Pomoć za macu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
Abu FEED el-Castro

Pomoć za macu

Post by Abu FEED el-Castro » 18/12/2006 14:51

Nije bas neka humanitarna akcija, ali čim sam vidio Mircerku kao moderatora znao sam da je ovo mjesto gdje da trazim pomoc :)
Maca mi zadnje dvije sedmice ima proljev i davao sam joj sirupe i neke lijekove i nista :( Zapravo prvo nisam ni znao sta je (ne znam jos) no nije bilo stalno, nego malo bude pa kao prodje i sve tako, zato se toliko i oduljilo. Spava u hodniku u kartonu, mislio sam da je do hrane, pa do hladnoce, pa ovo pa ono. Maca nije tuzna, ona ok izgleda samo ta kaka me brine...
Imal ko kakvo slično iskustvo i kakav savjet sta da probam ali sve prije doktora za hajvane jer mi je auto kod majstora pa ne mogu je nosit dok ne dodje...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Pomoć za macu

Post by mIRCerka » 18/12/2006 14:56

Abu FEED el-Castro wrote:Nije bas neka humanitarna akcija, ali čim sam vidio Mircerku kao moderatora znao sam da je ovo mjesto gdje da trazim pomoc :)
Maca mi zadnje dvije sedmice ima proljev i davao sam joj sirupe i neke lijekove i nista :( Zapravo prvo nisam ni znao sta je (ne znam jos) no nije bilo stalno, nego malo bude pa kao prodje i sve tako, zato se toliko i oduljilo. Spava u hodniku u kartonu, mislio sam da je do hrane, pa do hladnoce, pa ovo pa ono. Maca nije tuzna, ona ok izgleda samo ta kaka me brine...
Imal ko kakvo slično iskustvo i kakav savjet sta da probam ali sve prije doktora za hajvane jer mi je auto kod majstora pa ne mogu je nosit dok ne dodje...

Saljem ti na PP broj telefona veterinara koji voli macke i dolazi ti na adresu.
Zovi ga cim prije ziv bio.

žena zmaj

Post by žena zmaj » 18/12/2006 15:14

Meni se desilo nesto terrible!! Naime, macak mi je misteriozno nestao... u noci punog mjeseca. Zivim na 5.spratu, mogao je samo skociti kroz balkon. Ne kontam jos uvijek sta se desilo i zasto je nestao, kako je nestao? Svi su ukucani spavali, ustala sam se to jutro u 5.30 i nigdje ga vise nisam uspjela naci. Da li se nekome ista slicno desilo? Hoce li mi se vratiti macak, buduci svi kazu da se macke vracaju??? Tako sam se navikla na njega, i bas mi je tesko...smrc. :( :( :(

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/12/2006 15:34

žena zmaj wrote:Meni se desilo nesto terrible!! Naime, macak mi je misteriozno nestao... u noci punog mjeseca. Zivim na 5.spratu, mogao je samo skociti kroz balkon. Ne kontam jos uvijek sta se desilo i zasto je nestao, kako je nestao? Svi su ukucani spavali, ustala sam se to jutro u 5.30 i nigdje ga vise nisam uspjela naci. Da li se nekome ista slicno desilo? Hoce li mi se vratiti macak, buduci svi kazu da se macke vracaju??? Tako sam se navikla na njega, i bas mi je tesko...smrc. :( :( :(

Da ce ti se sam vratiti na kucna vrata na peti sprat NECE.
Moras izaci vani, pretrazi sve prizemne prostorije, macikaj ga, zovi ga, nek ti ne bude blam i u 2 ujutro izaci i traziti ga.
Moze se zavuci u poslovne prostorije u prizemlju zgrade. Ono sto je najbitnije je da alarmiras komsije da je macak nestao, mozda ga ko i vidi.

žena zmaj

Post by žena zmaj » 19/12/2006 08:10

Ma, joj, sve sam ja to vec uradila, i to ne jednom... Sada kad god se pojavim na prozoru, komsije me pitaju ima li ga, je li to trazis macka itd. Fakat vise ne znam ni gdje da idem ni kome jos da kazem. Moze biti da ga je neko uzeo sebi, jer je macak pravo lijep...
Hvala na savjetu, u svakom slucaju.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 20/12/2006 18:32

Abuuuu, jesi li zvao veterinara, jel maca bolje?

Ins0mnlaC

Post by Ins0mnlaC » 20/12/2006 18:37

maca crkla ...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 20/12/2006 18:39

Ins0mnlaC wrote:maca crkla ...

? jel se ti to zajebavas sa mnom i mackama?

Post Reply