Politika Hrvata u BiH

Locked
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#2526 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Anquilla »

Novak20 wrote: 02/12/2021 22:19
Grean wrote: 02/12/2021 19:45 Sta je licemjerno u Suljagicevoj izjavi o zlocinu u Grabovici?

"Licemjerno", vidim koriste se tacno termini iz huskackih, profasistickih portala tipa Dnevni list, Dnevnik, Dnevno, Hercegovina isl. gdje takodje koriste termini "bosnjacka Armija BiH" ili tzv. Armija BiH".
De ti meni reci što nije licemjerno u pismu direktora MCS Suljagića povodom ratnog zločina nad 33 stanovnika Grabovice od kojih 17 nikada nije pronađeno.

https://avaz.ba/vijesti/bih/680115/ovo- ... -grabovici

09.09.2021
SAOSJEĆANJE

Ovo je poruka Memorijalnog centra Srebrenica povodom godišnjice masakra u Grabovici

Povodom obilježavanja zločina nad civilnim hrvatskim stanovništvom mjesta Grabovica, koji je počinjen 9. septembra 1993. godine, danas se oglasio Memorijalni centar Srebrenica-Potočari Spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine.

Upućujemo izraze saučešća i saosjećanja

Prema pravosnažnim presudama, van razumne sumnje je dokazano da je u zločinu u Grabovici ubijeno najmanje 13 civila hrvatske nacionalnosti, a među njima i jedno dijete starosti 4 godine. Dosadašnjim presudama za ovaj zločin je utvrđena odgovornost 5 lica, što je mali, ali važan korak u našoj zajedničkoj borbi za pravdu. Pozivamo sve eventualne svjedoke i sva lica koja imaju podatke o nestalim licima iz ovog masakra da izađu sa podacima i informacijama o lokacijama i sudbini onih za kojima se još uvijek traga.

Upućujemo izraze saučešća i saosjećanja sa porodicama žrtava Grabovice, a posebno hrabrim dječacima Goranu i Zoranu Zadri, koji su masakr preživjeli i svojim pričama učinili da zločin ne bude zaboravljen, a počinioci budu privedeni licu pravde. Također, ne smije se zaboraviti ni vrijedan i hrabar rad ratnog novinara Šefke Hodžića iz sarajevskog Oslobođenja koji je, među prvima, radio na istrazi priče o Grabovici - pojašnjavaju iz Memorijalnog centra Srebrenica.

Iz Memorijalnog centra pozivaju da se u Bosni i Hercegovini pristupi reformi obrazovnog sistema te osigura da generacije koje dolaze ne slave zločince i ne negiraju činjenice o agresiji i genocidu od 1992. do 1995. godine. Također, pozivaju Tužilaštvo Bosne i Hercegovine da aktivno pristupi utvrđivanju odgovornosti za sve one koji veličaju ratne zločine i negiraju presude, kako Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju, tako i sudova u Bosni i Hercegovini.

- Uloga i misija Memorijalnog centra Srebrenica je čuvati sjećanje na žrtve genocida nad Bošnjacima iz jula 1995. godine. Istovremeno, naša uloga je biti spona u dijalogu o suočavanju sa prošlošću, zaštiti vladavine prava i izgradnji međuetničkog dijaloga koji će osigurati da se nikada i nikome ne ponovi ono što se dogodilo našim najmilijim - zaključuju iz Memorijalnog centra.
Sam si boldirao, Suljagić se poziva na presude.

Npr, u presudi Seferu Haliloviću stoji:
With regards to the crimes committed in Grabovica, the Trial Chamber found that it has been established beyond reasonable doubt that 13 inhabitants, taking no active part in the hostilities, were murdered by members of the 9th Brigade and unidentified members of the ABiH on the 8th or the 9th of September 1993 (Pero Marić, Dragica Marić, Ivan Zadro, Matija Zadro, Mladen Zadro, Ljubica Zadro and Mladenka Zadro, Josip Brekalo, Martin Marić, Živko Drežnjak, Ljuba Drežnjak, Ivan Mandić and Ilka Miletić).

