Pomoć oko akni

Sve o zdravlju...
Post Reply
AmacSa

Pomoć oko akni

Post by AmacSa » 08/09/2016 12:55

Zdravo svima. Da li neko zna kako da se riješim crvenih tačkica po licu od akni? Recimo da sam skontao kako da mi ne izbijaju nove, ali su tu te tačkice već mjesecima. Također, brada i vilica do obraza su mi šareni (ako slučajno iskoči jedna ili dvije, to će biti ovdje) i tražio sam na google-u i uglavnom kažu da je to vezano za hormone... ali onda kažu da se konsultujem sa ginekologom. wtf :? Inače imam 19 godina, pa mi možda fakat hormoni divljaju pa se to odražava na osjetljivoj koži ili da ja odem izvadit krv ili kod dermatologa?
Je li neko imao sličnu situaciju?

walter kurtz

Re: Pomoć oko akni

Post by walter kurtz » 08/09/2016 20:57

Kad pocnes redovno guziti sve ce se to samo od sebe srediti

AmacSa

Post by AmacSa » 08/09/2016 21:20

tebi je pomoglo? haj aktivirat ću se malo

Klitemnestraaa

Post by Klitemnestraaa » 09/09/2016 09:27

AmacSa wrote:tebi je pomoglo? haj aktivirat ću se malo

:lol: :lol: :lol:
Meni je malo cudno za tvoje godine, inace do kraja puberteta ljudi imaju muke s tim i gotovo. Ja osobno nikad nisam imala akne, ali mi je kolegica imala i otisla je kod neke kozmeticarke koja je izbusila iglama i proslo je. To ako imas one bijele, da se gnoj vidi. Ako su sitne i crvene, onda pravac dermato(venero)logu. (kakav ginekolog, haha :lol:) Mogu zamisliti face zena u cekaonici da dodjes kod ginica. :D
Ako si u Sa, imas xy asocijaciju, besplatno je, rade i s muskima s aknama. Ja sam bila kod ginica i prezadovoljna sam, jako su fini i ljubazni, a uz to i besplatni, jel, pa mi jos drazi.

AmacSa

Post by AmacSa » 09/09/2016 11:29

Ma znam, šalim se. Kažem ginekologu jer očito ovo se uglavnom ženama dešava. Nisam šaban(a) da idem kod ginekologa :-D . Odoh onda kod dermatologa, možda mi nešto korisno kaže..

P308

Post by P308 » 09/09/2016 19:42

Klitemnestraaa wrote:

Meni je malo cudno za tvoje godine, inace do kraja puberteta ljudi imaju muke s tim i gotovo.

WTF? :shock:

gilla

Post by gilla » 09/09/2016 22:26

Klitemnestraaa wrote:

Meni je malo cudno za tvoje godine, inace do kraja puberteta ljudi imaju muke s tim i gotovo. Ja osobno nikad nisam imala akne, ali mi je kolegica imala i otisla je kod neke kozmeticarke koja je izbusila iglama i proslo je. To ako imas one bijele, da se gnoj vidi. Ako su sitne i crvene, onda pravac dermato(venero)logu. (kakav ginekolog, haha :lol:) Mogu zamisliti face zena u cekaonici da dodjes kod ginica. :D
Ako si u Sa, imas xy asocijaciju, besplatno je, rade i s muskima s aknama. Ja sam bila kod ginica i prezadovoljna sam, jako su fini i ljubazni, a uz to i besplatni, jel, pa mi jos drazi.

Gdje ti zivis??

