Politika Hrvata u BiH

Locked
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2551 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:43
Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:41 @Novak20

Šta ono ti reče prije mjesec dana sa podsmijehom da je general A.BiH Rasim Delić mali ratni zločinac? Evo Milanovć je uveo taj termin zvanično, mali genocid, mali ratni zločinac, de fakto sada znamo da zločin nije zločin i Rasim shodno tome heroj de fakto.
Mali genocid
:-)
:shock:

:-)

Citiraj da sam napisao da je Rasim Delić mali ratni zločinac pa da ti povjerujem. Znaš se koristiti tražilicom ?

I druga stvar, ne prozivaj me jer gledam da ne diskutiram sa forumašima lošeg karaktera.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2552 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Bloo wrote: 05/12/2021 17:30
Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:46

Ili "dopušteni genocid" jer je nad muslimanima pa ko biva nije neka šteta. :oops:
Gdje je iskoristio taj izraz?
Ako misli na mene, ja to nisam koristio nigdje. Ima tražilica, imaju postovi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2553 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

Novak20 wrote: 05/12/2021 17:33
Bloo wrote: 05/12/2021 17:30

Gdje je iskoristio taj izraz?
Ako misli na mene, ja to nisam koristio nigdje. Ima tražilica, imaju postovi.
Mislila sam na Milanovica... :mrgreen: ali kad si vec tu...

@Milenkov buraz

Ko je koristio taj izraz, molim lijepo?
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2554 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kent__ »

Bloo wrote: 05/12/2021 17:34
Novak20 wrote: 05/12/2021 17:33

Ako misli na mene, ja to nisam koristio nigdje. Ima tražilica, imaju postovi.
Mislila sam na Milanovica... :mrgreen: ali kad si vec tu...

@Milenkov buraz

Ko je koristio taj izraz, molim lijepo?
covjek je lijepo stavio navodnike.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2555 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

Kent__ wrote: 05/12/2021 17:49
Bloo wrote: 05/12/2021 17:34

Mislila sam na Milanovica... :mrgreen: ali kad si vec tu...

@Milenkov buraz

Ko je koristio taj izraz, molim lijepo?
covjek je lijepo stavio navodnike.
A ti si se registrovao da mi to kazes?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2556 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

@Bloo policajka na duznosti :D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2557 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@ainiman pišeš kao da su Hrvati nacionalna manjina,odnosno kao da nas netko hrani.
Područja gdje žive Hrvati u BiH imaju,u odnosu na ostala područja,puno bolji standard života.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#2558 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by -Chesterfield- »

Bloo wrote: 05/12/2021 18:06
Kent__ wrote: 05/12/2021 17:49

covjek je lijepo stavio navodnike.
A ti si se registrovao da mi to kazes?
Registrovao se u 12:07
Nije mogao znati šta ćeš ti napisati u 17:34

A možda je čovjek i vidovit?
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2559 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kent__ »

Bloo wrote: 05/12/2021 18:06
Kent__ wrote: 05/12/2021 17:49

covjek je lijepo stavio navodnike.
A ti si se registrovao da mi to kazes?
Ja bi se se zahavlio na tvom mjestu naravno izvinuo. Prijateljski i pristojno sam ti ,,otvorio,, oci .
Ne zanm cemu takav neprijateljski stav?
Zar ja moram, trebam, zar sam duzan odgovoriti na ovakvo pitanje?
Zar se krse pravila foruma ako nekome skrenes paznju na znake navoda i na taj nacin mu jasno i nedvosmisleno odgovoris jer pita vec 2 X .
Dakle, Milanovic to nije rekao. To niko njemu nije ni imputirao.Ali jeste neko drugi. Mnoge nase Sarajlije i ini su rekli da je dozvoljen genocid .

Citat : ,, ...svijet dozvoljava genocid. U pitanju je samo ko - je žrtva. Izvršilac može biti ko može. Postoji iskustvo o tome. Nema danas na svijetu naroda kojem nije dozvoljeno da se brani, osim ovog, evropskog, bosanskog, bosansko-muslimanskog. Tako mocnici postaju saucesnici u zlodjelu. Genocid je bio uracunat...kraj citata . autor je Alija Iskovic.

