Politika Hrvata u BiH

Locked
Hektorijan
Posts: 229
Joined: 21/11/2019 22:48

#401 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Hektorijan »

I poslije komšića će biti komšić sve dok su na snazi pokušaji da se od Bošnjaka stvore aparthajdski crnci nad kojima će sadejstveno vladati srbi i hrvati.

I sve dok su na snazi pokušaji dehumanizacije Bošnjaka.

Kao i združeno preuzimanje institucija i agencija i svega ostalog od snsd/hdz kadrova, te pokušaji da se ideja Bosne kao države obesmisli i ogadi Bošnjacima do te mjere da sami odustanu od iste.

Bio je čović u predsjedništvu pa smo vidjeli šta je uradio za relaksaciju odnosa između Bošnjaka i bosanskih hrvata, apsolutno ništa. Nastavio je s gore navedenim aktivnostima u sadejstvu s nacionalsocijalističkim snsdom, gurajući prst u oko Bošnjacima.

Politika hrvata u Bosni se sastoji od pokušaja dehumanizacije Bošnjaka, i kmeke o lažnoj ugrozbi. Polaga se nada u antimuslimanski sentiment u Europi i u dodiga.

A politika matice hrvatske je nepromjenjena i na kraju je njihov politički autizam i doveo do ovakvog stanja onih u Bosni koji se hrvatima zovu. Pustili su vlastiti narod u Bosni niz vodu zaradi etnički čiste hrvatske nacionalne države u punim avnojevskim granicama bez srpskog faktora. Sada pokušavaju to ispraviti ali badava. FBiH mora biti bošnjačka nacionalna država. To je minimalna pravda za sve ono kroz koje je bošnjački narod prošao.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#402 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

Hektorijan wrote: 25/09/2021 17:41 FBiH mora biti bošnjačka nacionalna država. To je minimalna pravda za sve ono kroz koje je bošnjački narod prošao.
:-D velikosrpski san .... neka Hrvati plate ceh :-D
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#403 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Skijaš wrote: 25/09/2021 17:32
Novak20 wrote: 25/09/2021 16:41

A u borbi za institucionalnu jednakost dozvoljeno je nametati predstavnike Hrvatima
Ide se u krug. Ja cu reci da je HDZ forsirao nepravednu podjelu zemlje prije nego sto je Komsic uopste postao politicki aktivan i da im se mora ograniciti manevarski prostor, pa i Komsicem. Ti ces onda reci nesto svoje, ja nesto svoje i tako od ameba do ameba. Mozemo li traziti konstruktivan pristup HDZ-a i totalno odustajanje od etnoteritorijalizacije u zamjenu za izborni zakon koji bi doveo HDZ-ovog covjeka u Predsjednistvo?

Ili ne moze ? Komsica treba skloniti odmah a HDZ ce evoluirati .... nekad ..... mozda ....
Zašto samo HDZ ?

Glavni pregovarači današnje etnoteritorijalizacije su bili SDS i SDA. SDS je evoluirao u SNSD, SDA neće evoluirati u DF, NS, SDP. U NVD možda...nekad...jednog dana.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#404 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Skijaš wrote: 25/09/2021 17:54
Hektorijan wrote: 25/09/2021 17:41 FBiH mora biti bošnjačka nacionalna država. To je minimalna pravda za sve ono kroz koje je bošnjački narod prošao.
:-D velikosrpski san .... neka Hrvati plate ceh :-D
Pola BiH nije BiH. Pa izvol'te.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#405 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

Novak20 wrote: 25/09/2021 21:26
Skijaš wrote: 25/09/2021 17:32

Ide se u krug. Ja cu reci da je HDZ forsirao nepravednu podjelu zemlje prije nego sto je Komsic uopste postao politicki aktivan i da im se mora ograniciti manevarski prostor, pa i Komsicem. Ti ces onda reci nesto svoje, ja nesto svoje i tako od ameba do ameba. Mozemo li traziti konstruktivan pristup HDZ-a i totalno odustajanje od etnoteritorijalizacije u zamjenu za izborni zakon koji bi doveo HDZ-ovog covjeka u Predsjednistvo?