TC- nemoj slusati ove savjete za kozmeticare, oni veze nemaju, idi dermatologu, propisat ce ti lijecenje shodno godinama.
Sto se tice tih tackica, uzmi privatno tretman vocnim kiselinama cc 50%+ npr. glikolkna kiselina.
Nemoj pristati na 20-30%, nece ti pomoci, to je samo da ti uzme pare da dodjes ponovo. 1 ili 2 tretmana ovim jacim ce ti pomoci.

vješalica

Post by vješalica » 10/09/2016 01:10

kozmetičari i kozmetičarke će ti uništiti lice nestručnim tretmanima
treba osim vanjskog ćišćenja određenim sredstvima poraditi i na unutrašnjem ispiranju organizma
čajevi, jabuke (sok) pravi prirodni neprskani itd...
eventualno povaditi neke nalaze i vidjeti stanje organizma
i ne prčkati da se još ne inficira i ne ostanu duboki ožiljci pa da hodaš rohav ko juščenko
i ideš dermatologu pa endokrinologu,a ne ginekologu kako te savjetuju te budaletine

ilkbahar

Post by ilkbahar » 21/09/2016 23:45

AmacSa wrote:Ma znam, šalim se. Kažem ginekologu jer očito ovo se uglavnom ženama dešava. Nisam šaban(a) da idem kod ginekologa :-D . Odoh onda kod dermatologa, možda mi nešto korisno kaže..
Ova sto ti je gore dala.savijet da ces se provalit ako odes zbog akni ginekologu ocigledno nema tri ciste u glavi. Upravo bi i trebala otici ginekologu radi bubuljica jer one mogu biti posljedica problema sa jajnicima i hormonima. Policisticni jajnici.su jedan od najcescih uzoraka akni, posemno uz rub.vilice. Vjeruje, govorim izbiskustva. Kada sredis jajnike i hormone i bubuljice ce prestati izlaziti. Mozdaa ti ginic.preporuci pilule.

vješalica

Post by vješalica » 22/09/2016 00:50

ilkbahar wrote:
AmacSa wrote:Ma znam, šalim se. Kažem ginekologu jer očito ovo se uglavnom ženama dešava. Nisam šaban(a) da idem kod ginekologa :-D . Odoh onda kod dermatologa, možda mi nešto korisno kaže..
Ova sto ti je gore dala.savijet da ces se provalit ako odes zbog akni ginekologu ocigledno nema tri ciste u glavi. Upravo bi i trebala otici ginekologu radi bubuljica jer one mogu biti posljedica problema sa jajnicima i hormonima. Policisticni jajnici.su jedan od najcescih uzoraka akni, posemno uz rub.vilice. Vjeruje, govorim izbiskustva. Kada sredis jajnike i hormone i bubuljice ce prestati izlaziti. Mozdaa ti ginic.preporuci pilule.

ti nemaš tri čiste u glavi
lik je muško i neće ići ginekologu
a pogotovo neće pregledati jajnike i uzimati pilule
:lol:

Dadulino

Post by Dadulino » 03/10/2016 23:08

Probaj klindamicin u kombinaciji sa benzoil peroksidom

bejbi91

Post by bejbi91 » 03/10/2016 23:34

AmacSa wrote:Zdravo svima. Da li neko zna kako da se riješim crvenih tačkica po licu od akni? Recimo da sam skontao kako da mi ne izbijaju nove, ali su tu te tačkice već mjesecima. Također, brada i vilica do obraza su mi šareni (ako slučajno iskoči jedna ili dvije, to će biti ovdje) i tražio sam na google-u i uglavnom kažu da je to vezano za hormone... ali onda kažu da se konsultujem sa ginekologom. wtf :? Inače imam 19 godina, pa mi možda fakat hormoni divljaju pa se to odražava na osjetljivoj koži ili da ja odem izvadit krv ili kod dermatologa?
Je li neko imao sličnu situaciju?