The Trial Chamber found that the Prosecution failed to prove beyond reasonable doubt that 14 persons listed in the indictment were killed by members of the ABiH in Grabovica at the time relevant to the indictment. The Trial Chamber noted that during trial, six of the alleged victims listed in the indictment were withdrawn.
Stvarno ne znam kako je trebao napisati, možda ovako: 33 žrtve, od kojih je za 13 pravomoćno presuđeno, van razumne sumnje, da su ubijeni od strane pripadnika 9 brigade ARBiH.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2527 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

kada su u pitanju zločini ARBiH prema Hrvatima, i obrnuto HVO-a prema ARBiH, bilo bi zanimljivo vidjeti statistiku sa aspekta ubijenih ( ne presuđenih ratnih zločinaca).

Obzirom da su Hrvati u BiH u medijskog blokadi, mnoge stvari se i ne znaju, odnosno ne prezentiraju isto.

Zločin je zločin, i za to mi ne trebaju presude da znam što je ratni zločin.


Kako se zvao onaj što je po Sarajevu ubijao Srbe, zatim Hvrate, paio u SDP-u( mislim ) pa ga, objektivni Sarajevski sud, osudio na zločin iz koristoljublja a ne za ratni zločin???

O Jozi Leutaru, i ''objektivnim'' strukturama Institucija BiH KOJE SU ISCENIRALE postupak nastojeći prikazati da je vozač koji je vozio sam sebi stavio bombu :-)

I tu nema presude, pa i za Jozu ne možemo reći da je na njega izvršen atentat od strane , zna se koga. I on je kao , i ovi nestali u Grabovici, samo statistička pogreška. Ustavni sud neki dan utvrdi da se vodila neefikasna istraga za Jozu,,,,,država ništa.

Inače, imamo nevjerojatno objektivno sudstvo.

Mogu samo podvući i reći,
Kada je Ante ubijao u ratu, i poslije...to je nesumnjivo ratni zločin, i svi su odgovorni, od kuhara da zapovjednika pa do ...vodstva.

Kada je Meho ubijao....... e tad se svim silama ide da je SAM ON, ili da je zločin iz koristoljublja , uz čast iznimkama.

Usput, Hrvati vole da sami sebi stavljaju bombe pod auto i da na taj način ubijaju svoje doministre.

Fakat smo hajvani!
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#2528 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Anquilla »

ako te pitaju wrote: 04/12/2021 12:39 kada su u pitanju zločini ARBiH prema Hrvatima, i obrnuto HVO-a prema ARBiH, bilo bi zanimljivo vidjeti statistiku sa aspekta ubijenih ( ne presuđenih ratnih zločinaca).

Obzirom da su Hrvati u BiH u medijskog blokadi, mnoge stvari se i ne znaju, odnosno ne prezentiraju isto.

Zločin je zločin, i za to mi ne trebaju presude da znam što je ratni zločin.


Kako se zvao onaj što je po Sarajevu ubijao Srbe, zatim Hvrate, paio u SDP-u( mislim ) pa ga, objektivni Sarajevski sud, osudio na zločin iz koristoljublja a ne za ratni zločin???

O Jozi Leutaru, i ''objektivnim'' strukturama Institucija BiH KOJE SU ISCENIRALE postupak nastojeći prikazati da je vozač koji je vozio sam sebi stavio bombu :-)

I tu nema presude, pa i za Jozu ne možemo reći da je na njega izvršen atentat od strane , zna se koga. I on je kao , i ovi nestali u Grabovici, samo statistička pogreška. Ustavni sud neki dan utvrdi da se vodila neefikasna istraga za Jozu,,,,,država ništa.

Inače, imamo nevjerojatno objektivno sudstvo.

Mogu samo podvući i reći,
Kada je Ante ubijao u ratu, i poslije...to je nesumnjivo ratni zločin, i svi su odgovorni, od kuhara da zapovjednika pa do ...vodstva.

Kada je Meho ubijao....... e tad se svim silama ide da je SAM ON, ili da je zločin iz koristoljublja , uz čast iznimkama.

Usput, Hrvati vole da sami sebi stavljaju bombe pod auto i da na taj način ubijaju svoje doministre.

