Položaj žene u islamu

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply

da li islamske šerijatske propise prema ženama, treba potpuno izbaciti iz naše tradicije?

da
72
55%
ne
59
45%
 
Total votes: 131

kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2326 Re: Položaj žene u islamu

Post by kerima1 »

Rastjerate aktivnu raju zahtijevanjem pravila pisanja pa onda evo hajte' sad, ja vala ne bi da mi se placa ako vec znam unaprijed da se moderaciji ne svidjam kao forumas t.j. moji stavovi.
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#2327 Re: Položaj žene u islamu

Post by perfekcionista1 »

Kao prvo, mislim da kad se zene sakupe u grupu i pocnu raspravljati o necemu da se ponasaju duplo gore nego stoka. To bi bio moj odgovor na uvredu doticnog moderatora od ranije da su muskarci stoka. ALi ne sve zene, cestite i postene zene se ponasaju kako je Bog im naredio.

Drugo, sledeci put kad vidim da se muslimani provociraju nekim provokatorskim mrziteljskim komentarma ili slikama sve cu to da uslikam, dokumentujem i platim ako treba clanak na koji god portal ili tiskani medij uspijem, zajedno sa nickovima a mozda i licnim podacima osoba koje su to dozvolile. GOVOR MRZNJE JE ZABRANJEN PO ZAKONIMA DRZAVE BIH, A DA NE GOVORIM NA PISLJIVOM FORUMU.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2328 Re: Položaj žene u islamu

Post by MarlboroGold »

perfekcionista1 wrote:Kao prvo, mislim da kad se zene sakupe u grupu i pocnu raspravljati o necemu da se ponasaju duplo gore nego stoka. To bi bio moj odgovor na uvredu doticnog moderatora od ranije da su muskarci stoka. ALi ne sve zene, cestite i postene zene se ponasaju kako je Bog im naredio.

Drugo, sledeci put kad vidim da se muslimani provociraju nekim provokatorskim mrziteljskim komentarma ili slikama sve cu to da uslikam, dokumentujem i platim ako treba clanak na koji god portal ili tiskani medij uspijem, zajedno sa nickovima a mozda i licnim podacima osoba koje su to dozvolile. GOVOR MRZNJE JE ZABRANJEN PO ZAKONIMA DRZAVE BIH, A DA NE GOVORIM NA PISLJIVOM FORUMU.
Idi popij sok od zove. Biće ti bolje :roll:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2329 Re: Položaj žene u islamu

Post by zforumas »

Sta cemo ako pokupi igracke i ode kuci :?:
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#2330 Re: Položaj žene u islamu

Post by dadinjo33 »

zforumas wrote:Sta cemo ako pokupi igracke i ode kuci :?:
Uslikacemo ih prije nego ih odnese. Hairlija je militantnu prijetnju slobodi govora i privatnosti korisnika foruma u sekularnoj drzavi zavrsio pozivanjem na zakone drzave. Nije da nema medija i agencija kojima je interesantna ta vrsta humora.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2331 Re: Položaj žene u islamu

Post by kerima1 »

Neki forumas se javio mislim na ovoj temi napisao bogovski dobar post pa covjek kaze da je islam u njegovim pocecima zaista donijeo zeni bolji polozaj no sto je bio..zenska djeca se ziva zakopavala, udavali ih jos dok su djevojcice bile sluzile kao svaka druga roba.zivot zene u islamu u danasnjici ako ga se slijedi je dosta tezi nego zivot nemuslimanke u civilizovanijim dijelovima svijeta.Da nista drugo ne uzmemo osim hidzaba dovoljan primjer da nije lako zeni konstantno nositi jedan stil odjece i to koji prekriva veliku povrsinu tijela.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2332 mod-comment

Post by arzuhal »

perfekcionista1 wrote:Kao prvo, mislim da kad se zene sakupe u grupu i pocnu raspravljati o necemu da se ponasaju duplo gore nego stoka. To bi bio moj odgovor na uvredu doticnog moderatora od ranije da su muskarci stoka. ALi ne sve zene, cestite i postene zene se ponasaju kako je Bog im naredio.

