tvoji postovi su puni kompleksa. Ko god je uspio nešto stvoriti i zaraditi, ti mu nalaziš manu. Ko god je u nečemu uspio više od tebe serendaš po njemu. Olabavi malo.

Kažem ti, dođi, nađi prostor, nabavi alate, otvori servis i zaradi vilu. Mislim da ti toliko niko ne brani. Budi regularan ili avlijaner, kako god hoćeš. Jbt, otišao si na bogati zapad i kupuješ kanistere ulja, vučeš se po parkinzima da mijenjaš kako te neko ne bi zavrnuo za satnicu... Poštujem, ali nemoj ni ovamo ismijavati ljude koji rade svoj posao normalno i pošteno. Koliko god ti bilo teško shvatiti, ima ih.
Sve receno 💪
Post Reply