POMOC!!!!!HITNO!!!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#1 POMOC!!!!!HITNO!!!!

Post by DiGri »

Treba mi sto vise podataka o LAN mrezama i o modemskoj vezi!!! Imal ko od vas bilo sta od toga,,,ispit na vidiku!!!!!!! :(
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#2

Post by mrak »

Zasluzujes da ne polozis ispit ako ne znas koristiti google.
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#3

Post by DiGri »

Hahahaha,,,prvo nije za mene nego za rodicu,,,mada objasnjenje nije potrebno,,,,drugo pretrazila sam citav google i nema nista sto bi joj odgovaralo,,,,inace se ne bih obracala za pomoc,,,pa ako neko zna ili ima neka stavi kakav link!!!!
Inace na google apsolutno nikad ne mogu naci ono sto trazim!!!!!
eto
Posts: 19
Joined: 11/04/2002 00:00

#4

Post by eto »

ja bih samo da povezem ovu temu sa "zasto nase diplome nista ne vrijede" temom ;)
Garamond
Posts: 48
Joined: 30/10/2002 00:00

#5

Post by Garamond »

Pokušaj nekakp pristupiti EBSCO bazi podataka. Google je nevjerovatna stvarka ali će te odvesti samo “so far” na ovu temu.

Googlovanjem :) sam našao da Media Centar spominje neki pristup EBSCOu:

http://www.media.ba/Sarajevo/Archive/

i Acces spominje da imaju pretplatu:

http://www.access.ba/
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6

Post by Bobi »

Da mi je samo znati koje si kljucne rijeci koristila za pretragu na Google?
Nesto u stilu"Treba mi sve o lan mrezama i modemskim vezama"...:D..ili "lan mreze i modemske veze" http://www.google.com/search?hl=hr&ie=U ... C5%BEi&lr=
Hajd sad to probaj na nekom drugom jeziku pa vidi rezultata..na pr.na engleskom.
Vidi kad stavis "lan network book free"..dobijes...http://www.google.com/search?hl=hr&ie=U ... C5%BEi&lr=
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#7

Post by DiGri »

Da,,,vjerovatno sam ukucala nesto tako ili mozda cijeli text o onom sto mi treba! Koliko gluupim smatras korisnike interneta???????? :-x
Vazno je da na tvom linku nisam nasla ono sto trebam,,,a vjerovatno sam pretrazila sve na internetu a nema nista o onom sto me bas zanima,,,no sve u svemu bas ti hvala "srce si" :roll:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#8

Post by pape »

:lol: Jebote, ..... kad ja, ... najveci levat i antitalenat za informatiku na svijetu, nadjem sve sto mi treba preko Google-a, ....... DiGri ...... koliki si ti tek levat. :lol: :lol: :P
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#9

Post by Harrys »

DiGri wrote:Da,,,vjerovatno sam ukucala nesto tako ili mozda cijeli text o onom sto mi treba! Koliko gluupim smatras korisnike interneta???????? :-x
Vazno je da na tvom linku nisam nasla ono sto trebam,,,a vjerovatno sam pretrazila sve na internetu a nema nista o onom sto me bas zanima,,,no sve u svemu bas ti hvala "srce si" :roll:
Pa probaj i na yahoo.com
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#10

Post by DiGri »

pape wrote::lol: Jebote, ..... kad ja, ... najveci levat i antitalenat za informatiku na svijetu, nadjem sve sto mi treba preko Google-a, ....... DiGri ...... koliki si ti tek levat. :lol: :lol: :P
Hahahahaha,,,ja crnjaka,,,bas ti hvala,,,ala me nasmija golemo ;-)
Ma nasla sam cini se ono sto sam trazila,,,Mada nedovoljno podataka,,,a to je najveci problem :lol:
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#11

Post by mrak »

Postoji jedna velika tipka na tastaturi, zove se space i sluzi za razmak izmedju rijeci. Da, da, to se koristi za razmak a ne zarez.

Zarez sluzi za odvajanje misli i logickih cijelina u recenici, ovako, ili ovako.
Last edited by mrak on 05/05/2004 23:14, edited 1 time in total.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#12

Post by zensko »

:lol:
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#13

Post by DiGri »

mrak wrote:Postoji jedna velika tipka na tastaturi, zove se space i sluzi za razmak izmedju rijeci. Da, da, to se koristi za razmak a ne zarez.

Zarez sluzi za odvajanje misli i logickih cijelina u recenici, ovako, ili ovako.
A takoooooo znaci,,,,vidim ja ovi zarezi nesto vele i ne pomazu,,,ali dobro uvijek ima onih koji pokupe svu pamet svijeta,,,pa je onda sole drugima! :x Heb ga!!!! Ne bi zivot bilo interesantan bez toga,,,zar ne!!!! :zjev:
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#14

Post by RPM »

mrak wrote:Postoji jedna velika tipka na tastaturi, zove se space i sluzi za razmak izmedju rijeci. Da, da, to se koristi za razmak a ne zarez.
Zarez sluzi za odvajanje misli i logickih cijelina u recenici, ovako, ili ovako.
mrak....za sve neuke ovoga svijeta ... :D ....pojasni nam i postojanje ostalih tipki na tastaturi ... :D ... btw. oslobodi se brate, oslobodi se sestro ... :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#15

Post by manijak1 »

:D Kako nemam logičkih cjelina znači nemam ni dijelova ne koristim zareze sem space-a udaram ga najjače što mogu.
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#16

Post by DiGri »

RPM wrote:
mrak wrote:Postoji jedna velika tipka na tastaturi, zove se space i sluzi za razmak izmedju rijeci. Da, da, to se koristi za razmak a ne zarez.
Zarez sluzi za odvajanje misli i logickih cijelina u recenici, ovako, ili ovako.
mrak....za sve neuke ovoga svijeta ... :D ....pojasni nam i postojanje ostalih tipki na tastaturi ... :D ... btw. oslobodi se brate, oslobodi se sestro ... :D
Jest vala, mogao bi! Nije mi jasna ona tipka na L i oni brojevi gore,,,hmmm a tek koliko znakova imaaaa,,,,,,a uuuuuuuuuuuuuuu :D
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#17

Post by mrak »

Mnogi sigurno nemaju pojma za sta sluze misticne tipke tipa Print Screen, Scroll Lock, koja je razlika izmedju Alt i Alt Gr itd, tako da pitanje ima smisla bez obzira na ironiju, RPM
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#18

Post by RPM »

'ebes ironiju, ... bitni su zarezi izmedju logickih cjelina ... :D ... neima frke, misljah da ces pomoci doticnoj ...
DiGri
Posts: 28
Joined: 28/12/2003 00:00

#19

Post by DiGri »

RPM wrote:'ebes ironiju, ... bitni su zarezi izmedju logickih cjelina ... :D ... neima frke, misljah da ces pomoci doticnoj ...
:D Heb ga doticna zna sta znace te tipke,,,al joj opet nije pomoglo da nadje ono za ispit :D no nema veze!!! Danke RPM!
Post Reply