Drugo, sledeci put kad vidim da se muslimani provociraju nekim provokatorskim mrziteljskim komentarma ili slikama sve cu to da uslikam, dokumentujem i platim ako treba clanak na koji god portal ili tiskani medij uspijem, zajedno sa nickovima a mozda i licnim podacima osoba koje su to dozvolile. GOVOR MRZNJE JE ZABRANJEN PO ZAKONIMA DRZAVE BIH, A DA NE GOVORIM NA PISLJIVOM FORUMU.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» perfekcionista1

hefta


Postovi su pometlani i forumaši upozoreni. Ja sam tebi rekao da ne prijetiš, a na tvoju prijavu je reagovano i odgovoreno. Nakon isteka bana dođi pa normalno diskutuj.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2333 Re: Položaj žene u islamu

Post by Idemedosumom »

Kada nurko, towelie ili onaj harač popiju ban, odmah slijedi oplakivanje, kao i kritikovanje moderacije.

A kada brat fasuje bananu, mi muslimani šutimo, u jedinstvu je snaga...

Helem, ove današnje hodže nam ne dozvoljavaju ni da prijetimo kako treba, trebamo se vratiti izvoru :oops:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2334 Re: Položaj žene u islamu

Post by kerima1 »

Idemedosumom wrote:Kada nurko, towelie ili onaj harač popiju ban, odmah slijedi oplakivanje, kao i kritikovanje moderacije.

A kada brat fasuje bananu, mi muslimani šutimo, u jedinstvu je snaga...

Helem, ove današnje hodže nam ne dozvoljavaju ni da prijetimo kako treba, trebamo se vratiti izvoru :oops:
Valjda je enormna razlika ovaj ban od hevtu i Toweliev trajni ban iliti Dadinjin od mjesec dana. :wink:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2335 Re: Položaj žene u islamu

Post by Nurudin »

Gledaj to sa pozitivne strane. Dok god je vaša mržnja usmjerena na druge, nemate se kad međusobno mrziti i napadati,
šiti i suniti ..
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2336 Re: Položaj žene u islamu

Post by Irsar »

kerima1 wrote:zivot zene u islamu u danasnjici ako ga se slijedi je dosta tezi nego zivot nemuslimanke u civilizovanijim dijelovima svijeta.Da nista drugo ne uzmemo osim hidzaba dovoljan primjer da nije lako zeni konstantno nositi jedan stil odjece i to koji prekriva veliku povrsinu tijela.
Vjera nije tu da učini ovaj svijet ugodnim i lagodnim, već da pripremi čovjeka (uključujući i ženu) za susret sa Stvoriteljem i Vječnost. Pa i po cijenu stalnih iskušenja i tegoba. Uostalom, od kada se istinitost nečega "procjenjuje" kroz to koliko je ta navodna istina ugodna i "lijepa"? Po tebi, da bi Islam bio istinit onda život žene u Islamu treba biti jednako lagodan, ugodan i slobodarski kao život žene na Zapadu, istom onom Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla.

Ti izgleda smatraš da je jedna Aiša trebala ostaviti svog muža Muhammeda a.s. onda kada joj je isti dao punu slobodu izbora da ga napusti, a ne da ostane sve do njegovog preseljenja unatoč neimaštini, neimaštini koja je bila tolika da je Aiša poslije preseljenja Muhammeda a.s. rekla kako su se oni (tj. Muhammedova a.s. porodica) uspjeli najesti tri dana uzastopno tek poslije preseljenja njenog muža (Sahih al-Bukhari 6687, plus od Ebu-Hurejre Sahih al-Bukhari 5374), dok je prije valjalo i trpiti glad, a da ne kažem kakve druge stvari.

Za tvoju informaciju, materijalno blagostanje i "slobode" koje ljudi uživaju nisu u nužnoj korelaciji sa ispravnim životom i zadovoljstvom Stvoritelja. :wink: Čak bih se usudio reći da su materijalno blagostanje i dobar život obrnuto proporcionalni.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2337 Re: da li je žena u islamu ponižena?