Fakat smo hajvani!
Zornić? Ako misliš na onog što je osuđen 1993. zbog ubistva.
Nadam se da će se ubica/e Joze Leutara naći, da će odgovarati svi oni koji opstruiraju istragu.

"Ante" i "Meho" se trebaju presuditi imenom i prezimenom, njihov zločin ne znači kolektivnu krivicu.

Ako se neko poziva na presudu, mora poštovati ono što u njoj stoji.

Kad smo već kod kolektivne krivice, slaveći presuđene ratne zločince, oni koji ih slave sami sebi stavljaju teret kolektiviteta, na bilo kojoj strani.
Da li je OK sad reći da navijači Zrinjskog i Širokog, dakle oni koji su slavili Praljka na posljednjim utakmicama, ustvari podržavaju (i) njegova djela za koja je osuđen?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2529 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Zornić? Ako misliš na onog što je osuđen 1993. zbog ubistva.
Nadam se da će se ubica/e Joze Leutara naći, da će odgovarati svi oni koji opstruiraju istragu.

"Ante" i "Meho" se trebaju presuditi imenom i prezimenom, njihov zločin ne znači kolektivnu krivicu.

Ako se neko poziva na presudu, mora poštovati ono što u njoj stoji.

Kad smo već kod kolektivne krivice, slaveći presuđene ratne zločince, oni koji ih slave sami sebi stavljaju teret kolektiviteta, na bilo kojoj strani.
Da li je OK sad reći da navijači Zrinjskog i Širokog, dakle oni koji su slavili Praljka na posljednjim utakmicama, ustvari podržavaju (i) njegova djela za koja je osuđen?
Pa ako čitaš forum, ovdje se kolektivna krivica i baca na čitav narod. Bez sankcioniranja nas možeš zvati ustašama, kamenjarcima, fašistama, pokatolčenm Srbima, negiranjem da žive Hrvati, UZP-ovci itd. itd.

Naravno da je slavljenje zločinaca pogrešno, i protiv toga sam-
Hoćeš da ti postavim link gdje jedan ''probosanski'' ministar na službenoj web stranici instituciji Federacije BiH slavi osuđenog ratnog zločinca? Hoćeš li?

To nećeš vidjeti na FTV-u ili BHT-u i drugim javnim servisima

PS. Ne sekiraj se za Jozu. Neće nikad naći ni ubojice, ni nalogodavatelje, kao što nisu našli za te jadne Srbe i Hrvate koji su u ratu ''ubijeni iz koristoljublja'' , kao i što se neće nači nalogodavatelji za Grabovicu,Doljane.......
Ne brini, država BiH neće tražiti ni pare koje je dala za lažno svjedočenje protiv Joze---a nije mala suma.
D
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2530 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

ako te pitaju wrote: 04/12/2021 12:39 kada su u pitanju zločini ARBiH prema Hrvatima, i obrnuto HVO-a prema ARBiH, bilo bi zanimljivo vidjeti statistiku sa aspekta ubijenih ( ne presuđenih ratnih zločinaca).

Obzirom da su Hrvati u BiH u medijskog blokadi, mnoge stvari se i ne znaju, odnosno ne prezentiraju isto.

Zločin je zločin, i za to mi ne trebaju presude da znam što je ratni zločin.


Kako se zvao onaj što je po Sarajevu ubijao Srbe, zatim Hvrate, paio u SDP-u( mislim ) pa ga, objektivni Sarajevski sud, osudio na zločin iz koristoljublja a ne za ratni zločin???

O Jozi Leutaru, i ''objektivnim'' strukturama Institucija BiH KOJE SU ISCENIRALE postupak nastojeći prikazati da je vozač koji je vozio sam sebi stavio bombu :-)

I tu nema presude, pa i za Jozu ne možemo reći da je na njega izvršen atentat od strane , zna se koga. I on je kao , i ovi nestali u Grabovici, samo statistička pogreška. Ustavni sud neki dan utvrdi da se vodila neefikasna istraga za Jozu,,,,,država ništa.

Inače, imamo nevjerojatno objektivno sudstvo.

Mogu samo podvući i reći,
Kada je Ante ubijao u ratu, i poslije...to je nesumnjivo ratni zločin, i svi su odgovorni, od kuhara da zapovjednika pa do ...vodstva.