jos jedan citat ,, U Evropi je genocid dozvoljen. Rekli su nikad vise ali su ipak dozvolili,, kazao je nas Karim Zaimovic prije nego sto ga ubiti geler velicine zrna rize .
Da je genocid dozvoljen su takodje rekli :
Lovrenovic, Vesovic, Pecanin, Avdic, Stojic, Sarajlic, Ivancic, Erceg, Dezulovic,Culic,Banac, Bogadnovic, Kovac, Kandic, Jovanovic, Canak, Lukovic, Lucic, Djikic,Selimbegovic,Karup, Mulic, Biserko, Curak,Galic,Mesic,Beric i mnogi mnogi drugi . i ja kazem . Da, dozvoljen je genocid.
Tebi saljem jedan veliki i srdacan i nadasve prijateljski pozdrav sa zeljom da cemo ugodno caskati. Sve najbolje . Pisemo se
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2560 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kent__ »

-Chesterfield- wrote: 05/12/2021 18:42
Bloo wrote: 05/12/2021 18:06

A ti si se registrovao da mi to kazes?
Registrovao se u 12:07
Nije mogao znati šta ćeš ti napisati u 17:34

A možda je čovjek i vidovit?
tako je. ipak hvala lijepo.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#2561 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by -Chesterfield- »

Kent__ wrote: 05/12/2021 18:56
-Chesterfield- wrote: 05/12/2021 18:42

Registrovao se u 12:07
Nije mogao znati šta ćeš ti napisati u 17:34

A možda je čovjek i vidovit?
tako je. ipak hvala lijepo.
Oprezno ti s njom. Navuče te na tanak led, i onda te trajno potopi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2562 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

Kent__ wrote: 05/12/2021 17:49
Bloo wrote: 05/12/2021 17:34

Mislila sam na Milanovica... :mrgreen: ali kad si vec tu...

@Milenkov buraz

Ko je koristio taj izraz, molim lijepo?
covjek je lijepo stavio navodnike.
Znaci onda je imputiranje ili izvlacenje zakljucaka?
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2563 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 18:27 @ainiman pišeš kao da su Hrvati nacionalna manjina,odnosno kao da nas netko hrani.
Područja gdje žive Hrvati u BiH imaju,u odnosu na ostala područja,puno bolji standard života.
Napisah manjina prema politickim standardima danasnje BiH, mada je nemoguce biti manjina u drzavi koju smatras svojom ili u kojoj si rodjen odrastao ili je volis na neki drugi nacin.Napisah sta je mogao traziti i dobiti bez problema u BiH, HR i svijetu na osnovu price o ugrozenosti. Valjda je jasno da je posrijedi licni interes. Trazi mjesto u predsjednistvu zaradi vlastite sujete. Puno bolji standard zivota? Kad god objave onu listu koliko je koja firma obrnula para na godisnjem nivou znaj da ima firmi koje obrnu i po 20-30 miliona vise ali se nekako ne nadju na spisku. I ne samo da ih nema na spisku nego ih nema ni medju prvih 100. Naravno uz amin bosnjaka. Pisem o sirotinji. Ne pisem o onima koji su se snasli. Pisem, kao Bosnjak, o Bosanskim Hrvatima, pukoj sirotinji, svojim zemljacima koje susrecem svaki dan po Evropi i koji su dobri ko hljeb.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2564 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

ainiman wrote: 05/12/2021 19:43
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 18:27 @ainiman pišeš kao da su Hrvati nacionalna manjina,odnosno kao da nas netko hrani.
Područja gdje žive Hrvati u BiH imaju,u odnosu na ostala područja,puno bolji standard života.
Napisah manjina prema politickim standardima danasnje BiH, mada je nemoguce biti manjina u drzavi koju smatras svojom ili u kojoj si rodjen odrastao ili je volis na neki drugi nacin.Napisah sta je mogao traziti i dobiti bez problema u BiH, HR i svijetu na osnovu price o ugrozenosti. Valjda je jasno da je posrijedi licni interes. Trazi mjesto u predsjednistvu zaradi vlastite sujete. Puno bolji standard zivota? Kad god objave onu listu koliko je koja firma obrnula para na godisnjem nivou znaj da ima firmi koje obrnu i po 20-30 miliona vise ali se nekako ne nadju na spisku. I ne samo da ih nema na spisku nego ih nema ni medju prvih 100. Naravno uz amin bosnjaka. Pisem o sirotinji. Ne pisem o onima koji su se snasli. Pisem, kao Bosnjak, o Bosanskim Hrvatima, pukoj sirotinji, svojim zemljacima koje susrecem svaki dan po Evropi i koji su dobri ko hljeb.
Jesu li hrvatski predstavnici radili dobro , o tome bi trebali odlučivati Hrvati.
Stvar predsjedništva, a sutra Doma Naroda,prekosutra tko zna čega,jeste da Hrvate, i njihove interese mogu zastupati samo oni koji su dobili podršku na izborima.

