pometi ispred svoje avlije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
leo_

#1 pometi ispred svoje avlije

Post by leo_ » 23/12/2011 18:54

prije rata su navodno svi stanari morali izaci i cistiti ispred svog ulaza snijeg, barem meni tako pricaju. jesu li to jugonostalgicari ili je to bila realnost, nije vishe ni vazno, ali zar nije logicno da bi trebalo i sad da postoji neki zakon, da brate mili svako ocisti 10 metara snijega oko svog ulaza? uvijek je neko od mojih cistio snijeg, uvijek su i stari stanari (prijeratni) to radili, ali (u mom ulazu, ne govorim za sve) ovi sto su doselili poslije rata nece ni o cemu da brinu. ako mogu izaci iz zgrade normalno, super, ako ne mogu, nije problem niti snijeg do koljena, niti led, niti ista. peace!

muha_sa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 415 times

#2 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by muha_sa » 23/12/2011 18:59

leo_ wrote:prije rata su navodno svi stanari morali izaci i cistiti ispred svog ulaza snijeg, barem meni tako pricaju. jesu li to jugonostalgicari ili je to bila realnost, nije vishe ni vazno, ali zar nije logicno da bi trebalo i sad da postoji neki zakon, da brate mili svako ocisti 10 metara snijega oko svog ulaza? uvijek je neko od mojih cistio snijeg, uvijek su i stari stanari (prijeratni) to radili, ali (u mom ulazu, ne govorim za sve) ovi sto su doselili poslije rata nece ni o cemu da brinu. ako mogu izaci iz zgrade normalno, super, ako ne mogu, nije problem niti snijeg do koljena, niti led, niti ista. peace!
-istinu pricaju :) lopato se snijeg ne samo ispred ulaza u zgradu vec se lopato i ispred ulaza u avliju :)
-sad niko nece lopate da se prihvati--iz poniženja ljudima-il ljenost :-)
-od 21-og stana u mom ulazu jedini ja ocistim--ne mogu da gledam peksinuluk--a neocišcen snijeg sa stepeništa je ništa drugo (osim opasnosti) vec peksinluk :D

ismb

#3 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by ismb » 23/12/2011 19:13

leo_ wrote:prije rata su navodno svi stanari morali izaci i cistiti ispred svog ulaza snijeg, barem meni tako pricaju. jesu li to jugonostalgicari ili je to bila realnost, nije vishe ni vazno, ali zar nije logicno da bi trebalo i sad da postoji neki zakon, da brate mili svako ocisti 10 metara snijega oko svog ulaza? uvijek je neko od mojih cistio snijeg, uvijek su i stari stanari (prijeratni) to radili, ali (u mom ulazu, ne govorim za sve) ovi sto su doselili poslije rata nece ni o cemu da brinu. ako mogu izaci iz zgrade normalno, super, ako ne mogu, nije problem niti snijeg do koljena, niti led, niti ista. peace!
I sada je ista obaveza po članu 17. Odluke o kućnom redu, ali kada pročitaš, u stvari je u obavezi predstavnik upravitelja za taj objekat (zajedno sa stanarima, naravno, ali vjerovatno stanari smatraju da taj predstavnik - kada već prima naknadu od upravitelja - treba i da barem "izlopata" do ulaza)

leo_

#4 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by leo_ » 23/12/2011 22:00

ja ne znam vishe sta se desava. stvarno (p)ostajemo degenerisano drustvo. ne mogu vishe da vjerujem da je problem izaci pa makar 5-6 lopata baciti. razumijem ljude u godinama, ne mogu, niko ih i ne tjera, ali kod mene i ovi sto mogu, nema teorije. vec odavno govorim starim komsijama da bi trebalo podnijeti prijave i protiv ovih sto izdaju stanove ko zna kakvim likovima, pa jednostavno nikakve obaveze nemaju. ne smijes mu ni pozvoniti na vrata kad ne znas jel' lud, nadrogiran ili sta vec. medjutim, niko nista. nek je Bog na pomoci s ovim ljudima kroz zivot ici. :S

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#5 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by PipiDugaDevetka » 24/12/2011 01:03

Hojratinski je i moj komšiluk.
:D
Tako bih rado da se vratim u majčinu utrobu da ih ne gledam i ne čujem i da sam zaštićen.