Ili ne moze ? Komsica treba skloniti odmah a HDZ ce evoluirati .... nekad ..... mozda ....
Zašto samo HDZ ?
Ne znam da se bilo koja stranka bunila protiv konstitutivnosti tri naroda na prostoru citave drzave vise nego sto je to bio slucaj sa HDZ-om. Mi se kao drustvo evo dvadeset godine nakon te presude Ustavnog suda jos hrvemo sa Covicem oko implementacije i promjene jednostavnih stvari kao sto je recimo ustav kantona. Stavise, HDZ-ovci vracanje koncepta konstitutivnosti tri naroda na teritoriju citave BiH vide kao tragediju po hrvatski narod i sjecam se da su govorili kako ce ta odluka tanke vecine (bosnjackih kadrova i stranaca) u Ustavnom sudu dovesti do destabilizacije drzave.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#406 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

no_sekirli wrote: 24/09/2021 16:17 Najgore sto se na primjeru labudana i njegovom konstantnom trolanju i lazima, formira na ovom forumu misljenje o Hrvatima.
Vjerujem da svi poznajete ljude koji su Hrvati i znam da Hrvati nisu ni nalik ovom uhljebu i provokatoru, kao i drugima poput njega.
Hrvat nije isto sto i hadezenjara, Hrvat u BiH ima identicne probleme, i zivotne i politicke kao i Bosnjak, Srbin, Rom, Bosanac, Zidov... Naravno pod uvjetom da nije dio, ili simpatizer vladajuce klike.
Os ti rec sta ja lazem i trolam jel?

Nisu ba ljudi hrvati nalik dok su s tobom
Al kad su sa mnom na izletu JER NE PIJEM KAVE kazu mi 100% si u pravu

Ba nece tebi ni tebi slicnima nista reci jer ne zele biti FASISTI NACISTI USTASE KSENFOOBI RASISTI

meni oni fino kazu kakve probleme imaju oni i djeca

Sute ljudi i glume gradjane ali savsim slucajno 0 mijesnih brakova...sasvim slucajno sahranjuju se na svoje parcele sasvim slucajno djeca idu u ksc u crkvu...sasvim slucajno su na hrvatskim okupljanjima da im djeca upoznaju buduce partnere itd
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#407 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Black swan wrote: 26/09/2021 09:50
no_sekirli wrote: 24/09/2021 16:17 Najgore sto se na primjeru labudana i njegovom konstantnom trolanju i lazima, formira na ovom forumu misljenje o Hrvatima.
Vjerujem da svi poznajete ljude koji su Hrvati i znam da Hrvati nisu ni nalik ovom uhljebu i provokatoru, kao i drugima poput njega.
Hrvat nije isto sto i hadezenjara, Hrvat u BiH ima identicne probleme, i zivotne i politicke kao i Bosnjak, Srbin, Rom, Bosanac, Zidov... Naravno pod uvjetom da nije dio, ili simpatizer vladajuce klike.
Os ti rec sta ja lazem i trolam jel?

Nisu ba ljudi hrvati nalik dok su s tobom
Al kad su sa mnom na izletu JER NE PIJEM KAVE kazu mi 100% si u pravu

Ba nece tebi ni tebi slicnima nista reci jer ne zele biti FASISTI NACISTI USTASE KSENFOOBI RASISTI

meni oni fino kazu kakve probleme imaju oni i djeca

Sute ljudi i glume gradjane ali savsim slucajno 0 mijesnih brakova...sasvim slucajno sahranjuju se na svoje parcele sasvim slucajno djeca idu u ksc u crkvu...sasvim slucajno su na hrvatskim okupljanjima da im djeca upoznaju buduce partnere itd
Cuj nece meni reci, a ja se rodio i zivim u kantonu i gradu gdje su Hrvati apsolutna vecina.

Posto si pod zastitom moderacije, nemam apsolutno nukakve namjere s tobom polemizirati. Mozete ti i mod lagano natenane raspravljati.
Svako dobro ti zelim.

:vozdra: :vozdra:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#408 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

:lol: :lol: :mrgreen: :thumbup:
@no_sekirli
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#409 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Zaboravio sam samo napisati, "gdje su Hrvati vecina bili i prije rata, a i poslije", znaci HRHB u svom punom kapacitetu :lol:

Samo da se zna red velicina...
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#410 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

no_sekirli wrote: 26/09/2021 10:50
Black swan wrote: 26/09/2021 09:50
Os ti rec sta ja lazem i trolam jel?

Nisu ba ljudi hrvati nalik dok su s tobom
Al kad su sa mnom na izletu JER NE PIJEM KAVE kazu mi 100% si u pravu

Ba nece tebi ni tebi slicnima nista reci jer ne zele biti FASISTI NACISTI USTASE KSENFOOBI RASISTI

meni oni fino kazu kakve probleme imaju oni i djeca

Sute ljudi i glume gradjane ali savsim slucajno 0 mijesnih brakova...sasvim slucajno sahranjuju se na svoje parcele sasvim slucajno djeca idu u ksc u crkvu...sasvim slucajno su na hrvatskim okupljanjima da im djeca upoznaju buduce partnere itd
Cuj nece meni reci, a ja se rodio i zivim u kantonu i gradu gdje su Hrvati apsolutna vecina.

Posto si pod zastitom moderacije, nemam apsolutno nukakve namjere s tobom polemizirati. Mozete ti i mod lagano natenane raspravljati.
Svako dobro ti zelim.