Te floskule Hrvati dobri ,a njihovi predstavnici su očajni...bla...bla....nije stvar u tome.
To ko biva nešto "probosanski" političari dobri?

Imali smo alijanse,platforme,3 mandata Komšića....vijdjeli smo njihovo umjeće .

Nemojte samo vi života vam odlučivati tko je dobar za nas
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#2565 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 19:51
ainiman wrote: 05/12/2021 19:43

Napisah manjina prema politickim standardima danasnje BiH, mada je nemoguce biti manjina u drzavi koju smatras svojom ili u kojoj si rodjen odrastao ili je volis na neki drugi nacin.Napisah sta je mogao traziti i dobiti bez problema u BiH, HR i svijetu na osnovu price o ugrozenosti. Valjda je jasno da je posrijedi licni interes. Trazi mjesto u predsjednistvu zaradi vlastite sujete. Puno bolji standard zivota? Kad god objave onu listu koliko je koja firma obrnula para na godisnjem nivou znaj da ima firmi koje obrnu i po 20-30 miliona vise ali se nekako ne nadju na spisku. I ne samo da ih nema na spisku nego ih nema ni medju prvih 100. Naravno uz amin bosnjaka. Pisem o sirotinji. Ne pisem o onima koji su se snasli. Pisem, kao Bosnjak, o Bosanskim Hrvatima, pukoj sirotinji, svojim zemljacima koje susrecem svaki dan po Evropi i koji su dobri ko hljeb.
Jesu li hrvatski predstavnici radili dobro , o tome bi trebali odlučivati Hrvati.
Stvar predsjedništva, a sutra Doma Naroda,prekosutra tko zna čega,jeste da Hrvate, i njihove interese mogu zastupati samo oni koji su dobili podršku na izborima.

Te floskule Hrvati dobri ,a njihovi predstavnici su očajni...bla...bla....nije stvar u tome.
To ko biva nešto "probosanski" političari dobri?

Imali smo alijanse,platforme,3 mandata Komšića....vijdjeli smo njihovo umjeće .

Nemojte samo vi života vam odlučivati tko je dobar za nas
Stvar predsjednistva je jasna… :bih:
DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 18:09
pinkman wrote: 03/12/2021 01:55

Mi to cesto govorimo, ali pise realno i ovo:

Ne valja taj prevod (hrvatski član).

Evo originala na engleskom koji je jedini meritoran:
A dissenting Member of the Presidency may declare a Presidency Decision to be destructive of a vital interest of the Entity from the territory from which he was elected, provided that he does so within three days of its adoption. Such a Decision shall be referred immediately to the National Assembly of the Republika Srpska, if the declaration was made by the Member from that territory; to the Bosniac Delegates of the House of Peoples of the Federation, if the declaration was made by the Bosniac Member; or to the Croat Delegates of that body, if the declaration was made by the Croat Member. If the declaration is confirmed by a two-thirds vote of those persons within ten days of the referral, the challenged Presidency Decision shall not take effect.
Dakle, nije Croatian Member (hrvatski član), nego Croat Member (član Hrvat).

Croat (imenica) - Hrvat
Croatian (pridjev) - hrvatski

Mada je i ovo nebitno, jer je meritorna prva recenica u Clanu V Ustava BiH. Ovaj pasus gore (V.2.d) definise proceduru Predsjednistva u vezi vitalnog interesa entiteta i ne moze promijeniti definiciju s pocetka tog clana.

Btw, ovo se cesto ignorise - clanovi Predsjednistva nisu zaduzeni za vitalni nacionalni interes nekog naroda kojeg navodno predstavljaju, nego iskljucivo za vitalni interes entiteta iz kojeg dolaze. Dakle, zaduzeni su da predstavljaju interese svih gradjana tog entiteta.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2566 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Sad još samo pojasni.......koja je svrha da hrvatski član predsjedništva može pokrenuti samo pitanje vitalnig interesa pred Hrvatskim klubom Doma Naroda?
Zašto ne i pred Bošnjačkim?