Kada je Meho ubijao....... e tad se svim silama ide da je SAM ON, ili da je zločin iz koristoljublja , uz čast iznimkama.

Usput, Hrvati vole da sami sebi stavljaju bombe pod auto i da na taj način ubijaju svoje doministre.

Fakat smo hajvani!
Dalje ne treba ici, mugu tireci da si ovim nadmasio svu svoju dosadasnju demagogiju. Fuj!
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2531 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Dalje ne treba ici, mugu tireci da si ovim nadmasio svu svoju dosadasnju demagogiju. Fuj!


Ovdje si u pravu. Pogrešno sam se izjasnio , mislio sam na zločine HVO-a prema Bošnjacima. Moj lapsus.

Svaki zločin HVO-a prema Bošnjacima, nema opravdanje, i nadam se da će svi zločini HVO-a biti kažnjeni, presuđeni a da oni koji nisu presuđeni da će biti presuđeni. Od kuhara pa do nalogdavatelja, i onoga koji je mogao spriječiti a nije.

Još jednom isprika, jer se radilo o mom lapsusu
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#2532 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Anquilla »

ako te pitaju wrote: 04/12/2021 13:21
Zornić? Ako misliš na onog što je osuđen 1993. zbog ubistva.
Nadam se da će se ubica/e Joze Leutara naći, da će odgovarati svi oni koji opstruiraju istragu.

"Ante" i "Meho" se trebaju presuditi imenom i prezimenom, njihov zločin ne znači kolektivnu krivicu.

Ako se neko poziva na presudu, mora poštovati ono što u njoj stoji.

Kad smo već kod kolektivne krivice, slaveći presuđene ratne zločince, oni koji ih slave sami sebi stavljaju teret kolektiviteta, na bilo kojoj strani.
Da li je OK sad reći da navijači Zrinjskog i Širokog, dakle oni koji su slavili Praljka na posljednjim utakmicama, ustvari podržavaju (i) njegova djela za koja je osuđen?
Pa ako čitaš forum, ovdje se kolektivna krivica i baca na čitav narod. Bez sankcioniranja nas možeš zvati ustašama, kamenjarcima, fašistama, pokatolčenm Srbima, negiranjem da žive Hrvati, UZP-ovci itd. itd.

Naravno da je slavljenje zločinaca pogrešno, i protiv toga sam-
Hoćeš da ti postavim link gdje jedan ''probosanski'' ministar na službenoj web stranici instituciji Federacije BiH slavi osuđenog ratnog zločinca? Hoćeš li?

To nećeš vidjeti na FTV-u ili BHT-u i drugim javnim servisima

PS. Ne sekiraj se za Jozu. Neće nikad naći ni ubojice, ni nalogodavatelje, kao što nisu našli za te jadne Srbe i Hrvate koji su u ratu ''ubijeni iz koristoljublja'' , kao i što se neće nači nalogodavatelji za Grabovicu,Doljane.......
Ne brini, država BiH neće tražiti ni pare koje je dala za lažno svjedočenje protiv Joze---a nije mala suma.
D
Za ovo boldirano - ja kažem treba se naći počinioc, ti meni kažeš da se ni sikiram, neće se naći.
Izgleda mi kao da namjerno izvrćeš ono što napišem.

Ja ne odgovaram za postove drugih, ja ne zovem nikog ni ustašom, ni kamenjarom, ni ništa slično. Narode zovem onako kako treba, jezike također, za razliku od pojedinih političara i dužnosnika u državi.
Ne odgovaram ni za djela/riječi ministara, srećom imamo zakon, pa je to kažnjivo. I treba da odgovara svako ko slavi bilo kojeg ratnog zločinca, negira zločine. Na svim stranama. Nevažno - ministar, dužnosnik, navijač - svi pred zakonom da smo isti.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2533 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@Anquilla vjerujem da si dobronamjerna i nije mi namjera da izvrćeš.

