Pomoć oko kupovine auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1201 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

condy wrote: :lol:

Svako kad bira drugačije bira. Nekome vjeruj motor ne znači ništa posebno, ali neke druge stvari...

Preplaćen je dobro za nekih do 9 hiljada eura bez obzira šta imao od opreme...još sada već po malo star model na zalasku. Ne kontam, mogao je kupiti RS izvedbu pa hajd...ali 1.6 tdi i to onu sa pet brzina, mislim da je to motor od 66 kw :roll:
85kw :D

Image

:lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1202 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

saqibb wrote:
condy wrote:@sakib
Pošto je kilometraža do 100 hiljada, moja preporuka bi bila Peugeot 308 1.6 hdi ili 2.0 hdi, automatik. Mislim da ti se on najbolje uklapa u budžet, godište i traženu kilometražu.

Možda i Golf VII sa 1.2 tsi motorom ili možda može Škoda Octavia sa 1.6 tdi motorom, i sa dsg mjenjačem.

Od većih uklapa se ali nešto starijeg godišta Opel Insignia, možda i Ford Mondeo.

Za Mazdu 3 i Opel Astru ne znam, @amera pitaj.
ima jedan Sead Leon 1.6 tdi dsg 2016 80.000km, al je bio na rentakaru, razmisljam to da kupim!
e jesi nasao auto , eno ona astra je 26800KM , mozda mozes spustit na 26000 , dodas para i rijesio si se za narednih 5god najmanje :thumbup:

https://www.olx.ba/artikal/29759580/ast ... 36-ks-at6/
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#1203 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by vnm »

ja koliko vidim cijena ove astre je za teretno vozilo, a teretno vozilo ne moze registrovati na fizicko lice. ako hoce putnicko morace platiti pdv na cijenu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1204 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

eh jbga :( , nista onda :run:
saqibb
Posts: 14
Joined: 14/05/2018 12:42

#1205 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by saqibb »

ima i sead altea xl, 1.6 tdi dsg 2016. 25000km,
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1206 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: :lol:

Svako kad bira drugačije bira. Nekome vjeruj motor ne znači ništa posebno, ali neke druge stvari...

Preplaćen je dobro za nekih do 9 hiljada eura bez obzira šta imao od opreme...još sada već po malo star model na zalasku. Ne kontam, mogao je kupiti RS izvedbu pa hajd...ali 1.6 tdi i to onu sa pet brzina, mislim da je to motor od 66 kw :roll:
85kw :D

Image

:lol:
Ljepe ovčice za dijetalni ručak :lol: :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#1207 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by nepass1 »

Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1208 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
spomeni fiata i alfu na to su gadljivi :lol:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1209 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by UmaX »

Neces mu tako ogadit gnojfa, bas naprotiv. :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1210 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by golfiista »

nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
Golf V je dobar auto. Zasto bi ga nekome gadio? Naprotiv, ohrabrii kupca, jer ce tog golfa kupiti danas, voziti dvije godine i opet prodati za istu lovu, bez obzira na kilometrazu. Za te dvije godine moze skontati jel auto za njega ili nije :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1211 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Rockefeller »

nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
A sto moras?

Pusti :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#1212 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by nepass1 »

Rockefeller wrote:
nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
A sto moras?

Pusti :mrgreen:
Pa moze se kupiti i nesta bolje za te pare. Pretezno su uvezeni i vraceni, slaba limarija, korozija izbija po pragovima.
Ono bar da pogleda sta se jos nudi a ne ja cu g5 i nema dalje.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1213 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Rockefeller »

nepass1 wrote:
Rockefeller wrote:
nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
A sto moras?

Pusti :mrgreen:
Pa moze se kupiti i nesta bolje za te pare. Pretezno su uvezeni i vraceni, slaba limarija, korozija izbija po pragovima.
Ono bar da pogleda sta se jos nudi a ne ja cu g5 i nema dalje.
Znam. Jebiga, nismo svi isti. Tu je najveci problem u ovoj prici :)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1214 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by commendatore »

e da reci mu da ga kupi jer mu cijena ostaje ista bez obzira na kilometrazu - znaci kad kupi izraubanu sklopociju - pa kad ga zadesi turbina egeri cekenĐini - nek otvara teme po forumu.... ipak to vrijedi jedno 10000 KM sta je to - nikakva para.... a i servisi su povoljniji od drugih nesto oko hiljade kuplung-zamajac i tako to - sica - pa ja nije auto za sirotinju nego za gospodu - ha ja.... sta ima veze sto 10 guzova gospode zamijeni dupe na vozackom sjedistu.... nije to nista.... prdez gospodina je sladak kao i hemoroid....

ne mora da razmislja oce l ga prodat - ide to ko alva iz ruke u ruku - kao na lancu.... to je pouzdan nepoderiv lanac - bez losih karika.... sta ima veze sto ga je neko hladnog dero i palio gume (vidjao sam to - i to vidu djavla mehanicara koji bi trebao da ga sredi i pazi kako ga razguljuje ko napolitanku)...

nego da ne bude sve tako savrseno po golfa ja sam usrani 6. vlasnik alfe.... jebo je otac.... jos kolko je losija od golfa ne zadrzava cijenu - ja uzO smece i mogo i zaradit na njoj... a golf stabilan drzi cijenu..... eto ti..... jebi ga za smecara kao ja smecarska su auta.... jebaji ga.... vozacu je dok mi ne stane na cesti kurva se bas ne da.....

aj zrao
Last edited by commendatore on 11/06/2018 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1215 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by golfiista »

nepass1 wrote:
Rockefeller wrote:
nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
A sto moras?