Čudno....
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2567 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Koliko sam ja shvatio njih (strance), rekao je Izetbegović, oni koji su im davali instrukcije kada su krenuli iz State Departmenta i Europske komisije, iz daljine slika je otprilike ova: U čemu je problem? Zašto ti Bošnjaci i Hrvati nisu zajedno? Kad su mogli usred rata napraviti Washingtonski sporazum i suprotstaviti se agresiji, zašto ne mogu sada? Onda ide pojednostavljeni odgovori: Bošnjaci biraju i sebi i Hrvatima člana Predsjedništva BiH. Je li to moguće? Jeste! Je li to govore brojevi? Jeste! Idite uvjerite SDA da to ne radi, da puste Hrvatima da izaberu koga god hoće, to je sad glavni problem ostalo je sve manje bitno, fokusirajte se na to i onda je išao pritisak upravo takav.


Svijet vidio,skontao.........svi skontali.......izgleda
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2568 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:05 Sad još samo pojasni.......koja je svrha da hrvatski član predsjedništva može pokrenuti samo pitanje vitalnig interesa pred Hrvatskim klubom Doma Naroda?
Zašto ne i pred Bošnjačkim?

Čudno....
Kladionice su mogli pokrenuti i bosnkacki i hrvatski, zar ne?
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#2569 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DrugaGimnazija »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 19:51 Jesu li hrvatski predstavnici radili dobro , o tome bi trebali odlučivati Hrvati.
Stvar predsjedništva, a sutra Doma Naroda,prekosutra tko zna čega,jeste da Hrvate, i njihove interese mogu zastupati samo oni koji su dobili podršku na izborima.

Te floskule Hrvati dobri ,a njihovi predstavnici su očajni...bla...bla....nije stvar u tome.
To ko biva nešto "probosanski" političari dobri?

Imali smo alijanse,platforme,3 mandata Komšića....vijdjeli smo njihovo umjeće .

Nemojte samo vi života vam odlučivati tko je dobar za nas
U Ustavu BiH (i Izbornom zakonu) NEMA ni hrvatskih, ni probosanskih predstavnika. Izabrani predstavnici predstavljaju samo svoju izbornu jedinicu. Ovo je bio jedan od kompromisa na kojem je napravljen mirovni sporazum u Dejtonu gdje se nije do kraja popustilo tro-nacionalnom uredjenju drzave.

Dakle, ti izabrani duznosnici na raznim nivoima vlasti predstavljaju sve gradjane iz izborne jedinice u kojoj su izabrani. Npr. Clanove Predsjednistva iz FBiH biraju svi gradjani FBiH i njihova je duznost da predstavljaju SVE gradjane Federacije. Bio to Komsic, ili Covic, oni nisu izabrani da predstavljaju samo Hrvate.

Ako se ovakav Ustav i Izborni zakon nekom ne svidjaju, postoji Parlament BiH gdje mogu da predloze izmjene i da nadju dovoljno podrske za to. Ako im treba podrska iz drugih stranaka, onda moraju s tim strankama pregovarati i iznaci neki kompromis koji su spremni podrzati. Ako nemaju dovoljno glasova, takav zakon ne moze proci. To se zove demokratija (i politika). HDZ je na proslim izborima dobio 14% glasova (u FBiH) i logicno je da takvu jednu promjenu ne mogu na silu progurati. To pravo ne postoji ni u jednoj drugoj drzavi.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2570 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

un1ted wrote: 05/12/2021 20:16
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:05 Sad još samo pojasni.......koja je svrha da hrvatski član predsjedništva može pokrenuti samo pitanje vitalnig interesa pred Hrvatskim klubom Doma Naroda?
Zašto ne i pred Bošnjačkim?

Čudno....
Kladionice su mogli pokrenuti i bosnkacki i hrvatski, zar ne?
13 puta su Bošnjaci pokrenuli....
2 puta Hrvati....

Zanimljivo ,Bošnjaci su jednom pokrenuli jer su smatrali da se krši vitalni interes vezano za TV kanal na hrvatskom jeziku.

E svašta
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#2571 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DrugaGimnazija »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:05 Sad još samo pojasni.......koja je svrha da hrvatski član predsjedništva može pokrenuti samo pitanje vitalnig interesa pred Hrvatskim klubom Doma Naroda?
Zašto ne i pred Bošnjačkim?