Post by Irsar »

perfekcionista1 wrote:Nije lose imati i temu da li je zena u krscanstvu ponizena pa da malo izadjemo iz okvira nametnutih predrasudnih tema, argumenti koji govore afirmativno o ponizavanju zene u bibliji su previse jaki da bi se ignorisali
Ovdje uglavnom protiv Islama pišu nevjernici (ateisti) i kojekakvi sinkretisti, "spiritualisti", "agnostici", """kulturološki kršćani""" i slične neznalice. Niti u Kršćanstvu žena nije ponižena, stvar je u tome što Kršćanstva više u praksi niti nema, uništen je od strane kako samih Kršćana (pogotovo ovih sekularnih, koliko god bilo apsurdno biti sekularan i Kršćanin) tako i ovih koje sam naveo u prvoj rečenici. Da se javi kakav Katolik sa tvrdnjom da žena ima da sluša svog oca i da mora ostati čedna, isključivo čuvajući svoju čast za brak i muža, vidjeli bismo kako bi graknuli svi ovi protiv takvog "ograničenja i nepravde" protiv žene.

Nego Islam je realno jedina religija ovdje koja je ostala a koja još koliko-toliko drži do sebe, stoga i sva ova prašina koja se diže oko njega.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2338 Re: Položaj žene u islamu

Post by Idemedosumom »

Nurudin wrote:Gledaj to sa pozitivne strane. Dok god je vaša mržnja usmjerena na druge, nemate se kad međusobno mrziti i napadati,
šiti i suniti ..
A tvoj dzihad na forumu da raskrinkaš islam i hodže je ništa drugo, do li ljubav? :-D
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 409
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#2339 Re: Položaj žene u islamu

Post by srce_ruke_lopata »

Hm...najbolji položaj žene...
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2340 Re: Položaj žene u islamu

Post by harač »

Irsar wrote:Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla
ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2341 Re: Položaj žene u islamu

Post by ExNihilo »

Al shaytan al akbar
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2342 Re: Položaj žene u islamu

Post by arzuhal »

harač wrote:
Irsar wrote:Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla
ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
Ti kao da imaš neku traumu sa mnom u vezi pa što god da kažeš moraš spomenuti i mene. Ne mrzim ja zapad, to je samo stvar tvog nerazumijevanja onog o čemu ja govorim. Otvoren sam za razgovor.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2343 Re: Položaj žene u islamu

Post by KIseljak12 »

.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2344 Re: Položaj žene u islamu

Post by KIseljak12 »

harač wrote:
Irsar wrote:Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla
ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
Qutb je mnogima i babo i mater, a da za njeg nikad u zivotu culi nisu. Moglo bi se sta o tome reci na onoj drugoj temi, ali niko izgleda da se javi.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2345 Re: Položaj žene u islamu

Post by harač »

KIseljak12 wrote:
harač wrote:
Irsar wrote:Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla
ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
Qutb je mnogima i babo i mater, a da za njeg nikad u zivotu culi nisu. Moglo bi se sta o tome reci na onoj drugoj temi, ali niko izgleda da se javi.
kojoj sad drugoj :lol: ovdje slucajno zadjoh i odmah naletih na biser jednog od tri musketira
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2346 Re: Položaj žene u islamu