Poruka jeste, da pisanja tipa da je Hrvatima u BiH i više nego dobro,i što bi im trebalo biti su floskule.
Svima je nama loše.
Ne odobravam postupanja HDZ -a al su trenutno jedina relevantna snaga koja zastupa interese većine Hrvata,a jedina su preostala snaga zbog unitaristički pokušaja da se Hrvatima oduzme zajamčena ravnopravnost i konstitutivnost.

Mi ne znamo ubojice i nalogodavatelje ubojstva Joze, jer je tako htjelo pravosuđe
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#2534 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by fosna2014 »

Politika Hrvata u BiH je u qrcu..
harisl
Posts: 493
Joined: 25/10/2002 00:00

#2535 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by harisl »

Zasto bi iko pristao da ga vecinu vremena predstavlja neko za koga ne moze glasati? U slucaju Bosnjaka, 70% vremena bi zivjeli u zemlji koju vodi neko za koga nisu mogli glasati, a ko im je obecao da ce im unistiti zemlju, ili je vec pokusao. Sizofreno...

Minimum minimuma bi bio da se da glas i drugim narodima i ostalima pri izboru "onih tamo njihovih", pa da se pita za minimum od 30% (ili neki jos veci postotak) odobravanja drugih naroda i ostalih. Pa da nacionalisti imaju neki osjecaj odgovornosti prema svima u BiH, a ne samo prema "svojima".

I dodati "Ostale" u predsjednisto, jer je ovako grehota.

No taksejsn vidaut reprezentejsn!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2536 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

ako te pitaju wrote: 04/12/2021 14:05 @Anquilla vjerujem da si dobronamjerna i nije mi namjera da izvrćeš.

Poruka jeste, da pisanja tipa da je Hrvatima u BiH i više nego dobro,i što bi im trebalo biti su floskule.
Svima je nama loše.
Ne odobravam postupanja HDZ -a al su trenutno jedina relevantna snaga koja zastupa interese većine Hrvata,a jedina su preostala snaga zbog unitaristički pokušaja da se Hrvatima oduzme zajamčena ravnopravnost i konstitutivnost.

Mi ne znamo ubojice i nalogodavatelje ubojstva Joze, jer je tako htjelo pravosuđe
Nadoh onaj tekst
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zasto-c ... /211202141
Ne odobravam postupanja HDZ -a al su trenutno jedina relevantna snaga koja zastupa interese većine Hrvata

Mislim da HDZ, kao i SDA i SNSD, zastupa iskljucivo SVOJE interese, a ne interese etnija. Svoje i interese uskog kruga ljudi koji egzistiraju na nacionalizmu.

Za primjer ćemo uzeti rezultate izbora za Parlament Federacije BiH i popis iz 2013. godine.

Prema popisu iz 2013. godine u Federaciji BiH živi 1.562.372 Bošnjaka (70,40 posto), 497.883 Hrvata (22,44 posto), 56.550 Srba (2,55 posto) i 102.4015 Ostalih (4,61 posto). Odnos u broju Bošnjaka i Hrvata u FBiH je 3,1 na prema jedan 1. S obzirom da u starosnoj strukturi Bošnjaka i Hrvata i u izlaznosti na izbore nema većih odstupanja, ovaj odnos (3,1 : 1) može se primijeniti i na ukupan broj glasova na izborima.

Ako su Čovićeve tvrdnje da je "probosanski blok isto što i bošnjački blok i da za te stranke ne glasaju Hrvati i Srbi" tačna, onda bi i broj glasova koje su na izborima dobile stranke s hrvatskim predznakom i stranke iz probosanskog bloka trebalo da bude približan odnosu sa popisa, dakle 3,1 : 1. Međutim, to nije tako.
Prema zvaničnim rezultatima izbora četiri koalicije i stranke koje imaju hrvatski predznak (po Čoviću isključivi predstavnici Hrvata) osvojile su ukupno 177.518 glasova. HDZ-ova koalicija 143.704, koalicija koju predvodi HDZ 1990 je osvojila 25.663 glasa, Hrvatska republikanska stranka 6.670 i Hrvatska stranka BiH 1.481 glas.

S druge strane, probosanski blok (ukupno 21 stranka koja je dobila glasove na izborima – po Čoviću bošnjački blok) osvojila je ukupno 817.082 glasa. SDA 252.817, SDP 145.458, DF 93.708, SBB 70.571, Naša stranka 50.947 i tako dalje.

