politika

User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#26 Re: politika

Post by Hajvan »

Живела Југсл…. Сервија

Живео Шешељ
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#27 Re: politika

Post by 8i23 »

Jednog dana kada se bude pisala historija, onda će se reći da je generalni sekretar UN-a primio u privatnu posjetu čovjeka koji je klevetao druge u BiH i da je to doprinijelo nerazumijevanju, nepomirenju, nefunkcionisanju BiH i zato se ona raspala :run:
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#28 Re: politika

Post by 8i23 »

Žvaka za ludaka
:run:
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#29 Re: politika

Post by 8i23 »

Gorica Dodik: Žena funkcionera PDP-a danas je svojim đacima držala predavanje kako smo svi mi Bosanci
:run:
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#30 Re: politika

Post by 8i23 »

Dobit ćemo i mjesto predsjednika RS i mjesto člana Predsjedništva i to je danas svima jasno - rekao je Dodik.
- Nemam pravo da se sada povučem, kada oni koji smatraju da su Bogom dani i da su odjednom samo pali ovdje i da nešto znaju :)
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#31 Re: politika

Post by 8i23 »

Milan Tegeltija Људи у БИХ не требају да се боје рата. Без обзира на политичке турбуленције у БИХ. У БИХ нема ко да ратује. Младе мушке генерације су војно необучене, размажене, феминизиране, неспремне и невољне а старије су престаре за рат. Дејтон је суштински демилитаризовао БиХ. :-)
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#32 Re: politika

Post by 8i23 »

Azem Vllasi: "Republike srpske" na Kosovu neće biti!
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#33 Re: politika

Post by 8i23 »

Pokušaćemo da dođemo do usaglašenih stavova. Moji stavovi će biti radikalni. tražiću da se odbiju sve odluke koje je nametnuo visoki predstavnik, da se se vratimo na izvorni dejton i ako te ne bude tako, u narednih šest mjeseci vratimo u skupštinu i proglasimo nezavisnost, poručio je Dodik.
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#34 Re: politika

Post by 8i23 »

Republika Srpska će u prvoj fazi povući i poništiti sve, povući ćemo našu saglasnost sa ranije datih sporazuma kao što je sporazum o vojsci i indirektnim porezima. U roku od tri, četiri ili pet mjeseci, to je moj prijedlog i nadam se da će biti podržan, treba da formiramo našu vojsku i izađemo iz koncepta koji se zove Oružane snage, zabranimo Sudu i Tužilaštvu da djeluje na prostoru RS i pravosuđe stavimo u ingerenciju parlamenta RS
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#35 Re: politika

Post by 90minut »

8i23 wrote: 28/09/2021 13:18 Republika Srpska će u prvoj fazi povući i poništiti sve, povući ćemo našu saglasnost sa ranije datih sporazuma kao što je sporazum o vojsci i indirektnim porezima. U roku od tri, četiri ili pet mjeseci, to je moj prijedlog i nadam se da će biti podržan, treba da formiramo našu vojsku i izađemo iz koncepta koji se zove Oružane snage, zabranimo Sudu i Tužilaštvu da djeluje na prostoru RS i pravosuđe stavimo u ingerenciju parlamenta RS
daj bože da se desi
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#36 Re: politika

Post by 8i23 »

Katkada umišljamo da ćemo sa toliko štampe, radija, televizije ćuti bezbroj mišljenja. A onda otkrijemo da je upravo suprotno: snaga ovih glasonoša do te mjere pojačava trenutno dominatno mišljenje da čini nečujnim svaki drugi zvuk te zvonjave. Politički korektno
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#37 Re: politika

Post by 8i23 »

Escobar upozorio Dodika: Antidejtonsko djelovanje nudi građanima entiteta RS samo izolaciju i ekonomski očaj
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#38 Re: politika

Post by 8i23 »

Escobar: Moram reći da su nove sankcije prema Balkanu predviđene za one koji opstruišu politički, ali i prema onima koji imaju korist od toga.

Dodik: Jebe mi se za sankcije. To sam upoznao već. Ako hoćeš sa mnom razgovarati, nemoj mi prijetiti.

Escobar: To nije prijetnja, ovo je činjenica.

Dodik: Šta god vi uradili, uredu, to je vaša stvar, ali da se vratimo malo na ovu priču o retorici. To slušam već 20 godina, ovdje pokušavate od nas da napravite poslušne ljude koji samo treba da pričaju ono što vama odogovara, a u suštini, sve ovo što danas govorite da je problem u BiH – to ste vi napravili, to su vaše pogrešne politike, nisu naše …".
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#39 Re: politika

Post by 8i23 »

Politika odugovlačenja
odugovláčiti
Značenje
odlagati, odgađati, otezati, rastezati, zatezati, razvlačiti, oklevati, izraz ostavljati za kasnije
izraz gurati pod tepih
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#40 Re: politika

Post by 8i23 »

Strah je temelj većine vlasti. Cijeli cilj praktične politike je da drži stanovništvo u strahu (i stoga željno biti vođeno u sigurnost) beskrajnom serijom strašila i zlikovaca, od kojih je većina imaginarno.
Najstarija i najjača emocija čovječanstva je strah, a najstariji i najjači strah je strah od nepoznatog.
Poseban izvor straha jeste domen neposredno političkog, naročito one od kojih zavisi gola egzistencija naroda, mogu tumačiti i kao da i kao ne – mogu da budu i jesu izvor mogućeg straha. Ako se one više puta ponove, a masmediji upravo to rade, a u međuvremenu ne stigne pravo objašnjenje, mozak pojedinca to beleži, dok u jednom trenutku ne izazove jednu vrstu pometnje koja vremenom može da se pretvori u racionalni ili iracionalni strah.
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#41 Re: politika

