Pomoć oko kupovine auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1226 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by kloniran »

amar1994 wrote:
kloniran wrote:Kad sve saberes i oduzmes i saslusas svakog forumasa, ne valja nijedno auto, osim sluzbenog :D
ti samo trebas na limariju pripazit i to je to :D

juce sam vidio 6 mk1 , jarane nema ni blatobrana ni praga , weight reduction level pro :lol: :lol: :run:
nema je da nije procvjetala, ko nekad birvaktile opel suza :lol:
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#1227 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Proposition Joe »

Kakav je Ford Focus 2.0 16v ? To je mazdin motor, isti je u mazdi 6, koliko sam uspio skontati guglajuci malo. Sta mislite o toj kombinaciji u ford focusu?

Kolika je realna potrosnja? Puno razlicitih informacija o potrosnji sam nasao.

Ne prelazim godisnje puno, oko 10 do 15 hiljada, 90% otvoreni put, bh magistrale i autoput.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1228 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

Proposition Joe wrote:Kakav je Ford Focus 2.0 16v ? To je mazdin motor, isti je u mazdi 6, koliko sam uspio skontati guglajuci malo. Sta mislite o toj kombinaciji u ford focusu?

Kolika je realna potrosnja? Puno razlicitih informacija o potrosnji sam nasao.

Ne prelazim godisnje puno, oko 10 do 15 hiljada, 90% otvoreni put, bh magistrale i autoput.
Nije to mazdin motor , fordov je , mazda je jedino dodala vvti i direktno ubrizgavanje na 2.0 disi 155ks.

Taj motor standardno ima problem sa ljepljenjem karika pa hoce trosit preko litar ulja na 1000km , rjesenje zamjena karika poboljsanim . Lanac isto odlazi , a muka ga je zamijenit :run:

Potrosnja za mz3 , 11l grada , oko 6-7 otvorene , to je sa 6 brzina.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#1229 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Proposition Joe »

https://www.automanijak.com/ford/2005/5 ... us-2.0-16v

Rijec je o fokusu MK2, a ne mk1... Kako pise i 1.8 je mazdin, a ugradjuje se u fokusu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1230 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by vješalica »

Da li bi bilo OK uzeti nekog Grolfa 5 za pocetnika da ne kupuje neke fancy vozilice da ih ne utupi za kratko vrijeme?
Mislim da se razumijemo,to je sve preslo do mjeseca i nazad,ali eto,kad mogu Grolfovi 2 ...
Mozda neki benzinac?
Ima nekih motora 1.4 jel to mlogo trosi?
Ili mozda bolje dizela?
Nekako su ti kobajagi benzinci manje presli,ali znate kako je sa vracanjem sata?
Neki savjet je dobrodosao da se malo prekontamo?
To bi se auto povremeno vozalo i po relaciji gdje je vise ostecena cesta radi posla...
Imaju neki lafo SDI isto...pa eto nista fancy
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#1231 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Proposition Joe »

TOYOTA AVENSIS 2003. 95 KW (6.500 KM)
https://www.olx.ba/r/30086696/865

Sta mislite o Avensisu sa linka? Ima li iko iskustva ili saznanja o modelu, motoru?

Iskustva o prodavacu? Onako izgleda lijepo, usminkan, sto ne mora nista da znaci.

Citajuci po netu, ono sto generalno vazi za Toyotu, pogotovo vazi za Avensisa. Bilo je ponekad problema sa ovim ranijim modelima prije facelifts sa potrosnjom ulja, ali ako ima, kao sto pise, servisna knjiga, to bi se trebalo dati primjetiti u intervalima zamjene ulja.

Znaci, ozbiljno sam zainteresovan za ovo auto.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1232 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by golfiista »

Proposition Joe wrote:TOYOTA AVENSIS 2003. 95 KW (6.500 KM)
https://www.olx.ba/r/30086696/865

Sta mislite o Avensisu sa linka? Ima li iko iskustva ili saznanja o modelu, motoru?

Iskustva o prodavacu? Onako izgleda lijepo, usminkan, sto ne mora nista da znaci.

Citajuci po netu, ono sto generalno vazi za Toyotu, pogotovo vazi za Avensisa. Bilo je ponekad problema sa ovim ranijim modelima prije facelifts sa potrosnjom ulja, ali ako ima, kao sto pise, servisna knjiga, to bi se trebalo dati primjetiti u intervalima zamjene ulja.