Kada se uporedi odnos ukupnih glasova hrvatskog i probosanskog bloka, dobija se omjer od 4,6 : 1, što je daleko od popisnog omjera 3,1 : 1.

Da je tačna Čovićeva tvrdnja da za probosanski blok glasaju samo Bošnjaci, onda ovaj blok stranaka, u poređenju sa brojem "hrvatskih glasova", nije trebalo da ima više od 550.300 glasova (550.300 : 177.518 približno je popisnih 3,1 : 1). Međutim, jasno je da se to nije desilo i da imamo oko 250.000 glasova koji se "ne uklapaju" u Čovićeve tvrdnje o "hrvatskom i bošnjačkom bloku" i da je riječ o tom broju birača nebošnjaka koji su glasali za probosanski blok.

Tih 250.000 glasova je više od 177.518 glasova koje su dobile sve stranke sa hrvatskim predznakom i čak 113.000 više od glasova HDZ-ove koalicije.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2537 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by nosara »

Ovo je besmisleno. Nisu svi izasli.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31990
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2538 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bobi »

Ja vidim samo dvije probosanske stranke, SDP i NS.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2539 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by nosara »

Bosanci skoro ne postoje po popisu. Zahvaljujuci simpaticnoj kampanji bosnjackih nacionalista prvenstveno.

To su cinjenice.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31990
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2540 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bobi »

Pa dobro ali ono bosanski se odnosi na teritorij...kao proevropske..proazijske i tako to :D.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2541 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

nosara wrote: 04/12/2021 18:52 Bosanci skoro ne postoje po popisu. Zahvaljujuci simpaticnoj kampanji bosnjackih nacionalista prvenstveno.

To su cinjenice.
Zar nisu Bosanci svi koji zive u BiH? Pa smo onda Bosnjaci, Hrvati i Srbi :mrgreen:

Zbog toga nas nema na mapi..... Zahvaljujuci SDA
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2542 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@Bloo
Imaš popis stanovništva,imaš na cik.ba rezultate po općinama, i vidiš da tzv."probosanske" snage imaju rezultate samo gdje si većina Bošnjaci, a tamo gdje nisu,nemaju nikakve rezultate.

Naravno da ima nebošnjaka koji glasuju za SDP ili NiP ili DF,ali oni su minorni.


Ukupan broj Hrvata nije bitan,bitno je koliko ih izađe na izbore.

Ne treab biti u zabludi i govoriti da su Hrvati u BiH dali glas tzv."probosanskim " strankama.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2543 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 10:05 Ne treab biti u zabludi i govoriti da su Hrvati u BiH dali glas tzv."probosanskim " strankama.
Jbg, treba.
:mrgreen:
Mozda ih je malo, ali postoje.
Pod probosanske stranke ne spada SDA/NiP i tako to.

U Sarajevu postoje Hrvati i Srbi koji glasaju za SDP, to su glasaci SDP-a oduvijek. Njihove porodice glasaju za SDP.

I vec smo pricali o tome...u strankama tipa SDP i NS imas ljude koji su Srbi i Hrvati tako da...

I onda kada pogledas na nivou Federacije...kao u clanku.

Ukupan broj Hrvata je bitan kada se pogleda koliko glasova je HDZ dobio. :mrgreen:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2544 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@Bloo naravno da ima Hrvata i Srba u SDP-u ili NS Ili Nip.
Broj Hrvata u Sarajevu je oko 13.000.
Iznenadio bi se,ali u HDZ-u ima dosta nehrvata.većina je tu iz osobnih razloga.