Troll_Happens

#6 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by Troll_Happens » 24/12/2011 09:27

I djipa je u jednu ruku kriv, frajer zabranjuje da se snijeg ispred kuce baca na trotoroar ili na ulice pa kud ce normalan insan sa tim snijegom. Logicno je da se baca na cestu pa kad grtalica prodje to pokupi... boze debila ko nam radi u RAD-u :-) :-)

muha_sa

#7 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by muha_sa » 24/12/2011 12:04

Jedan001 wrote:I djipa je u jednu ruku kriv, frajer zabranjuje da se snijeg ispred kuce baca na trotoroar ili na ulice pa kud ce normalan insan sa tim snijegom. Logicno je da se baca na cestu pa kad grtalica prodje to pokupi... boze debila ko nam radi u RAD-u :-) :-)
-vazda je bilo bacanje na ulicu--još kao djete sam lopato ispred svoje avlije i bacali na glavnu ulicu--kasnije dolazili komunalci--kupili i u Miljacku istresali.

Troll_Happens

#8 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by Troll_Happens » 24/12/2011 16:51

vnm
Been thanked: 2 times

#9 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by vnm » 24/12/2011 17:05

kod mene to radi komsija koji je nedavno doselio, znaci ne poslije rata nego bukvalno prije nekoliko godina. pored toga mete i lisce na jesen i sadi cvijece oko zgrade. sve sto prijeratne komsije (cast izuzecima) cine je da melju o tome kad je doticni doselio i kako "nas" otjerase...nekad me sramota sto sam sarajlija.

cisto da malo razbijem te predrasude.

popajic

#10 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by popajic » 24/12/2011 17:52

Jeste bilo drugacije prije rata , s tim sto se nije MORALO , nego je bilo normalno da to stanari odrade - dijelom sto se drugacije nije moglo zapucati u skolu ili na posao , a dijelom sto narod nije bio bas ovoliko " bas me briga za sve"
Sve u svemu , uvijek je bilo onih sto su kese sa smecem frljacali sa prozora i onih koji su ih kupili, onih sto su snijeg lopatali i onih sto dobiju osip od same rijeci lopata :D ...neke stvari se ne mijenjaju

Tvrdokorna mrlja

#11 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by Tvrdokorna mrlja » 24/12/2011 18:31

ja bih pokupio snijeg,al valja sad led razbijat,a nemam krampe :-?

muha_sa

#12 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by muha_sa » 24/12/2011 18:33

Tvrdokorna mrlja wrote:ja bih pokupio snijeg,al valja sad led razbijat,a nemam krampe :-?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vrecu soli trehni :lol:

Tvrdokorna mrlja

#13 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by Tvrdokorna mrlja » 24/12/2011 19:31

dje cu to..jos da kerove navucem oko kuce,pa i taj belaj

MUNAFIK
Has thanked: 6 times
Been thanked: 97 times

#14 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by MUNAFIK » 25/12/2011 16:10

Mrsko narodu, posebno omladini radit bilo sta, samo bi da pametuju i da se zale, svi su krivi svi su lopovi... A mrsko 10 minuta izdvojit da se snjeg ocisti...

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#15 Re: pometi ispred svoje avlije

Post by chuchumbamayumbe » 25/12/2011 16:15

Jesmo papani braćo mila, pa to je čudo jedno...otiš'o ja do granapa, u svakom smetljarniku parkiran auto, da ne bi padao snijeg na ljubimce. Pakirali ih papci ispod streha gdje su prodavnice (u B-Fazi). Parkirani po trotoaru, pa grtalica, i kada bi je poslali da malo razgrne snijega i "osoli", ne može da prođe od papana parkiranih na trotoaru. Kakvi smo papani i bezobraznici postali, nije ni čudo što smo u ovakom crnjaku.
FUJ!

Post Reply