Meni su pomogle dvije stvari koje pretpostavljam svako ima u kući
soda bikarbona i bijeli luk :)
Maska od sode bikarbone dva puta sedmično.U soljicu od kafe ili neku zdjelicu napraviš pastu od sode bikarbone i malo vode,staviš na lice,ostaviš 10 minuta,ispereš vodom.Oguliš čehno bijelog luka,prepoloviš ga i sok utrljaš u bubuljicu,najbolje ti je ovo raditi naveče kad kreneš spavati,ujutru se umiješ i neće ti ostati miris bijelog luka na licu :D
Naime,još uvijek sa 25 godina mi povremeno izađe bubuljica tu i tamo,najčešće na bradi.Imam masnu kozu lica,najviše T-zona(čelo,nos,brada) a i dosta sam živčana osoba pa mi se stvaraju bubuljice od stresa,pritiska i nervoze :oops:
Uglavnom,nakon bačenih stotina i stotina maraka na kreme,maske od blata iz Mrtvog mora,ulja čajevca,nevena,pilinge,kupatilo mi izgleda ko kozmetički salon :-)I nedavno nađem na nekom sajtu kako se riješiti bubuljica uz pomoć prirodnih sastojaka,i mogu reći da sam za eto nekih mjesec dana prezadovoljna rezlutatom koji sam postigla sodom bikarbonom i bijelim lukom :navijacica:

sherbett

Post by sherbett » 04/10/2016 09:15

Ozmeticarke su uglavnom nekima i mesarke :mrgreen: izbuse one to, ociste, ali istaju oziljci. Mos se rijesit eventualno nekad akni, ali oziljaka tesko, a to je jos gore. Ista stvar s prosirenim porama...

Prvo promijeni prehranu, da se organizam ocisti. Moras izbacit slatko i masno, ima posebnih dijeta da se rijesis akni.

Laseri su prilicno ucinkoviti i za akne i za oziljke od akni. Al su i skupi. Pazi kome dajes akne u ruke :mrgreen: radi oziljaka.

Kataklinger

Post by Kataklinger » 04/10/2016 09:25

U mene je lice bilo groblje na kraju puberteta. Probao skoro sve osim Roaccutana. Znaci nisu mi pomogli ni klindamicin, ni benzoil peroksid, ni acidi borici, ni vocne kiseline niti bilo kakva krema protiv akni ( od Vichy-a, Eucerina pa nadalje ). Kad se skontam koliko sam novca potrosio na to sve i silne odlaske dermatolozima. Odem na more i to mi malo popravi situaciju, vratim se i za 10 dana sve isto. Jednostavno, vremenom se lice pocelo cistiti, s tim da vodim koliko toliko zdrav zivot, sport, pazim na ishranu itd, i evo sad je cisto da bi se reklo da nikad nisam imao niti jednu aknu.

Astrix

Post by Astrix » 21/10/2016 08:50

Ja sam u srednjoj skoli imao problema sa bubuljicama i aknama i potrajalo je dosta dugo. Sad se to smirilo ali povremeno izađe opet poneka ali nije strasno, za par dana prođe.
Ovih dana razmisljam da odem negdje na tretman lica da se ocite oni crni mitiseri po nosu, njih sad najviše ima i onih bijelih potkožnih, ne znam kako ih se riješiti...

Ima li ko kakav savjet da to sam pokušam uraditi ili neki dobar kozmetički salon koji će mi samo očistiti te mitisere bez daljnjeg prćkanja po licu?

esmasaric

Post by esmasaric » 22/10/2016 22:17

Astrix wrote:Ja sam u srednjoj skoli imao problema sa bubuljicama i aknama i potrajalo je dosta dugo. Sad se to smirilo ali povremeno izađe opet poneka ali nije strasno, za par dana prođe.
Ovih dana razmisljam da odem negdje na tretman lica da se ocite oni crni mitiseri po nosu, njih sad najviše ima i onih bijelih potkožnih, ne znam kako ih se riješiti...

Ima li ko kakav savjet da to sam pokušam uraditi ili neki dobar kozmetički salon koji će mi samo očistiti te mitisere bez daljnjeg prćkanja po licu?
Ja to radim sama. Postoji nešto kao alat upravo za bubuljice, to koriste i dermatolozi. Ovaj svoj sam naručila online, ali sam poprilično sigurna da ima u dm-u, cm-u i tako tim shopovima. Uglavnom izgleda kao šipka sa rupom na kraju i lijepo sve očistiš za 5 minuta kod kuće.

Ja to radim stvarno dugo i nemam problema. Velika problematika tih mitesera na nosu je što se vraćaju. Prije sam išla kod dermatologa za to pa mi je dojadilo svako malo na čiščenje lica.

Post Reply