Čudno....
Slazem se da je cudno i to bi trebalo pitati one koji su to pisali. Ja se samo vodim ovim sto je na kraju dogovoreno i potpisano i u kojim okvirima nam je zivjeti dok se ne promijene.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2572 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

U Ustavu BiH (i Izbornom zakonu) NEMA ni hrvatskih, ni probosanskih predstavnika. Izabrani predstavnici predstavljaju samo svoju izbornu jedinicu. Ovo je bio jedan od kompromisa na kojem je napravljen mirovni sporazum u Dejtonu gdje se nije do kraja popustilo tro-nacionalnom uredjenju drzave.

Dakle, ti izabrani duznosnici na raznim nivoima vlasti predstavljaju sve gradjane iz izborne jedinice u kojoj su izabrani. Npr. Clanove Predsjednistva iz FBiH biraju svi gradjani FBiH i njihova je duznost da predstavljaju SVE gradjane Federacije. Bio to Komsic, ili Covic, oni nisu izabrani da predstavljaju samo Hrvate.

Ako se ovakav Ustav i Izborni zakon nekom ne svidjaju, postoji Parlament BiH gdje mogu da predloze izmjene i da nadju dovoljno podrske za to. Ako im treba podrska iz drugih stranaka, onda moraju s tim strankama pregovarati i iznaci neki kompromis koji su spremni podrzati. Ako nemaju dovoljno glasova, takav zakon ne moze proci. To se zove demokratija (i politika). HDZ je na proslim izborima dobio 14% glasova (u FBiH) i logicno je da takvu jednu promjenu ne mogu na silu progurati. To pravo ne postoji ni u jednoj drugoj drzavi.
[/quote]


Preambula Ustava jasno naglašava da je BiH država 3 konstitutivna narodaB-H-S i ostalih.
Ustavni sud je u više odluka naveo da je preambula i načelo konstitutivnosti NATKROVLJUČE načelo Ustava.
Načelo konstitutivnosti iz odluka Ustavnog suda - tamo gdje je predviđena pozicija za konst.naroda, gdje se štite vitalni interesi konst. naroda, mora biti legitiman predstavnik.

E to se zove demokracija u BiH.
I tako nije od 1995 godine......
BiH nije,niti če ikad biti, država jednog naroda, odnosno vladavina 1 naroda.
To je BiH
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2573 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:23
un1ted wrote: 05/12/2021 20:16

Kladionice su mogli pokrenuti i bosnkacki i hrvatski, zar ne?
13 puta su Bošnjaci pokrenuli....
2 puta Hrvati....

Zanimljivo ,Bošnjaci su jednom pokrenuli jer su smatrali da se krši vitalni interes vezano za TV kanal na hrvatskom jeziku.

E svašta
Znaci I jedni i drugi mogu? :mrgreen:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2574 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:14 Koliko sam ja shvatio njih (strance), rekao je Izetbegović, oni koji su im davali instrukcije kada su krenuli iz State Departmenta i Europske komisije, iz daljine slika je otprilike ova: U čemu je problem? Zašto ti Bošnjaci i Hrvati nisu zajedno? Kad su mogli usred rata napraviti Washingtonski sporazum i suprotstaviti se agresiji, zašto ne mogu sada? Onda ide pojednostavljeni odgovori: Bošnjaci biraju i sebi i Hrvatima člana Predsjedništva BiH. Je li to moguće? Jeste! Je li to govore brojevi? Jeste! Idite uvjerite SDA da to ne radi, da puste Hrvatima da izaberu koga god hoće, to je sad glavni problem ostalo je sve manje bitno, fokusirajte se na to i onda je išao pritisak upravo takav.


Svijet vidio,skontao.........svi skontali.......izgleda
Eh..

Propadoše tolike godine narodne rahat patnje za Bakira i SDA.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2575 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

DrugaGimnazija wrote: 05/12/2021 20:24
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 20:05 Sad još samo pojasni.......koja je svrha da hrvatski član predsjedništva može pokrenuti samo pitanje vitalnig interesa pred Hrvatskim klubom Doma Naroda?
Zašto ne i pred Bošnjačkim?

Čudno....
Slazem se da je cudno i to bi trebalo pitati one koji su to pisali. Ja se samo vodim ovim sto je na kraju dogovoreno i potpisano i u kojim okvirima nam je zivjeti dok se ne promijene.
Ono što je dogovoreno,je "izvorni Dejton". To što su Visoki predstavnici donosili štetne odluke za konst.narode,pa smo sada dovedeni pred zid

Zna se što je BiH
Locked