Post by harač »

arzuhal wrote:
harač wrote:
Irsar wrote:Zapadu koji se pobunio protiv svoje vjere i predstavlja samo oličenje zla
ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
Ti kao da imaš neku traumu sa mnom u vezi pa što god da kažeš moraš spomenuti i mene. Ne mrzim ja zapad, to je samo stvar tvog nerazumijevanja onog o čemu ja govorim. Otvoren sam za razgovor.
nisi ti zanimljiv, vec manjak konkurencije; ko drugi do vas trojice dzematlija - idemedosumom :?: :lol:

ne treba cjepidlaciti, ima nesto podmuklije u onom izvodjenju dogmatizma do krajnjih granica i zornog iscekivanja trenutka kad ce zapad, "zajedno s njegovim mjerilima vrijednosti moralnosti, istine, ispravnosti i ostalog - snaći sudbina kakva je snašla i pojedinane drevne narode o kojima govori Kur'an", a cija se sudbina sastoji u unistenju, istrebljenju njegovih zitelja etc. naravno, ne pretpostavljam da i sam ne znas da su analogije izmedju tih drustava neodrzive, ali je upravo zbog toga takav stav prema ovom zapadu (sto rece ahbab "samo olicenje zla") znacajnije u ovim raspravama
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2347 Re: Položaj žene u islamu

Post by arzuhal »

harač wrote:
nisi ti zanimljiv, vec manjak konkurencije; ko drugi do vas trojice dzematlija - idemedosumom :?: :lol:

ne treba cjepidlaciti, ima nesto podmuklije u onom izvodjenju dogmatizma do krajnjih granica i zornog iscekivanja trenutka kad ce zapad, "zajedno s njegovim mjerilima vrijednosti moralnosti, istine, ispravnosti i ostalog - snaći sudbina kakva je snašla i pojedinane drevne narode o kojima govori Kur'an", a cija se sudbina sastoji u unistenju, istrebljenju njegovih zitelja etc. naravno, ne pretpostavljam da i sam ne znas da su analogije izmedju tih drustava neodrzive, ali je upravo zbog toga takav stav prema ovom zapadu (sto rece ahbab "samo olicenje zla") znacajnije u ovim raspravama
:cry:



Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2348 Re: Položaj žene u islamu

Post by seln »

Nurudin wrote:Gledaj to sa pozitivne strane. Dok god je vaša mržnja usmjerena na druge, nemate se kad međusobno mrziti i napadati,
šiti i suniti ..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Koja zamjena teza, kruhtejebo...
Nemanja, jes' to ti, crkve ti?
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2349 Re: Položaj žene u islamu

Post by Euridika »

harač wrote:
arzuhal wrote:
harač wrote:ova mrznja zapada, u tebe i arzuhala, vuce na qutba, al on se navodno dobrovoljno vratio, pa mrzio iz daleka, a ovdje izgleda pricamo o posljedicama isteka duldunga :lol: to objasnjava i sto kod smrcka nema tih patoloskih izljeva emocija protiv svecke :D
Ti kao da imaš neku traumu sa mnom u vezi pa što god da kažeš moraš spomenuti i mene. Ne mrzim ja zapad, to je samo stvar tvog nerazumijevanja onog o čemu ja govorim. Otvoren sam za razgovor.
nisi ti zanimljiv, vec manjak konkurencije; ko drugi do vas trojice dzematlija - idemedosumom :?: :lol:

ne treba cjepidlaciti, ima nesto podmuklije u onom izvodjenju dogmatizma do krajnjih granica i zornog iscekivanja trenutka kad ce zapad, "zajedno s njegovim mjerilima vrijednosti moralnosti, istine, ispravnosti i ostalog - snaći sudbina kakva je snašla i pojedinane drevne narode o kojima govori Kur'an", a cija se sudbina sastoji u unistenju, istrebljenju njegovih zitelja etc. naravno, ne pretpostavljam da i sam ne znas da su analogije izmedju tih drustava neodrzive, ali je upravo zbog toga takav stav prema ovom zapadu (sto rece ahbab "samo olicenje zla") znacajnije u ovim raspravama
Ako zapad snađe ta zla kob i sudba, snaći će i vascijeli dunjaluk. Ne znam baš ko bi se tome radovao ... :cry:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2350 Re: Položaj žene u islamu

Post by Bloo »

Euridika wrote: Ako zapad snađe ta zla kob i sudba, snaći će i vascijeli dunjaluk. Ne znam baš ko bi se tome radovao ... :cry:
I gdje mi u Bosni spadamo u sve to :lol:
Post Reply