Post by 8i23 »

Kriza kroz koju prolazi BiH društvo je na vrhuncu i to ne smijemo podcijeniti.
Bez usuglašenih izmjena izbornog zakonodavstva nemamo uvjete za održavanje Općih izbora 2022.
Mnogo je neizvjesnosti u našem okruženju, koja se najizravnije prenosi na BiH kao vrlo ranjivo društvo nedovršene demokracije i neostvarene pravne države.
Reforme koje smo obećali nismo proveli, a one usvojene kao 'Mehanizam koordinacije' u donošenju bitnih odluka, nisu zaživjele, Dragan Čović.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#42 Re: politika

Post by Milenkov buraz »

Političari iz RS-a provodili su blokade i mjesecima prije Inzkovog zakona. Provode ih već godinama, iznalazeći razne povode i izgovore. Jučer su to bile odluke Ustavnog suda koje im nisu po volji; danas Inzkov zakon ili izbor novog visokog predstavnika; sutra nešto drugo. A pravi razlog i cilj je uvijek isti: blokirati rad države, stvarati predstavu da je ona nemoguća i tražiti njeno rasformiranje, u skladu sa secesionističkom agendom, kojoj nije do mira i napretka, već do nekih ciljeva iz prošlih stoljeća", pojasnio je Džaferović. "Tu nije kriva država, već ti zvaničnici. Jedina razlika između evropskih država i Bosne i Hercegovine jeste što mi nemamo domaći mehanizam za sankcionisanje takvih blokada", naglašava Džaferović.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#43 Re: politika

Post by Milenkov buraz »

"Podržavam korištenje novih sankcija koje je predsjednik Joe Biden najavio. One podrazumijevaju da će etnonacionalisti koji nisu voljni provesti reforme platiti 'visoku cijenu' zbog štete koju nanose interesima Amerike i građana Bosne i Hercegovine", dodao je Murphy.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#44 Re: politika

Post by Milenkov buraz »

Severina odbila "Dodikovu televiziju": Ne želim imati veze s osobom koja ne priznaje genocid u Srebrenici
EU parlamentarci traže sankcije protiv Milorada Dodika i Republike Srpske
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#45 Re: politika

Post by 8i23 »

DAČIĆ ŽESTOKO ODGOVORIO SEVERINI NA GOVOR MRŽNJE O SRBIMA: Nijedan naš pevač ne bi nastupao u Hrvatskoj da ovako govori!Ali to govori o nama. Da li je to dobro ili loše, neka svako razmisli o tome
Komentar prolaznika
Da li je moguće da tako lepa žena bude toliko glupa? Ona je sa ovim završila karijeru i sebi zatvorila jedino tržište, a ovde je bila popularnija nego u Hrvatskoj....
Zabrana ulaska u Srbiju pa nek cita koliko hoce!
Bravo ivice
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46 Re: politika

Post by GandalfSivi »

A sta je rekla Severina sto podpada pod “govor mrznje”?
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#47 Re: politika

Post by 8i23 »

Đukanović uvjeren da će se sadašnja faza umora od proširenja završiti i da će Evropa razumjeti da treba prihvatiti nove članice
Hoće li Crna Gora u EU?
8i23
Posts: 400
Joined: 02/01/2017 11:08

#48 Re: politika

Post by 8i23 »

Zvao me ovih dana da razgovaramo, da sjednemo i razgovaramo i ja sam to odbio. Dakle, samo on, ja i Čović. Odbio sam ga zato što bi on to pretvorio u pregovore, o povratku na izvorni Dejton, o razbijanju Oružanih snaga. O tim stvarima nećemo pregovarati, jer je to ispregovarano. To je napravljeno", izričit je bio lider SDA.
"OHR je konačno nametnuo taj civilizacijski zakon, neka s njima pregovara, šta imam sa mnom pregovarati. Dakle, o bazičnim temeljnim stvarima se ne pregovara. Ako ima neki prijedlog kako da prevaziđemo ovo što je zakuhao, neka ga javno izloži", poručio je Izetbegović.
"Pored toga što on nema nikakve veze s tim, mislim da će on morati odgovarati ljudima koji su trenutno u OS BIH, a dolaze iz RS-a. Ne postoji ni teoretska mogućnost da on tim ljudima osigura pristojnu životnu egzistenciju, ako ostanu ovamo. No, bez obzira na Dodikove poteze i šta god on zaključio, Oružane snage BiH su formirane po Zakonu i nastavit će postojati na njega i njegovu politiku i zaključke NSRS-a. Time samo čini medvjeđu uslugu i RS-u i ljudima u RS-u koji od toga žive, za razliku od njega koji ne živi od svoje plaće", kazao je Komšić.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#49 Re: politika

Post by GandalfSivi »

sherbett wrote: 08/10/2021 19:28
8i23 wrote: 23/05/2020 07:01 vasa misljenja??
Moje je misljenje da bi trebao pisati na latinici
Neka cirilice, lijepo je to pismo, sramota ga je ne znati…

Ali izgleda da mu moram postaviti pitanje na cirilici za Severinu, ne obazire se lik…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50 Re: politika

Post by GandalfSivi »

8i23 wrote: 08/10/2021 17:05 Đukanović uvjeren da će se sadašnja faza umora od proširenja završiti i da će Evropa razumjeti da treba prihvatiti nove članice
Hoće li Crna Gora u EU?
Haaaloooo decko, Severina?
Locked