:vozdra: :vozdra:
Lik je sve suprutotno pricao od ovog sada i kad mu to kazes odma moderatorica uskace da ga brani. A lik ovdje podrzava politiku podjele BiH. A podrska HDZu i SNSDu je upravo to.

Ali dzaba sto ga brani svako vidi sta pise.
Last edited by Login77777 on 26/09/2021 11:27, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#411 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

ja nedavno bio u banu a mene moderacija čuva...

ne znam ni o čemu ovdje pričamo
ali na kraju dana kad zavjesa padne
ja sam u pravu

izborni rezultati, popis te osobno zapažanje oko mene (RAZRED, FAKULTET, kolege) idu mi u korist

pokazuju da sam ipak ja u pravu

svaka ptica svome jatu leti
svak bere zelje iz svoje baste

bio sam clan sdp novo sarajevo 10 godina
0 mijesanih brakova, svaki post smo ispostili zajedno, itd...otpremili ljude u njemačku

isto kao i u nacionalnim strankama nikakve razlike

morat cu te zbog izravne uvrede staviti na ignore jer nisi nikakve dokaze iznio da lažem i trolam
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#412 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

Black swan wrote: 26/09/2021 11:25

izborni rezultati, popis te osobno zapažanje oko mene (RAZRED, FAKULTET, kolege) idu mi u korist

pokazuju da sam ipak ja u pravu

svaka ptica svome jatu leti
svak bere zelje iz svoje baste
U atmosferi permanentnog sukoba, to jeste tako, ali kada imas stabilizaciju i ljudi su bez straha, ptice lete kuda hoce i kako hoce. Mozda nece na selima ali smo tom do rata u urbanim sredinama masovno svjedocili. Odnosno, umjesto da trenutnu psihozu trajnog rata prihvatimo kao nesto normalno (jer se to negativno odrazava na apsolutno sve), tu polarizaciju treba prevazici sto brzom stabilizacijom i smirivanjem tenzija. Sta ti mislis, koji je najbrzi put do te stabilizacije ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#413 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

Radnik Aerodroma Mostar tvrdi da mu je bratić Bože Ljubića prijetio Draganom Čovićem
O imenovanjima u javna gradska preduzeća u Mostaru posljednjih je mjeseci bilo dosta govora u javnom prostoru. Zasad nije poznato, iako se dosta špekulira, ko će predvoditi ista u budućnosti.

O Aerodromu Mostar govori se s posebnim zanimanjem, a podsjećamo i kako su neki od gradskih čelnika upozoravali na navodno imenovanje sadašnjeg vršitelja dužnosti direktora Ivana Ljubića, piše Dnevni.ba.

Odgovor ombdusmana

"Direktor Ivan Ljubić je već tri puta imenovan za vršitelja dužnosti na mandate od po šest mjeseci. To ustvari konzumira već godinu i pol bez imalo stida. Kao dokaz prilažem odgovor Grada Mostara Ombudsmanu za ljudska prava od 12. jula ove godine u kojemu je navedeno kako su upoznati za imenovanja, pravdajući to terminom 'do okončanja konkursa' ne komentirajući kako se ne otvaraju konkursne procedure, i to već godinu i pol. Odgovor Grada prema Ombdusmanu je kontradiktoran prethodnim službenim odgovorima koji je osobno meni uputilo Vijeće i gradonačelnik 9. jula 2021. Napisali su mi kako ustvari ne znaju ništa o zakonitosti imenovanja. Sve izaziva sumnje i pitanja zašto su davali različite odgovore ili kako su se spetljali u nesinkronizaciji, rekao je Željko Brčić, uposlenik Aerodroma Mostar.

"Od Ombudsmana za ljudska prava koji istražuje slučaj, ponovno je zatražio da donese Preporuku o poništenju imenovanja i diskriminaciji, jer je, kako tvrdi, tajnim imenovanjem i sam oštećen. Ističe još jedan podatak".

"Koliko znam, Ivanu Ljubiću je stric Božo Ljubić, tačnije prvi rođak njegovog oca, a Božo je valjda još uvijek na čelu Glavnog odjela HNS-a", ističe Brčić.

Što radi NO?

Potom se osvrnuo i na rad i djelovanje Nadzornog odbora Aerodroma Mostar.

"Nadzorni odbor je realizator. Nečim potaknuti ili motivirani ne raspisuju natječaj. Koliko znam i Nadzorni odbor je nezakonit jer već dugo ima samo dva člana, a po pozitivnim zakonima treba imati najmanje tri člana. Ivan Ljubić je konzument svega toga i uživa u mutnoj vodi. S punom odgovornošču, a za što sam spreman podvrgnuti se poligrafu, tvrdim da mi je Ivan Ljubić prijetio otkazom spominjući ime doktora Dragana Čovića, koristeći se lažima i insinuacijama da je navodno doktor Čović rekao da se ja otpustim ukoliko ne odustanem od suđenja ili ne prihvatim 'desetkovanu' nagodbu po diktatu Ljubića. A u sporu sam s firmom, što je ustavno pravo svakoga, jer mi je godinama plaća umanjena u odnosu na ostale djelatnike sa višom stručnom spremom. Magistar sam politologije i stari uposlenik Aerodroma Mostar. Još 27 radnika se sudi, ali zbog neplaćenih prekovremenih i noćnih sati rada. Ipak, Ljubić prijeti samo meni, a čuo sam da prikuplja i potpise od podobnih radnika da mi se uruči otkaz", tvrdio je Brčić.