Onog trenutka kada se u BiH riješi nacionalno pitanje,na način da nema opasnosti od preglasavanja i nametanja,tad će i politika Hrvata biti drugačija tj. I više Hrvata će biti u SDP,Nip isl.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2545 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

@Novak20

Šta ono ti reče prije mjesec dana sa podsmijehom da je general A.BiH Rasim Delić mali ratni zločinac? Evo Milanovć je uveo taj termin zvanično, mali genocid, mali ratni zločinac, de fakto sada znamo da zločin nije zločin i Rasim shodno tome heroj de fakto.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2546 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:41 @Novak20

Šta ono ti reče prije mjesec dana sa podsmijehom da je general A.BiH Rasim Delić mali ratni zločinac? Evo Milanovć je uveo taj termin zvanično, mali genocid, mali ratni zločinac, de fakto sada znamo da zločin nije zločin i Rasim shodno tome heroj de fakto.
Mali genocid
:-)
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2547 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:43
Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:41 @Novak20

Šta ono ti reče prije mjesec dana sa podsmijehom da je general A.BiH Rasim Delić mali ratni zločinac? Evo Milanovć je uveo taj termin zvanično, mali genocid, mali ratni zločinac, de fakto sada znamo da zločin nije zločin i Rasim shodno tome heroj de fakto.
Mali genocid
:-)
Ili "dopušteni genocid" jer je nad muslimanima pa ko biva nije neka šteta. :oops:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2548 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:46
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:43
Mali genocid
:-)
Ili "dopušteni genocid" jer je nad muslimanima pa ko biva nije neka šteta. :oops:
Ma znamo mi misljenja lidera nasih komsija... Ovaj kaze mali...onaj kaze 1000 muslimana za 1 Srbina itd
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2549 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

ako te pitaju wrote: 04/12/2021 14:05 @Anquilla vjerujem da si dobronamjerna i nije mi namjera da izvrćeš.

Poruka jeste, da pisanja tipa da je Hrvatima u BiH i više nego dobro,i što bi im trebalo biti su floskule.
Svima je nama loše.
Ne odobravam postupanja HDZ -a al su trenutno jedina relevantna snaga koja zastupa interese većine Hrvata,a jedina su preostala snaga zbog unitaristički pokušaja da se Hrvatima oduzme zajamčena ravnopravnost i konstitutivnost.

Mi ne znamo ubojice i nalogodavatelje ubojstva Joze, jer je tako htjelo pravosuđe
Ne zastupa HDZ interese vecine Hrvata u BiH, nego jedan jedini interes Dragana Covica, da upadne u predsjednistvo BiH. HDZ = Dragan Covic i njegov interes. Dragan Covic ima sve -Ti imas, ako imas, mrvice sto su mu pale sa stola. Zasto HDZ ne izadje sa legitimnim zahtjevom, da se, na primjer, donese zakon prema kojem ce struktura zaposlenih u privatnim i drzavnim firmama na nivou BiH pratiti nacionalnu strukturu sa posljednjeg popisa po opcinama, ne postoji parlament u svijetu koji ga nece podrzat. Pa ako je u opcini 10 % Hrvata da ih ima toliko i zaposlenih u svim firmama u opcini. Zasto u 30 godina nije trazio od Hrvatske i BiH, da se Hrvatima kao manjinskom narodu omoguci sufinanciranje skolovanja u Sarajevu i Zagrebu i svijetu gdje god treba. Zasto HDZ ne trazi posebne olaksice za Hrvate koji zele otvoriti firme u BiH, kao manjinskom narodu. Mogla bi pomoc i Hrvatska i Bosna. Zasto firma u BiH nema posebne olaksice ako zaposli Hrvata kao pripadnika manjina? Zasto HDZ od Kantona Sarajevo ne trazi da sufinansira pametno Hrvatsko dijete koje studira u Sarajevu kao narod koji je u manjini? Zasto HDZ ne trazi od drzave BiH, Hrvatske i Evrope i omoguci hiljadama Hrvata, koji su napustili BiH zavrsili u HR i na kraju otisli u Njemacku, Ameriku ili gdje god, da se vrate kuci u Bosnu, a ima ih puno koji bi se vratili. Kada bi barem nesto od ovoga Hrvati trazili za sebe i ova nasa kuca bi bila bolja. Bez obzira sta poneko pisao ovdje na forumu o vama niko vas ne mrzi jer da vas mrzi davno bi se prekinuo protok novca a onda je svakako gotovo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2550 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:46
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:43
Mali genocid
:-)
Ili "dopušteni genocid" jer je nad muslimanima pa ko biva nije neka šteta. :oops:
Gdje je iskoristio taj izraz?
Locked