Znaci, ozbiljno sam zainteresovan za ovo auto.
Ne mora.nista da znaci, ali ofirno je ofarban i prosaran, te vrata te blatobran itd. Pregledaj malo bolje auto.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1233 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by liaar »

Udaren sa desne strane, prednja i zadnja vrata nisu iste boje, vjerovatno su prednja farbana, pa novija farba. Iznad desnog fara (na slikama sprijeda je to lijevi) ne valja zazor, hauba ima pola centa lufta, vidi se da je visočija od blatobrana. Zazor haube na branik se povećava od sredine na desnu stranu. Itd itd, i to na osnov prve 4 slike.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1234 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by konektovan »

liaar wrote:Udaren sa desne strane, prednja i zadnja vrata nisu iste boje, vjerovatno su prednja farbana, pa novija farba. Iznad desnog fara (na slikama sprijeda je to lijevi) ne valja zazor, hauba ima pola centa lufta, vidi se da je visočija od blatobrana. Zazor haube na branik se povećava od sredine na desnu stranu. Itd itd, i to na osnov prve 4 slike.
U ovom zatvorenom prostoru, pod nekakvom rasvjetom, ti sve to skuzio, aferim. :mrgreen: Mozda je boja sa perl efektom, pa pod nekim uglovima tako djeluje, ali definitivno ove slike ne mogu ništa reci dok se ne ode na lice mjesta.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1235 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by condy »

Oko sokolovo :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#1236 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by basicm »

liaar wrote:Udaren sa desne strane, prednja i zadnja vrata nisu iste boje, vjerovatno su prednja farbana, pa novija farba. Iznad desnog fara (na slikama sprijeda je to lijevi) ne valja zazor, hauba ima pola centa lufta, vidi se da je visočija od blatobrana. Zazor haube na branik se povećava od sredine na desnu stranu. Itd itd, i to na osnov prve 4 slike.
Farbana oba blatobrana i desna vrata i branici. Zazor kao sto je rekao. Farovi previse cisti, ja mislim da je dobila po nosu. Samo treba vidjeti koliko, mozda i nije strasno.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#1237 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Proposition Joe »

Ma ja, i meni su ova prednja desna vrata upadala u oci, samo sam trazio potvrdu iskusnog oka...
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#1238 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Proposition Joe »

Ma ja, i meni su ova prednja desna vrata upadala u oci, samo sam trazio potvrdu iskusnog oka...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1239 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by 530i »

Auto je sav šaren od različitih nijansi.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1240 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by CPT »

Proposition Joe wrote:TOYOTA AVENSIS 2003. 95 KW (6.500 KM)
https://www.olx.ba/r/30086696/865

Sta mislite o Avensisu sa linka? Ima li iko iskustva ili saznanja o modelu, motoru?

Iskustva o prodavacu? Onako izgleda lijepo, usminkan, sto ne mora nista da znaci.

Citajuci po netu, ono sto generalno vazi za Toyotu, pogotovo vazi za Avensisa. Bilo je ponekad problema sa ovim ranijim modelima prije facelifts sa potrosnjom ulja, ali ako ima, kao sto pise, servisna knjiga, to bi se trebalo dati primjetiti u intervalima zamjene ulja.

Znaci, ozbiljno sam zainteresovan za ovo auto.
avto je saren, a i ovo sa 130k km za auto star 15 godina je jako optimisticno :wink:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#1241 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bilic »

530i wrote:Auto je sav šaren od različitih nijansi.
Na olx sam otvorio slike i artikle .
Ili dosta rade na lakiranju auta ili loše fotografišu auta.
Ako več lakiraju bolje sa su ga čitavog prešlii.