Naravno, jučer smo pokušali kontaktirati i samog direktora Ljubića, koji je ponovno ignorirao naše pozive i poruke. On je inače ovu funkciju preuzeo od ranijeg direktora Marina Raspudića.
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#414 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Politika bh hrvata: rusenje zastave zlocinacke tvorevine hrhb je rusenje normalnog suzivota u varesu. :lol:


https://avaz.ba/vijesti/bih/684590/hns- ... a-u-varesu
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#415 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

Login77777 wrote: 27/09/2021 20:13 Politika bh hrvata: rusenje zastave zlocinacke tvorevine hrhb je rusenje normalnog suzivota u varesu. :lol:


https://avaz.ba/vijesti/bih/684590/hns- ... a-u-varesu
To je HNS. I ako oni kazu da je to zastava hrvatskog naroda, onda mora da jeste...
Jah...
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#416 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

Login77777 wrote: 27/09/2021 20:13 Politika bh hrvata: rusenje zastave zlocinacke tvorevine hrhb je rusenje normalnog suzivota u varesu. :lol:


https://avaz.ba/vijesti/bih/684590/hns- ... a-u-varesu
Zastava je bila u dvoristu crkve ... privatna imovina. Nas je kljucni problem institucionalna diskriminacija a to sta ko hoce izvjesiti u svom dvoristu je njihova stvar. Kanton, opstina, entitet .... institucije ne mogu imati diskriminirajuca obiljezja a to kakvu ce se zastavu postaviti ispred dzamije ili crkve to je vise stvar odgoja tu zaposlenih.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#417 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by General War »

Skijaš wrote: 27/09/2021 20:41
Login77777 wrote: 27/09/2021 20:13 Politika bh hrvata: rusenje zastave zlocinacke tvorevine hrhb je rusenje normalnog suzivota u varesu. :lol:


https://avaz.ba/vijesti/bih/684590/hns- ... a-u-varesu
Zastava je bila u dvoristu crkve ... privatna imovina. Nas je kljucni problem institucionalna diskriminacija a to sta ko hoce izvjesiti u svom dvoristu je njihova stvar. Kanton, opstina, entitet .... institucije ne mogu imati diskriminirajuca obiljezja a to kakvu ce se zastavu postaviti ispred dzamije ili crkve to je vise stvar odgoja tu zaposlenih.
Nije crkva privatna imovina vec javna institucija...niti joj je mjesto u politici.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#418 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

bravo za varešane
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#419 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

House wrote: 27/09/2021 20:45 bravo za varešane
Sta ako neko udje u dvoriste dzamije i obori jarbol sa zastavom ARBIH ?
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#420 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

Skijaš wrote: 27/09/2021 20:46
House wrote: 27/09/2021 20:45 bravo za varešane
Sta ako neko udje u dvoriste dzamije i obori jarbol sa zastavom ARBIH ?
šta će zločinačka zastava u varešu?
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#422 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by AtillaS »

Skijaš wrote: 27/09/2021 20:46
House wrote: 27/09/2021 20:45 bravo za varešane
Sta ako neko udje u dvoriste dzamije i obori jarbol sa zastavom ARBIH ?
Upoznaće Glock.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#423 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

House wrote: 27/09/2021 20:47
Skijaš wrote: 27/09/2021 20:46

Sta ako neko udje u dvoriste dzamije i obori jarbol sa zastavom ARBIH ?
šta će zločinačka zastava u varešu?
Ne mozes ti odredjivati kakve ce zastave ko imati na svojoj imovini. Da su ustasku stavili, postoje zakoni i sudovi.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#424 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

Skijaš wrote: 27/09/2021 20:52
House wrote: 27/09/2021 20:47

šta će zločinačka zastava u varešu?
Ne mozes ti odredjivati kakve ce zastave ko imati na svojoj imovini. Da su ustasku stavili, postoje zakoni i sudovi.
mogu.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#425 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

House wrote: 27/09/2021 20:53
Skijaš wrote: 27/09/2021 20:52

Ne mozes ti odredjivati kakve ce zastave ko imati na svojoj imovini. Da su ustasku stavili, postoje zakoni i sudovi.
mogu.
To je anarhija. Mora postojati sistem.
Locked