Pusti :mrgreen:
Pa moze se kupiti i nesta bolje za te pare. Pretezno su uvezeni i vraceni, slaba limarija, korozija izbija po pragovima.
Ono bar da pogleda sta se jos nudi a ne ja cu g5 i nema dalje.
U golfa slaba limarija. Jes ti dobar? Svabo je to, to se ne mere poderat, lim moze promijenit boju ali korozija ni pod razno
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1216 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by golfiista »

commendatore wrote:e da reci mu da ga kupi jer mu cijena ostaje ista bez obzira na kilometrazu - znaci kad kupi izraubanu sklopociju - pa kad ga zadesi turbina egeri cekenĐini - nek otvara teme po forumu.... ipak to vrijedi jedno 10000 KM sta je to - nikakva para.... a i servisi su povoljniji od drugih nesto oko hiljade kuplung-zamajac i tako to - sica - pa ja nije auto za sirotinju nego za gospodu - ha ja.... sta ima veze sto 10 guzova gospode zamijeni dupe na vozackom sjedistu.... nije to nista.... prdez gospodina je sladak kao i hemoroid....

ne mora da razmislja oce l ga prodat - ide to ko alva iz ruke u ruku - kao na lancu.... to je pouzdan nepoderiv lanac - bez losih karika.... sta ima veze sto ga je neko hladnog dero i palio gume (vidjao sam to - i to vidu djavla mehanicara koji bi trebao da ga sredi i pazi kako ga razguljuje ko napolitanku)...
Da li je sve bas tako crno? Valjda nekad golfa kupi i neko normalan. Pa ga vozi nekoliko godina i uredno servisira i odluci da ga proda i ovaj nas kolega kupi i zivi sretno do kraja zivota.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1217 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

nepass1 wrote:Kako nekog odvratiti da kupi golf V jos dizel?
Ali ozbiljno pitam, kako mu ga ogaditi?
evo posalji mu ovo :lol:

Image
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#1218 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by nepass1 »

commendatore wrote:e da reci mu da ga kupi jer mu cijena ostaje ista bez obzira na kilometrazu - znaci kad kupi izraubanu sklopociju - pa kad ga zadesi turbina egeri cekenĐini - nek otvara teme po forumu.... ipak to vrijedi jedno 10000 KM sta je to - nikakva para.... a i servisi su povoljniji od drugih nesto oko hiljade kuplung-zamajac i tako to - sica - pa ja nije auto za sirotinju nego za gospodu - ha ja.... sta ima veze sto 10 guzova gospode zamijeni dupe na vozackom sjedistu.... nije to nista.... prdez gospodina je sladak kao i hemoroid....

ne mora da razmislja oce l ga prodat - ide to ko alva iz ruke u ruku - kao na lancu.... to je pouzdan nepoderiv lanac - bez losih karika.... sta ima veze sto ga je neko hladnog dero i palio gume (vidjao sam to - i to vidu djavla mehanicara koji bi trebao da ga sredi i pazi kako ga razguljuje ko napolitanku)...

nego da ne bude sve tako savrseno po golfa ja sam usrani 6. vlasnik alfe.... jebo je otac.... jos kolko je losija od golfa ne zadrzava cijenu - ja uzO smece i mogo i zaradit na njoj... a golf stabilan drzi cijenu..... eto ti..... jebi ga za smecara kao ja smecarska su auta.... jebaji ga.... vozacu je dok mi ne stane na cesti kurva se bas ne da.....

aj zrao
Pa prije vozio g4 i otisla turbina onda i motor, napravio to za 3k i prodao za 6k :lol:
I opet samo golf.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1219 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:

pa to im je mana , ne ne ustvari krivo je lose gorivo i ceste :lol:

najjaci su mi sa prljava mu turbina pa kao ciste nesto i bolje ide , zamisli kako je to drzavano i vozeno :run:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1220 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by kloniran »

Kad sve saberes i oduzmes i saslusas svakog forumasa, ne valja nijedno auto, osim sluzbenog :D
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#1221 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by nepass1 »

kloniran wrote:Kad sve saberes i oduzmes i saslusas svakog forumasa, ne valja nijedno auto, osim sluzbenog :D
Ma glupo mi sto covjek zivi u dobu g2 tj u posleratnom vremenu, gdje je g2 bio opravdana kupovina (djelovi dostupnost i cjena,nije se kvarilo, odrzavanje itd itd)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1222 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: u posleratnom vremenu nije se kvarilo
golf se nikad ne kvari,ni prije ni poslije rata :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1223 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by amar1994 »

kloniran wrote:Kad sve saberes i oduzmes i saslusas svakog forumasa, ne valja nijedno auto, osim sluzbenog :D
ti samo trebas na limariju pripazit i to je to :D

juce sam vidio 6 mk1 , jarane nema ni blatobrana ni praga , weight reduction level pro :lol: :lol: :run:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1224 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:
nepass1 wrote: u posleratnom vremenu nije se kvarilo
golf se nikad ne kvari,ni prije ni poslije rata :lol:
:lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1225 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by kloniran »

nepass1 wrote:
kloniran wrote:Kad sve saberes i oduzmes i saslusas svakog forumasa, ne valja nijedno auto, osim sluzbenog :D
Ma glupo mi sto covjek zivi u dobu g2 tj u posleratnom vremenu, gdje je g2 bio opravdana kupovina (djelovi dostupnost i cjena,nije se kvarilo, odrzavanje itd itd)
Golf je mk2 1.6d je tito, nepoderiva raga, vise je vlasnika nadzivio nego ijedno auto ikad :mrgreen:
Locked