Sretnooo
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1242 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by liaar »

konektovan wrote:
liaar wrote:Udaren sa desne strane, prednja i zadnja vrata nisu iste boje, vjerovatno su prednja farbana, pa novija farba. Iznad desnog fara (na slikama sprijeda je to lijevi) ne valja zazor, hauba ima pola centa lufta, vidi se da je visočija od blatobrana. Zazor haube na branik se povećava od sredine na desnu stranu. Itd itd, i to na osnov prve 4 slike.
U ovom zatvorenom prostoru, pod nekakvom rasvjetom, ti sve to skuzio, aferim. :mrgreen: Mozda je boja sa perl efektom, pa pod nekim uglovima tako djeluje, ali definitivno ove slike ne mogu ništa reci dok se ne ode na lice mjesta.
Nije perla nikakva, vidi se i na slici iz čistog profila, i iz slika iz ugla se vidi da su desna vrata tamnija.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1243 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by condy »

CPT wrote:
Proposition Joe wrote:TOYOTA AVENSIS 2003. 95 KW (6.500 KM)
https://www.olx.ba/r/30086696/865

Sta mislite o Avensisu sa linka? Ima li iko iskustva ili saznanja o modelu, motoru?

Iskustva o prodavacu? Onako izgleda lijepo, usminkan, sto ne mora nista da znaci.

Citajuci po netu, ono sto generalno vazi za Toyotu, pogotovo vazi za Avensisa. Bilo je ponekad problema sa ovim ranijim modelima prije facelifts sa potrosnjom ulja, ali ako ima, kao sto pise, servisna knjiga, to bi se trebalo dati primjetiti u intervalima zamjene ulja.

Znaci, ozbiljno sam zainteresovan za ovo auto.
avto je saren, a i ovo sa 130k km za auto star 15 godina je jako optimisticno :wink:
:thumbup: Vožen samo subotom :-D

btw. Nije baš lagano i jednostavno za ove novce naći očuvano auto. Kupuje jeftino vozilo, pa se i kriteriji moraju malo smanjiti. Teško da će naći auto po volji forumskog pučanstva očuvano koje nije farbano i sl., jer takvih jednostavno na cesti ovog godišta i ove cijene nema za te novce. Ili su prava rijetkost. Najvažnije je pokušati izbjeći havarisana vozila, udarena, a ostalo....
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1244 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by 530i »

bilic wrote:
530i wrote:Auto je sav šaren od različitih nijansi.
Na olx sam otvorio slike i artikle .
Ili dosta rade na lakiranju auta ili loše fotografišu auta.
Ako več lakiraju bolje sa su ga čitavog prešlii.

Sretnooo

Nije to do fotografija, nego je parcijalno farban a svaki put druga nijansa, vjerovatno je to auto vozio neki "stručnjak" koji voli da tipka na mobitel kad se uparkirava i vozi...
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#1245 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by basicm »

Nije problem sto je farban nego treba vidjeti da nije prezivio havariju. sta ocekivati od polovnog auta, I ogrebotine i manji udari su normalna stvar. Kriva sasija je vec druga stvar.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1246 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by 530i »

Moja logika...a možda se neke neće složiti. Farban pomalo i farban kod jeftinih majstora. Kriv u udesu, koliko god mal udes bio, nema se para. Isto je tako onda bilo i za održavanje. Takav auto zaobišao bih u širokom luku. Isto i one koji voze Savu S3 ili tigar zimski nonstop.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1247 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by konektovan »

basicm wrote:Nije problem sto je farban nego treba vidjeti da nije prezivio havariju. sta ocekivati od polovnog auta, I ogrebotine i manji udari su normalna stvar. Kriva sasija je vec druga stvar.
Baš tako. 90% auta koji se prodaju na oglasima imalo je neku korekciju u smislu farbanja, ali ako je samo estetika u pitanju i nije veliki problem, kriva šasija jeste.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1248 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by UmaX »

530i wrote:Moja logika...a možda se neke neće složiti. Farban pomalo i farban kod jeftinih majstora. Kriv u udesu, koliko god mal udes bio, nema se para. Isto je tako onda bilo i za održavanje. Takav auto zaobišao bih u širokom luku. Isto i one koji voze Savu S3 ili tigar zimski nonstop.
Da, da, cim vidim koji je aftermarket radio, gume, zavirim pod haubu, sve je jasno je li auto odrzavano ili nije.

Ko ima Save S3 stare 8 godina, sigurno nije radio redovne servise ulja.
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#1249 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Throttle »

Cijena takvih avensisa je 8000+ najcesce, za tu cijenu za koju se ova s linka prodaje moze imat i poneku manu
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#1250 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by citroen xm »

Interesantno, kod ovoga prodavca sva auta imaju smiješno malu kilometražu, a povoljna su. E sad, ili ih dovlači sa određenom havarijom pa popravlja, ili bezobrazno skida kilometre.
Locked